Do grójeckiego szpitala helikopterem za dwa lata

9 marca 2018; 11:47

Grojec24.net

34 komentarze

Szpital w Grójcu (fot. materiały prasowe)

W piątek Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu podpisało umowę z Ministerstwem Zdrowia na dofinansowanie projektu „Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z wyposażeniem wraz z budową lądowiska dla helikopterów” - informuje "Jabłonka".

Gazeta podaje na swojej stronie internetowej, iż projekt zostanie dofinansowany przez ministerstwo kwotą w wysokości ponad 8 mln zł. Resztę, tj. 5 mln zł dołoży starostwo.

Nowy oddział ma powstać w przestrzeni pomiędzy istniejącym budynkiem Izby Przyjęć a Ogródkiem Jordanowskim, a lądowisko dla helikopterów będzie zlokalizowane na dachu budynku. Według założeń nowy oddział będzie funkcjonował za dwa lata - czytamy.

 

W piątek, 9 marca odbyło się oficjalne podpisanie umowy na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Powiatowym Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Grójcu.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia umowę podpisała Podsekretarz Stanu Józefa Szczurek-Żelazko. Starostwo Powiatowe reprezentowali Starosta Marek Ścisłowski, Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Skarbnik Powiatu Agnieszka Bilska, Sekretarz Powiatu Sylwia Pietrasiewicz.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Władysław Leszek Kumorek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego Teresa Bednarska oraz Członek Zarządu Powiatu Wojciech Wojtczak.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z wyposażeniem oraz lądowiskiem dla helikopterów potrwa do grudnia 2020 r. Wartość projektu to 12 947 719,78zł, kwota pozyskanego dofinansowania: 7 977 600,00zł, a wkład własny powiatu grójeckiego: 4 970 119,78zł.

Podsekretarz Stanu Józefa Szczurek-Żelazko podziękowała Staroście Markowi Ścisłowskiemu oraz całemu samorządowi powiatu grójeckiego, że jako jeden z nielicznych samorządów w Polsce przekazał tak duże wsparcie finansowe na potrzeby realizacji projektu.

Starosta Marek Ścisłowski podkreślił, że dzięki budowie SOR-u zwiększy się dostępność pacjentów do wysokiej jakości usług zdrowotnych, poprawi się także skuteczność działań ratunkowych. Podziękował także prezes PCMG oraz wszystkim pracownikom szpitala za zaangażowanie się w realizację przedsięwzięcia.

SOR będzie budowany od podstaw: przy PCMG powstanie szpitalny oddział ratunkowy, gdzie w ramach całodobowej gotowości personel będzie udzielał pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Kompleksowe procedury obejmą szybką diagnostykę oraz natychmiastowe podjęcie leczenia.

Dodatkowo planowane jest doposażenie nowopowstałej infrastruktury w aparaturę medyczną m.in. analizator parametrów krytycznych, przyłóżkowy zestaw RTG, przewoźny ultrasonograf, stół zabiegowy z lampą operacyjną, defibrylator z kardiowersją i opcją elektrostymulacji serca, zestaw do monitorowania czynności życiowych, zestaw do szybkiego przetaczania płynów, aparat do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, zestaw do trudnej intubacji. Wśród wyposażenie znajdą się również środki łączności zapewniające kontakt z zespołami ratownictwa medycznego, respirator transportowy, respirator stacjonarny, aparat do ogrzewania płynów infuzyjnych, przenośny zestaw resuscytacyjny z niezależnym źródłem tlenu i respiratorem transportowym, defibrylator półautomatyczny i łóżka specjalistyczne elektryczne.

grojec.plTAGI:

