Pieniądze z polisy za urodzenie dziecka - ile można otrzymać?

10 października 2017; 10:20

Materiał promocyjny

Narodziny dziecka to dla każdej rodziny ogromna radość, ale też spory wydatek, zwłaszcza jeśli to pierwsze dziecko, które nie może liczyć na „schedę” po starszym rodzeństwie czy kuzynostwie. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dobrym sposobem na otrzymanie dodatkowych świadczeń jest wykupienie polisy na życie.

W Polsce rodzice w momencie narodzin dziecka mogą liczyć na tzw. becikowe, a w przypadku posiadania starszych małoletnich dzieci lub udokumentowanej trudnej sytuacji materialnej na środki z funduszu 500+. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy planujemy pierwsze dziecko i nie mamy szans na „załapanie się” na 500+? Dla takich osób dodatkowym źródłem finansów może być polisa na życie uwzględniająca świadczenia z tytułu narodzin dziecka.

Świadczenia z indywidualnej polisy

Aby otrzymać tego typu świadczenia, należy odpowiednio wcześniej wykupić polisę na życie. Najwięcej środków, bo od 1000 do 2500 tysięcy złotych, otrzymają osoby posiadające indywidualne ubezpieczenie na życie, choć nie wszystkie takie polisy obejmują to świadczenie.

Dlatego jeśli w planach mamy powiększenie naszej rodziny, warto wyszukać odpowiedni produkt ubezpieczeniowy co najmniej 12 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. W indywidualnych polisach na życie powszechnie stosowane są bowiem 9-, a nawet 12-miesięczne okresy karencji. Oznacza to, że jeśli wykupimy taką polisę, będąc już w ciąży, nie otrzymamy żadnych świadczeń z tytułu narodzin dziecka. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe chronią się przed różnego typu nadużyciami ze strony klientów.

Jednak jeśli przyszła matka stała się posiadaczką takiej polisy dużo wcześniej, może liczyć na podwójne świadczenie, o ile posiadaczem osobnej polisy obejmującej świadczenia z tytułu narodzin dziecka jest również jej mąż. Większość ubezpieczycieli wypłaca zaś podwójne świadczenie w przypadku narodzin martwego dziecka.

Aby wyszukać najkorzystniejsze pod względem wysokości składki ubezpieczenie na życie, wystarczy skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Dostępny na stronach wielu portali ubezpieczeniowych kalkulator ubezpieczenia na życie pomoże nam dopasować polisę do naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy, że jednym z ważniejszych czynników wpływających na wysokość składki jest wiek ubezpieczonego – im szybciej wykupimy więc polisę, tym korzystniejsza cenowo będzie składka.

Polisa grupowa – dobre wyjście dla „spóźnialskich”

Osoby, które nie stać na indywidualną polisę na życie mogą skorzystać z ubezpieczenia grupowego, oferowanego obecnie przez coraz większą liczbę pracodawców. Składka takiego ubezpieczenia to miesięcznie koszt kilkudziesięciu złotych, a dzięki tej polisie mogą liczyć na świadczenia od 600 do nawet 1300 złotych, w zależności od wybranego przez pracodawcę towarzystwa ubezpieczeniowego i pakietu świadczeń, na jaki zdecydował się ubezpieczony. Poniżej publikujemy zestawienie świadczeń wypłacanych z tytułu narodzin dziecka przez wybranych ubezpieczycieli w 2016 r., opracowane przez niezależny portal finansowy bankier.pl:W większości przypadków ubezpieczyciele oferujący polisy grupowe stosują karencję trwającą 9-10 miesięcy, ale i krótsze. To jedyne wyjście dla „spóźnialskich”, czyli osób, które nie pomyślały zawczasu o nabyciu takiego ubezpieczenia lub po prostu nie planowały ciąży.

Towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą do karencji w grupowych ubezpieczeniach na życie nieco łagodniej, gdyż ryzyko ubezpieczeniowe rozkłada się na większą grupę osób objętych ubezpieczeniem. Dlatego okresy karencji są eliminowane lub skracane wobec osób nowo zatrudnionych albo ich żon, jeśli również wykupiły stosowną polisę. Podobnie jest w przypadku, jeśli pracodawca zmienia ubezpieczyciela dla swoich pracowników – w takich sytuacjach ubezpieczyciele jako bonus oferują zwolnienie z okresów karencji wszystkich objętych ubezpieczeniem pracowników.

Świadczenia dla dziecka to nie wszystko

Pamiętajmy, że świadczenia z tytułu narodzin dziecka to nie jedyne świadczenia, na jakie możemy liczyć, wykupując grupowe ubezpieczenie na życie. Większość tego typu polis oferuje świadczenia z tytułu śmierci rodziców bądź teściów, śmierci dziecka, pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania, kalectwa, wypadku komunikacyjnego czy śmierci naszej lub współmałżonka.

Poza tym bardzo często za niewielką dodatkową opłatą można liczyć na prywatną opiekę medyczną, co w przypadku kobiet w ciąży, które chcą regularnie ją kontrolować, może oznaczać duże oszczędności na prywatnych wizytach u ginekologa. Osoby planujące założenie rodziny powinny zawczasu pomyśleć o ochronie ubezpieczeniowej nie tylko ze względu na spodziewane bonusy, ale na odpowiedzialność za rodzinę, którą chcą stworzyć.Najnowsze artykuły

Kontrola straży granicznej w gospodarstwie rolnym Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli...
Nocne strzały pod Dekadą. Trwa policyjna obława Strzały padły tuż po godzinie trzeciej w nocy w rejonie...
Niemoc strzelecka Mazowsza W czterech ostatnich meczach grójczanie zdobyli tylko jedn...
Z podwórka na stadion… 9 października Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła...
Otwarte Mistrzostwa Grójca w Nunchaku Sportowym Mazowieckie Stowarzyszenie Karate i Grójecka Szkoła Sportów...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

KUPIE MERCEDESA SPRINTERA Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310...
Doradca Klienta ADREAMS jako marka własna z zakresu produkcji filmowych, doradztwa personalnego...
sadzonki malin (m.in. Glen Ample... sadzonki malin (m.in. Glen Ample i Tulameen)- tel 606255481
PRACA Poszukuję osobę do pracy na stanowisku monter/serwisant urządzeń chłodniczych,...
SUPER POŻYCZKA BEZ BIK POD ZASTAW... Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę samochodową lub leasing na zakup...

Firmy z Grójca i okolic

Atmo Sp. z. o. o. Na Atmo.com.pl zakupić można narzędzia pneumatyczne najlepszych marek,...
Auto Korbas Chcesz zamontować instalację gazową w swoim samochodzie? A może musisz...
Zacisze- pokoje gościnne, kwatery... POKOJE GOŚCINNE „ZACISZE” - zapraszamy serdecznie...
Biuro podróży Rainbow Biuro podróży Rainbow Tours powstałe w 1990 roku funkcjonuje na rynku...
Leczenie stwardnienia rozsianego Początkowe objawy stwardnienia rozsianego pojawiają się zazwyczaj nieoczekiwanie...

2013-2017 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.