Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

6 grudnia 2018; 11:14

Informacja prasowa

0 komentarzy

Od 1986, co roku 5 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony przez ONZ. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących.

W tym roku my, członkowie wolontariatu „Pomocna dłoń”,  postanowiliśmy sprawić, by  ten dzień był szczególny. Wraz z opiekunem organizacji, panią Anetą Lewandowską, nauczycielami bloku żywienia paniami Magdaleną Chmielewską oraz Katarzyną Kutyła przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla mieszkańców gminy Jasieniec. Były to własnoręcznie upieczone pierniczki przyozdobione lukrem. Rozdawane z ciepłym uśmiechem na ustach stały się symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W realizacji zadania pomogli nam uczniowie klas II i IV technikum żywienia, którym  bardzo dziękujemy. Wiemy, że pierniczków było mniej niż chętnych pragnących zasmakować naszych wypieków. Obiecujemy, że poprawimy się w następnym roku. Każdy pierniczek to cegiełka przeznaczona na zakup zabawek, książeczek dla przedszkolaków i karmy dla psiaków z Fundacji Rasowy Kundel.

Wszystkim Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.

Kochani! Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

Dziękujemy społeczności szkolnej, wszystkim mieszkańcom Jasieńca, którzy zakupili pierniczki i w ten sposób wsparli naszą akcję dzielenia się tym, co dobre.                                                                         

Wolontariusze z II TŻ: Kasia, Kamil, Małgosia i Kinga