Komentarze (34):

pacjent; 9 marca 2018, 11:58

I kto tam będzie leczył, jak tam nie ma lekarzy, każdy oddział to umieralnia ci którzy tam pracują już dawno nie powinni pracować. Standard dla pacjenta jest poniżej normy wiedza lekarzy znikoma.Nie ma żadnego oddziału chirurgii dziecięcej, ze wszystkimi złamania i zwichnięciami dzieci i tak odsyłane są do Warszawy. Ze wszystkimi poważniejszym i schorzeniami również a ci którzy nie mają szczęścia i nie są odesłanie do żadnego porządnego szpitala umierają tam na miejscu..... ten szpital to porażka Najpierw trzeba zrobić zmiany w kadrze wyposażyć ten oddział wyremontować budynek w środku. Toalety dla pacjentów ..... lampy odpadające z sufitu, to tylko nieliczne minusy w tym szpitalu może zacząć od takich zmian po co ty helikoptery mają tam lądować jak i tak nikt tym pacjentom nie pomoże No chyba tylko po to żeby stąd zabierać ich do innych szpitali..... wyrzucanie pieniędzy w błoto!!!!!!

hmm; 9 marca 2018, 15:48

Pacjenci będą helikopterami ze szpitala uciekać wiec to chyba dobra inwestycja ;-)

KUSY; 9 marca 2018, 18:43

Ludzie taki szpital powinien być utrzymywany przez wszystkich mieszkańców powiatu grójeckiego. Robotnicy płacą podatki a sadownicy nie a do szpitala przyjeżdżaja.

do pacjenta; 9 marca 2018, 18:53

Nie rozumiem tej krytyki. Co by nie zrobili to źle. Jeżeli pan twierdzi, że to umieralnia to dziwię się, że pan jako pacjent jeszcze żyje. Szkoda, że PO i PSL nie sprywatyzowali do końca naszego szpitala wtedy byłoby w/g pana super.

antyWR; 9 marca 2018, 19:31

Odpowiedź na pytanie o to, kto w nowym SORze będzie pracował jest taka sama jak ta, kto tam ogólnie teraz pracuje czyli stałe rosnąca liczba osób z dawnego miasta wojewódzkiego na R lub bliskich okolic tegoż. Dość powiedzieć, że większość tych nowozatrudnianych miernot, aby tu dojeżdżać dostaje od swojej koleżanki zasiadającej na najwyższym stołku sowite wynagrodzenie, dodam jako pracownik szpitala z Grójca, że wielokrotnie wyższe, niż komukolwiek się wydaje.
Cdn..

Pati; 9 marca 2018, 20:20

Czy ten szpital ma pracowników technicznych (konserwatorów) ?
Jest tyle drobnych rzeczy do naprawy, a nikt sie tym nie interesuje. Moze szpital sie obudzi jak komus z pacjentów stanie sie krzywda...

Mariusz Kobylak; 9 marca 2018, 20:57

Skoro umieralnią nazywasz Pacjencie szpital to znaczy że ktoś z twoich bliskich został w tym szpitalu pozbawiony życia .Czy zrobiłeś coś w tym temacie ???? Czy może jest tak że umieralnia nie uratowała twojej babci w wieku lat 90 z tysiącem chorób??? Bo to największy procent pacjentów i rodziny które myślą że człowiek jest nieśmiertelny. Następnie pacjenci z chorobami onkologicznymi dla których niema już ratunku i żaden szpital onkologiczny nie chce się nimi zajmować.Trafiaja do tej umieralni po czym umierają i jest faktycznie zaskoczenie ogromne. A czy wiesz drogi Pacjencie ilu pacjentów szpital uratował??? Ilu pacjentów wyszlo z opresji dzięki pomocy udzielonej w tym szpitalu mimo trudnych warunków, braku personelu itd .Nie wiesz zapewne. A wielu ich było jest na szczęście. Jeżeli twierdzisz że to umieralnia t zapraszam Ciebie na kilka godzin pracy do oddziału i poczekam wtedy jak będziesz oceniać nas pracowników i cały ten bajzel .A jeżeli masz na tyle odwagi to przedstaw się publicznie i powiedz co ci leży na wątrobie odważny Pacjencie .

