Legalni bukmacherzy 2019

24 stycznia 2019; 11:41

Materiał promocyjny

Przed dwunastoma miesiącami mieliśmy tylko siedmiu legalnych bukmacherów w Polsce. Rok 2018 obfitował w nowych bukmacherów w Polsce. W tym okresie licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich na terenie Polski uzyskało od Ministerstwa Finansów, bowiem aż osiem kolejnych podmiotów. Legalni bukmacherzy w Polsce obejmują obecnie piętnaście firm, warto także nadmienić, iż o licencję w roku 2019 starają się kolejne firmy.

W Polsce funkcjonuje obecnie system licencjonowania bukmacherów internetowych, które są przyznawane, na sześć lat firmom zlokalizowanym na terenie kraju. Szacuje się, że rynek legalnych bukmacherów w Polsce wart jest około 5.1 miliarda złotych. Jest to aż 55% więcej niż legalni bukmacherzy w Polsce, osiągnęli w analogicznym okresie ubiegłego roku.

To także oznacza, że legalni bukmacherzy w Polsce, zapłacą fiskusowi z tego tytułu ponad 600 milionów złotych! Za rok 2017 bilans legalnych bukmacherów w Polsce wynosił niecałe 400 milionów. Choć 2018 rok przyniósł dobre wyniki finansowe legalnych bukmacherów w Polsce, nadal jednak ponad połowę rynku stanowią nielegalnie działające firmy. Prawdopodobnie legalni bukmacherzy w Polsce będą nadal w 2019 tracić na tym procederze.

Proces przyznawania licencji wśród legalnych bukmacherów w Polsce w roku 2019


Czy zmienią się wymogi dotyczące otrzymania licencji w roku 2019? Nie, aby zostać legalnym bukmacherem w Polsce nadal trzeba będzie złożyć wniosek zgodny z wytycznymi ustawy. Jak już wspominaliśmy, legalny bukmacher w Polsce musi być zarejestrowany jako oddzielna spółka na terenie RP. Wniosek przez przyszłego legalnego bukmachera w Polsce, musi zostać wysłany na 6 miesięcy przed rozpoczęciem działalności. MF na rozpatrzenie owego wniosku ma również 6 miesięcy – legalny bukmacher w Polsce może zacząć funkcjonować, zatem teoretycznie w ciągu 6 miesięcy.

Co musi zawierać wniosek o przyznanie licencji na urządzanie zakładów wzajemnych dla przyszłego legalnego bukmachera w Polsce? Wniosek legalnego bukmachera w Polsce musi zawierać informacje, iż zamierza on prowadzić działalność w postaci przyjmowania zakładów wzajemnych w sieci. Oczywiście każda z firm chcących stać się legalnym bukmacherem w Polsce musi także mieć w pełni precyzyjną koncepcję funkcjonowania strony pod kątem technicznym. Dodatkowo, legalny bukmacher w Polsce musi zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników. Dla legalnych bukmacherów w Polsce zmiana ustawy dotycząca RODO, wymusiła także dodatkową ochronę danych osobowych.

Każdy z legalnych bukmacherów działających w Polsce musi posiadać zabezpieczenie finansowe w wysokości 480 tysięcy złotych.

Samo zezwolenie dla legalnego bukmachera w Polsce na prowadzenie zakładów wzajemnych to już dodatkowy koszt. Oczywiście zezwolenie dla legalnego bukmachera w Polsce odnosi się wyłącznie dla jednej strony internetowej. Każda uruchomienie kolejnej witryny to dla legalnego bukmachera w Polsce, to dodatkowy koszt kwoty bazowej, wyrażonej w procentach.

To tylko początek wymogów, jakie spełnić musi przyszły legalny bukmacher w Polsce. Być może także to odstrasza europejskich gigantów, aby ubiegać się o licencję i bycie legalnym bukmacherem w Polsce? A może wypłacalność z zakładów, przy nałożonej marży, nie pozwoliłaby na konkurowanie z legalnymi bukmacherami w Polsce o ugruntowanej pozycji? Tym niemniej, obstawiając zakłady u legalnego bukmachera z Polski, możecie być pewni, że nie łamiecie prawa. Co także jest bardzo ważnym argumentem, jeśli rozważacie grę online. U bukmachera można wygrać lub przegrać, ale na pewno nie warto łamać prawa.

