Zmiana w radzie powiatu? Jest decyzja Komisarza Wyborczego: Witold Przybylski za Macieja Dobrzyńskiego

4 stycznia 2018; 12:19

8 komentarzy

Maciej Dobrzyński (fot. Mateusz Adamski)

Komisarz Wyborczy w Radomiu wydał postanowienie zgodnie z którym mandat radnego Macieja Dobrzyńskiego w Radzie Powiatu przejmuje Witold Przybylski.

W postanowieniu z 29 grudnia 2017 r. czytamy, iż „w związku wygaśnięciem mandatu  radnego Macieja Franciszka Dobrzyńskiego w okręgu wyborczym nr 5, stwierdzonym postanowieniem Komisarza Wyborczego w Radomiu z dnia 30 listopada 2016r., stwierdza się wstąpienie na jego miejsce Pana Witolda Przybylskiego kandydata z tej samej listy nr 20 – KW NASZE CZASY,  który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie  utracił prawa wybieralności  oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu.”

Przypomnijmy, iż były wicestarosta, a w przeszłości szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu – Maciej Dobrzyński – został skazany prawomocnym wyrokiem za poświadczenie nieprawdy. W związku z tym 30 listopada 2016 r. Komisarz Wyborczy w Radomiu wydał postanowienie, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Powiaty Grójeckiego Macieja Franciszka Dobrzyńskiego (...) wskutek utraty prawa wybieralności.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy samego zainteresowanego, Macieja Dobrzyńskiego. Otrzymaliśmy od niego pismo, jakie skierował do Komisarza Wyborczego w Radomiu. Wzywa w nim do „zaprzestania podejmowania działań niezgodnych z (…) Kodeksem Wyborczym”.

W piśmie Dobrzyński podkreśla, że postanowienie z 30 listopada 2016 r. zostało skutecznie zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Okoliczność ta winna być Panu znana z urzędu, albowiem przedmiotowa skarga została złożona za pośrednictwem Pana Urzędu. W takiej sytuacji wszczynanie procedury mającej na celu powołanie na moje miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów (Pana Witolda Przybylskiego) jest działaniem rażąco wręcz sprzecznym z przepisami prawa – pisze Dobrzyński.

W piśmie Maciej Dobrzyński przekonuje, że prawomocne orzeczenie w sprawie wygaśnięcia jego mandatu do chwili obecnej nie zapadło. - Wygodnym a być może wręcz wymuszonym ( załącznik nr.4) jest stanowisko Sądu Wojewódzkiego w Warszawie z dnia 13 grudnia 2017 roku stwierdzające jednoznacznie nadużycia przysługujących mi praw poprzez celowe – zdaniem Sądu – wykorzystywanie ukształtowanej procedury -  co w mojej ocenie jest wynikiem nacisków zewnętrznych (o tym świadczy załącznik nr. 3) osób trzecich będących bezpośrednio zainteresowanymi w pozbawieniu mnie społecznego mandatu radnego. Precedensowe, bezprawne działania podjęte przez Wojewódzki Sąd Administracyjny przy pełnej aprobacie struktur nadrzędnych i jawnej ingerencji osób trzecich,  charakterystyczne dla systemów totalitarnych, nie może stanowić podstaw do podejmowania przez Pana Komisarza wiążących decyzji dotyczących mojej osoby jako Radnego Rady Powiatu – pisze Dobrzyński.

TAGI:


Komentarze (8):

as; 4 stycznia 2018, 12:29

Takie Czasy, chciwość i liczy się tylko kasa. W sanacji lub nawet w PRL-u,radny lub urzędnik, na którym ciążyło wykorzystywanie zaufania społecznego do osiągania korzyści materialnych z honorem usuwał się ze sceny politycznej.

wyborca; 4 stycznia 2018, 20:15

Na szczęście ten człowiek już nie startował w ostatnich wyborach z listy PiS-u. Wykorzystał jeszcze swój czas i pluł na ludzi prawych w swoim szmatławcu "Nasze czasy"

Romek; 5 stycznia 2018, 02:04

Macieju, a prawomocny wyrok do niczego nie zobowiązuje, może tym trzeba było uzasadnić swoje kolejne odwołanie (czytaj zwłokę czasową) - myślę, że Komisarz Wyborczy rozpłakał by się ze współczucia dla oszusta i z żalu sam by się podał do dymisji

ja; 5 stycznia 2018, 21:22

Czy ktoś wie, czy ten bezwstydny pan wydaje jeszcze "Nasze czasy"?

