112 zachorowań na koronawirusa w powiecie grójeckim

3 kwietnia 2020; 17:54

Grojec24.net

10 komentarzy

Tylko w ciągu ostatniej doby potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 03 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 03 kwietnia 2020

    Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową – 1062 (ostatnia doba - 28)
    Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 17 (ostatnia doba-11)
    Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19- 18 (ostatnia doba - 1)
    Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 112 (ostatnia doba - 17)
    Liczba ozdrowieńców - 0 (ostatnia doba - 0)
    Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 4 (ostatnia doba - 0)

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to dorosłe osoby obu płci.

Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. Stan zdrowia średni i ciężki.  Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. / Stan zdrowia pacjenta pozwala na izolację domową / decyzja o kwarantannie została zmieniona na decyzje o izolacji i pacjent przebywa w domu w izolacji od rodziny.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych, szpitalnych lub zawodowych.

W powiązaniu z COVID-19 nastąpiły 4 zgony mieszkańców powiatu, kobiety (59 lat i 87 lat), mężczyźni (61 lat i 71 lat), wszyscy hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

TAGI:

Komentarze (10):

Dw; 3 kwietnia 2020, 18:19

Nie zapomnijcie znowu na staroste najezdzac, że kupił kilka tysięcy maseczek, które powinien dostać od super rządu i który w trosce o personel szpitala kupił testy, nie czekając aż sanepid otrzyma od super rządu! Hejt jest na staroste, że niby taki koronawirus, a wybory prezydenckie mają się odbyć... to jak to w końcu jest?

Gji; 3 kwietnia 2020, 18:44

Czy ktoś te liczby sprawdza i weryfikuje??? Po co zamieszczacie bzdury! Wczoraj info ze mamy jedno ozdrowienie dziś już takiej informacji nie ma!!! SANEPIDZIE ogarnij sie!!! Czasy łapówek za kontrole sanitarne już za Wami teraz pokażcie rzetelne statystyki. Kase umienicie liczyć a 1 +1 to już za trudne’nn

Pacjęt; 3 kwietnia 2020, 20:25

Pani Prezes PCM Grójec pisze podziękowania tylko nielicznym. A co powie reszcie pracownikom , którzy nabyli się koronawirusa w PCM Grójec i ich rodzinom. Co powie rodzinom zarażonych w PCM Grójec.Przecież
mogła temu w jakimś stopniu zapobiec ale tego nie zrobiła . Nadal stara się rządzić karząc pracownikom informować Zarząd w jakim okresie czasu przebywają na kwarantannie . Czy to nie jest chore. To Prezes i Zarząd nie wie , przecież to do niego należało , wysłać na kwarantannę i przeprowadzić testy aby zminimalizować zagrożenie. Dla czego wcześniej nikt nie odbierał telefonów od pracowników .Do dnia dzisiejszego nie mają wiadomości o wynikach testów , który został wykonanych po wielkich sporach . Przecież powrót do pracy wiąże się z wykonaniem drugiego testu , ale o czym pisać jak nie wiadomo jaki wynik był pierwszy. Czy zostanie popełniony następny błąd zagrażający życiu ludzi.
W tym momencie my przyszli pacjenci ,personel i mieszkańcy nie chcemy stać się ofiarami następnego błędu.

Ja; 3 kwietnia 2020, 21:45

Do dw :
takie działania powinny być podjęte dużo wcześniej, teraz to mleko się już rozlało. A du.. ruszyli dopiero jak media im się dobrały do t.... tak to by nic nie zrobili. I tyle w temacie.

Gość ; 4 kwietnia 2020, 00:52

A podziękowania dla lekarzy z Warszawy? O nich się nie pamięta?
A maseczki, zakup należy do starostwa. To starostwo zarządza szpitalem. Tyle w temacie.

Michał ; 4 kwietnia 2020, 03:28

Czy ktoś w tym teoretycznym kraju będzie jeszcze w stanie postawić zarząd grójeckiego szpitala przed sądem?!

Dla nieznajomych ; 4 kwietnia 2020, 06:48

Proszę o umieszczenie na stronie urzędów aktualnych zdjęć wszystkich członków rady powiatu i rady gminy oraz burmistrza i starosty wraz z ich zastępcami. Nie wszyscy mieszkańcy są znajomymi władz.

Ja; 4 kwietnia 2020, 11:39

Pierwsza rzeczą którą powinni byli zrobić to natychmiast!! przebadać wszystkie osoby które miały kontakt z zarażonymi i je odseparować !!! Wtedy zarażonych byłoby przynajmniej połowę mniej. Na całe mazowieckie 800 osób, 112 jest w malutkim Grójcu i Nowym Mieście. Kolejna setka Białobrzegi i Radom. Czy nikt nie widzi, że przede wszystkim w tym rejonie trzeba zatrzymać koronawirusa?! Ciągle się tworzą nowe ogniska i nikt nad tym nie panuje. Najmniej sanepidy które ignorują zgłoszenia jak to było w OSP i można było zapobiec po zgłoszeniu kontaktu z zakażoną pielęgniarką osób z ośrodka. A wojewoda to śpi czy udaje, że o niczym nie wie. Wydanie nakazu pracy w szpitalu to nie wszystko. Lekarze nie przyjdą do pracy nawet jak im każecie jeśli nie będą mieli zabezpieczeń. Pójdą na zwolnienia i po sprawie.

Do Ja. ; 4 kwietnia 2020, 18:35

Czym mieli przebadać?
Czym sanepid miał przebadać, gdy nie dysponuje testami?
Jak nie masz prądu w mieszkaniu, to nie wzywasz hydraulika, tylko dzwonisz do elektryka, by naprawił usterkę. Nie mów więc, ze szpital powinien przebadać wszystkich, bo to nie zadanie szpitala! To SANEPID pobiera próbki i to Sanepid decyduje kto ma iść na kwarantannę!
A ogniska w grójeckim sie tworzą z dwóch powodów, po pierwsze z tego, że najwięcej z tego terenu ludzi wyjeżdża za granice (ferie mieliśmy), a po drugie najwięcej tu testów jest robionych. Gdyby uczciwie wszędzie robili testy, rzeczywistość okazałoby się zupełnie inna.


Chyba nie

Ja; 4 kwietnia 2020, 20:54

Do: do ja
Gdzie w mojej wypowiedzi jest twierdzenie, że szpital miał przebadać wszystkich. Proszę czytać ze zrozumieniem.
Mnie i mieszkańców nie obchodzi kto za co odpowiada. Chyba każdy wie gdzie pracuje i za co jest odpowiedzialny i powinien być z tego rozliczany tak jak w każdej pracy. Jeśli coś się dzieje to się podejmuje skuteczne działania i dąży do rozwiązania problemu a nie rozkłada ręce i jedyne co się umie powiedzieć to, że nie ma, nie dali, nie możemy itp. i czeka aż ktoś załatwi za nich. Tak było w komunie i nic się w Grójcu nie zmieniło. Brak inicjatywy i czekanie na cud. I proszę nie mówić, że się dużo testów wykonuje jak ludzie ze szpitali po dwóch tygodniach ich nie mają. Gdyby odpowiednie działania były podjęte w pierwszym tygodniu sytuacja byłaby o wiele lepsza. Śmieszne jest twierdzenie, że w Grójcu dużo ludzi wyjeżdża na ferie i się pozarazało, no ubaw po pachy, więcej niż w Wwie gdzie procentowo jest mniej zarażonych? Teraz widać, że na stanowiska idą ludzie którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu a sytuację takie jak ta ich przerastają.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.