Lodówko-zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

31 sierpnia 2018; 13:11

Informacja prasowa

Odwiedzając znajomych, rzadko zwracamy uwagę na lodówkę. W gospodarstwie domowym jest to jednak sprzęt podstawowy i niezbędny; trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne życie. Dobra lodówko-zamrażarka posłuży przez długie lata, lecz aby tak się stało, trzeba zadbać o dostosowanie jej do własnych potrzeb i oczekiwań. Jak to zrobić?

Pierwszą sprawą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zakup lodówki, jest konieczność wyboru: czy jest nam potrzebna lodówko-zamrażarka, czy wystarczy sama chłodziarka? Lodówko-zamrażarka zajmuje najczęściej nieco więcej miejsca niż chłodziarka lub – szczególnie jeśli ma małe wymiary – jest w niej bardzo mało miejsca do przechowywania. Druga sprawa to wybór sprzętu wolnostojącego lub pod zabudowę – w tym przypadku wiele zależy od wystroju kuchni i możliwości metrażowych. Jeśli te kwestie zostaną wyjaśnione, można przejść do rozmiaru i wnętrza lodówki – obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów rozmiarów. Najczęściej lodówko-zamrażarka ma ok. 170 cm wysokości, coraz częściej spotyka się jednak i te osiągające nawet 2 m. Rozmiar lodówki trzeba dopasować do swojej kuchni i wybrać dla niej miejsce tak, aby nie była ustawiona bezpośrednio obok kuchenki – może to być bardzo niebezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu: oznacza się ją literą A, a im więcej plusów, tym więcej energii jest w stanie zaoszczędzić dany model. Co więcej, może on sprawić, że rachunki za prąd znacznie zmaleją! Obecnie najwięcej lodówek dostępnych na rynku ma klasę A+. Warto zauważyć, że lodówko-zamrażarka A++ będzie kosztować więcej niż produkty niższej klasy energetycznej, ale ta inwestycja na pewno zwróci się w postaci wspomnianych już niższych rachunków.

Inne przydatne funkcje

Producenci prześcigają się w pomysłowości, jeśli chodzi o nowe technologie, w które wyposażają swój towar. Chodzi o takie cuda, jak np. system no frost, który obecnie jest już w większości lodówek. Dzięki niemu lodówko-zamrażarka nie wymaga rozmrażania, a rozwój pleśni i bakterii wewnątrz sprzętu jest mocno ograniczony. Popularne są też np. uszczelka antybakteryjna, tak jak jest to w przypadku lodówek Beko, wysuwane półki od Samsunga czy alarm niedomkniętych drzwi spotykany często w lodówkach Amica. Wszystkie te funkcje mają na celu ułatwienie użytkowania lodówki, warto więc zastanowić się, która z nich będzie najbardziej przydatna lub bez której nie wyobrażamy sobie swojego urządzenia. W opisach parametrów lodówek zawsze znajduje się także informacja o poziomie wytwarzanego hałasu – ważne, aby był jak najniższy, np. w okolicy 35, maksymalnie 40 decybeli. Hałas na poziomie 50 i więcej decybeli będzie już dość uciążliwy i może zakłócać domową ciszę i spokój.

 
Najnowsze artykuły

Dyżury aptek Grójec i Powiat Grójecki 2019 Podczas Sesji Rady Powiatu Grójeckiego 28 grudnia 2018 r....
Grójec za wyjściem ze Związku Natura W poniedziałek Rada Miejska w Grójcu opowiedziała się za...
Wykłady w Londynie i Cambridge - grójeccy licealiści w programie Erasmus+ „Alternative Energy and Energy Storage” (...
Sprawdź repertuar kina na najbliższy weekend Miśków dwóch w Nowym Jorku, Zabawa zabawa, Aquaman - to...
Co dalej z Naturą? Problem z kredytem Radni z Błędowa oraz Jasieńca nie wyrazili zgody na porę...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

KLIMATYZACJA!!! Naprawa, serwis i... KLIMATYZACJA!!! Naprawa, serwis i montaż urządzeń chłodniczych
Animator Czasu Wolnego - Hiszpania Poszukujemy osób na stanowisko
Animator Czasu Wolnego –...
... Układanie glazury terakoty gresu płytek wielkoformatowych gładzie malowanie...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia (cert. 16198) proponuje atrakcyjne stanowiska pracy....
Kierownik budowy/ kierownik robót Firma budowlana poszukuje osób na stanowisko:

KIEROWNIK...

Firmy z Grójca i okolic

Corda amar.nowak@o2.pl
Drukarnia Wielkoformatowa Digital... Digital Center zajmuje się drukiem materiałów wykorzystywanych w reklamie...
... Działalność agencji eventowej Driving Experience skupia się na imprezach...
Poundout Gear - sklep z produktami... Potrzebujesz znaleźć dobry sprzęt sportowy przeznaczony do sztuk walk?...
Szkoła Pływania Aligator Naszym celem jest organizacja wyjątkowych oraz ciekawych zajęć z nauki...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.