Oświadczenie Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu

26 października 2018; 17:27

Grojec24.net

31 komentarzy

Publikujemy oświadczenie Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, Marzeny Barwickiej.

Oświadczenie dotyczy pisma, jakie w piątek rano opublikowaliśmy na łamach Grojec24.net.

TAGI:

Komentarze (31):

Izba; 26 października 2018, 18:15

To niech się paniusia rządząca określi, czy spółka ma płynność.czy nie...oczywiście szeroko rozumianych...czekalam na tę chwile..
I jeszcze z przyjemnością popatrzę jak szczury będą uciekać z pokladu...

Obserwator; 26 października 2018, 18:32

Cudotwórcy, ale chyba już nikt w te bajki nie wierzy.

OMG; 26 października 2018, 18:33

Czegoś tu nie rozumiem, wczoraj nie bylo płynności dzisiaj już jest, wczoraj byla zagrożona działalność a dzisiaj już niej. To jak to jest i które pismo jest kłamstwem. Czy to pismo, które otrzymaliśmy to co ono oznacza, że to jest jakiś spam, śmieć czy dokument godny poszanowania. To kiedy mam oczekiwać pensji z mc październik br. , bo w piśmie Szanowna Pani „Prezes” zapomniała określić. Święta idą, 12 listopada może będzię też dniem wolnym, a ja będę za co się bawił. A ile to Pani Prezes straciła tego ryczałtu??? 100 tyś miesięcznie ??? 200 tyś miesięcznie??? Oczywiście, że nie, bo te kwoty na nikim by nie zrobiły wrażenia, więc postanowiono w zaciszu gabinety by to kwota byla MINUS 300.000,00 zł miesięcznie. Można stracić ryczałt z 2.150.000 na 1.750.000, można. Dane oficjalne ze strony NFZ. Proponowałbym poinformować opinię publiczną co dzieje się z naszymi publicznymi pieniążkami i jak są one wydawane.

do izba; 26 października 2018, 18:38

Izba to niech się lepiej z większa empatią pacjentami zajmie, bo jak na razie to pacjenci traktowani sa przez personel ,medyczny jak zło konieczne a chyba nie tego uczą na uczelniach.

E.P.; 26 października 2018, 18:45

Nie rozumię jednego dnia nie ma płynności następnego dnia po nagłośnieniu sprawy płynność finansowa jest.To proszę o wypłacenie zaległej podwyżki, regulacji płacy od lipca oraz dodatku od września , ile to jeszcze potrwa?????? Znowu jesteśmy oszukiwane!!!!!!!!!

pani; 26 października 2018, 18:54

jest personel,który posiada jeszcze empatię do pacjentów

Do Ja; 26 października 2018, 19:09

1. Zatrudniono kilkadziesiąt osób do administracji - winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes,
2. Lekarze nie mają narzędzi do pracy - winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes,
3. Brudne korytarze, robaki na talerzu z jedzeniem, które kuchnia przyniosła - winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes,
4. Zatrudnienie osoby wysokoniekompetetnej na stanowisku Prezesa Zarządu - winna społeczność grójecka, broń Boże Starosty
5. Brak przetargów na sprzęt medyczny, sanitarny - winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes,
6. To, że w mniemaniu Pani Prezes igła po zakuciu pacjenta, nie jest dla niej materiałem zakaźnym i dlatego nie pozwoliła zakupić specjalistycznych worków to jest też winna społeczności grójeckiej -broń Boże Pani Prezes,
7. Tomografia Komputerowa bez obstawy lekarza radiologa - winna jest Pani Karolina z obuwniczego, broń Boże Pani Prezes,
8. Oddział udarowy z jednym lekarzem specjalistą - winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes,
9. Robienie zdjęć RTG na małych kliszach, gdzie widać tylko część narządu ruchu!, robione w ramach oszczędności - winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes,
10. Jedna pielęgniarka na trzy odcinkowym oddziale wewnętrznym, gdzie są sale kardiologiczne- winna społeczność grójecka, broń Boże Pani Prezes.
11. GDZIE JEST DYREKTOR DS. MEDYCZNYCH, który chyba jest tam zatrudniony, czy to też jest już nieaktualne.
12. Gdzie jest moralność pracowników medycznych, a wszczególności lekarzy, którzy na te często zagrażające zdrowia i życia pacjentów pozwalają.

