Usterki sprzętu AGD – jak znaleźć dobrego fachowca?

5 października 2018; 13:33

Materiał promocyjny

1 komentarz

Trudno obyć się bez działającej lodówki lub kuchenki. Na dodatek to nie jedyne urządzenia gospodarstwa domowego, które mogą sprawiać kłopoty. Usunięcie awarii nie zawsze się opłaca, ale w pierwszej kolejności należy wezwać fachowca, który oceni sytuację. Gdzie szukać odpowiedniego serwisanta?

Profesjonalizm świadczonych usług

Niewykwalifikowanych i niedoświadczonych osób podających się za fachowców nie brakuje, dlatego korzystając z pomocy specjalisty od sprzętu AGD, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Każdy serwisant, na uprzednie życzenie klienta, powinien być w stanie przedstawić swoje dyplomy oraz certyfikaty potwierdzające kompetencje i uprawniające do naprawy urządzeń różnego rodzaju. Istotną rolę odgrywa doświadczenie, dzięki któremu sprawnie są naprawiane zarówno nowoczesne sprzęty, jak i wersje sprzed lat, które obecnie już nie są w sprzedaży. Profesjonalna obsługa zapewnia dojazd do klienta i sprawdzenie na miejscu, do jakiej awarii doszło. Jeżeli jest to możliwe, naprawa odbywa się na miejscu. Gdy klient decyduje się na skorzystanie z usług związanych z usunięciem awarii, wówczas zwykle nie płaci za dojazd fachowca i postawienie diagnozy.

Gwarancja na wykonane naprawy

Już w trakcie rozmowy telefonicznej z fachowcem należy się spytać, czy wystawia gwarancję na wykonane naprawy. Każdy rzetelny serwisant dysponuje odpowiednimi uprawnieniami i zapewnia gwarancję – często jest to gwarancja na okres roku. Dzięki temu zyskuje się pewność, że jeżeli ponownie dojdzie do awarii tego samego elementu, nie trzeba będzie płacić za po raz kolejny za naprawę. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy konieczna jest jednak wymiana jakiegoś elementu, ale wówczas klient płaci wyłącznie za wymienianą część.

Źródła informacji o dobrych fachowcach

W prasie i Internecie znajduje się mnóstwo ogłoszeń fachowców zajmujących się naprawą sprzętu gospodarstwa domowego. Niestety część z nich należy do nierzetelnych osób, które mają słabe pojęcie o wykonywanym zawodzie lub w ogóle nie dysponują żadnymi uprawnieniami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest spytanie członków rodziny i znajomych, czy przypadkiem nie korzystali z usług kogoś godnego polecenia. Można również rozejrzeć się w Internecie, ale na specjalistycznych forach, gdzie klienci polecają serwisantów, z którymi mieli styczność. Jeżeli fachowiec jest dobry, jego nazwisko często jest wymieniane przez więcej niż jedną osobę. Warto też skorzystać z usług https://www.restartagd.pl. Fachowcy współpracujący z serwisem są weryfikowani pod kątem kompetencji.

Sprzęt AGD – czym zajmują się serwisanci?

Zakres usług fachowców zajmujących się urządzeniami AGD jest szeroki. Realizują serwis i naprawę lodówek oraz zamrażarek, kuchenek, piekarników, zmywarek i pralek. Nie wszystkie usterki wymagają interwencji specjalistów, ale wielu problemów nie można rozwiązać samodzielnie. Wszelkie niepokojące dźwięki, wyłączanie się sprzętu i tym podobne zdarzenia należy konsultować ze specjalistami.

Komentarze (1):

Dorota; 25 października 2018, 23:13

Przy obecnych cenach napraw i nowych sprzętów to chyba bardziej opłaca się kupić nowy. Ostatnio zepsuł mi się czajnik. Naprawa - 45 zł, nowy w Wasserman.eu - od 29,99. Szkoda wydawać pieniądze jak można mieć lepszy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

9.Memoriał im. Daniela Malinowskiego: zadecydowały bramki W sobotę w hali CESiR w Warce odbyła się już 9.edycja...
Międzynarodowy dzień osób z niepełnosprawnością na sportowo Obchodzony od 1992 r. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepeł...
Akademia Sportu Strikers zaprasza na treningi Akademia Sportu Strikers zaprasza do naboru roczniki 2007-...
Wznowienie badań tomografii komputerowej w PCMG Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu Sp. z o.o. informuje, ż...
Dachowanie samochodu po poślizgu W wypadku drogowym do jakiego doszło w czwartek w Woli...

www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Animator Czasu Wolnego - Hiszpania Poszukujemy osób na stanowisko
Animator Czasu Wolnego –...
... Oferuję transport towarów po kraju.

Auto z plandeką...
Pracownika Kuchni dział garmażeryjny... Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
Sprzedawca dział mięso-wędliny w... Jesteśmy jednym z niezależnych przedsiębiorców w grupie Muszkieterów....
... Piękne działki nad Jeziorem Solińskim.
Do sprzedania działki...

Firmy z Grójca i okolic

HOTEL AMBER - hotel blisko lotniska Potrzebujesz znaleźć nocleg w pobliżu Lotniska Chopina? Sprawdź hotel...
... Chciałbyś mieć w swoim domu meble tapicerowane wykonane idealnie pod...
TOSCA Małgorzata Kita Tosca zajmuje się wynajmem mebli eventowych i składników aranżacji wnętrz...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
wkladykominkowe.net.pl Kominek nadaje niepowtarzalną atmosferę, a sercem kominka jest wkład...

2013-2018 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.