Przymusowe “wakacje” w Wólce Kosowskiej 

13 grudnia 2017; 14:15

Grojec24.net

49 komentarzy

Opustoszałe hale centrum handlowego GD w Wólce Kosowskiej

Centrum handlowe w Wólce Kosowskiej świeci pustkami już od kilku dni. Jedno z największych miejsc handlu w Europie Środkowej jest kontrolowane przez urzędników celnych i skarbowych.

Od 1 grudnia klienci przyjeżdżający na zakupy do Wólki Kosowskiej wracają często z pustymi rękami. Powodem są liczne kontrole, które spotkały się z protestem zagranicznych przedsiębiorców prowadzących tutaj swoje biznesy. 

Większośc hurtowni jest zamknięta, hale i parkingi są puste. To pierwsza tak duża akcja służb na tym obszarze. Każda brama wyjazdowa znajduje się pod nadzorem  służb skarbowych, które dokładnie sprawdzają dokumenty i towar, który jest wywożony. Osoby nieposiadające faktur, paragonu lub innego dokumentu potwierdzającego zakup lub transport towaru, narażają się na wysokie mandaty, a nawet na konfiskatę nabytych dóbr. 

Profil Facebook Czlowieki GD Poland

 

Przedsiębiorcy postanowili wystosować petycję do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Wólce Kosowskiej apeluje do ministra o zaprzestanie takich działań, argumentując to obawami o prawidłowość i legalność prowadzonych kontroli. Kolejnym argumentem jest również narażenie na straty Skarbu Państwa oraz zwiększenie się bezrobocia przez masowe zwolnienia pracowników Wólki Kosowskiej. Dalej w piśmie można przeczytać, że stowarzyszenie będzie edukować i nauczać jak prawidłowo prowadzić biznes w Polsce. 

Cała treść petycji znajduję się poniżej: 

Pracownicy centrum handlowego zwracają uwagę, że akcja służb skarbowych to również cios w nich. Spora część  została po prostu zwolniona lub wysłana na przymusowy, bezpłatny urlop. - To z pewnością pogorszy sytuacje finansową wielu rodzin w okresie świątecznym - podkreślają pracownicy. Wielu z nich to mieszkańcy Grójca oraz okolicznych gmin.

TAGI:


Komentarze (49):

haha; 13 grudnia 2017, 14:55

ściagaja nieopodatkowany towar zgarniaja za to super pieniądze, ktos akręcił w końcu ten kran i od razu piszą petycje xd

Ktos; 13 grudnia 2017, 15:09

Ile moga byc bezkarni???? Bardzo dobrze ze skarbowka za ten syf sie wziela .kto nie ma nic na sumieniu ten nie zamknie boxu i zarobi legalnie!!!!! Po wolce zapraszamy na targi zrobic porzadek z bulgarami i rumunami!!!!!

na targ; 13 grudnia 2017, 18:05

to też powinni wpaść i tych panów z drugiej bramy przystopować co to tylko do każdego "papierosy, wódka spirytus" mruczą.

Wit; 13 grudnia 2017, 18:13

Akcja skarbówki na plus😀

Petro; 13 grudnia 2017, 23:22

Czemu pozamykali boksy?
Obawiają się czegoś?
Jak ktoś prowadzi legalną działalność nie musi się niczego obawiać.
A to co się tam dzieje świadczy o skali szarej strefy.

Za; 13 grudnia 2017, 23:36

Przywożą jeden tir oclony a 10 bez cła, bez podatków itp. Czas wielkiego chaosu i bananowej republiki zakończony. Wreszcie uszczelnianie podatkowe państwa.

Żółty; 14 grudnia 2017, 00:21

Co ta skarbówka wyprawia??!!Dajcie im spokój.!!Oni przecież tacy biedni.........