Ilość tych absurdów jest naprawdę bardzo duża, można zwalić winę na wszystkich byle nie na Panią Prezes, bo przecież ona jest taka prawa, ale ona odjedzie do Radomia, a może i trochę dalej do Wierzbicy (to taka popegeerowska wieś) i co dalej. Czy ktoś się zastanawia co tak naprawdę dzieje się w Naszym grójeckim szpitalu???, przecież teraz ratunku należy szukać nie na miejscu ale przynajmniej w promieniu 35km, super. Najgorsze jest to, że ta Pani Prezes jest bez kontroli Starosty i całego Zarządu Powiatu, któremu bezpośrednio po usunięciu Rady Nadzorczej podlega.

Stary Zarząd Powiatu jeszcze wisi na stronie Powiatu, warto tam wejść i zobaczyć jak oni wyglądają, bo odnoszę takie wrażenie, jakby myśleli, że to nie oni do tej zdrowotnej tragedii doprowadzili. Mam nadzieję, że nowy Zarząd Powiatu, zmieni to o 180 stopni i wywali ich na bruk albo w wrzuci ich w ten dół co w parku przed szpitalem wykopali, zakopie ich, szybko zabetonuje, by nie uciekli, wywiercą otwór, wrzucą ten wcześniej poświęcony przez posła i senatora kamień węgielny i postawią Piękny SOR, który i tak nie będzie funkcjonował, bo nie będzie tam lekarzy, skoro problem jest z neurologiem to co mówić o bardzo żadkiej specjalizacji jaką jest medycyna ratunkowa. GRATULUJĘ.

No cóż, Radom ma swoje lotnisko a Grójec lądowisko z SOR.

Ps. Ciekawe czemu wystosowano to oświadczenie? Czyżby presja pracowników i dostawców byla duża?

Oczywiście jest to moje, subiektywne zdanie, do którego mam prawo, a jeżeli kogoś uraziłem czy obraziłem to z góry przepraszam i żałuję

pielęgniarka; 26 października 2018, 19:14

Wiemy doskonale jak wyglądała sytuacja w grójeckim szpitalu w latach 2011-2014r. Szykowano do prywatyzacji cały szpital. Teraz przy częściowej prywatyzacji, każdy kto zastąpi tę panią prezes będzie miał kłopoty. Cieszcie się, że ten szpital jeszcze funkcjonuje.

new; 26 października 2018, 19:24

Nie trzeba pisać wymuszonych oświadczeń tylko wypłacić pracownikom pensje - wtedy udowodni Pani, że jest płynność finansowa.
Z tego co widać nie rozumie Pani co to jest płynność finansowa a oświadczenie napisała Pani bo tak kazali.

SOR; 26 października 2018, 19:26

Proponuję do nowego SORu przenieść ponownie administrację i potraktować ich jako medyczne fantomy. Czy to dobry pomysl Panie Naczelny Chirurgu tego światowej sławy szpitala?

Do pielęgniarki; 26 października 2018, 20:14

Różnica polega na tym, że jak były w 2011-2014 problemy finansowe to prezesi ograniczali maksymalnie koszty kadry administracyjnej a zwiększali zatrudnienie lekarzy. Być może, a nawet jestem tego pewien, że pani pielęgniarka w tamtym okresie w tym szpitalu nie bylo, bo by Pani o tym wiedziała. Rozumiem, że w Pani rozumieniu nie kupowanie leków, środków czystości, kupna fartuchów do operacji, naprawa sprzętu medycznego np. aparatu do znieczuleń, który stoi i kurzy się na bloku operacyjnym jest czynnościami zbędnymi, a rozbudowanie do granic absurdu administracji radomsko-mogielnickiej to strzał w dziesiątkę to szczerze gratuluję. Nawet Profesor chirurgii przy tym wyposażeniu, ktore od 2016 roku bylo przez Panią Prezes ograniczane i wstrzymywane, nic by nie zdziałał, zapewne dziś rzuciłby się z piątego piętra w odchłań SORowską. No może poza Profesorem Wilczurem albo Dyzmą. Myślę, że w listopadzie będzię większy problem finansowy, bo Starosta dał kitę, tylko w nieznanym kierunku, w Mogielnicy nie wygrał, mino tego, że tyle osób stamtąd w szpitalu zatrudnił. Kolejny kredyt, raczej też niemożliwe, Starosta dał kitę.
Pozostaje jedynie stwierdzić, że ten kolarz, co tak szybko pedałował, nie zorientował się że jest na stojaku.

