Ratujmy wzrok Babci Eli (cz. II)

12 października 2017; 14:48

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fundacja Młodzi dla Warki po raz kolejny zaskakuje rozmachem i sposobem zbierania pieniędzy, aby pomagać lokalnej społeczności. Tym razem pomoc trafi do Pani Elżbiety Rosłaniec, która musi przyjmować zastrzyki w oczy, aby nie stracić wzroku. Koszt jednego zastrzyku to 1600 zł, a lekarze na tym etapie leczenia zalecają jeden zastrzyk miesięcznie do czasu operacji. Zabiegi te nie są refundowane przez NFZ.

Babcia Ela, jak wszyscy na nią teraz mówią, to mieszkanka gminy Warka, a dokładnie z miejscowości Brzezinki, które znajdują się obok miejscowości Nowa Wieś. Ma 64 lata i żyje skromnie z emerytury. Dodatkowo cierpi z powodu problemów z nogami wywołanymi przez cukrzycę. Jej możliwości finansowe nie są w stanie sprostać tej sytuacji i nie jest w stanie sama sfinansować sobie leczenia.

Fundacja Młodzi dla Warki już raz niosła pomoc tej Pani, zbierając pieniądze na leczenie.

„Opłaciliśmy w sumie cztery zastrzyki robiąc przelew prosto na rachunek szpitala. Wtedy leczenie wymagało jednego zastrzyku na kwartał. Teraz niestety sytuacja się zmieniła i nie ukrywamy żalu jaki mamy do szpitala w Lublinie. Pani Elżbieta udała się do tej placówki we wrześniu na ustalony termin operacji. Okazało się, że sfinansowane przez nas leczenie na tyle poprawiło stan zdrowia, że może zostać poddana operacji. Niestety na miejscu powiedziano jej że operacja się nie odbędzie, nie podając przy tym żadnego powodu i zalecono jej kolejną wizytę w grudniu. Wtedy dopiero ma poznać kolejny termin operacji, a do tego czasu powinna przyjmować jeden zastrzyk miesięcznie. Sami sfinansowaliśmy ostatni zastrzyk z własnych środków, teraz musimy prosić o pomoc mieszkańców naszej gminy, którzy jeszcze nigdy nas nie zawiedli.” mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

W celu zebrania tych pieniędzy fundacja organizuje niezwykłą dwudniową akcję, która odbędzie się na terenie Warki 21-22 października. W sobotę 21.X zostanie otwarty pierwszy raz w historii miasta sklep fundacji, który będzie działał tylko dwa dni. Podczas Wielkiej Wyprzedaży Garażowej będzie można w nim kupić telewizory, ubrania, lodówkę, zabawki i inne przedmioty, które zostały przekazane fundacji przez mieszkańców gminy.

„Sklep będzie działał przez 2 dni od 8.00 rano do 15.00. mamy spory zapas pięknych, niezniszczonych rzeczy, które chcemy teraz oddać za bardzo uczciwe pieniądze. Całość zgromadzonych w ten sposób pieniędzy trafi na konto Babci Eli, z którego będziemy mogli dalej finansować leczenie” mówi Łukasz Sobieraj.

W tych dniach można również przynosić do fundacji rzeczy z domu, z których już nikt nie korzysta, a mogą jeszcze komuś posłużyć – ul. Franciszkańska 21

Kawiarenka „Grzechu Warte” to drugi sposób zbierania pieniędzy na leczenie Pani Elżbiety. W tym samym miejscu gdzie będzie prowadzona sprzedaż ubrań i zabawek będzie można w niedzielę kupić sobie coś słodkiego na domowy stół. Wolontariusze fundacji oraz wspierający całą akcję mieszkańcy przygotuję domowe wypieki, które będą sprzedawane tylko w niedzielę. Zainteresowane osoby mogą same upiec ciasto i przekazać je fundacji na ten cel przynosząc je do wspomnianego sklepu przy ul. Franciszkańskiej 21, gdzie będzie prowadzona cała akcja – ciasta są przyjmowane w sobotę 21.X.

Trzecim elementem działań są puszki. Wolontariusze fundacji będą czekać pod kościołami w Warce i zachęcać do wsparcia akcji. Zachęcamy mieszkańców Warki, aby otworzyli swoje serca i portfele. Babcia Ela ma już tylko nas!

ZAPRASZAMY 21-22.X ul. FRANCISZKAŃSKA 21 (na przeciw małego kościoła)

Fundacja Młodzi dla Warki ma na swoim koncie wiele imponujących aktywności. W swojej krótkiej działalności pomogli już ponad 300 osobom w regionie. Zbierali z sukcesem pieniądze na wózek elektryczny dla Arka, na leczenie Babci Eli, zorganizowali Piknik Charytatywny dla Stowarzyszenia Tęcza, czy Wielkanocna Zbiórka Żywności przeznaczona dla samotnych seniorów z gminy. To tylko część działań z jakimi wolontariusze fundacji mierzą się na co dzień.

TAGI:


Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.


Najnowsze artykuły

Kontrola straży granicznej w gospodarstwie rolnym Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli...
Nocne strzały pod Dekadą. Trwa policyjna obława Strzały padły tuż po godzinie trzeciej w nocy w rejonie...
Niemoc strzelecka Mazowsza W czterech ostatnich meczach grójczanie zdobyli tylko jedn...
Z podwórka na stadion… 9 października Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła...
Otwarte Mistrzostwa Grójca w Nunchaku Sportowym Mazowieckie Stowarzyszenie Karate i Grójecka Szkoła Sportów...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

KUPIE MERCEDESA SPRINTERA Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310...
Doradca Klienta ADREAMS jako marka własna z zakresu produkcji filmowych, doradztwa personalnego...
sadzonki malin (m.in. Glen Ample... sadzonki malin (m.in. Glen Ample i Tulameen)- tel 606255481
PRACA Poszukuję osobę do pracy na stanowisku monter/serwisant urządzeń chłodniczych,...
SUPER POŻYCZKA BEZ BIK POD ZASTAW... Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę samochodową lub leasing na zakup...

Firmy z Grójca i okolic

Coolka - sala zabaw Sala zabaw dla dzieci z możliwością pozostawienia dziecka po opieką...
ELDAM Damian Szlendak Witam,
Firma ELDAM zajmuję się instalacjami elektrycznymi, alarmami,...
Zacisze- pokoje gościnne, kwatery... POKOJE GOŚCINNE „ZACISZE” - zapraszamy serdecznie...
Netteria.NET Projektowanie stron internetowych. Orginalne strony internetowe. Strony...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2017 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.