Lokalny Patriota; 14 grudnia 2017, 08:30

Jakby normalnie wszystko podatkowali, to by nie srali po gaciach i zamykali wszystko, bardzo dobrze że skarbówka wzięła się za robote, koniec zarabiania na lewo przez chinoli, teraz każdy będzie na równi traktowany, a jak nie to wiedzą w która stronę do granicy.
Ps. Wiadomo że szkoda Polaków, którzy tam pracują u nich, ale to pretensje niech mają do szefów swoich, a nie do skarbówki

Patriota; 14 grudnia 2017, 08:39

Przez tych żółtych wszystkie fabryki w Polsce padły, przez to Radomiaki i inne wsie pracują tutaj i to na czarno. Ludzie bierzcie sie do roboty a nie u żółtego całe życie dajecie sie poniżać. Mają racje trzepać bo to co się tam działo to gruba przesada. Wietnamiec jezdzi bmw bo zarobi na naiwności naszego narodu, a wy jeszcze mu w tym pomagacie.. W Warszawie jest pełno roboty na normalnych warunkach.. Nie można całe życie iść na łatwiznę. #supportskarbówka

jeżdżąca S7; 14 grudnia 2017, 08:53

Popieram akcję. Większość z nas co miesiąc oddaje znaczną część zarobków do kasy RP, a całe towarzystwo z Wólki Kosowskiej ubija nielegalne interesy z uśmiechem na twarzy... Kontrolować, pilnować i albo zgodnie z przepisami działają albo niech wracają do siebie.

Marek; 14 grudnia 2017, 09:20

czy ktoś się zastanawiał czemu Ci właściciele boksów z wolki jezdzą BMW i Audi za równowartość mieszkania w Wawie?

D. O. ; 14 grudnia 2017, 11:31

Najwyższy czas zrobić porządek z tym burdelem. Powinni jeszcze sprawdzić ich majątki i czy byli w stanie to legalnie kupić

Handlarz z Lublina; 14 grudnia 2017, 11:56

1.Ceny netto jakim cudem
2. Bez umowy o pracę (leczycie się za free w szpitalach)
3. Nie płacita podatku (bierzecie 500+)
Sodoma i gomora. Basta

Lila; 14 grudnia 2017, 11:58

Witam.Jest taka miejscowość Kleczew k.Konina.Miejscowe targowisko(wtorek,piątek)to enklawa nielegalnego handlu wszystkim:Perfumy,tytoń,podróbki,ciuchy z Wólki.Handel zdominowali Bułgarscy muzułmanie.Wyparli i zniszczyli polskich handlarzy a resztę ocalałych niedługo ,też wykończą.

Majk; 14 grudnia 2017, 12:06

No i prawidłowo. Jechać z lewizną.

xgn; 14 grudnia 2017, 12:06

Nie wierzę. Janusze biznesu protestują, bo wskutek tej kontroli padnie wiele szemranych biznesów. Kupowali towar od Azjatów na lewo bez faktury i w ten sam sposób sprzedawali w Tuszynie i Rzgowie pod Łodzią. Ciekaw jestem na ile skuteczna będzie ta kontrola, bo cała Polska wie o tym co się dzieje w Wólce od wielu lat i jak dotąd nikt się tym nie zainteresował. To miejsce to gotowy scenariusz na reportaż albo film kryminalny.

maxx68; 14 grudnia 2017, 12:11

niech te piz-dowate urzędasy zajmom się prawdziwymi przekrętami a nie gnębią zwykłych malutkich drobnych przedsiębiorców -- drobna szara strefa funkcjonuje na całym świecie i powoduje dużą dynamikę rozwoju wystarczy popatrzeć na Wietnam Malezję o Chinach nie wspomnę --- a dla tych prawomyślnych -- jeśli uważacie że postawienie strażnika na każdej bramie coś załatwi to nie znacie życia --- tira towaru można sprzedać przed brama albo w necie --- jest to zwykły pokaz bzdurnych skarbowych wymyślaczy którzy chcą nagród dla siebie -- żenada ten pisduland !!!! i żeby było jasne żyję i pracuję w Azji i nie zajmuję się handlem -- Wesołych Świat