Ara; 26 października 2018, 21:03

Czy zarząd poniesie konsekwencje za swoje beznadziejne decyzje czy ujdzie im to bezkarnie???

Remi; 26 października 2018, 21:10

Cały zarzad do pierdla.

J.E.K; 26 października 2018, 21:16

To jest niestety walka z wiatrakami moi drodzy.
Ja napisałam skargę na panią prezes do starosty ,w której to poinformowałam jak doprowadza do upadku szpitala i lekceważy Nas pacjentów! Ale jak łatwo się domyśleć, pan starosta zamiótł pod dywan moją skargę i uznał, że jest bezsasadna !!!

Do SOR ; 26 października 2018, 21:34

Że tak powiem może tak zrobimy.

Była pielęgniarka; 26 października 2018, 22:06

Wpis prezeski pokazuje kto i jak zarządza szpitalem. Sama nie wie czy ma płynność czy nie ma. Nie ośmieszała by się lepiej, ale musi słuchać włodarzy i dla władzy robi z siebie pośmiewisko. Mam nadzieję, że nikt nigdzie takiego prezesa, który nie wie czy ma kasę czy nie, nie zatrudni.Po prostu obciach. Pani prezesko proszę spojrzeć w lusterko , kogo tam pani widzi?


Kali; 27 października 2018, 05:25

Teraz nagle jest plynnosc finansowa bo przeciez powtorka wyborow

Kusy; 27 października 2018, 10:04

Może watro powiadomić media np Uwaga

Do Remi; 27 października 2018, 10:36

Cały zarząd do pierdla.Czy pawełka S. teź.?

KUSY; 27 października 2018, 11:39

Mieszkańcy Grójca , powołajmy coś jak Wielka Orkiestra dla Grójca . Z mieszkańców do których mamy zaufanie powołajmy społeczny zarząd bo nam ten szpital Pisiory rozwalą.

mietek; 27 października 2018, 13:10

Proponuje włodarzy naszego miasta zamknąć wraz panią prezes na oddziale wewnętrznym naszego szpitala.Niech srają w pięcioro do jednego kibla i leżą na wyrach z przed 20 lat!

Nowa Władza; 27 października 2018, 18:05

W poniedziałek, w szpitalu, wielkie pakowanie się zaczyna. Czas na zmiany i roszady.

kaska; 27 października 2018, 19:05

Wysłać Radom do domu. Jak najdalej od Grójca. Zabierają nasze pieniądze 💰 i panoszą się .

ciekawska ; 27 października 2018, 19:26

Oby się spełniło.

Do do do; 27 października 2018, 21:42

Juź nadchodzi wiekopomna chwila.Jestem spakowany i cźekam na płycie lotniska.Nas nie dogoniat.

Do prokuratury; 28 października 2018, 16:11

Nowy zarząd powiatu powinien zrobić audyt działań zarządu szpitala oraz politycznych mocodawców tych ludzi. Jeżeli będą jakieś nieprawidłowości to wniosek do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa (niegospodarność, działalność na szkodę spółki, stworzenie zagrożenia zdrowia i życia dla pacjentów). Tu MUSI być odpowiedzialność karna, odpowiedzialność polityczna to stanowczo za mało.

Do prokurarury; 28 października 2018, 18:16

Prokuratura to za mało.Trzeba powołać trybunał ludowy i on w imieniu suwerena osądzi sprawiedliwie.Apelacji nie będzie.

