Ranking Perspektyw 2019: awans LO Grójec o 70 miejsc

10 stycznia 2019; 14:14

Grojec24.net

16 komentarzy

W najnowszym rankingu „Perspektyw” Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu zostało sklasyfikowane na 365 miejscu w Polsce.

Oznacza to, iż placówka awansowała o 70 miejsc. Przed rokiem była bowiem na pozycji nr 435. Dla porównania dwa lata wcześniej grójeckie LO było w zestawieniu na 304.pozycji, a trzy lata temu na 341. W rankingu za 2018 roku wskaźnik jakości kształcenia wyniósł 40.00 na 100 możliwych punktów (w 2018 roku było to 40.53).

Dopiero na 769 miejscu sklasyfikowano drugą szkołę średnią z terenu Powiatu Grójeckiego, LO im. Piotra Skargi w Warce.

Dużo niżej jest też LO w Górze Kalwarii (656 miejsce). Wysoko, bo na 147 miejscu sklasyfikowano liceum w Piasecznie.

Cały ranking Perspektyw 2019 wygrało XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. 

W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

TAGI:

Komentarze (16):

MAGDA1; 10 stycznia 2019, 14:46

Gratulacje dla nauczycieli i szkoły. W normalnej i przyjaznej atmosferze osiąga się wyniki, czego nie można powiedzieć o sąsiedniej szkole. Tam piekiełko i widać czym to się kończy. Za chwilę poza emerytami i najsłabszymi uczniami nikogo nie będzie. a szkoda.

Do Magda1; 10 stycznia 2019, 16:05

Gdzie ma górce normalna i przyjazna atmosfera? 😂 Jestem tegorocznym absolwentem i z niczym takim się nie spotkałem, na wszystkich uczących mnie nauczycieli w przeciągu 3 lat, tylko czworo z nich okazało się dobrymi nauczycielami, jako uczeń klasy matematycznej, uczony byłem przez jednego z najgorszych nauczycieli, za to klasę humanistyczną uczyła jedyna dobra matematyczka. Co mogę więcej powiedzieć? Szkoda słów :)

Hahaha ; 10 stycznia 2019, 18:28

A tak w Grójcu na Piaseczno narzekają. Kto kocha swoje pociechy, niech z daleka od górki :)

Teraźniejszy uczen; 10 stycznia 2019, 19:01

Jestem pierwszy rok w tej szkole i chwale ja sobie. Oczywiście jest paru kiepskich nauczycieli jak np przeszły dyrektor, lecz nadrabia on swoim charakterem i podejściem do ucznia. Atmosfera w szkole jest przyjazna i warta polecenia

X; 10 stycznia 2019, 19:22

Jestem absolwentka sprzed 2 lat i sobie chwalę to liceum, logiczne, ze nie wszystko i nie wszyscy są super, ale nie można przez pryznat samych wad patrzeć

obrzydliwe; 10 stycznia 2019, 20:55

Wiadomość budowana na kłamstwie to nienormalne. Chodzi mi o ranking liceum, w którym jest p. dyrektor powołana od niedawna i na wstępie dostaje kredyt zaufania i od razu szkoła na poziomie. Cud!

Zzz; 10 stycznia 2019, 21:48

W tej szkole jest wielu super nauczycieli, ale jest i paru których warto byłoby wymienić. Ale tak jest w każdej szkole. Uważam, że dyrekcja jak najbardziej działa na korzyść UCZNIA! Szkole ma nie przyjazda atmosferę to musze przyznać, ale może dobrym pomysłem byłoby gruntowne zmienienie kadry?

Do hahaha; 11 stycznia 2019, 10:25

W Grójcu narzeka się na wszystko. Jeszcze tego nie zauważyłeś? Co do liceum to skończyłem rok temu. Szkoła jak szkoła. Są nauczyciele z powołania (moja pierwsza trójka 1. Żelazko 2. Wócikowa 3. Sarnecka), a są i z przypadku i są kiepskim nauczycielami (bez komentarza). Generalnie oceniam pozytywnie.

do redakcji; 11 stycznia 2019, 14:43

Awans o 96 miejsc. z 461 na 365. tak wynika z oficjalnej strony perspektyw

Matka ; 12 stycznia 2019, 18:12

Mój syn w ubiegłym roku z całkiem dobrym wynikiem zdał w tym liceum maturę.Dostał się na dobrą uczelnię i twierdzi że gdyby jeszcz raz miał wybierać ,to wybrałby na pewno to liceum.Nie narzekajcie tak, bo zdawalność matur jest wysoka.Może dowiedzielibyście się jak się zdaje matury w sąsiednich gminach.

