Od 3 do 9 lutego grójeccy policjanci z grupy SPEED skontrolowali ponad 150 kierujących. Aż 137 ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Dla dwóch kierujących podróż zakończyła się utratą prawa jazdy.
Policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W minionym tygodniu grójeccy funkcjonariusze skontrolowali 151 kierujących, ujawniając przy tym 163 wykroczenia. Niestety wciąż głównym problemem kierowców jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości – 137 wykroczeń dotyczyło właśnie zbyt szybkiej jazdy.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-letni kierujący, który w czwartek (6.02) w Michrowie (gm. Pniewy) przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość aż o 63 km/h, który prawo jazdy posiadał od trzech tygodni. Za jazdę z prędkością 113 km/h został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Mężczyzna stracił prawo jazdy zanim zdążył je odebrać...
Tego samego dnia w Jasieńcu policjanci zatrzymali 57-latka, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h pomimo dopuszczalnych 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 3000 złotych z uwagi na obowiązującą go „recydywę”.
Mundurowi zatrzymali również dwóch kierujących nie posiadających prawa jazdy oraz jednego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Te sprawy trafią do sądu, a kierujących czekają poważne konsekwencje.
asp. Agata Sławińska
jan
13 lutego 2025, 06:54
Jeszcze chwila 100% dróg będzie w terenie zabudowanym.Totalna kolizja między administracją a faktyczną potrzebą ograniczania predkości.Jasieniec jest tego przykładem,rozumie okolice skrzyzowania centrum jednak na pozostałych odcinkach spokojnie by wystarczyło 70-80.A takich miejsc jest mnóstwo i cały czas przybywa ku uciesze drogówki.Bezsens goni bezsens w tym kraju,nakazy,rozkazy jak za okupacji.A gdzie ta wolność?
Andrzej
15 lutego 2025, 16:09
Bardzo bardzo dobrze. Tak dalej. Każdy kto przekracza tak prędkość powinien na 3 miesiące pójść siedzieć
Maciek
15 lutego 2025, 21:16
jan: wolność do zabijania ludzi na ulicach?
Kierowca
16 lutego 2025, 08:50
Niechlubnym rekordzistą jest policja.W sobotę 15 ego lutego w miejscowości Wodziczna ,autobus jadący w str.Mogielnicy prawie zepchnął mnie do rowu , wszystko jest nagrane,jego rajd i wyprzedzanie na czołówkę trwał do samej Drzewicy.Przejechal od tego zdarzenia około 40 kilometrów i policja nie zareagowała przez dwa województwa.Sprawa znajdzie finał w KGP i w prokuraturze jak też w mediach.Potrafia się tylko ustawić na 50 tkach i walić mandaty jak jedzie ktoś 55.To emerytury wcześniejszej też każdy pierwszy.Nie daruję.
xxx
16 lutego 2025, 17:22
4. W sumie rozsądnie byłoby, gdyby piesi również na obszarze zabudowanym chodzili z jakimś odblaskiem/światełkiem na przejściu dla nich. Nocą ograniczona jest widoczność, nie wszędzie są miejsca oświetlone/dostatecznie doświetlone. Samochody też mają różną konstrukcję. Często belki biegnące od dachu widoczność ograniczają. Generalnie jeśli chodziłoby o bezpieczeństwo, to dobrze byłoby coś pomyśleć w kierunku np. pulsujących/zapalających się pasów poziomych na przejściu (np. jakieś diody) w momencie wtargnięcia/wejścia pieszego o zmroku. Ktoś powie zużycie energii – a przerost liczby kamer z funkcjami biometrii (o czym nie każdy wie) to nie 'terapia daremna'. To też doi energię. To trochę jak z elektrykami – niby tak potrzebne, bo eko, ale ile kosztuje środowisko wydobycie np. litu do ich produkcji, sama produkcja, utylizacja, samozapłony etc.