Kudłata ; 9 marca 2018, 21:05

Dajcie spokój miałam jedno zdarzenie z tym szpitalem i więcej tam nie pojadę pojechałam z silnym bólem brzucha zawrotami głowy i wysoką gorączką na izbę przyjęć a tam pani pow mi że musze jechać po skierowanie bo bez tego mnie nie przyjma pomyśleć że musiałam jechać ponad 20km po skierowanie a później co się okazało to lekarz który mnie przyowal pow że z takim bólem nie powinnam jechać po żadne skierowanie że powinni mnie przyjąć bez z niego więc więcej tam nie pojadę to jest burdel a nie szpital

Pacjent; 9 marca 2018, 21:06

Przyda się żeby zżucić bombę To kostnica nie szpital.Powinni to dawno zamknąć A tych pseudo lekarzy i personel nie miły na bruk.

bubu; 9 marca 2018, 22:54

Może żyje tylko dlatego że ominęło go leczenie w tej placówce

gosc; 10 marca 2018, 00:58

Sadownik nie płaci na publiczną służbę zdrowia więc stać go dać. Ci którzy łożą, w trudnych sytuacjach i tak płacą 2. raz.

Tzw. sprawiedliwość społeczna.

Miejsce generalnie należy omijać szerokim łukiem.

EK; 10 marca 2018, 01:13

Ten szpital to wielki syf i umieralnia . Nie ma lekarzy którzy mieli by pojęcie.Slychac i widać tam terkoczący karswaniki wywodzące zmarłych .A jeżeli wyjdzie


ktoś żywy z oddziału wewnętrznego to ma wielkie szczęście bo to co tam się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.Nie ma lekarza który by wyleczył.Na odział wchodzi się o własnych siłach ale z oddziału już się nie wychodzi.Ten szpital dawno powinien być już zamknięty bo to szkoda naszych pieniędzy.Ja osobiście byłam w nim przez 3miesiace co dziennie i to co tam widziałem i przeżyłem nie zapomnę do końca życia

Pacjentka; 10 marca 2018, 01:36

Jeśli Gosiewski sobie intercity we Włoszczowej zatrzymał to chyba Suski może sobie lądować helikopterem! Naprawdę zawiść przez Was przemawia i nic więcej.
A co się tyczy prywatyzacji, to myślę, i wiem, że nie jestem w tym odosobniona, że była ona jedynym ratunkiem dla nas-pacjentów. Niestety nie udało się - zostaje tylko helikopter!!!

Xxxx; 10 marca 2018, 06:35

Szpital zadluzony, syf, zero lekarzy do leczenia i po co ta inwestycja?????
Lepiej ten szpital w cholere zamknac

antyWR; 10 marca 2018, 19:05

Tak długo, jak suweren będzie popierał ugrupowanie że spójnikiem "i" w nazwie, w tym Pana perukarza ministra, tak długo w tym szpitalu nic poza hasłami i uściskami rączek się nie zmieni. Nigdy.

Ratel ; 10 marca 2018, 19:14

Czy t o PO czy to PiS nic kompletnie nic nie zrobili aby poprawić kondycję szpitali.
Ale jest różnica
Gdy było PO u władzy pielęgniarki strajkowały było głośno o szpitalach i w jakiej są kondycji.
PiS pokazuje w TVP jak to powinno wyglądać karmiąc nas serialami typu Na sygnale czy Na dobre i na złe.Tam szpitale są jak bajka Aż chce się chorować

Bsbxbxb; 11 marca 2018, 09:12

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Roman; 11 marca 2018, 16:42

Do Pacjenta (i innych "ekspertów" z medycyny) Jak ci tu źle to przenieś się do lecznicy Macieja w Warce tam spełnią się Twoje wszystkie oczekiwania, i na pewno Cię z czegoś wyleczy...

Do antyWR; 11 marca 2018, 19:44

Nie rozumiem pana wypocin. Jakieś insynuacje i nic konkretnego o PSL-u i PO. Przypomnę, że to te partie doprowadziły do skandalicznych sytuacji, które teraz powiat musi naprawiać. Myślę, że następne wybory wygra PiS i w powiecie i w gminie. Będzie i sprawiedliwie i bez układu.

