Monika Maciak pełniącym obowiązki Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu

Fot. Grojec24.net / Starostwo Powiatowe w Grójcu

10 czerwca 2025 r. zostały powierzone obowiązki Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu Pani Monice Maciak - informuje Starostwo Powiatowe w Grójcu.

Przypomnijmy, iż we wtorek 8 kwietna Straż Graniczna poinformowała o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, specjalizującej się w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy cudzoziemcom oraz ułatwiania im nielegalnego pobytu na terytorium naszego kraju, czerpiąc z tego korzyści majątkowe. Zatrzymani w tej sprawie zostali dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu Marzanna S. oraz współpracownik dyrektor, pełniący stanowisko kierownicze w Urzędzie. Decyzją sądu urzędnicy trafili do aresztu na trzy miesiące.

Tego samego dnia media obiegła informacja, iż była to kolejna grupa przestępcza działająca w Urzędzie Pracy w Grójcu. W maju zeszłego roku Straż Graniczna rozbiła taką samą szajkę, która pomagała imigrantom dostać się do Unii Europejskiej. Nieoficjalnie wiadomo, że obie grupy działały niezależnie od siebie. 

We wtorek 10 czerwca Starostwo Powiatowe w Grójcu poinformowało o powierzeniu obowiązków Dyrektora PUP Monice Maciak. To dotychczasowa wicedyrektor. W przeszłości pełniła m.in. funkcję sekretarza w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.