Anna; 5 stycznia 2018, 23:12

Czy pan Maciej Dobrzyński jest synem byłego prezesa grójeckiego PKS?

do ja; 6 stycznia 2018, 09:11

jeszcze pluje, ale są to już podrygi zdychającej ostrygi jakoś zapomina poinformować na łamach tego szmatławca o sobie, myślę że wreszcie pochwali się że w końcu dostał zasłużonego kopniaka

Fan; 10 stycznia 2018, 20:35

Panie Macieju mam pytanie-dlaczego pan milczy? Taki pan był aktywny na tym portalu, a w tej chwili cisza. Nie ma pan nic do powiedzenia?

Romek; 13 stycznia 2018, 05:58

Piękny artykuł w Jabłonce radnych bardzo sprawnego powiatu (Fiksa i innych), ale chyba sfiksowaliście bo ten wasz guru jednak wyleciał z rady, a to że nie odbiera powiadomień adresowanych do niego to już jego brocha, ciekawe czy zwróci bezprawnie pobierane diety, w co wątpię. Poczekajcie jeszcze trochę. Sądzę, że powoływanie się na burmistrza Mogielnicy nie przyniesie wam wielkiej chluby, chyba skończy jak wasz guru. Porównując treść artykułu z rzeczywistością to chyba popełniliście falstart, ale na odszczekanie tego steku bzdur z waszej strony nie liczę. A swoją drogą to poważni radni nie chowają dokumentów wytwarzanych na sesji.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Remont ulic na terenie miasta Grójec Zakończyły się prace przy remoncie ulic: Worowskiej (...
"Pierwszy weekend wakacji" w powiecie grójeckim Okres wakacji to zwłaszcza dla uczniów czas wypoczynku....
Grójeccy policjanci przejęli nielegalne papierosy warte 1 mln zł Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z gró...
IV Turniej Bokserski 16 czerwca w hali Spartakus w Grójcu został rozegrany IV...
Zapowiedź 3. rundy MP w rallycrossie na Autodromie Słomczyn Walka o tytuły mistrzów Polski w rallycrossie trzyma poziom...

Najnowsze ogłoszenia

Blachy Trapezowe- Blachodachówki-... WIOSENNO – LETNIA PROMOCJA NA BLACHY TRAPEZOWE
... Agencja LiderJob cert.16198 dla swojego holenderskiego klienta poszukuje...
... CHCESZ WYJECHAĆ DO PRACY W HOLANDII ?
MAMY DLA CIEBIE WSPANIAŁĄ...
Płyta falista cementowa NOWOCZESNY „ETERNIT” - PŁYTA FALISTA CEMENTOWA
... RYNNY METALOWE OCYNKOWANE II GATUNEK
Czyszczenie magazynów

Firmy z Grójca i okolic

Naturalnie Zdrowe - sklep ze zdrową... Pragniemy zaprezentować ofertę sklepu internetowego Naturalnie Zdrowe,...
TOSCA Małgorzata Kita Tosca zajmuje się wynajmem mebli eventowych i składników aranżacji wnętrz...
Inna Klinika Piękna Kraków - medycyna... Chcesz poprawić swoje niedoskonałości? Szukasz gabinetu kosmetycznego...
BIBUS MENOS Sp. z o.o. BIBUS MENOS Sp. z o.o. to znana i ceniona firma na rynku polskim. Firma...
Słodkie Sny - sklep internetowy z... Zastanawiasz się nad wymianą pościeli w swoim mieszkaniu? Szukasz odpowiedniej...

2013-2017 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.