Poniżej przedstawiamy aktualną listę legalnych bukmacherów w naszym kraju wedle daty otrzymana licencji:

2012 – STS, Fortuna, Milenium
2013 - Totolotek
2014 - Etoto
2016 – Lvbet, Forbet
2017 – Superbet
2018 – Totalbet, Cherry Online, Betclic, BetFan, eWinner, Typiko, Traf

Powyższa lista bukmacherów online (wyłączając Superbet), działa legalnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich, po wprowadzeniu ustawy hazardowej w dniu 1 kwietnia 2017 roku.

Owa ustawa hazardowa zmieniła, bowiem drastycznie układ sił na bukmacherskiej mapie Polski. Przed tą datą bukmacherzy legalni stanowili bardzo mały procent rynku polskiego, na którym w głównej mierze operowały zagraniczne firmy. A zatem powstaje pytanie, które zakłady bukmacherskie w Internecie są legalne w roku 2019?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i sprowadza się do wyżej wymienionej listy. Zarejestrowani bukmacherzy w Polsce posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów w zakresie oferowania i przyjmowania zakładów wzajemnych w internecie (poza Superbet – na chwilę obecną prowadzą tylko punkty naziemne), tym samym działają legalnie.

Legalny bukmacher w Polsce otrzymuje wyłącznie licencje na prowadzenie zakładów sportowych. Tym samym na stronie każdego legalnego bukmachera w Polsce znajdziesz wyłącznie ten produkt. Niemniej każdy z legalnych bukmacherów w Polsce pod tym pojęciem oczywiście skrywa także zakłady poza sportowe (społeczne i polityczne). Generalizując każdy z legalnych bukmacherów w Polsce otrzymał licencję na prowadzenie wszelkich zakładów wzajemnych. Jeśli na stronie legalnego bukmachera w Polsce zauważysz jakikolwiek inny produkt, oznacza to, że ta firma działa w Polsce nielegalnie. Pamiętaj także, iż tylko domeny zakończone znakami .pl oznaczają legalnego bukmachera na terenie Polski.

Coraz więcej legalnych bukmacherów w Polsce stopniowo będzie poszerzała jednak swoją ofertę o stacjonarne automaty, zwane także terminalami. Obecnie legalnym bukmacherem w Polsce posiadającym najwięcej tego typu urządzeń jest Forbet. Z kolei inny legalny bukmacher w Polsce, LVbet miał trochę problemów natury prawnej ze swoimi terminalami. Od 2019 roku, kolejny legalny bukmacher w Polsce, mianowicie Fortuna będzie wprowadzała do swoich punktów stacjonarnych takie urządzenia.

Z kolei kolejni legalni bukmacherzy w Polsce, udostępnią dla użytkowników swoje strony – m.in. Betclic, eWinner, BetFan oraz Typiko.

Tymczasem stale rozwijająca się czarna lista nieautoryzowanych domen gier hazardowych online wciąż rośnie. Według stanu na 31 października na niepisanej liście rządu było 4 049 nazw, o 489 więcej niż na początku miesiąca. Legalni bukmacherzy jednak nadal nie mają lekko. Daleko jeszcze do prawie 14 tys. domen zablokowanych przez rosyjski rząd w zeszłym miesiącu, ale mimo wszystko to przyzwoity wynik.

Rok 2019 wśród nowych legalnych bukmacherów w Polsce także zapowiada się obiecująco, gdyż w kolejce po licencję ustawiło się już pięć kolejnych firm. Na chwilę obecną nie jest znana lista podmiotów, które prawdopodobnie wejdą do i tak już niemałego grona legalnych bukmacherów w Polsce. Jeśli owe podmioty dołączą do obecnie istniejących legalnych bukmacherów w Polsce, lista ich poszerzy się do dwudziestu. Według niektórych, kolejnymi legalnymi bukmacherami w Polsce mogą być William Hill, Pinnacle, Betfair oraz EnergyBet.

Ponieważ bukmacherzy w Polsce są jedyną legalną formą prywatnego hazardu online i mobilnego w Polsce, entuzjastyczni gracze w dużej mierze zaspokajają swoją pasję, stawiając na liczne popularne europejskie sporty. Futbol u legalnych bukmacherów w Polsce stał się szczególną pasją, a niedawny turniej Mistrzostw Świata wprowadził liczbę przyjmowanych zakładów piłkarskich na nowy poziom. Dużym zainteresowaniem cieszy się także każda liga polska, bukmacher Fortuna jest sponsorem tytularnym niższej klasy rozgrywkowej, czyli 1 ligi.

