Święto Kwitnących Jabłoni 2018: Sławomir, Pectus i Lady Pank

26 stycznia 2018; 10:18

Grojec24.net

18 komentarzy

Fot. www.lady-pank.com

Znany jest już program Święta Kwitnących Jabłoni 2018.

Jak napisał na łamach portalu gazety "Życie Grójca" dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury Grzegorz Rejer, w tym roku na Święcie Kwitnących Jabłoni (19 i 20 maja) wystąpią  artyści lokalni oraz gwiazdy: Izabella Trojanowska z zespołem, Sławomir z kapelą „Trzymajmy się Zapały” oraz Hamak Band, Aleksandra Szwed & The CzadMakers, zespół Pectus i legendarny Lady Pank.

Dyrektor GOK zaznaczył, iż tegoroczne święto odbywać się będzie w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Program musi więc być wyjątkowy i taki przygotowaliśmy: znakomite zespoły, dużo niespodzianek i atrakcji. Od 14 maja, przez cały tydzień aż do festynu w sobotę 19 maja odbywać się będą imprezy towarzyszące: koncerty, wystawy, spotkania - podkreślił.

Festyn rozpoczynie się w sobotę, 19 maja na Placu Targowym przy ul. Kobylińskiej koncertem o godz. 16.00 ”Sady w Obłokach”. Wystąpią grupy i artyści lokalni oraz gwiazdy: Izabella Trojanowska z zespołem, Sławomir z kapelą „Trzymajmy się Zapały” oraz zespół Pectus. Drugi dzień Święta Kwitnących Jabłoni, 20 maja w niedzielę, rozpocznie się na Rynku o godz. 10.00 Festynem Rodzinnym „Integracja”: zabawami dla dzieci i rodziców, koncertami zespołów szkół grójeckich. Będą też wybory Króla i Królowej Szarlotki. - Pierwszą część niedzielnej zabawy zakończmy koncertem piosenek międzywojennych w wykonaniu artystów scen warszawskich - pisze Grzegorz Rejer. - W drugiej części naszej świątecznej zabawy przeniesiemy się na plac przy ulicy Kobylińskiej. Startujemy o godz. 16.00 koncertem „Jesteśmy razem” dedykowanym wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Grójec. W programie wystąpią szkolni artyści scen grójeckich – grupy taneczne, zespoły muzyczne, oraz zaproszone gwiazdy: Mirosław Kalisiewicz dawny lider grójeckiego zespołu „Towar Reglamentowany”, teraz twórca i lider kapeli Hamak Band, Aleksandra Szwed & The CzadMakers i gwiazda wieczoru Lady Pank - dodaje.

TAGI:


Komentarze (18):

wybory; 26 stycznia 2018, 10:36

I tak my mieszkańcy Grójca będziemy za to płacić. Dług Gminy nie zmaleje a tylko urośnie. Rozumiem jeden Lady i Punk, Sławomir i lokalne kapele. Teraz wiadomo dlaczego burmistrz szukał oszczędności i zamurował okna w GOK-u. Będziemy jeździli po dziurawych drogach. Nasze dzieci będą uczyć się w zabytkowych budynkach, bez sal gimnastycznych. Nie ma pieniędzy na zajęcia dodatkowe dla nauczycieli. Ludzie, obudźcie się, gmina musi za to zapłacić. Ile, nikt się nie dowie! Prędzej czy później ten hajs wypłacą z naszych podatków. Bogatsze gminy robią skromniejsze święta ale dbają o codzienne życie mieszkańców. Jeszcze brakuje w programie degustacji krakowskiej wódki. Nie pozdrawiam.

Marcin ; 26 stycznia 2018, 12:09

Typowy "Polak " zawsze znajdzie powód do narzekanie. Proponuję wynieść się do innej gminy. Jak za starych dobrych lat wracają wielkie zespoły ( Lady Pank) 😀😀😀

do Marcina; 26 stycznia 2018, 12:18

wracają stare dobre czasy.... więc niech jabłonka wróci na stare miejsce. A święto karuzeli i wesołego miasteczka zróbmy na dzień dziecka lub piknik końca lata. a może Typowy Polak szasta publicznymi pieniędzmi?

Mundek; 26 stycznia 2018, 17:39

Proszę Państwa....nie samą pracą żyje człowiek....luzować szorty.
Raz w roku bawmy się...
Udanego święta. Pozdrawiam

Mmk; 27 stycznia 2018, 07:24

Jablkami sie zaplaci - Slawomir rzadzi
!!!!!

Luis Fonsi; 27 stycznia 2018, 14:20

Ja proponuje despacito.

Zorro; 27 stycznia 2018, 23:40

A ja chciałbym żeby główne zespoły zagrały od 20.00 do 22.00 żebyśmy mogli przyjść z dziećmi i posłuchać, a nie jak zawsze koło północy. Później niech katują niedobitków disco polo.

Garcia; 28 stycznia 2018, 19:34

do godz. 22 z dziećmi? chyba, że ktoś chce pokazać dziecku, czym grozi upijanie się

Adam; 28 stycznia 2018, 23:16

To jest ten sam garnek razem z disco polo disco polo nie powinno istnieć. Lady Pank to syf. Ustawianie line up pod siebie nie ładnie rado... ludzie chcą nowości z gatunku elektronicznego.

