Działania „MOTOCYKL” – podsumowanie

16 kwietnia 2018; 13:47

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. KPP w Grójcu

Przez sobotę i niedzielę grójeccy policjanci prowadzili działania „MOTOCYKL”. Celem działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz ograniczenie faktów brawurowej i niebezpiecznej jazdy na motocyklach.

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób przesiada się z samochodu na motocykl. Niestety sezon motocyklowy charakteryzuje się również wzrostem liczby zabitych i rannych motocyklistów. W przeważającej większości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, to właśnie oni są sprawcami tych zdarzeń.

Wśród miłośników motocykli, którzy preferują właśnie taki sposób przemieszczania się, jest wielu pasjonatów, dla których jazda na motocyklu to nie tylko pasja ale swego rodzaju sposób na życie. Takie osoby z reguły jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie powodując zagrożenia dla siebie i innych użytkowników drogi. Niestety policjanci obserwują również takie osoby, które nigdy nie powinny wsiadać na motocykl, gdyż ich niebezpieczne zachowanie na drodze świadczy o tym, że nie dorośli oni do prowadzenia motocykla.

Kierowcy tzw. ścigaczy, lekceważąc wszelkie przepisy dotyczące ograniczeń prędkości rozpędzają swoje motocykle do bardzo niebezpiecznych prędkości. Takie zachowanie powoduje, że w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze, motocyklista nie jest w stanie odpowiednio zareagować, co w większości przypadków kończy się tragicznie.

W celu ograniczenia wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, a tym samym w celu poprawy bezpieczeństwa ich samych jak i innych użytkowników drogi, policjanci przez ostatnie dwa dni prowadzili w Grójcu i powiecie działania „MOTOCYKL”. W czasie działań nie ujawnili wykroczeń popełnionych przez motocyklistów.

/AW

TAGI:


Komentarze (3):

Motonita; 16 kwietnia 2018, 19:10

Ciekawe gdzie stali i nic nie wykryli...... Proponuję Niepodległości .....ulica testowa dla "miszczów" prostej. LWG dla wszystkich. I miszczów i niemiszczów.

milewski; 22 kwietnia 2018, 18:14

Działania,dwa dni,akcja motocykl...A co w pozostałe dni robią?Akcja łatanie budżetu?Dni targowe,czwartki,żadnego pajaca nie uświadczysz żeby rozładować korek na dwóch rondach,to samo co dzień ok,17,korek od Renza bo jakiś debil centrum handlowe za trasą tranzytową wymyślił i co dnia cyrk.Gdzie prewencja?Ujrzeć policjanta w Grójcu na patrolu to jak w totka wygrać,to już nie jest formacja,to już firma kalkulująca co się opłaca a co nie.

gościu ; 29 maja 2018, 21:20

Statystyka, statystyka i jeszcze raz statystyka. Nowy Kierownik i Warchoły muszą być zadowoleni. Tak wygląda Grójecka. Kto tam ma pracować jak wszyscy uciekają bo debile żądzą. I tyle, normalni zrozumieją

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Mazowsze uległo Mszczonowiance. Powrót Pawła Lepy W drugim meczu towarzyskim podopieczni Roberta Radońskiego...
W Widowie powstaje miejsce do kontroli pojazdów W miejscowości Widów na trasie S7 w kierunku Radomia...
Umowa na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego podpisana We wtorek w siedzibie Powiatowego Centrum Medycznego w Gró...
Dym i płonące kable w grójeckim markecie W sobotę około godziny 8.30 oficer dyżurny grójeckiej straż...
Sparingowa porażka Mazowsza z Piasecznem W pierwszym meczu towarzyskim w ramach przygotowań do...


Najnowsze ogłoszenia

Praca fizyczna za granicą z autem... HR Navigator – Znajdziemy Ci lepszą pracę już dziś!
Rynny metalowe ocynkowane RYNNY METALOWE OCYNKOWANE II GATUNEK
Czyszczenie magazynów
Płyta falista cementowa NOWOCZESNY „ETERNIT” - PŁYTA FALISTA CEMENTOWA
Blachy Trapezowe - blachodachówki... WIOSENNO – LETNIA PROMOCJA NA BLACHY TRAPEZOWE
sprzedam działkę rekreacyjną Sprzedam działkę rekreacyjną o pow. 428 mkw na ogrodach działkowych...

Firmy z Grójca i okolic

FUH BA SYSTEM Serwis i dystrybucja sprzętu gaśniczego i ratowniczego.Sprzedaż narzędzi...
BIBUS MENOS Sp. z o.o. BIBUS MENOS Sp. z o.o. to znana i ceniona firma na rynku polskim. Firma...
Szkoła Pływania Aligator Naszym celem jest organizacja wyjątkowych oraz ciekawych zajęć z nauki...
Park Biznesu Ballyvesey - hale do... Jesteś właścicielem mniejszej lub większej firmy, która dynamicznie...
PHU Abart systemy sprzedaży dla sklepów... Tworzymy oraz wdrażamy systemy sprzedaży detalicznej, systemy do gastronomii...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.