Legalni bukmacherzy w Polsce, na rok 2019 zacierają już ręce na zakłady związane z Formułą 1. A to, dlatego, że do akcji wraca nasz rodak Robert Kubica. Wśród legalnych bukmacherów w Polsce najwięcej zakładów specjalnych na Roberta posiada Forbet.

Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna to także sporty, które w ofercie w 2019 roku będzie musiał mieć każdy legalny bukmacher. Wszystko, dlatego, że dwa z tym niszowych dyscyplin na świecie, są bardzo popularne w naszym kraju, toteż dla legalnego bukmachera w Polsce to szansa na zysk.

Szacuje się, iż rok 2019 przyniesie także zwiększenie ilości punktów naziemnych, wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Pomimo, że przyszłość każdego legalnego bukmachera to Internet, a właściwie należałoby napisać świat mobile, nadal rośnie liczba punktów stacjonarnych, wynosząc obecnie grupo ponad 1000.

>Sama Fortuna wśród legalnych bukmacherów w Polsce planuje otworzyć ponad 80 nowych punktów w 2019 roku.

Bardzo interesującą kwestią jest również zestawienie legalnych bukmacherów w Polsce według udziału rynkowego:

STS - 48%
Fortuna – 31%
Totolotek – 10%
Forbet – 5%
Reszta – 6%

Jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych użytkowników u legalnych bukmacherów w Polsce, to jest ich ponad 3.5 miliona.

Jak zatem będzie wyglądał rynek legalnych bukmacherów w Polsce w roku 2019?

Lista legalnych bukmacherów w Polsce 2019

Totolotek (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.
Fortuna (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
LVbet (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.9.2016.EQK
STS (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
eToto (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
Milenium (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
Forbet (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.10.2016.
Totalbet (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.15.2017.
PZbuk (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.26.2017.
Betclic (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.11.2017.
Betfan (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.3.2018.
eWinner (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.29.2017
Typiko (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.30.2017
Traf (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.3.2018

Coraz częściej się jednak słyszy, że legalni bukmacherzy w Polsce w roku 2019 mogą czuć się zagrożeni. Dlaczego? W sieci pojawiają się informacje, iż kolejnymi legalnymi bukmacherami w Polsce będą niedawni krezusi rodzimego rynku – obecnie będącymi na czarnej liście.

Dlaczego niemal po dwóch latach od wprowadzenia nowej ustawy, europejscy krezusi nie dołączyli do grona legalnych bukmacherów w Polsce? Odstrasza ich wysoki, bo 12 % podatek obrotowy, który płacą legalni bukmacherzy w Polsce, a który uniemożliwia tym podmiotom kontynuowanie agresywnej polityki marketingowej.

Oczywiście bez zmian pozostanie ten jeden z czynników wyróżniających legalnego bukmachera z Polski, czyli podatek obrotowy. U legalnych bukmacherów w Polsce wynosi on 12% i stawka ta pozostanie niezmieniona w nadchodzącym roku.

Co przyniesie 2019 rok odnośnie nielegalnych podmiotów działających w Polsce?

Wygląda na to, że MF nie jest w stanie bardziej pomóc legalnym bukmacherom działającym w Polsce. Część nielegalnych firm zasłaniając się prawem europejskim – starając się przekonywać, że są w trakcie uzyskiwania licencji, aby zostać kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce. MF także nie udziela informacji ile tych podmiotów złożyło wnioski. Poza firmą Betclic, żadna z zagranicznych firm nie jest legalnym bukmacherem w Polsce. Rejestr Domen Zakazanych natomiast funkcjonuje jako widmo, gdyż jest tylko informacją mówiącą, o tym, która z firm nie jest legalnym bukmacherem w Polsce. Walka legalnych bukmacherów w Polsce z europejskimi korporacjami z jednej strony wychodzi na plus, ale ominięcie prawa jest dla nich bardzo proste, bowiem, zagraniczni bukmacherzy tworzą nową domenę, zmieniając adres strony. Oczywiście wszyscy legalni bukmacherzy z Polski starają się współpracować z MF zgłaszając nielegalne domeny zagranicznych bukmacherów. Szacuje się jednak, iż w 2019 roku polski fiskus straci ponad 500 mln złotych, dopuszczając na rynku niezdrową konkurencję dla legalnych bukmacherów w Polsce.

