Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

10-ta edycja „Działaj Lokalnie” rozpoczęta

18 maja 2015; 07:38

Grojec24.net

0 komentarzy

15 maja rozpoczęto uroczyście a zarazem i radośnie 10 edycję realizacji projektów „Działaj Lokalnie” w powiecie grójeckim. Uroczystość wręczenia 19 umów dotacyjnych odbyła się w grójeckim ratuszu.

News will be here

Można było poznać realizatorów projektów i ich pomysły. Umowy i certyfikaty dotacyjne społecznicy „Działaj Lokalnie” odebrali z rąk przedstawicieli samorządowców, którzy 10 lat temu razem ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. zaczynali ten program w grójeckim. Podczas imprezy uhonorowano również laureatów Konkursu OPOWIEDZ z zeszłorocznej edycji. Uroczystość rozpoczęła oficjalnie realizację 19 projektów aktywizujących lokalne społeczności na terenie gmin Warka, Chynów, Jasieniec i Grójec. Projekty były wybrane spośród 32 zgłoszonych do Lokalnego Konkursu Grantowego organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w marcu. Zwycięzcy to grupy, które zdaniem Komisji Grantowej najlepiej będą odpowiadały na lokalne potrzeby i pobudzały do wspólnego działania mieszkańców. Co się będzie działo? – zapraszamy do zapoznania się z dofinansowanymi projektami w zakładce „DZIAŁAJ LOKALNIE - Projekty 2015” na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl.

Dotacje przyznano na kwotę 77.804,00zł – taką sumę udało się rozdysponować dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom „Działaj Lokalnie”: w połowie środkom Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a w połowie Partnerom Lokalnym - samorządom, instytucjom, biznesowi i osobom indywidualnym (poznaj ich – zakładka „Partnerzy 2015” na w/w stronie www). Podczas Gali była okazja do zacieśnienia więzi pomiędzy społecznikami a Partnerami Samorządowymi, których reprezentowali: Krzysztof Ambroziak z Gminy Chynów, Karol Biedrzycki – Z-ca Burmistrza Gminy Grójec, Teresa Knyzio – Wiceburmistrz Warki, Marek Pietrzak – wójt Gminy Jasieniec.

Galę prowadziła Dagmara Sochaczewska – Przyjaciel „Działaj Lokalnie” i Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Na wstępie – dzięki nowym technologiom – pozdrowił zebranych Andrzej Zaręba – Prezes Stowarzyszenia, który obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Na końcu słowo podziękowania w imieniu całego Zespołu „Działaj Lokalnie” (Andrzej Zaręba – Promocja i współpraca z biznesem, Dorota Lenarczyk – Koordynator, współpraca z Grantobiorcami i Samorządami ora Agata Sotek – Asystent) skierowała Dorota Lenarczyk.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.