arew; 14 grudnia 2017, 12:38

Zgadzam się z taką szarą strefą należy walczyć. Jednak widzę pewne minusy (które jednak nie powinny przesłonic nam plusów jak to mawiali w kasyku: "Miś"). Mianowicie w każdej gospodarce pewien poziom szarej strefy wydaje się być naturalny, jednak nie powinien oczywiscie osiagac takiej skali jak w wólce kos. W takich miejscach, pewna uboższa czesc społeczenstwa moze kupic tanio i nie odstawac tak widocznie od reszty a po wtóre czersc społeczeństwa (emeryci, inwalidzi, rencisci) moze dorobic "na boku". Nie zmienia to jednak mojego osądu Wólka w takiej formie w jakiej istniała nie może trwać. To tak jakby nielegalna klinika chirurgiczna przejęła pacjentów szpitali. To patologia jednym słowem.

ja; 14 grudnia 2017, 13:06

Czy żaden z " troszczących się i wszystkowiedzących " nigdy nie stawał przed dylematem: zakup, usługa taniej bez VAT i rachunku czy legalnie ale 23 % drożej? No bijemy się w piersi i w ząbkach przynosimy należny państwu VAT!
"Kto bez winy jest, niech pierwszy ciśnie kamieniem".
Tacy jesteśmy, my Polacy. Nigdy w historii nie była nam na rękę silna władza. Jesteśmy mistrzami, krętactwa, oszukiwania, kłamstwa i kombinatorstwa w działaniu, mając gęba pełną frazesów o umiłowaniu kraju, patriotyzmie itp. wartościach a patriotyzm to między innymi płacenie podatków. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie: czy jeśli nikt nie będzie oszukiwał na podatkach to suma wpływu do kasy państwa będzie wyższa czy niższa? Jaka jest skala oszustwa? Ogromna i to wszędzie. Na człowieka proszącego o rachunek za usługę patrzą jak na idiotę, który dobrowolnie wyrywa sobie z kieszeni 23% więcej.

patka; 14 grudnia 2017, 13:17

nie za bardzo rozumiem.. mamy współczuć i popierać okradanie Państwa, nielegalne handel??Bardzo dobrze.

Ja; 14 grudnia 2017, 13:18

Popieram ,niestety chyba kończy się czas kombinacji i trzeba zacząć płacić podatki. Towar tam sprzedawany to zamienniki innych marek pochodzący z czarnego rynku.To daje szansę uczciwy sprzedawcą.

jan; 14 grudnia 2017, 13:19

A ja do sprawy podszedł bym inaczej,jak ten towar trafił na Wólkę co robiły służby na granicy.To wygląda tak,że służby zawaliły na granicy lub celowo wpuściły towar aby teraz się wykazać,jak towar jest nielegalnie wwieziony to czy ktoś za to odpowie ze strony urzędu celnego.Czy ktoś się zastanowił ile straty poniesie Państwo jak ludzie ludzie pójdą na bruk nie tylko w naszej okolicy ,ale w całej Polsce ile firm padnie w Polsce.Nawet osoby które dają faktury paragony w centrum padaja i ponoszą straty,klijęci widząc kontrolę uzbrojone po zęby uciekaja z powrotem psychoza strachu.Taki sam towar co na Wólce jest na większości warszawskich bazarów dlatego bazarki mają rację bytu w wkrótce one padną Co z halami na Marwilskiej w Ptaku na Śląsku i innych takich centrach,ja myślę że zmowa marketów i wielkich koncernów.Niech administracja skarbowa uszczelni granice a nie robją pokazówki na Wólce,zobaczymy ile dramatów zwykłych ludzi nas czeka,tak likwiduje się małą przeciębiorczość

sputnik; 14 grudnia 2017, 14:44

Jak się tak nie podoba, to niech wracają skośne żółtki do vietnamu czy chin i tam dalej kręcą swoją sprzedaż podróbek, kiepskiej jakości przedmiotów i innego badziewa.

