Koszmarny wypadek na DK50 w Przesłąwicach. Ciężarówki stanęły w ogniu

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu

We wtorek około godziny 5.00 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Przęsławice (gmina Pniewy) doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. Nie żyją dwie osoby.

31 października 2023 roku o godz. 05:04 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Grójcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów, w tym autocysterny, na DK nr 50 w miejscowości Przęsławice (gmina Pniewy).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, zastano pożar powstały po zderzeniu czołowo-bocznym dwóch ciągników siodłowych marki Scania - pierwszy z autocysterną, natomiast drugi z naczepą załadowaną złomem stalowym.

"Pożar był rozwinięty, podsycany rozlanym paliwem z uszkodzonego zbiornika oleju napędowego. Ogień obejmował w całości ciągniki siodłowe oraz przednie części naczepy i autocysterny" - relacjonuje Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Pożar ugaszono w czasie 17 minut od przybycia pierwszej jednostki straży pożarnej. Niestety lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon dwóch poszkodowanych osób.

W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Grójec, zastępy OSP Konie, OSP Kruszew, OSP Przęsławice, OSP Ciechlin, OSP Wilczoruda,  OSP Belsk Duży, OSP Lewiczyn, OSP Chynów 2 zespoły Ratownictwa Medycznego, 5 patroli Policji i prokurator.

Droga krajowa nr 50 na 142 km była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

Policjanci pod nadzorem grójeckiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.