Studniówka 2018 w ZSP w Jasieńcu

15 stycznia 2018; 14:03

Informacja prasowa

0 komentarzy

Bal studniówkowy to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, to chwila na którą młodzi ludzie czekają i bardzo starannie się do niej przygotowują.

Odświętne  stroje, gustowne makijaże i ślicznie dobrane fryzury świadczą o szczególnym charakterze tego spotkania. Ktoś zapyta:  Gdzie są inne atrybuty studniówki? Oczywiście nie zapominamy o tradycji, która każe rozpocząć bal polonezem - polskim tańcem chodzonym.  W czasie zabawy, jeszcze przed północą, tradycją naszej szkoły stała się Gala talentów szklonych ZSP w Jasieńcu  - Wincenty 2018 w kategoriach, wyróżniających młodzież kończącą edukację w murach ZSP w Jasieńcu. To wszystko i jeszcze więcej miało miejsce w magiczny wieczór i czarowną noc z 13 na 14 stycznia 2018 roku, w gościnnej sali „Bartek” w Kociszewie. Ale zacznijmy wszystko po kolei!

W piękny zimowy wieczór 13 stycznia 2018 roku o godzinie 19-tej, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu spotkała się z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi na Balu Studniówkowym. Otwierając bal, Aleksandra Kazimierska i Radosław Traczyk, przedstawiciele tegorocznych maturzystów, powitali bardzo serdecznie wszystkich przybyłych gości, a wśród nich:

- Kierownictwo szkoły: panią Dyrektor Dorotę Nowak-Michałowską z małżonkiem, pana Wicedyrektora Wojciecha Szpaka z małżonką, pana Kierownika Kształcenia Praktycznego Wiesława Grzybowskiego,

- Władze powiatu: Starostę Powiatu Grójeckiego pana Marka Ścisłowskiego z małżonką, Przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego pana Władysława Kumorka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego pana Michała Prusia, Skarbnika Powiatu Gójeckiego panią Agnieszkę Bilską,

- przedstawiciela szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Grójeckiego - panią Teresę Bednarską z małżonkiem,

- Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu – panią Marzannę Skoczek,

- Wikariusza Parafii w Jasieńcu - Ks. Janusz Figurskiego,

- byłego Wikariusza Parafii w Jasieńcu, przyjaciela szkoły -  Ks. Jarosława Sawickiego,

- Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Jasieńcu – panią Hannę Drążkiewicz,

- wychowawców: panią Renatę Zwolińską, panią Anetę Lewandowską, pana Karola Olszówkę oraz pana Sławomira Zalewskiego,

- nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu,

- rodziców i rodziny Maturzystów rocznik 2018

Młodzież podziękowała swoim nauczycielom, za wspólnie spędzony czas oraz bezinteresowną życzliwość.  Wręczając symboliczną różę uczniowie wyrazili im wdzięczność i szacunek. Specjalne podziękowania odebrali również rodzice, bez których organizacja Balu Studniówkowego nie byłaby możliwa.

Aby zabawa mogła się oficjalnie rozpocząć, młodzież poprosiła panią Dyrektor Dorotę  Nowak-Michałowska, o oficjalne rozpoczęcie Studniówki rocznik 2018. Pani Dyrektor wiele pięknych i ciepłych słów skierowała do tegorocznych maturzystów, życząc im efektywnego wykorzystania czasu, jaki  pozostał do egzaminu dojrzałości i niezapomnianych wrażeń studniówkowej nocy. Życzyła,  aby realizacji życiowych celów towarzyszyły odwaga, dobro i szacunek do drugiego człowieka. Przekazała, aby maturzyści pamiętali o bliskich                    bo warto iść przez życie w dobrym towarzystwie.

Następnie głos zabrali maturzyści, reprezentujący Technikum Agrobiznesu, Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Informatyczne oraz Liceum Ogólnokształcące - profil sportowy, którzy niezmiernie miło powitali wszystkich gości obecnych na balu. Mówili ze wzruszeniem i łezką w oku o latach spędzonych w szkole, o przemijaniu, o tym, że niebawem będą musieli podejmować samodzielnie trudne, życiowe decyzje. Wyrazili wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom jak i rodzicom za to, że mogli uczyć się w dobrych warunkach, miłej i rodzinnej atmosferze, czuć się rozumianymi  i docenionymi.

W imieniu rodziców klas maturalnych głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, a jednocześnie mama tegorocznego maturzysty pani Hanna Drążkiewicz oraz tata maturzysty pan Jerzy Traczyk. Rodzice bardzo pozytywnie ocenili wybór naszej placówki jako miejsca edukacji swoich dzieci. Docenili wysoki poziom nauczania i sprawowania opieki nad swoimi dziećmi  przez szkołę. Wszystkim zebranym życzyli wspaniałej zabawy.

Za zaproszenie na Bal Studniówkowy podziękowały przedstawicielki klas trzecich: Monika Jędruch i Weronika Pietrusiak. Dziewczyny życzyły starszym koleżankom i kolegom połamania piór na maturze oraz udanej zabawy.

Wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru podkreślił Starosta Powiatu Grójeckiego pan Marek Ścisłowski kierując wiele pięknych słów do maturzystów, ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Na zakończenie pan Starosta życzył maturzystom dobrych wyborów zawodowych aby spełniły się ich wszystkie marzenia, zdania matury oraz wspaniałej zabawy.

