Lodówko-zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

31 sierpnia 2018; 13:11

Informacja prasowa

Odwiedzając znajomych, rzadko zwracamy uwagę na lodówkę. W gospodarstwie domowym jest to jednak sprzęt podstawowy i niezbędny; trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne życie. Dobra lodówko-zamrażarka posłuży przez długie lata, lecz aby tak się stało, trzeba zadbać o dostosowanie jej do własnych potrzeb i oczekiwań. Jak to zrobić?

Pierwszą sprawą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zakup lodówki, jest konieczność wyboru: czy jest nam potrzebna lodówko-zamrażarka, czy wystarczy sama chłodziarka? Lodówko-zamrażarka zajmuje najczęściej nieco więcej miejsca niż chłodziarka lub – szczególnie jeśli ma małe wymiary – jest w niej bardzo mało miejsca do przechowywania. Druga sprawa to wybór sprzętu wolnostojącego lub pod zabudowę – w tym przypadku wiele zależy od wystroju kuchni i możliwości metrażowych. Jeśli te kwestie zostaną wyjaśnione, można przejść do rozmiaru i wnętrza lodówki – obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów rozmiarów. Najczęściej lodówko-zamrażarka ma ok. 170 cm wysokości, coraz częściej spotyka się jednak i te osiągające nawet 2 m. Rozmiar lodówki trzeba dopasować do swojej kuchni i wybrać dla niej miejsce tak, aby nie była ustawiona bezpośrednio obok kuchenki – może to być bardzo niebezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu: oznacza się ją literą A, a im więcej plusów, tym więcej energii jest w stanie zaoszczędzić dany model. Co więcej, może on sprawić, że rachunki za prąd znacznie zmaleją! Obecnie najwięcej lodówek dostępnych na rynku ma klasę A+. Warto zauważyć, że lodówko-zamrażarka A++ będzie kosztować więcej niż produkty niższej klasy energetycznej, ale ta inwestycja na pewno zwróci się w postaci wspomnianych już niższych rachunków.

Inne przydatne funkcje

Producenci prześcigają się w pomysłowości, jeśli chodzi o nowe technologie, w które wyposażają swój towar. Chodzi o takie cuda, jak np. system no frost, który obecnie jest już w większości lodówek. Dzięki niemu lodówko-zamrażarka nie wymaga rozmrażania, a rozwój pleśni i bakterii wewnątrz sprzętu jest mocno ograniczony. Popularne są też np. uszczelka antybakteryjna, tak jak jest to w przypadku lodówek Beko, wysuwane półki od Samsunga czy alarm niedomkniętych drzwi spotykany często w lodówkach Amica. Wszystkie te funkcje mają na celu ułatwienie użytkowania lodówki, warto więc zastanowić się, która z nich będzie najbardziej przydatna lub bez której nie wyobrażamy sobie swojego urządzenia. W opisach parametrów lodówek zawsze znajduje się także informacja o poziomie wytwarzanego hałasu – ważne, aby był jak najniższy, np. w okolicy 35, maksymalnie 40 decybeli. Hałas na poziomie 50 i więcej decybeli będzie już dość uciążliwy i może zakłócać domową ciszę i spokój.

 


Najnowsze artykuły

Powroty po Świętach Wielkanocnych Rozpoczęły się powroty po Świętach Wielkanocnych. Jak...
Mazowszu zabrakło sekund do pełni szczęścia Bardzo ciekawe zawody, obfitujące w kilka zwrotów akcji,...
Wypadek na S7: skończyła mu się benzyna i nie zdążył wystawić trójkąta Na trasie S7, w miejscowości Siekluki, doszło do poważnego...
Wesołego Alleluja życzy Grojec24.net! Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Wielkanocnych pełnych...
Od piątku „Bezpieczny weekend - WIELKANOC 2019” Święta Wielkanocne to czas podróży, spotkań i radości....
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Pakowacz filetów drobiowych! Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Pomocnik ogrodnika - praca sezonowa... Firma Gartenbau Schacherl GmbH poszukuje 2 pracowników na stanowisko...
... Niemiecki Dorfhotel Fleesensee poszukuje pracownika na stanowisko Kucharz...
Sprzedawca Grójec dział wędliny-sery... Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
Kredyt dla Ciebie i Firmy, do 200... Polska Grupa Finansowa oferuję kredyty gotówkowe oraz konsolidacyjne.

Firmy z Grójca i okolic

GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
... Kapitan Remont jest profesjonalną i wyspecjalizowaną firmą wykonującą...
2strony 2strony.pl to serwis dla ludzi przedsiębiorczych. Interesujemy się tematyką...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.