Zainteresowanie stomatologią estetyczną

17 stycznia 2019; 19:15

Materiał promocyjny

Od paru już lat można zauważyć, że Polacy chętniej chodzą do dentysty niż kiedyś. 
Co ciekawe, interesuje ich nie tylko stomatologia zachowawcza, ale coraz więcej uwagi kierują na stomatologię estetyczną. Liczy się dla nich zdrowy i piękny uśmiech.

Czym kierować się przy wyborze kliniki?

Wybierając klinikę stomatologiczną warto kierować się tym, by były tam oferowane dokładnie te usługi na jakich nam zależy. Kiedy ktoś wie, że będzie mu potrzebny dentysta zajmujący się stomatologią estetyczną to wówczas powinien sprawdzić, która klinika oferuje tego typu świadczenia. Warto sprawdzić, czy używany jest w niej profesjonalny sprzęt oraz jakie ceny obowiązują za poszczególne zabiegi. Każdy stomatolog przed wykonaniem zabiegu estetycznego w pierwszej kolejności sprawdzi ogólny stan uzębienia, po to, by zęby były wyleczone, a dopiero później zajmie się zabiegami poprawiającymi wygląd w obrębie jamy ustnej. Po takim postępowaniu można również rozpoznać, że zajmuje się nami dobry dentysta który wie, co robi.

Podstawowe zabiegi wpływające na estetyczny uśmiech

Nadal nie brakuje pacjentów stomatologicznych, którzy potrzebują zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, jakie również wpływają na estetykę uśmiechu.

Zwłaszcza w dziedzinie takiej jak protetyka jest to widoczne. Ważne bowiem jest to, by utracony ząb jak najszybciej zastąpić nowym. W tej chwili wachlarz uzupełnień protetycznych obejmuje nie tylko protezy. Otóż, protetyka stomatologiczna pozwala na wykorzystanie takich rozwiązań jak: inlay’e, onlay’e, licówki porcelanowe, korony, mosty, wkłady koronowo – korzeniowe, czy implanty. Wszystkie uzupełnienia protetyczne dobierane są do warunków jamy ustnej i twarzy pacjenta. Często odbywa się to w profesjonalnych gabinetach na bazie wcześniej sporządzonej symulacji komputerowej. Wówczas też można spodziewać się najlepszych efektów. 

Uzupełnienia estetyczne: licówki porcelanowe

Bardzo estetycznymi uzupełnieniami są licówki na zęby, w tym licówki porcelanowe. Aktualnie, licówki tego typu zalicza się do najbardziej zaawansowanej formy rekonstrukcji estetycznej uzębienia. Dopasowane licówki porcelanowe można wykonać zarówno na górnym, jak i na dolnym odcinku uzębienia. Pozwalają na uzyskanie pięknych,jasnych i równych zębów. Zęby na których zostaną założone licówki będą również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wobec tego, warto zapoznać się ze wskazaniami do założenia licówek i wybrać tę formę leczenia w ramach projektowania uśmiechu. W profesjonalnej klinice licówki zostaną założone bezbłędnie.