Piknik "Dzień z mundurem"

31 maja 2018; 13:25

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. KPP Grójec

30 maja odbył się piknik służb mundurowych pod nazwą „Dzień z mundurem”, m. in. w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Sportu, przy współudziale wszystkich służb mundurowych funkcjonujących na terenie powiatu grójeckiego zorganizowała drugi piknik skierowany do dzieci i młodzieży. Zakończono również konkurs patriotyczny zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu wraz z innymi służbami mundurowymi zorganizowała kolejny piknik pn. „Dzień z mundurem”. Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocja formacji mundurowych. Dopisała nie tylko dobra pogoda, lecz też wszystkie służby mundurowe z powiatu grójeckiego i oczywiście uczniowie ze szkół naszego powiatu, którzy przybyli, aby zobaczyć pokazy sprzętu i wyposażenia Policji, Wojska, Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Straży Leśnej. Stoiska policyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Były nie tylko radiowozy, ale też mnóstwo specjalistycznego wyposażenia drogówki, a także pokazy tresury policyjnych psów służbowych, które zaprezentowali policjanci wraz ze swoimi podopiecznymi z Zakładu Kynologii w Sułkowicach.

Piknik był przeznaczony dla wszystkich, młodszych i starszych uczniów. Takie przedsięwzięcia są niezwykle ważne i bardzo potrzebne, a skupienie w jednym miejscu wszystkich służb mundurowych daje dzieciom możliwość poznania każdej z nich. Podczas imprezy, która przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu przy hali sportowej Spartakus przygotowano mnóstwo atrakcji, które przede wszystkim miały na celu pokazanie uczniom każdej służby i zapoznanie się z jej specyfiką. Piknik miał również za zadanie pokazać uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo oraz jak bardzo przydatne i praktyczne jest noszenie elementów odblaskowych.

Komendę Powiatową Policji w Grójcu reprezentowali policjanci z prewencji, drogówki oraz dzielnicowi. Nie zabrakło również policynjego instruktora zajmującego się prowadzeniem prelekcji omawiających zasady udzielania pierwszej pomocy.

Ważnym elementem programu był finał konkursów. W związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, Komenda Powiatowa Policji w Grójcu zorganizowała konkurs patriotyczny, który patronatem objął Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Pan Stanisław Karczewski. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w kategorii recytatorskiej, muzycznej, plastycznej i literackiej. Prace oceniano w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I – III, klasy IV - VI, klasy VII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

W ramach konkursu odbywały się następujące konkurencje:

1. Konkurs recytatorski – recytacja poezji patriotycznej.

2. Konkurs muzyczny – pieśni i piosenki patriotyczne.

3. Konkurs plastyczny – prace plastyczne – temat: "Policjant – Anioł Stróż w wolnej Polsce".

4. Konkurs literacki – prace literackie – temat: "Nasza Polska jest wolna".

Jednym z celów jakie postawili sobie policjanci organizując konkurs była edukacja i popularyzowanie wiedzy wśród uczniów na temat patriotycznych postaw i wolności człowieka, a także pracy policjantów w tym zakresie. Tematy konkursów związane były ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkursy oceniało jury w składzie: kom. Paweł Kalinowski Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu, Pani Iwona Stefaniak Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce, Pani Ilona Feliksiak-Kozerska Redaktor gazety Życie Grójca Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podinsp. Paweł Korczak oraz st. sierż. Karolina Krawczyk z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej rowerowy zorganizowany przez policjantów ruchu drogowego. Laureaci każdego konkursu otrzymywali nagrody rzeczowe i dyplomy. Kolejną atrakcją był pokaz tresury psów służbowych zaprezentowany przez policjanctów wraz ze swoimi podopiecznymi z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Na rozpoczęcie pikniku zaprezentowali się grójeccy policjanci podczas pokazu taktyk i technik interwencji. Uczestnicy mogli korzystać ze wszystkich stanowisk wystawionych przez służby mundurowe oraz grójecką stację sanitarno-epidemiologiczną. Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Grójca wykorzystała dwa wozy techniczne i jeden wóz z podnośnikiem, kurtynę wodną, pokaz sprzętu specjalistycznego. Areszt Śledczy w Grójcu zaprezentował sprzęt wykorzystywany przez grupę interwencyjną oraz więźniarkę. Żołnierze z 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego zaprezentowali broń, symulator strzelania. Żołnierze 61 Batalionu Piechoty Lekkiej w Grójcu zaprezentowali quad oraz sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli umożliwili dzieciom przeprowadzenie daktyloskopii oraz wystawili pojazd służbowy. Straż Miejska w Grójcu zapewniła balony oraz pojazd służbowy. Nadleśnictwo Grójec proponowało gry i zabawy w ramach edukacji przyrodniczo-leśnej oraz konkursy przyrodnicze. Można było nauczyć się rozpoznawać drzewa iglaste po szyszkach oraz gatunki drzew po ich deseczkach, dowiedzieć się o mieszkańcach lasu, ich trybie życia i diecie, przypomniano dzieciom jak prawidłowo zachowywać się w lesie oraz co zrobić w przypadku pożaru czy spotkania z dzikiem. Grójecki Ośrodek Sportu przeprowadził 4 konkursy sportowe w trakcie pikniku. Dwunastu lauretów otrzymało dyplomy, medale i upominki.

