Akwarela, akryl, szkic - wystawa prac Agnieszki Grzelak

Agnieszka Grzelak

13 lutego 2014 Grójecki Ośrodek Kultury będzie gościł Agnieszkę Grzelak, pisarkę, autorkę szeregu książek i powieści dla kobiet i młodzieży, a także bajek dla dzieci. Seria książek Herbata szczęścia, Córka Szklarki, Ścieżki Avenidów, Tajemnice Skyle i Szkoła LaOry (2008-2012), to niezwykle barwne i magiczne powieści z gatunku fantasy, cieszące się wielką popularnością wśród młodzieży.

Bajki profilaktyczne Cukierki (2000) i Magiczne kryształy (2001) wykorzystywane są na szeroką skalę w polskich szkołach podstawowych w ramach programów profilaktyki uzależnień i profilaktyki przemocy rówieśniczej. W 2011 roku wydana została książka dla matek o wyzwaniach i dylematach macierzyństwa – Matecznik a podróże do Francji zaowocowały w 2012 roku kolejną książką Mój francuski patchwork.

Od wielu lat jej pasją jest również  malarstwo. Tworzy obrazy w technice akwarelowej i akrylowej. Wystawiała swoje prace na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych. Oprócz tego zajmuje się wszelkimi rodzajami sztuki użytkowej: maluje na szkle, porcelanie, muszlach, kamieniach, doniczkach i innych przedmiotach, które ją do tego zainspirują; haftuje, szydełkuje i szyje patchworki.

Swoje codzienne doświadczenia prezentuje na blogu „Watercolors and books” (agnieszkagrzelak.blogspot.com).

Agnieszka Grzelak ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, pracowała w Instytucie Matki i Dziecka zajmując się poradnictwem dla kobiet karmiących piersią oraz szkoleniami dla lekarzy w ramach programu „Inicjatywa Szpital Przyjazny Dziecku” kierowanego przez prof. Krystynę Mikiel-Kostyrę. Przez szereg lat współprowadziła wraz z mężem warsztaty dla rodziców i nauczycieli (m.in. „Warsztaty umiejętności wychowawczych” oraz szkolenia do programu profilaktycznego „Płciowość i Odpowiedzialność Nastolatków”).

Jak pisze na swoim blogu jest obecnie szczęśliwą żoną, matką czterech córek, pisarką, malarką i miłośniczką kwiatów. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z tak niezwykłą, pełną pasji wszechstronnie uzdolnioną osobą. Wernisaż prac Agnieszki Grzelak będzie okazją do poznania twórczości oraz bezpośredniej rozmowy z bohaterką wieczoru. Zapraszamy  13 lutego na godzinę 18.00 do Klubu Artystycznego Galeria w Grójeckim Ośrodku Kultury. 

Oprac. A.Kazała