Amfiteatr, piaszczysta plaża, ścieżka przyrodniczo-ekologiczna, boiska do siatkówki, place zabaw dla dzieci, altany i gastronomia – to wszystko zawiera koncepcja zagospodarowania na nowo zalewu w Głuchowie, którą w ubiegły wtorek wybrano w grójeckim magistracie.
Przypomnijmy, iż konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu wokół zalewu w Głuchowie magistrat ogłosił jeszcze w październiku ubiegłego roku. Do wygrania było 15 tys. zł.
Inwestycja ta - adaptacja zalewu w Głuchowie dla celów turystycznych i wypoczynkowych - znalazła się również w programie wyborczym Jacka Stolarskiego, który wygrał jesienne wybory na burmistrza Grójca.
Znamy już zwycięzcę konkursu. W ubiegły wtorek komisja jednogłośnie wybrała pracę autorstwa Marka Leśniewskiego z Warszówki (gm. Sobienie Jeziory).
Koncepcja robi wrażenie. Znalazły się w niej miejsce na m.in. amfiteatr, piaszczystą plażę, ścieżkę przyrodniczo-ekologiczna, boiska do siatkówki, place zabaw dla dzieci, altany i gastronomię.
W rozmowie z Grojec24.net burmistrz Jacek Stolarski zaznacza, iż wybór koncepcji to dopiero początek dyskusji o tym, co można zrobić w Głuchowie. - Liczę, że ta koncepcja to materiał, który wywoła dyskusję wśród mieszkańców – mówi burmistrz.
W przyszłym roku gmina przymierza się do przygotowania projektu budowlanego. - Wybierzemy fragmenty, które są najbardziej realne do zrealizowania – tłumaczy Stolarski.
Pieniądze na tę inwestycję gmina będzie próbowała pozyskać z puli środków unijnych przeznaczonych na retencję wodną.
Mateusz Adamski
W dniu 14 kwietnia w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjno - wypoczynkowych wokół zbiornika wodnego w miejscowości Głuchów. Na konkurs zgłoszono 11 prac.
Komisja konkursowa obradowała w składzie:
1. Jacek Stolarski Burmistrz Gminy i Miasta Grójec – Przewodniczący Komisji
2. Dariusz Iwańczyk – Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej
3. Krystyna Jakubczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycjia
4. Jerzy Bińkiewicz - Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu
5. Marzena Mularska – Inspektor w Wydziale Ochrony Środowiska
6. Wioletta Kochanowska – Sekretarz Komisji
Dokonując oceny ofert komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:
1) oryginalność zrealizowanej idei projektowej w aspekcie spełnienia celu konkursu
2) wartości funkcjonalne rozwiązania w zakresie wykreowania atrakcyjnych przestrzeni sprzyjających różnym formom aktywności społecznych
3) wartości architektoniczne obiektów małej architektury i architektury krajobrazu
W wyniku dyskusji jednogłośnie podjęto decyzję o wyborze pracy autorstwa Pana Marka Leśniewskiego z Warszówki, gm. Sobienie Jeziory. Koncepcja ta zdobyła największą liczbę punktów. Zwycięzca zaprezentuje swój projekt podczas najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej, tj. 27 kwietnia.grojecmiasto.pl
Wybrany projekt można obejrzeć tutaj: