Budżet gminy Grójec 2018

2 stycznia 2018; 13:58

23 komentarze

Po raz pierwszy w historii dochody gminy Grójec przekroczą 100 mln zł.

Przyjęty jednogłośnie przez Radę Miejską projekt budżetu na 2018 rok zakłada dochody na poziomie 102 mln zł, natomiast wydatki w wysokości 110 mln zł. Deficyt wyniesie 8 mln 456 tys. zł. Ma zostać sfinansowany z pożyczek (3,9 mln zł) oraz emisji obligacji (4,5 mln zł). Na spłatę dotychczasowych pożyczek gmina przeznaczy 1,3 mln zł, a na wykup obligacji 900 tys. zł.

Dla porównania, projekt zeszłorocznego budżetu zakładał dochody i wydatki w wysokości ponad 93 mln zł.

Na inwestycje z budżetu w 2018 roku przeznaczone zostanie 10 mln zł. Lista zawiera aż 48 pozycji. Najwięcej, bo 3,25 mln zł pochłonie budowa kanalizacji dla części Kobylina. W tej miejscowości ma zostać też wybudowana przepompownia ścieków, na którą samorząd zamierza przeznaczyć 800 tys. zł. Inne duże inwestycje to m.in. budowa ul. Wyszyńskiego – jest to łącznik pomiędzy ul. Piłsudskiego i Jana Pawła II (1 mln zł), budowa kanalizacji w ul. Bokserskiej i Medalowej (820 tys. zł), budowa kanalizacji w ul. Sienkiewicza (760 tys. zł), rozbudowa odcinka ulicy Francuskiej (360 tys. zł) czy budowa miejsc postojowych na działkach gminnych przy ul. Sportowej.

Z mniejszych zadań zaplanowano m.in. rozbudowę ogródka jordanowskiego (50 tys. zł), instalację klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych urzędu gminy (110 tys. zł) czy montaż monitoringu zewnętrznego przy szkole podstawowej nr 1 (50 tys. zł).

Trzeba zaznaczyć, iż na 2018 rok zaplanowano też trzy duże inwestycje, które zostaną sfinansowane m.in. z pożyczek. Chodzi o rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej przy szkole nr 1, modernizację stadionu przy ulicy Laskowej oraz budowę budynku komunalnego.

TAGI:


Komentarze (23):

ciekawy; 2 stycznia 2018, 14:34

Panie Mateuszu, czy wiadomo cos w temacie podzialu srodkow na sport, konkretnie pilke nozna w Grojcu, Gluchowie i Lesznowoli - czy gdzies mozna juz znalezc jakies informacje

A ; 2 stycznia 2018, 15:14

A kiedy gmina pomyśli o tym by zainstalować w Grojcu urządzenie do pomiaru smogu. Chcielibyśmy wiedzieć jakim powietrzem oddychamy

Grójec; 2 stycznia 2018, 16:01

Może by wreszcie zrobili ulice Sienkiewicza bo idzie tam koło urwać na tych dołach.

b; 2 stycznia 2018, 16:23

Proszę zauważyć, że gmina inwestuje przede wszystkim tam gdzie, ludzie powinni poczekać trochę, ponieważ są sprawy stare. Od tych inwestycji włodarze powinni zacząć.

Tedi; 2 stycznia 2018, 17:47

Kiedy zostanie zrobiona droga na Wólce Turowskiej tam się nie da jeździć samochodem tak blisko Grójca a świat zapomniany tami.

Jcw; 2 stycznia 2018, 17:59

A z najbardziej dziurawą ulica Grojca,czyli Batalionami Chlopskimi? Odkładany remont jest już ze trzy lata. A już nie ma jak dziur łatać bo są same dziury :)

SiP; 2 stycznia 2018, 20:55

A remont drogi Częstoniew-Falęcin ?

do A; 2 stycznia 2018, 21:09

Nasza gmina wróży z fusów i już wie, że nasze powietrze nie jest zanieczyszczone. Po co nam takie urządzenie, żeby trzeba było działać i kasę wydawać?

Dziękuję ; 3 stycznia 2018, 09:38

No to przydalby sie drogi porobic,Kobylin jest po prostu tragiczny ciagle budowy i jeżdżące ciezkiesamochody tworza doslowne bagno. Nie ma jak wyjsc na spacer bo buty ubrudzone po kolana nie mówiąc już dołach. Czas by cos z tym zrobić!

Karol; 3 stycznia 2018, 15:25

Częstoniew-Falęcin jest drogą powiatową.

S; 4 stycznia 2018, 07:26

A kiedy wezmą się za plac między szkołami na ul Piotr A Skargi ? Podobno miała być tam muszla koncertowa?!

KUSY; 4 stycznia 2018, 11:29

Budowa dróg , kanalizacji to nie są żadne inwestycje to obowiązek Burmistrza. władze Gminy powinny inwestowac w zdrowie mieszkańcow a brud i smog w mieście najbrudniejszym w Polsce.

as do S; 4 stycznia 2018, 12:20

plac z muszlą koncertową to dar 25 lecia istnienia samorządów i kpina burmistrza i starostów z mieszkańców Grójca....

a2; 4 stycznia 2018, 13:05

a obiecywany remont drogi od Topaza do Kociszewa

Kamil; 4 stycznia 2018, 22:56

Od Topaza do Kociszewa to droga powiatowa a nie gminna

Piotr; 4 stycznia 2018, 22:58

Plac między szkołami przy ul Piotra Skargi jest własnościa powiatu a nie gminy.