Gość; 28 października 2018, 18:28

A co na to Rada Nadzorcza? Kto wchodzi w skład "tworu" który powstał w zamian Rady Nadzorczej? Panowie Ścisłowski i Piątkowski proszę o odpowiedź. Jakie wynagrodzenie wzięliście za zasiadanie w tak "zacnym" gremium?

Audytor; 29 października 2018, 20:42

Ciekawe rzeczy dzieją się w tym szpitalu, natomiast mnie bardziej zastanawia, kto sprawdza bilans szpitala? Przecież jak ktoś zna się choć odrobinę na ekonomii to oczywistym jest, że ta sytuacja nie zrodziła się w październiku tego roku, tylko znacznie wcześniej. Przeciętnej klasy ekonomista wie, na które wiersze zwrócić szczególną uwagę a które sztucznie pompują wynik. Zapewne to jest powodem dlaczego bilans PCM w Grójcu (która jest spółką z o.o.) nie był co miesiąc ujawniany. pani prezes z Radomia, do której na Sesjach Rady Powiatu, zwracano się o przedstawienie sytuacji finansowej szpitala i okazania się bilansem, wychodziła z tych spotkań OBRAŻONA.
To skoro pani prezes z Radomia nie ma problemów z płynnością i nie jest zagrożona działalność szpitala, proszę na odprawach z Kierownictwem szpitala oraz po zmianie Radnych i Zarządu Powiatu o ujawnienie dokumentów finansowych spółki tj. bilansu, co jest w świetle prawa pani prezes z Radomia obowiązkiem. Szpital korzysta ze środków publicznych bo z tego co wiem, całą komercja została wstrzymana, mało tego przyjęcia na nfz również, więc efektem jest to -300.000 zł ryczałtu mniej czyli ok 1.750.000. zamiast 2.050.000zł. W jaki sposób i na jaki cel Starosta przekaże środki finansowe do szpitala? Czy to będzie również dotyczyło pozostałych miesięcy, nie tylko października?
Proszę również upublicznić czy sprzęt medyczny, na którym pracuje personel medyczny mają aktualne przeglądy techniczne, czy kupowane są leki, materiały medyczne i środki czystości, a jeżeli są kupowane to czy nie kończą się po upływie 2 tygodni w skali miesięcznego zapotrzebowania co znowu powoduje odwoływanie zabiegów, a w konsekwencji niewykonanie kontraktu.
Dlaczego Główny Księgowy tego szpitala nie przewidział tej sytuacji, że może brakować w październiku środków finansowych na koncie i dlaczego kredyt, który zwyczajowo zaciągany był na koniec roku już w październiku został skonsumowany o czym sama pani prezes z Radomia wraz z panią księgową poinformowały pracowników w piśmie z dnia 25 października br. wraz z informacją, iż straciła płynność finansową, która następnego dnia rzekomo odzyskała. Być może obie panie zarządzające nie mają doświadczenia w materii medycznej, być może nie mają wyobraźni, a być może pani prezes z Radomia nie posiada umiejętności zarządzania podmiotami leczniczymi w tym zarządzania kontraktem z NFZ, a czego brak dyskwalifikuje jeżeli chodzi o kierowanie szpitalem.
Funkcję Dyrektora ds. Medycznych pozostawię bez komentarza, bo ten pan również dołożył bardzo dużo pracy, by szpital wyglądał tak jak wygląda. Stan personelu, co przekłada się na jakość usług medycznych jest zatrważająca. Nie dziwi mnie, że personel medyczny jest jaki jest, a wykonany kontrakt na takim poziomie jaki jest. Niestety stare przysłowie sprawdziło się -ryba psuje się od głowy.
A i jeszcze takie odgrzane pytanie, czy pani prezes z Radomia, zgłosiła do prokuratury poprzedniego Prezesa, którego pani w grudniu zastąpiła? Pytam, z grzeczności, bo jeśli nie to zamierzam panią z tego obowiązku w końcu wyręczyć.
Szanowni Państwo, przyłączam się do apelu o rozliczenie tego co dzieje się w koło szpitala grójeckiego, oczywiście jestem do Państwa dyspozycji, by pomóc rozwiązać meandry funkcjonowania szpitala.
Proponuję powołać komisję, która będzie miała w kompetencji dokonanie audytu z całej kadencji tej pani prezes w szpitalu w zakresie:
1. całej działalności finansowej,
2. całej działalności medycznej,
3. całej działalności nfz,
4. całej działalności kadrowej,
5. całej działalności przetargowej oraz
6. całej działalności technicznej.
oraz powołać kolejną komisję, która na podstawie wniosków z kontroli szpitala wyciągnie konsekwencje w stosunku do CIAŁA, które KONTROLOWAŁO POCZYNANIA pani prezes z Radomia, bo jak uznać, tak liczne uchybienia w jej działaniach jako jednoosobowego Zarządu Spółki.
Na stronie bip powiatu grójeckiego udostępniono ile pani prezes zarabiała w 2015, 2016 oraz 2017 roku i można wywnioskować ile ta niekompetencja kosztowała powiat grójecki – zgodnie z oświadczeniem majątkowym wygląda to następująco :
2017 - 180.000zł,
2016 – 140.000zł,
2015 – 56.000zł.
Rok za 2018 pewnie utrzyma tendencję zwyżkową i żeby nie było, że Rada Nadzorcza ustanowiła tą pensję, tylko ZARZĄD POWIATU.
GRATULUJĘ SZYBKIEGO AWANSU SPOŁECZNEGO.