Wolf; 14 grudnia 2017, 16:05

Ja uważam że większa patologia jest na ptaki i gluchowie na wolce zawsze dostałem fakturę i od razu załącznikiem czynny podatnik vat a na ptaku to po fakturę mam iść do jakiegoś biura które chu gdzie jest kupiec z 15 letnim stażem pozdtawiam

jojo; 14 grudnia 2017, 17:00

Jestem producentem dzianin. nareszcie coś się dzieje. Kontenery płyną nieoclone. tam 99% to przemyt. Viskozy z elastanem ja już nie produkuję, bo Turasy mają ceny bez vat, cła itd. Zapraszam Łodzi.

poparcie; 14 grudnia 2017, 19:07

Popieram całą akcję. Albo wszystkich traktować równo albo nie. Beneficjenci 500+ (mam na myśli samą patologie z 5 dzieci i starymi bez roboty) się nie odzywają bo ich ukochany sklep zostanie zamknięty. Ale pomyślcie! To właśnie na was pasożyty pójdą pieniądze z tej kontroli.

EndOfWolka; 14 grudnia 2017, 20:40

Ten kto pisze że akcja uderza w drobną przedsiębiorczość robi sobie chyba jakąś kpinę. Do zabicia Drobnej przedsiębiorczości w Polsce ten przykry proceder zwany Wólką Kosowską się PRZYCZYNIŁ!! Koniec ze sprzedawaniem na lewo, jeśli Ci "drobni przedsiębiorcy" nie mieli by nic na sumieniu to boxy byłyby otwarte a klienci wychodzili by z towarem i paragonami. Szkoda ludzi którzy tam pracujà, lecz rynek pracy z czasem zapełni tà lukę, to co się działo na Wólce to zwykle okradanie RP a przy okazji okradanie was!! Skąd biorą się pieniądze na wasze ukochane 500+? Między innymi właśnie z uszczelniania systemu podatkowego!! Dlaczego pracujący ciężko Polacy muszą oddawać tak dużą cześć swoich dochodów podczas gdy obcy ludzie przyjeżdżający tutaj z Azji po 20 osób na 1 paszport dorabiają się obrzydliwych pieniędzy dostając w dodatku socjalne na które my łożymy pieniądze? Należy się cieszyć z tego że obecne władze sankcjonują tą patologie. Zastanawia mnie tylko kto wcześniej i ile brał do ręki żeby tych kontroli na Wólce nie było. :)

Pozdrawiam

Drobny Patriota

coś takiego; 14 grudnia 2017, 22:13

Chińskie giganty jak Hobbyking czy Gearbest od lat mają w europie swoje magazyny z których rozsyłają towar po europie bez pobierania VATu czy odprawy celnych. Jeśli kupi sie coś od nich na firmę to i tak nie dostanie się żadnego dokumentu do odprawy ani nic. Po prostu kurier zabiera towar z składu w europie i dostarcza pod drzwi jak sprzedaż krajową

Polak; 14 grudnia 2017, 22:31

Stalowej Woli Bułgarzy w soboty na targu sprzedają towary poniżej cen hurtowych,jest eldorado dla ok 1000 osób tej Bułgarskiej narodowości i nikt nie odważy się ich kontrolować-śmieją się z Polaków bo są nietykalni robią fortunę i wywożą euro do Bułgarii i tam budują pałace.

Wesoły Romek; 15 grudnia 2017, 02:22

O temat rzeka,juz na początku lat 90’ stadion dziesięciolecia można było zobaczyć na jaka skale Wietnamczycy nas rozklepuja ale wiadomo takie były czasy,pózniej pierwsze markety skąd ciuchy od Wietnamcow,towarzysze ze sbornej ostrzegali kitajce mocne u nas tez byli na luznikach i innych targowiskach ale kolega Putin ich szybciutko sie pozbył bo wiedział czym to śmierdzi ,trzymam kciuki za cała akcje skarbówki niech robią tak każdego dnia przez 10lat moze ich puszcza z torbami a jest z czego doić sami wiecie pzdr

Hary; 15 grudnia 2017, 03:18

Na ptaku ostatnio bylem po sukienki a tam Pan wielki producent mowi nie dam faktury bo niemam faktury za material jak Pan chcesz kombinuj se zenada a w azjatow pluja,

