Pływacy SIG NOVUM z kolejnymi medalami

25 października 2018; 20:28

Informacja prasowa

1 komentarz

W minioną sobotę 20 października zawodnicy grójeckiego klubu pływackiego SIG NOVUM wzięli udział w dwóch imprezach sportowych. W Radomiu odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Radomia w pływaniu, natomiast w Warszawie Ogólnopolskie zawody pływackie OMDO pierwsza edycja.

W Radomiu nasze miasto reprezentowali zawodnicy z roczników 2006 - Aleksandra GRZYBOWSKA, Wojciech MOZGA i Jan OKOPIEŃ oraz 2004 - Oliwia LUTEREK.

Do zawodów przystąpiły 23 kluby, które zgłosiły 412 zawodników. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w łączonych rocznikach w następujących kategoriach: 2010 i młodsi, 2007/2008, 2005/2006, 2003/2004, 2002 i starsi, w związku z czym walka o medale dla roczników młodszych była utrudniona. Nas cieszy fakt, że pływacy z Grójca pokazali charakter i walczyli o jak najlepsze czasy i pozycję. Wyścigi w łączonych kategoriach zawsze bardziej motywują zawodników. Wszyscy zawodnicy z Grójca poprawili swoje rekordy życiowe.

W tym samym czasie w Warszawie odbywały się pierwsze eliminacje w sezonie 2018/2019 zawodów z cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka (OMDO).

W zawodach wzięło udział 794 zawodników z 55! klubów z całej Polski.

Nasz grójecki klub reprezentowali najmłodsi zawodnicy SIG NOVUM, Natalia SKIBA i Antonii DAWICZEWSKI (rocznik 2010) oraz Milena WOŹNIAK i Filip KUSZTYKIEWICZ (rocznik 2008).

Pomimo skromnej czteroosobowej reprezentacji, grójczanie swoimi startami zapewnili KP SIG NOVUM 14! miejsce w klasyfikacji medalowej.

Przypomnijmy, że pierwszym i jedynym do tej pory zawodnikiem w historii grójeckiego pływania, który przywoził z tych prestiżowych zawodów medale był Filip KUSZTYKIEWICZ.

Również i tym razem Filip wywalczył medal, tyle że na dystansie 100m (nie jak do tej pory 50m) stylem klasycznym, uzyskując czas 1:34:74, co uplasowało go na drugiej pozycji wśród 36 zawodników i grójczanin po raz kolejny mógł cieszyć się ze zdobytego medalu w OMDO. Do Filipa dołączyli kolejni zawodnicy SIG NOVUM. Po raz pierwszy w OMDO mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2010 roku. W tej kategorii wiekowej grójecki klub reprezentowali Natalia SKIBA i Antonii DAWICZEWSKI.

Dwa tygodnie wcześniej tj. 6 października Natalia i Antek w zawodach na Warszawiance podczas III Pływackiego Festiwalu Sprinterskiego pokazali, że na dużych imprezach pływackich będą liczyć się w walce o najlepsze miejsca na podium. Były to pierwsze, tak duże zawody w życiu, tych młodziutkich zawodników. Z Warszawianki przywieźli po dwa medale, Natalia złoty i srebrny, Antek dwa srebrne. Jeden medal również srebrny wywalczył także Filip KUSZTYKIEWICZ.

W swoich startach w OMDO, Natalia poprawiając swoje rekordy życiowe z Warszawianki, po niesamowitych wyścigach wywalczyła dwa srebrne medale na dystansie 50m stylem dowolnym (38.93) i 50m stylem klasycznym (52.60).

Antonii z kolei po bardzo zaciętym i fenomenalnym starcie na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas (47.04) wywalczył złoty medal!!!

Zawodnikowi SIG NOVUM nie wiele zabrakło do tego aby z zawodów wrócić z dwoma krążkami. W wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym Antek zajął miejsce tuż za podium.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TAGI:


Komentarze (1):

mały1234@wp.pl; 26 października 2018, 22:19

gratulacje po tysiąc razy gratulacje i podziękowania trenerom za wspaniałe przygotowanie tych zawodników do zawodów

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

PILNE: Zbiórka krwi dla Dominika 20- letni Dominik potrzebuje krwi do transfuzji. Zawodnik...
W Słomczynie powstanie nowa fabryka! Firma HM Factory wygrała przetarg na 40 hektarów gruntów w...
67-latek nielegalnie handlował winem Mężczyzna z powiatu grójeckiego podejrzewany o nielegalny...
Jacek Stolarski zostanie dyrektorem „Natury”? Ustępujący burmistrz Grójca – Jacek Stolarski –...
Dancing dla Seniorów w Czterech Kotach Impreza rozpocznie się 22 Listopada o 17:00. Głównym...

www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Staż Poszukuje pracodawcy który byłby zainteresowany zatrudnieniem osoby...
Doradca Klienta ADREAMS to zespół młodych, pracowitych ludzi, nie bojących się wyzwań....
Wieszanie drobiu - praca w Holandii Podejmij pracę z Agencją Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) –...
Płyta falista cementowa NOWOCZESNY „ETERNIT”- PŁYTA FALISTA CEMENTOWA
Skup MERCEDES 190,124,Sprinter,Kaczor... OFERUJEMY NAJLEPSZE CENY W KRAJU !!
Zapisz,zapamiętaj numer tel....

Firmy z Grójca i okolic

WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...
TOSCA Małgorzata Kita Tosca zajmuje się wynajmem mebli eventowych i składników aranżacji wnętrz...
Fabskin - centrum medycyny estetycznej... Centrum Medycyny Estetycznej Fabskin to miejsce w Warszawie, którego...
Motochemia - sklep z akcesoriami... Masz własny samochód? Szukasz sprawdzonych kosmetyków samochodowych?...
Kapitan Kamera - filmowanie uroczystości... Szukasz kamerzysty z Krakowa, który zajmie się sfilmowaniem Twojej uroczystości?...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.