B-klasa wznawia rozgrywki

Fot. Mateusz Adamski

Już w najbliższą niedzielę zostaną wznowione rozgrywki radomskiej B-klasy. Do gry znowu przystąpi TKKF Grójec, KS Lesznowola i GPSZ Głuchów. Grójecki zespół będzie walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale na pewno nie będzie miał łatwo. Także duże aspiracje ma KSL.

TKKF Grójec - lider rozgrywek - zagra na inaugurację, na wyjeździe z LKS Pniewy - przedostatnim zespołem w tabeli - w ramach 14. kolejki. W grójeckiej drużynie zaszły w okresie przygotowawczym zmiany. Łukasza Kasztankiewicza na stanowisko szkoleniowca zastąpił Mariusz Kotański, który jest grającym trenerem. Także do zespołu przybyło kilku piłkarzy: Damian Karls, Daniel Bloch, Marcin Rusek, Gabriel Deryng, Mariusz Kotański, Damian Stasiak i Jakub Czerwiński. W sparingach w okresie przygotowawczym TKKF spisywał się następująco:

 

TKKF - Kraska Jasieniec 2:4

TKKF - LKS Pniewy 3:1

TKKF - Jeziorka Prażmów 4:0

TKKF - Sadownik Błędów 2:1

TKKF - Iskra Gózd 3:2

TKKF - FC Lesznowola 3:1

TKKF - KS Warka 4:2

TKKF - Perła Złotokłos 2:0

Mszczonowianka II Mszczonów - TKKF 3:3

 

TKKF musi przełożyć teraz dobrą dyspozycję w sparingach na mecze ligowe, aby nie przydarzyły się wpadki.

 

KSL, który zajmuje 4. miejsce w tabeli, podejmie na własnym boisku Belweder Mogielnica - ostatni zespół ligi. Lesznowola przepracowała udanie okres przygotowawczy, a zespół wzmocniło paru zawodników. W sparingach KSL prezentował się następująco:

 

KS Lesznowola - UKS Tarczyn '95 0:3

KS Lesznowola - Grom Prace Małe 4:0

KS Lesznowola - Walka Kosów 3:8

KS Lesznowola - Mszczonowianka II Mszczonów 2:3

KS Lesznowola - LKS II Chlebnia 2:2

 

Teraz pora na pierwszy, prawdziwy sprawdzian KSL-u, w którym zabraknie w kadrze Jakuba Poniatowskiego i Rafała Szymańskiego. Do składu mogą powrócić Sebastian Grzegorzek, Przemysła Borkowski i Bartłomiej Kowalczyk. Dobry wynik z Belwederem zwiększy pewność siebie KSL-u, który w tym sezonie na pewno powalczy o coś więcej.

GPSZ Głuchów, który zajmuje 8. pozycję, zagra na wyjeździe z Chojniakiem Wieniawa - wiceliderem rozgrywek. GPSZ przepracował okres przygotowawczy notując nastepujące wyniki w sparingach:

 

GPSZ Głuchów - Iskra Zbrosza Duża 0:4

Grom Prace Małe - GPSZ Gluchów 4:3

GPSZ Głuchów - LKS Pniewy 6:1

GKS Belsk DUży - GPSZ Głuchów 6:2

GKS Chynów - GPSZ Głuchów 2:3

Kraska Jasieniec - GPSZ Głuchów 4:2

 

Zespół z Głuchowa nie mógł zaliczyć przygotowań do udanych, ponieważ w sparingach zespół GPSZ-u był bardzo nieskuteczny i przy tym tracił bardzo dużą ilość goli. Do zespołu przybył nowy zawodnik - Przemysław Jóźwiak, a treningi wznowili: Sławomir Małecki, Damian Dąbrowski, Jakub Paszkiewicz i Karol Ślusarczyk. Przed meczem z wiceliderem w drużynie jest kilku kontuzjowanych, ale prawdopodobnie zdążą się wyleczyć.

 

Wszystkie spotkania zaplanowane są na najbliższą niedzielę, na godzinę 15.

Błażej Korczak ks-lesznowola.futbolowo.pl ; gpszgluchow.futbolowo.pl ; Facebook TKKF Grójec