Podsumowanie „Matura 2018” w LO Grójec

14 listopada 2018; 13:42

Informacja prasowa

5 komentarzy

Publikujemy podsumowanie tegorocznej matury w Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu.

Średnie wyniki egzaminu pisemnego z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowymWarto wspomnieć również o wynikach absolwentów grójeckiego liceum z egzaminów na poziomie rozszerzonym. Wszak to one stanowią przepustkę na studia i decydują o zdobyciu indeksu wymarzonej uczelni.

Nasi absolwenci najchętniej wybierali jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym (co już jest tradycją) matematykę, a liczba zdających ten przedmiot w LO Grójec stanowiła niemal połowę w całym powiecie grójeckim. Również średni wynik (33,56%) stanowi powód do zadowolenia (w kraju to 29%, w powiecie 24%). Na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczebność, uplasowała się geografia, przedmiot najchętniej wybierany w innych szkołach średnich powiatu grójeckiego (i tu średni wynik 38,08% znacznie przekroczył średnią powiatu - 25,84% oraz krajową - 30%). Warto wspomnieć również o dobrych wynikach z historii, języka polskiego, chemii, biologii, czy wreszcie informatyki i fizyki - tych ostatnich przedmiotów wybieranych w liceach powiatu grójeckiego niemal wyłącznie przez absolwentów naszej szkoły.

Wśród języków obcych niezmiennie najpopularniejszym na poziomie rozszerzonym jest język angielski, z którego średni wynik naszych absolwentów o 10 punktów procentowych przewyższa wyniki innych szkół powiatu (63,32%, w powiecie średnio - 46,64%, w kraju - 57%). Cieszy nas, że uczniowie naszego liceum wybierają na egzaminie rozszerzonym wszystkie języki z oferty realizowanej w szkole, osiągając z języka niemieckiego i rosyjskiego wyniki ponad 80% (w powiecie odpowiednio 45% i 52%, w kraju - 54% i 59%).

Grójeckie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi jest więc placówką, w której nauka przekłada się na wyniki - to ciężka praca uczniów i nauczycieli, ale satysfakcja z wyników kolejnego rocznika absolwentów ogromna. Ta szkoła przygotowuje do matury i daje możliwość wyboru z szerokiego zakresu przedmiotów, ułatwiając tym samym skorzystanie z oferty wielu uczelni wyższych.

LO Grójec

TAGI:

Komentarze (5):

Haha ; 14 listopada 2018, 13:54

I po co mydlic... Lepiej niech zmiana na stanowisku dyrektora wniesie konkretne zmiany a wtedy można będzie mówić o sukcesie. Wierzę w nowa Panią dyrektor. Może wreszcie będzie normalnie!

absolwent; 14 listopada 2018, 14:02

Jeżeli ktoś chce się uczyć to nie będzie dla niego problemu ze zdaniem matury i dostaniem się na wymarzony kierunek studiów. Ukończyłem LO w Grójcu i na maturze (oraz dostaniem sie na studia renomowane) nie było problemu. Wydaje mi się że wyniki w głównej mierze zależą od uczniów, a nie od dyrektora.

sens porównań; 14 listopada 2018, 20:23

Wg mnie porównanie w skali powiatu nie ma sensu, gdyż edukacyjnie jest on jednym z najgorszych w województwie... Najlepszym wyznacznikiem jest właśnie samo województwo, gdyż jest w nim najwięcej renomowanych liceów. A w skali województwa już tak różowo nie jest. Co prawda wyniki są powyżej średniej ale: niemiecki zaledwie o 3,71% więcej, polski o 5,59%, angielski o 7% więcej, powód do dumy ma tylko matematyka - +14,96% i rosyjski +16% względem województwa. Co i tak nie zmienia faktu, że w stosunku do pomyj wylewanych na LO w Grójcu i jego uczniów wyniki uważam za bardzo przyzwoite. Życzę ciągłych postępów.

Grojecczanka; 19 listopada 2018, 23:04

Jestem teraz na studiach, jestem tez absolwentka liceum, które znajduje sie w pierwszej 15 warszawkich liceów. Żałuję, ze po dobrym gimnazjum w Grojcu musialam opuscic moje miasto, aby isc do liceum, ktore przygotuje mnie do matury, bez uczeszczania na roznego rodzaju korki. To miasto ma naprawde wiele mądrych, mlodych ludzi, ktorych traci na rzecz stołecznych liceów. Zastanowcie sie na tym, bo coraz wiecej dzieciakow ucieka

Dobre gimnazjum?; 20 listopada 2018, 11:33

Dobre gimnazjum w Grójcu? To jest dopiero dobry żart... Widocznie byłaś bardzo zdolna i w każdej szkole byś sobie poradziła. Generalnie dobrze, że likwidują gimnazja, bo jest to totalna porażka. Dziecko z rodziny po 3 latach nauki nie zna zastosowania podstawowych czasów z angielskiego, myli litery z rosyjskiego, a z matematyki nie ma nawet żadnych podstaw... Dodam, że co roku zdawało z czerwonym paskiem. I teraz szok, że musi chodzić na korepetycje z większości przedmiotów. PS. Uczeń o którym mowa jest w liceum warszawskim z pierwszej setki rankingu perspektyw. Więc nie siej propagandy, że w Warszawce nie chodzą na korki.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 
Najnowsze artykuły

Dariusz Gwiazda: Nieważne kto na kogo głosował Z nowym burmistrzem Grójca Dariuszem Gwiazdą rozmawia...
Opłaty za śmieci - wyniki sondy na Facebooku W niedzielę zakończyła się sonda, w której pytaliśmy czy Gr...
Burmistrz: Święto Kwitnących Jabłoni wróci do miasta We wtorek w grójeckim magistracie odbyły się konsultacje w...
Spotkanie opłatkowe GKS Mazowsze Grójec W sobotę wieczorem w Pałacu Kobylin odbyło się uroczyste...
Tragedia w Łazach. Duże utrudnienia na drodze nr 7 Dwa samochody zderzyły się przy skrzyżowaniu alei...

www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Akumulatory Sklep z Akumulatorami
Tłumiki Grójec Sklep Motoryzacyjny - Układy wydechowe ,Tłumiki , złącza elastyczne...
Praca dla glazurnika / płytkarza Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr certyfikatu...
Pracownik magazynu- Holandia! LIDERJOB (cert.16198) to nowoczesna, certyfikowana agencja. Wraz ze...
Pracownik magazynu w Holandii! LIDERJOB (cert.16198) to nowoczesna, certyfikowana agencja. Wraz ze...

Firmy z Grójca i okolic

AbcAugustów Szukasz serwisu z tematyką lifestyle, a także zamierzasz dowiedzieć...
centralne-odkurzacze.net Odkurzacz centralny znacznie zwiększa szybkość, łatwość oraz komfort...
Wólka Kosowska Hurtownia Bielizny Nasza hurtownia bielizny stworzyła wyjątkową oraz atrakcyjną ofertę....
Centrum Muzyki nad Rawą Centrum Muzyki nad Rawą zachęca do zapisywania się na zajęcia. Jeżeli...
Pneumat System Sp. z o.o. Wszystkie firmy z Grójca i okolic zapraszamy do skorzystania z naszej...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.