135 uczniów z Gminy Grójec wzięło udział w programie Umiem Pływać

16 grudnia 2021; 12:42

Materiał promocyjny

Program powszechnej nauki pływania był adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III.

Zajęcia na basenie odbywały się od maja do grudnia, z wyłączeniem okresu wakacyjnego.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe: dojazd autobusem, pobyt na basenie i 20 lekcji pływania dla każdego ucznia były bezpłatne. Środki finansowe na ten cel zostały pozyskane z Ministerstwa Sportu. Zatrudnienie znalazło pięciu instruktorów nauki pływania.

- Program lekcji pływania wpisuje się w strategię oświatową, którą konsekwentnie realizujemy w naszej gminie – mówi Monika Kozłowska – naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec. – Nasi uczniowie z klas 4-8 mają zajęcia w ramach wychowania fizycznego  na basenie. Jako gmina zapewniamy dojazdy i  korzystanie z pływalni z dochodów gminy. Dodatkowo  tym roku pozyskaliśmy środki finansowe z Ministerstwa Sportu przy wsparciu Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza na lekcje pływania dla najmłodszych, czyli dzieci z klas 1-3. Zależy nam szczególnie na upowszechnianiu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, profilaktyce uzależnień i wad postawy. Dlatego zamierzamy kontynuować program także w następnym roku.

W tym roku Gmina Grójec otrzymała tytuł Wizjonera Oświaty. To efekt szerokorozumianych działań na polu edukacji. Oprócz zajęć basenowych realizowany jest program zajęć z gimnastyki korekcyjnej dla przedszkolaków i klas „O”, są prowadzone klasy: dwujęzyczna i sportowa, a także klasy usportowione. Wprowadzono dodatkowe zajęcia z matematyki i języka obcego. Od dwóch lat są organizowane półkolonie letnie i zimowe. A od stycznia 2022 będą prowadzone we wszystkich placówkach szkolnych zajęcia profilaktyczno – sportowe pod nazwą „Uzależnij się od sportu”. Trwają przygotowania do założenia Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Następuje systematyczna informatyzacja i cyfryzacja placówek oświatowych.

Te wszystkie działania są możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników  Urzędu Gminy, dyrektorów szkół i przedszkoli, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Grójeckiego Ośrodka Sportu i innych jednostek gminnych.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Gmina Grójec liderem w powiecie - wyniki II Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego! W czwartek 24 listopada 2022 roku w Kinie Atlantic w...
Od 2023 roku wzrosną opłaty za śmieci w gminie Grójec W poniedziałek Rada Miejska w Grójcu podjęła uchwałę o...
Urząd Gminy i Miasta w Grójcu: Uwaga na oszustów! W Gminie Grójec trwają kontrole domowych kotłowni. To efekt...
GOK zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z poetą, czł...
Zmarł ks. Józef Jędrzejewski - były kapelan szpitala w Grójcu W wieku 72 lat zmarł śp. ks. Józef Jędrzejewski, były...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.