Piknik odbył się dzięki wsparciu i współpracy dyrekcji Grójeckiego Ośrodka Sportu, władz samorządowych i lokalnych firm. Nagrody dla uczestników konkursów zapewniło Starostwo Powiatowe w Grójcu oraz urzędy miast i gmin naszego powiatu. Ponadto nasze działania wspomogły lokalne instytucje tj. m. in. MGOK w Mogielnicy oraz sklepy Tesco, Kaufland, Media Expert i Bricomarche z Grójca oraz firmy Pałac Mała Wieś, TDM Electronics Rembertów, Ared Mogielnica Stanisław Staniszewski, Sklep motoryzacyjny w Błędowie Zenon Żechowski i Wózki widłowe Wodziczna Jarosław Gawęda.

/AW

TAGI:


Komentarze (3):

Tp; 31 maja 2018, 19:01

Policja nie jest od takich rzeczy jak pikniki. Niech zajmą się tym do czego zostali powołani. Festyny, przedstawienia, pikniki to nie są zadania do których zostali stworzeni. Potem płacz, że mało patroli. Nie może być więcej bo biorą udział w takich przedstawieniach. Wiadomo ładnie to wygląda ale nie od tego jest ta formacja.

do Tp; 1 czerwca 2018, 11:24

Masz rację, jednak kierownictwo tut Policji chce się zabłysnąć i wrócić do Radomia. Nie mogą wypromować się na wykrywalności przestępców to robią to w inny sposób.

nno; 2 czerwca 2018, 07:31

jak chcą zabłysnąc to brokatem niech sie posypią

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Repertuar kina GOK 17-23 sierpnia 2018 FRU, Iniemamocni 2, Drapacz chmur oraz Pierwsza noc...
Znamy datę wyborów samorządowych Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe...
Justyna Kozdryk mistrzynią Europy i rekordzistką Świata! Złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w miniony...
Groźny wypadek w Konarach Dziś około godz. 10 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgł...
Przeładowane „dostawczaki” na krajowej „siódemce” Aż 8,7 tony ważył samochód dostawczy z ładunkiem o...


Najnowsze ogłoszenia

Gruba siatka ochronna na boisko Solidna siatka ochronna, jaką oferujemy, nie pozwoli wydostać
się...
Garaż blaszany blaszak Wiata Hala... Wykonamy garaż na dowolny wymiar.
Każdy garaż wykonywany jest...
Pakowacz warzyw i owoców- również...
LiderJob sp. z.o.o. Agencja Pośrednictwa Pracy, posiadająca...
Rozwiązanie, aby rozwiązać wszystkie... Rozwiązanie, aby rozwiązać wszystkie te problemy finansowe
Usługi transportowe Oferujemy transport towarów oraz usługi spedycyjne.
Mamy do dyspozycji...

Firmy z Grójca i okolic

Chempro Działamy od blisko 30 lat na rynku w zakresie sprzedaży chemii budowlanej...
... Szukasz pogotowia elektrycznego w Krakowie? Nie poradzisz sobie sam...
Szkoła Pływania Aligator Naszym celem jest organizacja wyjątkowych oraz ciekawych zajęć z nauki...
... OŚRODEK NOWE ŻYCIE to miejsce, w którym znajdziesz pomoc w walce z Twoim...
Atmo Sp. z. o. o. Na Atmo.com.pl zakupić można narzędzia pneumatyczne najlepszych marek,...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.