Agus; 13 stycznia 2019, 13:40

Zdawalność matur jest wysoka, ponieważ dopuszczane do napisania są tylko osoby, które wybrali nauczyciele. Jeśli jesteś słabym uczniem, nie zostaniesz dopuszczony, aby nie obniżać statystyk.

do Agus; 13 stycznia 2019, 21:24

Bzdura. Jak nauczyciel może wybierac osoby do zdawania??? Jezlei jestes w klasie 3 to kazdy kto ja ukonczy podchodzi do matury. Przypadków, że ktoś nie zdał w klasie trzeciej jest bardzo niewiele. jak to mówią nauczyciele trzeba się mocno postarać. Ale jak ktoś jest głąbem to w żadnej szkole sobie nie poradzi i raczej wątpliwe żeby w LO dotrwał do klasy maturalnej.

Do Agus; 14 stycznia 2019, 08:37

Dobry uczeń idzie do dobrego liceum,a słaby idzie do szkoły ,o niskim poziomie,tak było zawsze.Wtedy nie będzie problemu z dopuszczeniem do matury.

Wymienić ; 14 stycznia 2019, 19:41

Wymienić nauczycieli, to i perspektywy będą. Każdego można nauczyć, jak się tylko ma podejście!! I nie piszcie tu bzdur, że uczeń zły, że się nie nadaje. Oceny, zagrożenia to wyniki pracy nauczycieli! Nie każdy ma powołanie

do wymienić; 15 stycznia 2019, 14:06

oceny i zagrożenia to wynik pracy nauczycieli??? każdy uczen nadaje się do liceum??? chyba żart, nawet u tych z powołania można mieć zagrożenia. a w ogólniaku to przede wszystkim u nich, bo wymagają. i proszę się nie ośmieszać, bo jak komus się nie chce uczyć albo jest mało zdolny to idzie do zawodówki. tak było zawsze i jest teraz

maturzysta2008; 16 stycznia 2019, 12:02

Zawsze jak na stronie pojawia się jakiś temat o LO, to odzywają się zmarnowane talenty godne Batorego, Staszica i Władysława IV. Same gejzery intelektu, którym grójeckie liceum nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł i które całe życie będą obwiniać innych o swoje niepowodzenia.

Byłem przeciętnym uczniem, szkołę skończyłem ze średnią 3,8. Maturę w swoim roczniku zdałem jako jeden z 5 najlepszych wyników na górce, skończyłem dziennie dwa wydziały UW. Bez korepetycji, bez kursów przygotowawczych. Grójeckie liceum nie przeszkodziło mi w tym, żeby zap....ać kilka godzin dziennie i uczyć się do matury.

Ale co z tego, skoro teraz mamy pokolenie gotowe zapłacić za to, żeby usłyszeć od pajaców pokroju Deynn i Majewskiego, że możesz osiągnąć wszystko, a jednocześnie niebędących w stanie wziąć najmniejszej odpowiedzialności za swoje życie.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 
Najnowsze artykuły

Finaliści Plebiscytu na Sportowca i Trenera Grójca 2018 W środę zakończyło się głosowanie w pierwszym etapie...
W kinie GOK: Pech to nie grzech i spotkanie z Marianem Dziędzielem Grinch, Aquaman oraz Pech to nie grzech - to propozycje gró...
Turniej "Młodego Komandosa" w Torze Sprawnościowym W sobotę 19 stycznia o godz.10.00 w hali Spartakus w Grójcu...
Dzień Babci i Dziadka Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Radna Anna Lubowiecka...
PILNE: Protest pracowników przed budynkiem Sądu Rejonowego Trwa protest pracowników grójeckiego Sądu Rejonowego....
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia (cert. 16198) proponuje atrakcyjne stanowiska pracy....
Kierownik budowy/ kierownik robót Firma budowlana poszukuje osób na stanowisko:

KIEROWNIK...
REMONTY I WYKOŃCZENIA Opis działalności
Wszelkie remonty, kompleksowe wykończenia wnętrz,...
Specjalista ds. kadr i płac - kurs... Specjalista kadr i płac - Nowy zawód w zasięgu Twojej ręki!
Praca w branży spożywczej - również... LiderJob sp. z.o.o. Agencja Pośrednictwa Pracy, posiadająca certyfikat...

Firmy z Grójca i okolic

WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...
Szkoła Pływania Aligator Naszym celem jest organizacja wyjątkowych oraz ciekawych zajęć z nauki...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...
... Szukasz pogotowia elektrycznego w Krakowie? Nie poradzisz sobie sam...
Słodkie Sny - sklep internetowy z... Zastanawiasz się nad wymianą pościeli w swoim mieszkaniu? Szukasz odpowiedniej...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.