Lodówko-zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

31 sierpnia 2018; 13:11

Informacja prasowa

Odwiedzając znajomych, rzadko zwracamy uwagę na lodówkę. W gospodarstwie domowym jest to jednak sprzęt podstawowy i niezbędny; trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne życie. Dobra lodówko-zamrażarka posłuży przez długie lata, lecz aby tak się stało, trzeba zadbać o dostosowanie jej do własnych potrzeb i oczekiwań. Jak to zrobić?

Pierwszą sprawą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zakup lodówki, jest konieczność wyboru: czy jest nam potrzebna lodówko-zamrażarka, czy wystarczy sama chłodziarka? Lodówko-zamrażarka zajmuje najczęściej nieco więcej miejsca niż chłodziarka lub – szczególnie jeśli ma małe wymiary – jest w niej bardzo mało miejsca do przechowywania. Druga sprawa to wybór sprzętu wolnostojącego lub pod zabudowę – w tym przypadku wiele zależy od wystroju kuchni i możliwości metrażowych. Jeśli te kwestie zostaną wyjaśnione, można przejść do rozmiaru i wnętrza lodówki – obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów rozmiarów. Najczęściej lodówko-zamrażarka ma ok. 170 cm wysokości, coraz częściej spotyka się jednak i te osiągające nawet 2 m. Rozmiar lodówki trzeba dopasować do swojej kuchni i wybrać dla niej miejsce tak, aby nie była ustawiona bezpośrednio obok kuchenki – może to być bardzo niebezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu: oznacza się ją literą A, a im więcej plusów, tym więcej energii jest w stanie zaoszczędzić dany model. Co więcej, może on sprawić, że rachunki za prąd znacznie zmaleją! Obecnie najwięcej lodówek dostępnych na rynku ma klasę A+. Warto zauważyć, że lodówko-zamrażarka A++ będzie kosztować więcej niż produkty niższej klasy energetycznej, ale ta inwestycja na pewno zwróci się w postaci wspomnianych już niższych rachunków.

Inne przydatne funkcje

Producenci prześcigają się w pomysłowości, jeśli chodzi o nowe technologie, w które wyposażają swój towar. Chodzi o takie cuda, jak np. system no frost, który obecnie jest już w większości lodówek. Dzięki niemu lodówko-zamrażarka nie wymaga rozmrażania, a rozwój pleśni i bakterii wewnątrz sprzętu jest mocno ograniczony. Popularne są też np. uszczelka antybakteryjna, tak jak jest to w przypadku lodówek Beko, wysuwane półki od Samsunga czy alarm niedomkniętych drzwi spotykany często w lodówkach Amica. Wszystkie te funkcje mają na celu ułatwienie użytkowania lodówki, warto więc zastanowić się, która z nich będzie najbardziej przydatna lub bez której nie wyobrażamy sobie swojego urządzenia. W opisach parametrów lodówek zawsze znajduje się także informacja o poziomie wytwarzanego hałasu – ważne, aby był jak najniższy, np. w okolicy 35, maksymalnie 40 decybeli. Hałas na poziomie 50 i więcej decybeli będzie już dość uciążliwy i może zakłócać domową ciszę i spokój.


 
Najnowsze artykuły

Piknik Rodzinny w Głuchowie zakończony wielkim sukcesem! Dużym sukcesem okazał się rodzinny piknik charytatywny, któ...
Trwa remont elewacji grójeckiego ratusza Trwają prace remontowe elewacji budynku ratusza z przyleg...
Dywizjon 303 w kinie GOK Krzysiu, gdzie jesteś?, Dywizjon 303 oraz Czyściciele...
Program Wyborczy Dariusza Gwiazdy i KWW Nam Zależy Kandydat na Burmistrza Dariusz Gwiazda zaprasza do...
Petycja w sprawie żłobka w Grójcu Od kilku lat na terenie miasta Grójec nie funkcjonuje żaden...

Najnowsze ogłoszenia

Pakowacz produktów spożywczych -... Agencja pracy LiderJob (cert. 16198) poszukuje osoby chętne do pracy...
... Agencja pracy( cert.16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
... Siatka na ogrodzenie kortu tenisowego wykonana z polipropylenu PP pozwoli...
... Niepubliczne Przedszkole w Woli Mrokowskiej poszukuje kandydatki/a...
Metalowe sztachety ogrodzeniowe Metalowe sztachety ogrodzeniowe

Najlepsza oferta cenowa...

Firmy z Grójca i okolic

Trans-Ziem - wyburzenia i rozbiórki Szukasz firmy, która sprawdzi się jako generalny wykonawca Twojego projektu...
... Znudził Ci się wygląd mieszkania i chciałbyś odnowić i wyremontować...
... OŚRODEK NOWE ŻYCIE to miejsce, w którym znajdziesz pomoc w walce z Twoim...
HOTEL AMBER - hotel blisko lotniska Potrzebujesz znaleźć nocleg w pobliżu Lotniska Chopina? Sprawdź hotel...
IKOMEBLE - meble kalwaryjskie Szukasz wypoczynku skórzanego? Szukasz narożnika? Interesują Cię meble...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.