Jakie rodzaje dochodów są akceptowane przez firmy pożyczkowe?

8 października 2018; 08:39

Materiał partnera

0 komentarzy

Umowa o pracę na czas nieokreślony - taki dokument jest najbardziej pożądany przez pożyczkodawców zarówno z sektora bankowego, jak i wśród firm pożyczkowych. Jednak tym drugim często wystarczy jedynie dowód osobisty. Mogą sobie na to pozwolić, ponieważ korzystają z nowoczesnych narzędzi weryfikacji zarobków. Sprawdź, jakie źródła dochodów dają ci szansę na pożyczkę pozabankową.

Stałe źródło dochodu podstawą uzyskania pożyczki


Nieprzerwane źródło dochodów w roku z tytułu umowy o pracę, a także na podstawie renty, alimentów i cyklicznie zawieranych umów zlecenia oraz umów o dzieło. Tak zdefiniowane stałe źródło dochodów powinno być w pełni wystarczającą podstawą do przyznania pożyczki w niemal każdej firmie pozabankowej. Instytucje pożyczkowe mają mniej restrykcyjne wymagania niż banki. Widać to zwłaszcza w akceptowalności innych rodzajów dochodu niż te na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Taka forma zatrudnienia oczywiście pozwala w większym stopniu niż inne niwelować ryzyko kredytowe. Jednak na obecnym rynku pracy jest już zdecydowanie rzadziej spotykana od hybrydowych i bardziej efemerycznych form, takich jak np. umowa o dzieło lub zlecenie.


Stałym, niezbywalnym i dożywotnim źródłem dochodu jest świadczenie emerytalne. Mogłoby się więc wydawać, że emeryt jest kredytobiorcą idealnym. Jednak często mizerna wysokość emerytury w powiązaniu z zaawansowanym wiekiem, nie pozwala emerytom na zaciągnięcie zobowiązania w banku. Firmy pożyczkowe funkcjonują głównie w obszarze niskokwotowych kredytów, dlatego mają bardziej liberalne podejście zarówno do wieku, jak i wysokości świadczeń. Dlatego pożyczka dla emeryta jest często jedyną alternatywą w obliczu negatywnej decyzji otrzymanej z banku.

Pożyczka na umowę cywilnoprawną


Masz umowę o pracę, jednak większość swojego wynagrodzenia dostajesz w oparciu o umowę o dzieło? Taki hybrydowy model zatrudnienia nie jest na obecnym rynku pracy żadnym ewenementem. Jeśli nie posiadasz długiej i dobrej historii kredytowej, a potrzebujesz dodatkowej gotówki, możesz zaciągnąć chwilówkę lub pozabankową pożyczkę na raty.


Firmy oferujące świadczenia online w celu maksymalnego skrócenia procesu weryfikacji twojej zdolności kredytowej skupiają się często na analizie faktycznych przychodów i wydatków. Mniej interesuje je forma zatrudnienia. Możliwość zaciągania pożyczek na umowę cywilnoprawną, a także na podstawie np. kontraktów menedżerskich lub marynarskich przyczynia się do wzrostu popularności tego rodzaju świadczeń. W 2015 roku suma zobowiązań zaciągniętych w sektorze pozabankowym wyniosła aż 5,2 mld zł.

 

Pożyczka na oświadczenie - co to znaczy?


Pożyczka na oświadczenie jest czymś innym niż pożyczka na zaświadczenie. Ta druga wymaga przedłożenia pisemnego dokumentu poświadczającego zarobki. W pierwszym przypadku wystarczy, że zadeklarujesz wysokość dochodów, żadne dokumenty nie są potrzebne. Firmy pozabankowe mogą pozwolić sobie jedynie na taką metodę weryfikacji zarobków, ponieważ i tak analizują rzeczywisty bilans wpływów i wydatków na twoim koncie za pomocą takich narzędzi jak np. Instantor.


Uproszczona procedura nie sprawia wcale, że pożyczka na oświadczenie jest bardziej ryzykownym zobowiązaniem niż te, które wymagają stert dokumentów. Systemy scoringowe stosowane przez sektor pozabankowy zabezpieczają interesy obu stron. Eliminując pożyczkobiorców bez zdolności kredytowej, chronią klientów przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia, minimalizują też ryzyko, że niegdy nie odzyskają swojego kapitału.

 

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Pożegnano policjantów odchodzących na emeryturę W Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu uroczyście poż...
Rusza budowa nowej drogi nr 7 We wtorek wprowadzono zwężenie na odcinku Głuchów - Rembert...
Pożar w drewniaku przy ulicy Kościelnej O godzinie 5.40 grójeccy strażacy otrzymali informację z...
Otwarcie wystawy Perfekcja i Światło wybitnego grójeckiego fotografa W piątek 15 lutego w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się d...
Piłkarskie diamenciki błyszczały Fantastyczne mecze, przepiękne bramki, wielkie emocje, ale...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Roleta pozioma do pergoli Zajmujemy się tworzeniem zadaszeń tarasów do konstrukcji klienta .
Sprzedawca / Grójec Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
Pakowacz w branży spożywczej - również... Agencja zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje dla swoich holenderskich...
... Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie transportu
SUPER GRY XXL dla DZIECI - mega wielki... Jesteśmy producentem gier wielkiego formatu XXL do skakania.
Projektujemy...

Firmy z Grójca i okolic

Invest - Kredyty, ubezpieczenia,... Invest Grójec to firma, która stawia na profesjonalną obsługę Klienta...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
centralne-odkurzacze.net Odkurzacz centralny znacznie zwiększa szybkość, łatwość oraz komfort...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
Pro-wash Firma Pro-Wash oferuje szeroki zakres usług sprzątania.
Począwszy...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.