PiS-ek; 11 marca 2018, 22:51

lądowisko dla ministra bez teki - 4 lata PiS stracił na próbę naprawienia ale za duża konkurencja w postaci Nowego Miasta

antyWR; 12 marca 2018, 09:56

Do "do antyWR"
Tak właśnie liczyłem, że typowym dla stronnika dobrej zmiany sposobem jedynym argumentem na rzecz obrony jedynie słusznej aktualnie opcji zacznie Pani/Pan od inwektyw w rodzaju "wypocin" etc. Swoją drogą trzeba było dodać coś z nomenklatury TVP jak choćby "złodzieju", "żydowski sprawco" no albo żelazny argument Pani/Pana Prezesa czyli "gorszy sorcie". Nic mnie w tym temacie nie rusza prawdziwy Polaku spragniony porządku i sprawiedliwości, gdyż nic więcej od Ciebie nie mogę oczekiwać. Szpital przetrwał już wielu spadochroniarzy przywożonych w teczce czy kiedyś czy dziś. Poczekamy cierpliwie, podobnie jak Pani/Pan, tak i opcja że spójnikiem "i" raz na zawsze się skompromituje. Czas działa na moją korzyść.

do antyWR; 12 marca 2018, 18:40

Przykro mi się odnosić do pana komentarza. Może trochę merytorycznie odniósłby się pan, a nie krytykuje ludzi uczciwych, ciężko pracujących, chcących naprawić to co było złe. Chyba odpowiadają panu układy. Pozdrawiam.

antyWR; 13 marca 2018, 19:25

Otóż i sedno problemu - ja, niemerytoryczny poplecznik Tuska..
Brawo
Chylę czoła przed błyskotliwością rodem z Gazety Polskiej..

Mastek ; 13 marca 2018, 20:14

Do szpitala w helikopterze
A ze szpitala. .....................????????

Grójczanin; 14 marca 2018, 10:39

Ta "inwestycja" pokazuje jak łatwo wydaje się publiczne pieniądze. Ciekawe czy państwo: Marek Ścisłowski, Dariusz Piątkowski, Agnieszka Bilska i Sylwia Pietrasiewicz tak samo rozrzutnie wydali by takie pieniądze z własnej kieszeni. Reanimacja tego szpitala-trupa przez bandę powiatowych nieudaczników i cwaniaków niczego nie zmieni ani nie polepszy.

Oczy zamknięte ; 15 marca 2018, 03:51

Kretyński pomysł. W tym szpitalu nie jest udzielana fachowo opieka co drugi pacjent rzeka ze mial problemy z pomoca medyczna w tej placówce. Co chwile czyta sie nowe hejty na sytuacje i lekarzy w tym szpitalu. Ginekologia istna tragedia pani ordynator jest niemiła dla pacjentek wręcz chamska czytać mozna o lapówkach co to w ogole jest ja sie pytam tym powinna zajac sie telewizja gdzie lekarze z powołania. Wewnetrzny zmiażdżony opinia. Czy nikt nie widzi ze sytuacja staje sie traumatyczna. Nie ma lekarzy którzy chca leczyc o wszystko każą sie prosić albo czekaja na kase. A oni lądowisko chca robić. Istny cyrk i parodia. Zona z córka leżała nie miala gdzie nalac wody bo z kranu lecialy jakies żółte pomyje. W zadnej toalecie poza oddzialami chociaz i tam nie ma papierow,rzeczników mydel istny bajzel. W lazience na dole to taki syf i smród ze az nie milo sie tam wchodzi wody w kranie brak środków czystosci oczywiscie tez nie wspominajac ze nawet nie daja lekow bo nie maja kazde trzeba wykupić. Kobieta lezala na pediatri nie miala jej kto zmienic byla matka karmiaca nawet obiad sie jej nie nalezal. Trzeba placic za polowki 20 zl by z dzieckiem zostać kur burdel na kółkach

obudzciesie; 15 marca 2018, 09:04

Nikt nie pomyślał o tym, że ktoś z środowiska rządzących będzie miał dla siebie i dla rodzinki szybki przelot do szpitali specjalistycznych np. na badania? Po co inwestować w sprzęt i w personel. Szary człowiek dalej będzie czekał na karetkę, która musi być w 8 miejscach jednocześnie.

