„Kaskadowy pomiar prędkości”: 17 kierowców ukaranych

9 stycznia 2019; 13:00

Informacja prasowa

6 komentarzy

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Grójca prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie prowadzonej akcji funkcjonariusze w 18 punktach kontrolnych ujawnili 17 kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości charakteryzuje się tym, że na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, lecz w różnych miejscach na danym odcinku (często krótkim odcinku drogi) ustawione kolejno po sobie patrole policji egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących zasad w tym przypadku stosowania się do ograniczeń dozwolonej prędkości na całej długości obszaru zabudowanego jak i odcinków drogi poza obszarem zabudowanym.

Na terenie działania grójeckiej policji akcja prowadzona była w godzinach 6:00-22:00. Efektywność pięciu funkcjonariuszy skutkowała skontrolowaniem 104 kierujących pojazdami, z czego 17 kierujących musiało liczyć się z konsekwencjami za zaistniałe wykroczenie z art. 92a kodeksu wykroczeń.

Działania mają m.in. charakter prewencyjny, a głównym celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości obowiązujących w obszarach zabudowanych jak i poza tymi miejscami.

Nie zapominajmy, aby za każdym razem dostosować prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych, prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną.

/AW

TAGI:

Komentarze (6):

Marti; 10 stycznia 2019, 07:52

"celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości". Zabierali im samochody? Czy po prostu ich zabijał?

B; 10 stycznia 2019, 09:02

Do Marti. Za punkty się zabiera prawo jazdy, a nóż te otrzymane podczas tej kontroli okażą się kluczowe i kierowcy zabiorą prawo jazdy. Super działania, w pełni popieram. Warunki nie sprzyjają w żaden sposób a ludzie i tak jeżdżą bez wyobraźni.

Pantuniestał; 10 stycznia 2019, 10:32

Może to dobre działania policji. Zapomina się jednak o urzędniczym obłędzie stawiania lasów ze znaków drogowych. Po przebudowie drogi wprowadza się ograniczenia których wcześniej tam nie było zamiast dostosować drogę do bezpiecznego ruchu pieszych i szybszego ruchu pojazdów. Przykładem jest Jasieniec gdzie 50 obowiązuje chyba na 4km a mogłaby tylko na 1 km. Chodniki są za pasem zieleni a przejścia dla pieszych nie tylko oznakowane ale istnieją tam wysepki. Te wszystkie przepisy zwalniają ludzi z myślenia a do ich wprowadzania potrzebne są coraz większe hordy urzędników.

Mieszkaniec; 10 stycznia 2019, 10:45

To może niech sprawdza jak się jeździ ulica Główną z miejscowości Szczęsna to jest dopiero wyczyn ograniczenie do 40 a kierowcy 80km i tak jest a policja nic nie robi z tym kierunku najlepiej schować się za tirami na warszawskiej

Barx; 10 stycznia 2019, 16:08

Widzę że kolega ma fotoradar w oczach skoro wie że 80km/h lub sam tal jeździ ;)

Myśle inaczej; 10 stycznia 2019, 20:20

W większości przypadków pomiary kaskadowe jedyne co zmieniają to ilość wystawionych mandatów, z których pieniądze wpływają do budżetu. Bezpieczne drogi to drogi na których odbywa się płynny ruch i nikt nie musi jechać 130 km/h, aby nadgonić stracony czas przez Pan, który prawo jazdy kupił za samochód jabłek w czasach, gdy chlebie można było znaleźć kawałek sznurka. Wielokrotnie widuję kierowców, którzy nie jadą z maksymalną dopuszczalną prędkością, mimo tego, że warunki są świetne. Najpierw należy wyeliminować tych, którzy utrudniają jazdę innym...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Weekend dla Ziemi w Grójcu Gmina Grójec włącza się do największej ekologicznej akcji...
Media Expert na dłużej w Dekadzie Grójec Jedna z największych marek branży RTV, AGD i Multimedia w...
Rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieców Burmistrz Gminy i Miasta Grójec ogłasza nabór wniosków o...
Strajk nauczycieli w powiecie grójeckim Z powodu strajku nauczycieli od poniedziałku 8 kwietnia w...
Konkurs Działaj Lokalnie 2019 Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zaprasza aktywne sołectwa, grupy...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Krawcowa z doświadczeniem lub do... Tworzymy nowy zespół! Dołącz do nas!

W związku z rozwojem...
PRACOWNIK FIZYCZNY-MAGAZYNIER PRACOWNIK FIZYCZNY/ MAGAZYNIER

Jeżeli masz:
• Swój...
Pakowacz filetów drobiowych - również... Agencja Zatrudnienia (cert. 16198) proponuje atrakcyjne stanowiska pracy....
Sprzedawca Grójec dział wędliny-sery... Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
... Niemiecka firma BOBO Produktions und Vertriebs poszukuje 4 pracowników...

Firmy z Grójca i okolic

... Kapitan Remont jest profesjonalną i wyspecjalizowaną firmą wykonującą...
BIBUS MENOS Sp. z o.o. BIBUS MENOS Sp. z o.o. to znana i ceniona firma na rynku polskim. Firma...
... Chciałbyś mieć w swoim domu meble tapicerowane wykonane idealnie pod...
NADZORY I PROJEKTY BUDOWLANE Usługi w zakresie prowadzenia nadzoru i kierownictwa robót budowlanych.
Inna Klinika Piękna Kraków - medycyna... Chcesz poprawić swoje niedoskonałości? Szukasz gabinetu kosmetycznego...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.