QaZ; 29 stycznia 2018, 11:55

Nareszcie ... ! :)

miron; 29 stycznia 2018, 13:00

Ach żeby tak jeszcze przy z.s.z.

Andrzej; 30 stycznia 2018, 22:05

Jeśli Jabłonka ma być "po staremu" to niech będzie po staremu w całości - kiedyś to było naprawdę lokalne święto, skoncentrowane na młodzieży, dzieciach ze szkół, oraz całej lokalności kręcącej się wogół jabłoni. A teraz? Pokaz przyjezdnych gwiazd za grube pieniadze, raz w roku.

Tegoroczny line-up imprezy to jest jakieś 150 tysięcy złotych w honorariach dla artystów. Do tego cała scena na dwa dni wraz ze sprzętem i obsługą, to kolejne 50 tysięcy złotych. Pomijając więc już dodatkowe koszta, same gwiazdy i ich obsługa to 200 tysięcy złótych.

I to jest właśnie kuriozalne. Za 200 tysięcy złotych można np. organizować cykliczne, cotygodniowe koncerty pod GOKiem w sezonie od maja do początku września. Spokojnie by starczyło zarówno na pomniejszych artystów jak i na obsługę techniczną. Było by to działanie dużo bardziej zauważalne, niż jednodniowa popijawa dla okolicznej młodzieży. Im jest i tak wszystko jedno kto gra, byleby była karuzela i stragan z kiełbasą i browarem ;)

Kwitnąca Jabłoń za bardzo się "skomercjalizowała". Nie jest to już nasze regionalne święto, które mogło by być wizytówką regionu dumnego z produkcji jabłek. To kolejne "Dni miasta", jakich w Polsce są setki każdego roku. A szkoda, ponieważ są w kraju takie lokalne inicjatywy, które są skupione na regionie i przyciągają turystów z dużych obszarów nie dlatego, że gra tam zespół X czy Y jako gwiazda, tylko dlatego, że są dobrze pomyślane i naprawdę UNIKATOWE.

do Andrzeja; 31 stycznia 2018, 19:08

rzadko, które miasto z tyloma dziurawymi drogami sypie kasą jak z rękawa. Nasza Kwitnąca Jabłoń to ok 300 tys. zł wydanych z kasy miasta. Czy kiedyś ktoś pokazał koszty święta hahahah

ell; 31 stycznia 2018, 19:49

do Marcina: Jeśli uważasz Lady Pank za wielki zespół, to chyba wciągasz to samo świństwo.
Zmień dilera, bo sam wylądujesz w innej gminie.

Do: "ell"; 1 lutego 2018, 09:04

Podniecaj się dalej dżastinem biberem, trolu z gimnazjum :P

święto na wybory; 1 lutego 2018, 10:30

stare ubeckie metody, dużo alkoholu, głośna muzyka, gwiazdy z playbacku ale będą się cieszyć jak po koncercie Rolling Stonesów. Zapomną o dziurawych drogach, o braku mieszkań i innych problemach

4321; 5 lutego 2018, 22:09

To takie igrzyska dla ubogich

Ratusz; 6 lutego 2018, 12:16

burmistrz nawet ratusz maluje na wybory

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

„Niech pan Żydom nie pomaga” Niedawno publikowałem materiał o Eugeniuszu i Klementynie...
W wolnych chwilach nie czytam książek Bohaterką spotkania 8 lutego 2018 roku w Miejsko-Gminnej...
Pierwszy Memoriał im. Sławomira Majewskiego W sobotę 17 lutego rozegrany został Memoriał im.Sławomira...
Grójecka drogówka zatrzymała prawa jazdy kolejnym kierowcom Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości,...
Droga nr 50 w czwartek pod szczególnym nadzorem 22 lutego (czwartek) od 16:00 do 22:00 potrwają...

Najnowsze ogłoszenia

Blacharz, lakiernik samochodowy Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr certyfikatu...
... TANIE BLACHY

-TRAPEZOWA;
-BLACHODACHÓWKA;
Potrzebujesz motywacji? Skuteczny... Witaj,

mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnego
monter płyt karton/gips - Plakista Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr certyfikatu...
Kierowca C-E z Ukrainy,doświadczenie,... Znam wartość odpowiedniej osoby na stanowisku kierowcy, dlatego przedstawiam...

Firmy z Grójca i okolic

Usługi budowlane, koparko-ładowarką.... Przedsiębiorstwo Artura Czaboka świadczy usługi budowlane, transportowe...
FINEM sp. z o.o. PROFESJONALNE DORADZTWO KREDYTOWE

KREDYTY DLA FIRM:
ProClinic Dental Proclinic Dental to klinika, która zaprasza wszystkich pacjentów do...
Naturalnie Zdrowe - sklep ze zdrową... Pragniemy zaprezentować ofertę sklepu internetowego Naturalnie Zdrowe,...
Coolka - sala zabaw Sala zabaw dla dzieci z możliwością pozostawienia dziecka po opieką...

2013-2017 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.