Czyktoświe; 15 marca 2018, 21:42

O czym piszą niektórzy to śmiech ogarnia. Czy ludzie orientują się jak wygląda finansowanie szpitali? Taka sytuacja jak w naszym szpitalu jest w całej Polsce. To nie wina obecnych rządzących tylko zaniedbania wieloletnie. Proszę sobie poczytać nawet na naszym portalu są artykuły o tych instytucjach.

ja; 18 marca 2018, 16:40

dlaczego wszyscy jedynie piszą swoje żale, a nikt nie pójdzie do pani prezes ze swoimi żalami ??

Grójczanka; 20 marca 2018, 21:31

A od kiedy, to jakiejś pani urodzonej w Wierzbicy,a obecnie z Radomia, będzie zależało na szpitalu w Grójcu?

Do Grójczanka; 21 marca 2018, 12:13

A może ktoś zadałby pytanie dlaczego nikt z Grójca nie podjął się tego zadania? Chwała pani prezes, że uratowała nasz szpital przed całkowitą prywatyzacją. To było ryzyko najpierw zamknięcia a później przejęcia za przysłowiową złotówkę. Czy o to chodziło poprzedniej władzy?

nie ważne kto; 21 marca 2018, 17:15

ważne, że szpital zmniejsza zadłużenie i powoli staje na nogi.
Jak widać po innych szpitalach, nie jest to takie łatwe

Mieszkaniec Grójca; 22 marca 2018, 21:43

Zadłużenie jest i tak naprawdę nikt poza Prezesem nie wie jak duże ale nie liczy nikt i nic bo prawo to właśnie Pani Prezes. A kto myśli inaczej jest usuwany bo jest niewygodny.

Do" Do Grójczanka"; 2 kwietnia 2018, 18:46

Zarówno w Grójcu jak i w PCM ( szpital ) są osoby mądre i doświadczone w wieloletniej pracy w ochronie zdrowia, a dlaczego nie dopuszczono ich ,można się tylko domyślać.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Konkurs Działaj Lokalnie 2019 Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zaprasza aktywne sołectwa, grupy...
Grójecka Jedynka koszykarską potęgą w regionie radomskim 18 i 19 marca odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej...
Poważny wypadek w Tarczynie. Ruch zablokowany W czwartek rano doszło do poważnego wypadku z udziałem...
Repertuar kina GOK 22-24 marca 2019 Jak wytresować smoka 3, Alita Battle Angel, Faworyta oraz...
"Za te 2 jabłka sadownik otrzymuje 17 groszy" W środę od samego rana sadownicy z AgroUnii rozdają mieszka...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Sprzedawca Grójec dział wędliny-sery... Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
... Niemiecka firma BOBO Produktions und Vertriebs poszukuje 4 pracowników...
Kelner/ka i Pokojówka/owy - praca... Hotel Schloss Ranzow poszukuje do swojego zespołu pracowników na stanowiska:
Wielkanoc w górach Zapraszamy do naszego ośrodka DANFARM w samym sercu Bieszczad na przeżycie...
Zatrudnimy krawcową z doświadczeniem... Tworzymy nowy zespół! Dołącz do nas!

W związku z rozwojem...

Firmy z Grójca i okolic

ModlinBus - dojazd do Modlina ModlinBus to linia busów na lotnisko Modlin. Oferta ModlinBusa jest...
... Działalność agencji eventowej Driving Experience skupia się na imprezach...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
AbcAugustów Szukasz serwisu z tematyką lifestyle, a także zamierzasz dowiedzieć...
... Szukasz pogotowia elektrycznego w Krakowie? Nie poradzisz sobie sam...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.