Lodówko-zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

31 sierpnia 2018; 13:11

Informacja prasowa

Odwiedzając znajomych, rzadko zwracamy uwagę na lodówkę. W gospodarstwie domowym jest to jednak sprzęt podstawowy i niezbędny; trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne życie. Dobra lodówko-zamrażarka posłuży przez długie lata, lecz aby tak się stało, trzeba zadbać o dostosowanie jej do własnych potrzeb i oczekiwań. Jak to zrobić?

Pierwszą sprawą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zakup lodówki, jest konieczność wyboru: czy jest nam potrzebna lodówko-zamrażarka, czy wystarczy sama chłodziarka? Lodówko-zamrażarka zajmuje najczęściej nieco więcej miejsca niż chłodziarka lub – szczególnie jeśli ma małe wymiary – jest w niej bardzo mało miejsca do przechowywania. Druga sprawa to wybór sprzętu wolnostojącego lub pod zabudowę – w tym przypadku wiele zależy od wystroju kuchni i możliwości metrażowych. Jeśli te kwestie zostaną wyjaśnione, można przejść do rozmiaru i wnętrza lodówki – obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów rozmiarów. Najczęściej lodówko-zamrażarka ma ok. 170 cm wysokości, coraz częściej spotyka się jednak i te osiągające nawet 2 m. Rozmiar lodówki trzeba dopasować do swojej kuchni i wybrać dla niej miejsce tak, aby nie była ustawiona bezpośrednio obok kuchenki – może to być bardzo niebezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu: oznacza się ją literą A, a im więcej plusów, tym więcej energii jest w stanie zaoszczędzić dany model. Co więcej, może on sprawić, że rachunki za prąd znacznie zmaleją! Obecnie najwięcej lodówek dostępnych na rynku ma klasę A+. Warto zauważyć, że lodówko-zamrażarka A++ będzie kosztować więcej niż produkty niższej klasy energetycznej, ale ta inwestycja na pewno zwróci się w postaci wspomnianych już niższych rachunków.

Inne przydatne funkcje

Producenci prześcigają się w pomysłowości, jeśli chodzi o nowe technologie, w które wyposażają swój towar. Chodzi o takie cuda, jak np. system no frost, który obecnie jest już w większości lodówek. Dzięki niemu lodówko-zamrażarka nie wymaga rozmrażania, a rozwój pleśni i bakterii wewnątrz sprzętu jest mocno ograniczony. Popularne są też np. uszczelka antybakteryjna, tak jak jest to w przypadku lodówek Beko, wysuwane półki od Samsunga czy alarm niedomkniętych drzwi spotykany często w lodówkach Amica. Wszystkie te funkcje mają na celu ułatwienie użytkowania lodówki, warto więc zastanowić się, która z nich będzie najbardziej przydatna lub bez której nie wyobrażamy sobie swojego urządzenia. W opisach parametrów lodówek zawsze znajduje się także informacja o poziomie wytwarzanego hałasu – ważne, aby był jak najniższy, np. w okolicy 35, maksymalnie 40 decybeli. Hałas na poziomie 50 i więcej decybeli będzie już dość uciążliwy i może zakłócać domową ciszę i spokój.


 Najnowsze artykuły

Akademia w 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości 9. 11.2018 r. społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych...
Tajemnicza śmierć w Sułkowicach We wtorek w jednym z domów w Sułkowicach (gmina Chynów)...
Śpiewanie Pieśni Patriotycznych Podczas setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez...
Podsumowanie „Matura 2018” w LO Grójec Publikujemy podsumowanie tegorocznej matury w Liceum Ogó...
Policja poszukuje zaginionego. Mógł przebywać w Grójcu Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukuj...

www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Wieszanie drobiu - praca w Holandii Podejmij pracę z Agencją Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) –...
Płyta falista cementowa NOWOCZESNY „ETERNIT”- PŁYTA FALISTA CEMENTOWA
Skup MERCEDES 190,124,Sprinter,Kaczor... OFERUJEMY NAJLEPSZE CENY W KRAJU !!
Zapisz,zapamiętaj numer tel....
Klub zatrudni hostessy. Nowo powstały klub zatrudni hostessy. Dniówka 200zł, plus dodatkowy...
Klub zatrudni tancerki. Nowo powstały klub zatrudni tancerki. Oferujemy wysokie zarobki, zakwaterowanie,...

Firmy z Grójca i okolic

IKOMEBLE - meble kalwaryjskie Szukasz wypoczynku skórzanego? Szukasz narożnika? Interesują Cię meble...
Szkoła Pływania Aligator Naszym celem jest organizacja wyjątkowych oraz ciekawych zajęć z nauki...
Fotograf Grójec - Adrian Nojek Fotografia w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Fotografia dziecięca...
Salon fryzjerski Katowice Siemianowice... Szacowni klienci – wierzymy, iż każdy może wyglądać ślicznie...
BIBUS MENOS Sp. z o.o. BIBUS MENOS Sp. z o.o. to znana i ceniona firma na rynku polskim. Firma...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.