Babajaga; 15 grudnia 2017, 05:03

Zgadzam się i popieram tę akcję,
Ale to kropla w morzu, niech się wezmą za Rzgów, czyli Ptak, tam bez faktury każdy kupi i jeszcze taniej import, zapraszam
Dalej bazarowisko na Głuchowie, bez żadnych faktur i też taniej niż w wólce,
A na koniec Bułgarzy na bazarach, prawie darmo i już bez żadnych zezwoleń,
I wtedy będzie ład i porządek.
A klient przyjdzie i w końcu nie będzie marudzil że drogo, bo się ceny wyrównaja.
Wiem bo sam jestem handlowcem,
I dopóki się za wszystko nie wezmą, to i tak nic z tego nie będzie,

stefan; 15 grudnia 2017, 08:13

dobrze, nawet bardzo dobrze, jak prowadziłem własną działalość, to skarbówka mnie ścigała za 89 zł w rozliczeniu ( księgowej zapomniałem dać faktury za szlifierkę :)) a tam taka kwota kropla w oceanie, wystarczy przejechać się tam około godz 16, można poczuć się jak w Dubaju....

Ktos; 15 grudnia 2017, 08:31

Celna niech jeszcze sprawdzi kontenery czyje stoja na wolce zamkniete .przeciez wszyscy wiedza co tam jest !!!!

leon; 15 grudnia 2017, 12:47

wysyp komentarzy lokalnych "patriotów" mających za nic tragedie ludzi tam pracujących, normalna mentalność "polaczka" dokopać leżącemu, a na kolanach do " swojego pana pracodawcy, czy urzędnika". Czy ci "patrioci" idąc do fryzjera, kosmetyczki, lekarza, budowlańca, itp.itp. też biorą faktury, paragony?-jestem pewien, że nie. Tak dużo tu o szarej strefie, a diety radnych , posłów bez opodatkowania to co to jest dla Was, pewnie przywilej, nie, tu to cichutko. Handel lewym fajkami zniknie, wystarczy obniżyć ceny, zwiększy się obrót, Państwo na tym nie straci i po problemie z lewymi fajkami. Wyliczał by dużo tych "przywilejów"w naszym Państwie, które są zwykłą szarą strefą, ale tu "lokalni patrioci" cichutko, najlepiej dokopać pracownikom Wólki w okresie przedświątecznym, bo to tylko "robole"

Do leon; 15 grudnia 2017, 17:26

Czlowieku wiesz ile polakow cierpi materialnie przez lewizne na wolce???? Wiesz ile pracownikow kradnie towar wietnamca??? Co ucina sie troche bo bajzel gdzie niegdzie zamkniety??? I sie dlatego niektorym nie widzi ze kontrole. Chcesz handlowac to plac jak kazdy polak ktory ma firme i placi podatki .a wolka to nie jedyne miejsce na chleb .ludzie handluja na targach jakim cudem ten sam towar maja polowe tanszy ??? Jakim cudem policja jeszcze nie zrobila porzadek z fajkami na kobylinie a doskonale wiedza bo bulgarzy nawet sie nie kryja . Dlaczego na targu w warce bulgarzy nie chowaja podrabianych ciuchow???? Czy oni maja wieksze prawa niz my Polacy???? Dlaczego na gieldzie nikt nie sprawdza bulgara cygana itd. Czy maja pozwolenie na handel???????

Ja; 15 grudnia 2017, 19:09

Ciekawe, czemu zostają ukarani Ci, co nie dostali faktur , a nie ci, co ich nie dali. Czyli Polak, co kupił u Chińczyka i nie dostał faktury, dostanie mandat, zabiorą mu towar, a Chińczyk dalej lewiznę kręci.

