Wybory 2024. Troje kandydatów na wójta gminy Goszczyn

O fotel wójta Gminy Goszczyn w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegało się troje kandydatów: obecny wójt Waldemar Kopczyński, Renata Klaus oraz Michał Pruś.

W czwartek 14 marca upłynął termin na zgłoszenia kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w zbliżających się wyborach samorządowych (niedziela 7 kwietnia).

Z danych opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że o stanowisko wójta Gminy Goszczyn będzie ubiegało się troję kandydatów.

O reelekcję powalczy obecny włodarz, Waldemar Kopczyński. Ma 52 lata. Jest mieszkańcem Goszczyna. Startuje z Komitetu Nasza Wspólna Gmina Goszczyn.

O fotel wójta ubiega się również Renata Klaus, 52-letnia mieszkanka Goszczyna. Kandyduje z Komitetu Gmina Goszczyn To My.

Trzecim kandydatem na wójta jest 43-letni Michał Pruś z Jakubowa. Kandyduje z Komitetu Inwestycje i Rozwój.

Przypomnijmy, iż w wyborach z 2018 roku Waldemar Kopczyński pokonał w drugiej turze Agatę Zgutczyńską. Uzyskał ponad 64 procent poparcia (895 głosów).