Pływacy SIG NOVUM z kolejnymi medalami

25 października 2018; 20:28

Informacja prasowa

1 komentarz

W minioną sobotę 20 października zawodnicy grójeckiego klubu pływackiego SIG NOVUM wzięli udział w dwóch imprezach sportowych. W Radomiu odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Radomia w pływaniu, natomiast w Warszawie Ogólnopolskie zawody pływackie OMDO pierwsza edycja.

W Radomiu nasze miasto reprezentowali zawodnicy z roczników 2006 - Aleksandra GRZYBOWSKA, Wojciech MOZGA i Jan OKOPIEŃ oraz 2004 - Oliwia LUTEREK.

Do zawodów przystąpiły 23 kluby, które zgłosiły 412 zawodników. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w łączonych rocznikach w następujących kategoriach: 2010 i młodsi, 2007/2008, 2005/2006, 2003/2004, 2002 i starsi, w związku z czym walka o medale dla roczników młodszych była utrudniona. Nas cieszy fakt, że pływacy z Grójca pokazali charakter i walczyli o jak najlepsze czasy i pozycję. Wyścigi w łączonych kategoriach zawsze bardziej motywują zawodników. Wszyscy zawodnicy z Grójca poprawili swoje rekordy życiowe.

W tym samym czasie w Warszawie odbywały się pierwsze eliminacje w sezonie 2018/2019 zawodów z cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka (OMDO).

W zawodach wzięło udział 794 zawodników z 55! klubów z całej Polski.

Nasz grójecki klub reprezentowali najmłodsi zawodnicy SIG NOVUM, Natalia SKIBA i Antonii DAWICZEWSKI (rocznik 2010) oraz Milena WOŹNIAK i Filip KUSZTYKIEWICZ (rocznik 2008).

Pomimo skromnej czteroosobowej reprezentacji, grójczanie swoimi startami zapewnili KP SIG NOVUM 14! miejsce w klasyfikacji medalowej.

Przypomnijmy, że pierwszym i jedynym do tej pory zawodnikiem w historii grójeckiego pływania, który przywoził z tych prestiżowych zawodów medale był Filip KUSZTYKIEWICZ.

Również i tym razem Filip wywalczył medal, tyle że na dystansie 100m (nie jak do tej pory 50m) stylem klasycznym, uzyskując czas 1:34:74, co uplasowało go na drugiej pozycji wśród 36 zawodników i grójczanin po raz kolejny mógł cieszyć się ze zdobytego medalu w OMDO. Do Filipa dołączyli kolejni zawodnicy SIG NOVUM. Po raz pierwszy w OMDO mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2010 roku. W tej kategorii wiekowej grójecki klub reprezentowali Natalia SKIBA i Antonii DAWICZEWSKI.

Dwa tygodnie wcześniej tj. 6 października Natalia i Antek w zawodach na Warszawiance podczas III Pływackiego Festiwalu Sprinterskiego pokazali, że na dużych imprezach pływackich będą liczyć się w walce o najlepsze miejsca na podium. Były to pierwsze, tak duże zawody w życiu, tych młodziutkich zawodników. Z Warszawianki przywieźli po dwa medale, Natalia złoty i srebrny, Antek dwa srebrne. Jeden medal również srebrny wywalczył także Filip KUSZTYKIEWICZ.

W swoich startach w OMDO, Natalia poprawiając swoje rekordy życiowe z Warszawianki, po niesamowitych wyścigach wywalczyła dwa srebrne medale na dystansie 50m stylem dowolnym (38.93) i 50m stylem klasycznym (52.60).

Antonii z kolei po bardzo zaciętym i fenomenalnym starcie na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas (47.04) wywalczył złoty medal!!!

Zawodnikowi SIG NOVUM nie wiele zabrakło do tego aby z zawodów wrócić z dwoma krążkami. W wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym Antek zajął miejsce tuż za podium.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TAGI:

Komentarze (1):

mały1234@wp.pl; 26 października 2018, 22:19

gratulacje po tysiąc razy gratulacje i podziękowania trenerom za wspaniałe przygotowanie tych zawodników do zawodów

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Pożegnano policjantów odchodzących na emeryturę W Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu uroczyście poż...
Rusza budowa nowej drogi nr 7 We wtorek wprowadzono zwężenie na odcinku Głuchów - Rembert...
Pożar w drewniaku przy ulicy Kościelnej O godzinie 5.40 grójeccy strażacy otrzymali informację z...
Otwarcie wystawy Perfekcja i Światło wybitnego grójeckiego fotografa W piątek 15 lutego w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się d...
Piłkarskie diamenciki błyszczały Fantastyczne mecze, przepiękne bramki, wielkie emocje, ale...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Roleta pozioma do pergoli Zajmujemy się tworzeniem zadaszeń tarasów do konstrukcji klienta .
Sprzedawca / Grójec Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
Pakowacz w branży spożywczej - również... Agencja zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje dla swoich holenderskich...
... Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie transportu
SUPER GRY XXL dla DZIECI - mega wielki... Jesteśmy producentem gier wielkiego formatu XXL do skakania.
Projektujemy...

Firmy z Grójca i okolic

Inna Klinika Piękna Kraków - medycyna... Chcesz poprawić swoje niedoskonałości? Szukasz gabinetu kosmetycznego...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
... Szukasz pogotowia elektrycznego w Krakowie? Nie poradzisz sobie sam...
Fabskin - centrum medycyny estetycznej... Centrum Medycyny Estetycznej Fabskin to miejsce w Warszawie, którego...
... Prezentujemy NeoNail Professional, który jest jednym z wiodących międzynarodowych...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.