Klientka Wólki; 15 grudnia 2017, 19:46

Nigdy nie miałam problemów z fakturami w Wólce Kosowskiej,właściciele boksów zawsze dają i nie robią problemów.Nigdy nie usłyszałam nie dam czy nie można.

mk; 15 grudnia 2017, 21:45

i dobrze ze sie wieli za to !!!! jak skarbowka szuka kasy to niech opodatkuje kosciół i prostytucje !!! na skale panstwa to jest przeiał kasy !!!

kazik; 16 grudnia 2017, 13:57

Szkoda tylko,że powyższe służby nie mają ochoty zająć się w taki sam sposób tysiącami bułgarskich Cyganów na bazarach w całym kraju.Widziałem nie dawno bazar w małym miasteczku Pionki.Był to piątek, a ulicami w pobliżu bazaru nie dało się przejechać.Powiedziano mi,że to tzw.targ bułgarski.Tam dopiero jest eldorado dla tych przybyszy.Oczywiście większość to tzw.lewizna.
Tu nikt nawet nie słyszał o fakturach,rachunkach.
Z kas (fiskalnych) to znają tylko kasy biletowe.
Pytając o coś takiego można się w najlepszym przypadku nieźle narazić sprzedawcom.
Na jedno pozwolenie handluje po kilkanaście osób (podobno rodzina,ale nie do udowodnienia). Widziałem kilka potężnych stanowisk z podróbkami adidasa,pumy,nike i.t.p. Bułgarzy wcale się z tym nie kryli.Wszystko dostępne na stołach.
Kontrole (jak mi powiedziano) trafiają się z przypadku- raz może dwa razy do roku. Znają się świetnie na walucie, doskonale potrafią się porozumiewać z klientami i zachwalać towar,ale policjanta lub kontrolera nie mogą zrozumieć za żadne skarby. Jeśli robi się takie akcje w całym kraju to czemu kontrolujący systematycznie unikają sprawdzania przybyszów z Bułgarii?
Czyżby mieli oni jakieś przywileje, specjalne przyzwolenia, a może trzeba takich wpisów, by konkretne placówki kontrolne dowiedziały się o tym (choć podejrzewam,że świetnie to znają) procederze?
Myślę, że jeśli już, to wszystkim po równo.No i wcale nie chodzi tu o rasizm czy prześladowania innych nacji (czego co niektórzy będą chcieli się tu doszukiwać). Chodzi tylko i wyłącznie o równość i sprawiedliwość.To tyle.

Księgowy; 17 grudnia 2017, 22:30

A kiedy wezmą się za chłopków z targu w Grójcu i z giełdy w Słomczynie. Tam wydają paragony? Gdyby nie było popytu na ten szajs to by nie było problemu. To wy, zwolennicy tej podłej zmiany kupujecie podróby , kradniecie filmy i muzykę z internetu.

Anna; 18 grudnia 2017, 10:49

Nareszcie! Co to Polak ma być uczciwy i ciemiężony a zagraniczni sobie robią co chcą i plują nam w twarz.

anna CEEKANA; 21 grudnia 2017, 10:09

Jeśli nikt z was nie miał własnego biznesu, to po co się wypowiadacie? Czy ktoś raz z was tam był? NIE!!!! A się wypowiada!!!!! Kontrole są tylko po ta, aby dla was, nie roby było na 500+. Jestem ze wszystkimi którzy tam sprzedają i kupują. Pozdrawiam Anna CEEKANA

Krzysiek; 31 stycznia 2018, 09:01

Witam. Mam dwa sklepy nad morzem i od lat robie zakupy w Wolce albo na Ptaku. Troche to dziwne ze Wietnamczycy mają pozamykane a w Rzgowie pomimo kontroli wszystko normalnie funkcjonuje. Wjazdy obstawione celna, w halach celna ze skarbówka i w mundurach i po cywilnemu (regularna kontrola). Wchodzisz do boxu, wybierasz kupujesz płacisz. Jest hurt jest detal. Wszystko normalnie tylko klientow jakby wypłoszyło ale sprzedajacy nie zamykaja boxow i nie ukrywaja sie przed kontrola. To daje do myslenia.