Co ciekawe, największy spośród legalnych bukmacherów w Polsce, stara się rozwijać swój interes w Afryce. Mówi się, że rok 2019 będzie bardzo pracowity dla tego legalnego bukmachera w Polsce. Na razie prowadzone są rozmowy w kilku krajach, oraz rozważa się, iż ten legalny w Polsce bukmacher mógłby świadczyć usługi na rzecz tamtejszych legalnych bukmacherów. Ten legalny bukmacher w Polsce przygląda się także z zainteresowaniem południowym krajom Europy.

Dalszy, spodziewany przyrost legalnych bukmacherów w Polsce, w roku 2019, spowodować może wyłącznie same korzyści dla użytkowników. Większa liczba firm, to większa konkurencja na rynku legalnych bukmacherów w Polsce. Większa konkurencja wśród legalnych bukmacherów w Polsce, to automatycznie korzystniejsza oferta, lepsza obsługa i prawdopodobnie walka z jak najniższą marżą. Przypuszczalnie legalni bukmacherzy z Polski mogą nas także zalać nowymi promocjami, żeby przyciągnąć do siebie nowych klientów. Żaden ze "starych" legalnych bukmacherów w Polsce nie będzie chciał bez walki oddać, choć kawałka z tego tortu dla "nowych" na rynku, – co z oczywistych względów jest logiczne. Nikt, bowiem nie podcina gałęzi, na której siedzi.

Więcej informacji o legalny bukmacher w Polsce https://kodybukmacherskie.pl/

Być może szacowana ilość nowych legalnych bukmacherów w Polsce ulegnie zwiększeniu? Co prawda, spis legalnych bukmacherów w Polsce na razie wygląda dość podobnie jak jeszcze kilkanaście tygodni temu, jednak nie przypuszczamy, żeby ten stan rzeczy długo się utrzymał. Nie będziemy zaskoczeni, jeśli liczba legalnych bukmacherów w Polsce zbliży się do 25 podmiotów na zakończenie roku 2019.

Wygląda na to, że pomimo większej liczby legalnych bukmacherów w Polsce, sezon 2019 będzie obfitował w kolejne rekordowe osiągnięcia.

Zapraszamy do lektury kolejnych artykułów związanych z zakładami sportowymi i legalnymi bukmacherami w Polsce.

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

 Najnowsze artykuły

Pożegnano policjantów odchodzących na emeryturę W Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu uroczyście poż...
Rusza budowa nowej drogi nr 7 We wtorek wprowadzono zwężenie na odcinku Głuchów - Rembert...
Pożar w drewniaku przy ulicy Kościelnej O godzinie 5.40 grójeccy strażacy otrzymali informację z...
Otwarcie wystawy Perfekcja i Światło wybitnego grójeckiego fotografa W piątek 15 lutego w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się d...
Piłkarskie diamenciki błyszczały Fantastyczne mecze, przepiękne bramki, wielkie emocje, ale...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Roleta pozioma do pergoli Zajmujemy się tworzeniem zadaszeń tarasów do konstrukcji klienta .
Sprzedawca / Grójec Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
Pakowacz w branży spożywczej - również... Agencja zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje dla swoich holenderskich...
... Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie transportu
SUPER GRY XXL dla DZIECI - mega wielki... Jesteśmy producentem gier wielkiego formatu XXL do skakania.
Projektujemy...

Firmy z Grójca i okolic

BIBUS MENOS Sp. z o.o. BIBUS MENOS Sp. z o.o. to znana i ceniona firma na rynku polskim. Firma...
... Działalność agencji eventowej Driving Experience skupia się na imprezach...
Fundacja AVENHANSEN - darmowe kursy... Szukasz darmowych szkoleń i kursów? Chcesz rozwinąć się w danej sferze?...
Pneumat System Sp. z o.o. Wszystkie firmy z Grójca i okolic zapraszamy do skorzystania z naszej...
IKOMEBLE - meble kalwaryjskie Szukasz wypoczynku skórzanego? Szukasz narożnika? Interesują Cię meble...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.