Przesłanie do młodzieży w imieniu szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów pana Marka Suskiego odczytała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego pani Teresa Bednarska, która na zakończenie w imieniu ministra i własnym życzyła maturzystom aby spełniły się ich wszystkie marzenia, a czekający za 100 dni największy w życiu sprawdzian-matura, zakończył się sukcesem. Piękne życzenia do maturzystów skierowali również radni  Pan Leszek Kumorek oraz Pan Michał Pruś

W szkole zawsze uczymy szanować tradycje i obyczaje. By, więc stało się im zadość ten szczególny wieczór uświetnił brawurowo wykonany przez tegorocznych absolwentów polonez, którego choreografię przygotowała pani Agata Walczak. Dostojny taniec rozpoczął się po słowa: „poloneza czas zacząć”, wypowiedzianych przez panią Dyrektor Dorotę Nowak-Michałowską i pana wicedyrektora Wojciecha Szpaka. Staropolskiego poloneza odtańczyło ponad 40 par, zaś rzęsiste oklaski potwierdziły klasę tancerzy i trud choreografa. Cały taniec odbył się pod czujnym okiem licznych fotoreporterów i kamerzystów, których efekty pracy, dzięki naszym informatykom,  można było na żywo śledzić na facebooku.

Inauguracja Balu Studniówkowego rocznik 2018, po zakończeniu poloneza została dopełniona, przez Komitet Studniówkowy, zaproszeniem wszystkich do stołu. Po obfitym posiłku wszyscy goście, zaproszeni do tańca przez maturzystów, ruszyli do walca.

Po tej zaplanowanej części balu zapanowała spontaniczność  i energia zawładnęła tłumem. Zabawa, trzeba przyznać, była niesamowita! W wielu z nas budziły się skrywane przez lata talenty taneczne. Mieliśmy okazję poznać się od zupełnie innej strony. Nie ma wątpliwości, że nadrobiliśmy szalonymi tańcami wszystkie opuszczone lekcje wychowania fizycznego, a było co spalać! Wszystko to przez wyśmienite potrawy, którym nikt nie potrafił się oprzeć. Impreza idealna? Jak najbardziej, ale gorączka sobotniej  nocy dopiero się zaczęła. O godzinie 22.00 nastąpiła chwilowa przerwa w szalonych pląsach, aby w części artystycznej tj. Gali talentów szklonych ZSP w Jasieńcu  - Wincenty 2018, idealnie zobrazować nasze szkolne życie. Pokaz rozbawił zarówno uczniów, jak i nauczycieli, rodziców i gości.

Na koniec uczennice: Natalia Kierońska i Karolina Płatek, zaśpiewały piosenki: „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz oraz „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, dedykując je wychowawcom klas maturalnych. Wszyscy bawili się super  podczas ich wykonania.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Na zegarach jakoś niespodziewanie szybko, wybiła godzina 5. Niepocieszeni musieliśmy rozejść się do domów, zabierając ze sobą bagaż wielu wspomnień, które zostaną z nami do końca życia. Jedno jest pewne - ten wieczór skończył się zdecydowanie za szybko! I nawet nie możemy mieć nadziei, że coś takiego jeszcze się powtórzy! Bo taka noc zdarza się tylko raz w życiu!!!

Chciałoby się pisać o tym wieczorze w nieskończoność, jednakże im lepsza zabawa, tym szybciej mija. Efekt ciężkiej pracy naprawdę wielu osób był wspaniały!. Studniówka 2018  jako ta wyjątkowa noc dla maturzystów przeszła do legendy. Być może wspomnienie jej podczas otwierania arkuszy maturalnych w maju będzie dobrym sposobem na uspokojenie oddechu.

Wychowawcy klas maturalnych ZSP w Jasieńcu:
Renata Zwolińska
Aneta Lewandowska
Sławomir Zalewski
Karol Olszówka

TAGI:


Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

„Niech pan Żydom nie pomaga” Niedawno publikowałem materiał o Eugeniuszu i Klementynie...
W wolnych chwilach nie czytam książek Bohaterką spotkania 8 lutego 2018 roku w Miejsko-Gminnej...
Pierwszy Memoriał im. Sławomira Majewskiego W sobotę 17 lutego rozegrany został Memoriał im.Sławomira...
Grójecka drogówka zatrzymała prawa jazdy kolejnym kierowcom Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości,...
Droga nr 50 w czwartek pod szczególnym nadzorem 22 lutego (czwartek) od 16:00 do 22:00 potrwają...

Najnowsze ogłoszenia

Blacharz, lakiernik samochodowy Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr certyfikatu...
... TANIE BLACHY

-TRAPEZOWA;
-BLACHODACHÓWKA;
Potrzebujesz motywacji? Skuteczny... Witaj,

mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnego
monter płyt karton/gips - Plakista Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr certyfikatu...
Kierowca C-E z Ukrainy,doświadczenie,... Znam wartość odpowiedniej osoby na stanowisku kierowcy, dlatego przedstawiam...

Firmy z Grójca i okolic

Coolka - sala zabaw Sala zabaw dla dzieci z możliwością pozostawienia dziecka po opieką...
Automax automechanika, naprawa samochodów... Autoserwis Automax to firma z długoletnią tradycją oraz doświadczeniem...
FINEM sp. z o.o. PROFESJONALNE DORADZTWO KREDYTOWE

KREDYTY DLA FIRM:
Naturalnie Zdrowe - sklep ze zdrową... Pragniemy zaprezentować ofertę sklepu internetowego Naturalnie Zdrowe,...
Usługi budowlane, koparko-ładowarką.... Przedsiębiorstwo Artura Czaboka świadczy usługi budowlane, transportowe...

2013-2017 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.