Olo; 6 lutego 2018, 12:15

Sam handluję na Ptaku i popieram kontrolę. Ze wszystkiego się rozliczam i płakać mi się chce jak widzę na lewiznach zarobione wypasione bryki. Są tu firmy które wystawiają lewe faktury i firmy które sprzedają bez. Ja jeżdżę starym kombi a te panny nowymi BMW . Czy to jest sprawiedliwe ??? Mało tego jedna z tych panien miała kontrole i mimo dowodów, nawet nagrań z monitoringu nie zrobili jej nic. Kupiła kolejny boks walki cały czas trzepie i się śmieje . Tak to wyglada

Obserwator; 11 lutego 2018, 19:40

Wólka Kosowska świeci pustkami .Prawie wszystkie boksy pozamykane. Obiekt przypomina Borne Sulinowo po wyjeździe Armii Czerwonej . Po halach biegają bezpańskie psy. Na boksach widnieją kartki z napisami lokale do wynajęcia lub do sprzedania. Ostatni Azjaci siedzą na walizkach rozgrywają ostatnią partię chińczyka . Na pytanie czy wracacie do swojego kraju odpowiadają ,że przenoszą biznes do Gruzji . Brak Rumuńskich handlarzy targowiskowych (po ostatnich kontrolach ze względu na nieudokumentowane zakupy stracili towar.) Na Chińskich osiedlach luksusowych domów wiszą tablice NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ. Koniec Polskiego Eldorado.

ja; 19 lutego 2018, 21:19

wystarczy zmiejszyc
vat na 11,5% . problem zniknie.

Ronald; 26 lutego 2018, 16:13

Napisali petycję o niepłacenie podatków ......Jakaś paranoja . Napiszmy ją wszyscy może.
To od wiele lat tolerowana przez państwo gigantyczna szara strefa którą kiedyś należało spacyfikować . A Wietnamczycy, Chińczycy i inni jak chcą niech zaczną normalnie funkcjonować jako przedsiębiorcy .Albo im dziękujemy. Oni przyjechali tu , a nasi muszą się tułać po Europie

hh; 20 marca 2018, 17:08

nareszcie.. powinni przetrzepac okoliczne magazynki po podworkach.. zoltki wywozili pieniadze tonami.. skarb panstwa nie mial nic z tego.. jaja se ribili z polskiego prawa...nie wspimne ilu na czarno polaczkow zatrudniali.. kasa pod stolem.... brawo.. eaj na ziemi..na 10 tirow clone 2....czescej. takie lapanki.. to jest dopiero szara strefa!!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Wybory 2018: frekwencja na plus, były próby oszustw W niedzielę do urn w Grójcu poszło 59,39 proc. uprawnionych...
Magazyny z podróbkami zlikwidowane Funkcjonariusze przechwycili ponad 45 tys. sztuk perfum,...
Suntago Wodny Świat rośnie w oczach Budowa parku wodnego Suntago Wodny Świat przebiega zgodnie...
Grzybiarz znalazł niewybuch Pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został...
Wybory samorządowe: Tsunami zmian w gminie i powiecie! Znamy już wyniki Wyborów Samorządowych 2018 w Grójcu i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Blachy Trapezowe SUPER CENY NA PAŹDZIERNIK!!!

Blacha trapezowa T-18 oraz...
Opieka z zamieszkaniem min 1600 GBP... OPIEKA Z ZAMIESZKANIEM U OSOBY STARSZEJ - MIN 1600 GBP NETTO/MIESIĄC
Pakowacz produktów spożywczych, również...
LiderJob sp. z.o.o. Agencja Pośrednictwa Pracy, posiadająca...
malarz -szpachlarz Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr certyfikatu...
... Agencja Zatrudnienia LiderJob ( cert.16198) poszukuje dla swojego holenderskiego...

Firmy z Grójca i okolic

Trans-Ziem - wyburzenia i rozbiórki Szukasz firmy, która sprawdzi się jako generalny wykonawca Twojego projektu...
HOTEL AMBER - hotel blisko lotniska Potrzebujesz znaleźć nocleg w pobliżu Lotniska Chopina? Sprawdź hotel...
Naturalnie Zdrowe - sklep ze zdrową... Pragniemy zaprezentować ofertę sklepu internetowego Naturalnie Zdrowe,...
wkladykominkowe.net.pl Kominek nadaje niepowtarzalną atmosferę, a sercem kominka jest wkład...
WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.