Do Audytor; 30 października 2018, 14:21

Małe sprostowanie co do wielkiści wynagrodzenia,
2017 - 180.000zł
2016 - 140.000zł,
2015 XII 11.000-15.000 (wynagrodzenie prezesa)
2015 I-XI 39.000-45.000 (wynagrodzenie z poprzedniej pracy),
Łatwo można wyliczyć, że pensja w 2015 I - XI to kwota 3.500 a 4100 ze wszystkimi dodatkami funkcyjnymi i stażowym, no palce lizać, takie kwalifikacje.
Oczywiście konkretnych danych kadrowych nie znam, ale oświadczenia czytać potrafię. Do następnego przeczytania.

Kaśka ; 29 listopada 2018, 18:05

I co dalej ❓

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Powroty po Świętach Wielkanocnych Rozpoczęły się powroty po Świętach Wielkanocnych. Jak...
Mazowszu zabrakło sekund do pełni szczęścia Bardzo ciekawe zawody, obfitujące w kilka zwrotów akcji,...
Wypadek na S7: skończyła mu się benzyna i nie zdążył wystawić trójkąta Na trasie S7, w miejscowości Siekluki, doszło do poważnego...
Wesołego Alleluja życzy Grojec24.net! Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Wielkanocnych pełnych...
Od piątku „Bezpieczny weekend - WIELKANOC 2019” Święta Wielkanocne to czas podróży, spotkań i radości....
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Pakowacz filetów drobiowych! Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Pomocnik ogrodnika - praca sezonowa... Firma Gartenbau Schacherl GmbH poszukuje 2 pracowników na stanowisko...
... Niemiecki Dorfhotel Fleesensee poszukuje pracownika na stanowisko Kucharz...
Sprzedawca Grójec dział wędliny-sery... Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
Kredyt dla Ciebie i Firmy, do 200... Polska Grupa Finansowa oferuję kredyty gotówkowe oraz konsolidacyjne.

Firmy z Grójca i okolic

glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Kapitan Kamera - filmowanie uroczystości... Szukasz kamerzysty z Krakowa, który zajmie się sfilmowaniem Twojej uroczystości?...
Poundout Gear - sklep z produktami... Potrzebujesz znaleźć dobry sprzęt sportowy przeznaczony do sztuk walk?...
... Frupo.pl to sklep dla dzieci i niemowląt zlokalizowany w Kole. W swojej...
... OŚRODEK NOWE ŻYCIE to miejsce, w którym znajdziesz pomoc w walce z Twoim...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.