Piotrusiu; 5 stycznia 2018, 10:58

istnieje coś takiego jak porozumienie pomiędzy powiatem a gminą dla dobra ogółu mieszkańców i nie można bez końca opowiadać ludziom bzdur, że to oni nie chcą. W Grójcu ludzie już mają tego dosyć i wolą wybrać sie do Warszawy, Mogielnicy, Warki na fajne święto lokalne. Na targ koński przyjdą rodzice maluchów ciągnięci przez nich na wesołe miasteczko lub amatorzy taniej rozrywki, kupią w Topazie tani alkohol i maja stoliki za darmo, śmieci pod nogi i kto im zabroni,,,,

a nam się wmawia ze to Burmistrz nie chce lub ze to własność Starostwa nie ma pieniędzy bo wydał za duzo na Muzeum czy szpital .... i tak rolują mieszkańców Grójca od 25 lat.

ul. Armii Krajowej z kostką lub asfaltowa tez jest własnością Starostwa i potrafil w nią burmistrz wpompować miliony??? ale ona prowadzi przez centrum miasta a stadionu przy Skargi nie widać i tylko boli raz w roku każdego maja...

Ja Pan; 6 stycznia 2018, 13:48

Sienkiewicza - bez sensu. Budować drogę dla kilku domów i kilkudziestu osób tam mieszkających. Może to poczekać. Do tego Zaraz zaczną płakać ze za szybko tam jeżdżą samochody. Wyszyńskiego jest bardziej potrzebna.
Batalionów - tu racja. Dziura na dziurze. Ale pilniejsza jest Poświetne od Skargi w stronę Bankowej. Tutaj jest masakra.

Na gminie Wolka Turowska - fakt, droga lipna, ale gorzej jest Częstoniew - Falęcin.

do Ja Pana; 7 stycznia 2018, 14:05

co miałeś z matematyki? kilka domów i kilkudziesięciu mieszkańców? myślisz, ze tam mieszkają tylko wielodzietne rodziny?

a użytkownicy ogródków działkowych, ul. Graniczna , blok, kilkadziesiąt domów, tego nie widac ?

wszystko jest pilne!

W Grójcu powinien powstać plan rozbudowy dróg gminnych a nie improwizacja jak dotychczas. Włodarz w zamian za posłuszeństwo wyborców robi inwestycje na tych wsiach i okręgach, gdzie go popierają. Nawet jak jest już w budżecie wybudowanie drogi to nie ma pewności, że ona zostanie zrobiona

wydział inwestycji; 8 stycznia 2018, 12:40

Pierwasza w kolejce do zrobienia będzie ta droga, przy której bedzie mieszkać następna kochanka naszego władcy. Obecnej juz wybudował.

Ann; 10 stycznia 2018, 22:29

Ale jedna z pan mieszka właśnie na dziurawej Sienkiewicza i nasz włodarz może też tu koła zostawic

Hans kloss ; 24 stycznia 2018, 18:59

Ja tylko chciałem się zapytać czy jest zaplanowana jakaś inwestycja na wieś Kośmin?

do piszących; 25 stycznia 2018, 12:50

Aby do wyborów. Rozliczmy ich przy urnach!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Remont ulic na terenie miasta Grójec Zakończyły się prace przy remoncie ulic: Worowskiej (...
"Pierwszy weekend wakacji" w powiecie grójeckim Okres wakacji to zwłaszcza dla uczniów czas wypoczynku....
Grójeccy policjanci przejęli nielegalne papierosy warte 1 mln zł Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z gró...
IV Turniej Bokserski 16 czerwca w hali Spartakus w Grójcu został rozegrany IV...
Zapowiedź 3. rundy MP w rallycrossie na Autodromie Słomczyn Walka o tytuły mistrzów Polski w rallycrossie trzyma poziom...

Najnowsze ogłoszenia

Blachy Trapezowe- Blachodachówki-... WIOSENNO – LETNIA PROMOCJA NA BLACHY TRAPEZOWE
... Agencja LiderJob cert.16198 dla swojego holenderskiego klienta poszukuje...
... CHCESZ WYJECHAĆ DO PRACY W HOLANDII ?
MAMY DLA CIEBIE WSPANIAŁĄ...
Płyta falista cementowa NOWOCZESNY „ETERNIT” - PŁYTA FALISTA CEMENTOWA
... RYNNY METALOWE OCYNKOWANE II GATUNEK
Czyszczenie magazynów

Firmy z Grójca i okolic

Salon fryzjerski Katowice Siemianowice... Szacowni klienci – wierzymy, iż każdy może wyglądać ślicznie...
Pneumat System Sp. z o.o. Wszystkie firmy z Grójca i okolic zapraszamy do skorzystania z naszej...
Chwytniki magnetyczne i separatory... Magnetix to polski realizator znakomitej jakości układów magnetycznych....
PHU Abart systemy sprzedaży dla sklepów... Tworzymy oraz wdrażamy systemy sprzedaży detalicznej, systemy do gastronomii...
Netteria.NET Projektowanie stron internetowych. Orginalne strony internetowe. Strony...

2013-2017 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.