Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

2 sierpnia protest sadowników w Warszawie

31 lipca 2018; 13:24

Informacja prasowa

16 komentarzy

Sadownicy po raz kolejny będą protestować w stolicy przeciwko dramatycznie niskim cenom owoców.

News will be here

Sytuacja na rynku owoców do przetwórstwa jest dramatyczna, nie ma praktycznie takiego gatunku, za który otrzymalibyśmy godziwe pieniądze!!  Mimo szumnych zapowiedzi dotychczasowe spotkania z Panem Ministrem Ardanowskim i jego  zastępcami nie przyniosły żadnego efektu i nie podjęto jakichkolwiek działań w celu poprawy sytuacji.  Premier Morawiecki, mimo obietnic, nie spotkał się z nami.

Zwracamy się do wszystkich polskich sadowników o udział w proteście w czwartek 2 sierpnia b.r. w Warszawie.

Zbiórka o godz. 10.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego ul.Belwederska, skąd wyruszymy pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zakłady przetwórcze od początku sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia.!

Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie.

Zachęcamy do autokarowych wyjazdów zorganizowanych i podajemy telefony kontaktowe do Prezesów Oddziałów Terenowych.

Wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiego sadownictwa, zapraszamy do udziału w proteście w czwartek 2 sierpnia w Warszawie.

Zarząd Główny Związku Sadowników RP

TAGI:

Komentarze (16):

lech; 31 lipca 2018, 16:42

Miarka sie przebrala PiS dal ciala. Przez trzy lata zwodzil i klamstwa plodzil.

do lech; 31 lipca 2018, 20:16

Poeta z ciebie może i dobry, ale czy zadałeś sobie trud i poczytałeś artykuły o pomocy rządzącego PSL-u i PO? Pomoc będzie ze strony obecnej władzy. Ja im wierzę, a sadownicy są manipulowani przez p. Maliszewskiego, który brał czynny udział w sprzedaży wszystkiego co było związane z sadownictwem.

prawda; 31 lipca 2018, 21:49

Taka prawda dobrej zmiany jak trzy śluby u Marty mamy Jest brzemienna dobry znak Marek z Grojca dobry swat
Protestujcie, protestujcie i Platformie podziekujcie Takie glosy słychać wszędzie bo obłuda w pierwszym rzędzie.

coto; 1 sierpnia 2018, 08:59

Hehe,
Przetwornie zostaly sprzedane Niemcom, PSL nic nie zrobil w tym fakcie, a teraz wielki wybawca.

Sad; 1 sierpnia 2018, 11:51

Do pana Prawdy, dobra zmiana nie dla ciebie dobra, bo ty sam nie za dobry jesteś. W tym co piszesz przy różnych okazjach jest tylko i wyłącznie nienawiść i pogarda dla jedynego ugrupowania po roku 1989, które realnie próbuje reformować nasze państwo, zdegenerowane przez złodziejstwo i ich kolaboranctwo. Czyżbyś należał do nich? Nie zaprzeczaj, bo musiałbyś wyrzec się wszystkich swoich dotychczasowych wpisów.

Sad; 1 sierpnia 2018, 12:19

Lech, obawiam się, że twoja, nie trzyletnia ale tszydziestoletnia, historia jest pełna zakłamania, obłudy i złych uczynków. Bo widać, po tych twoich wpisach, bardzo wystraszonego gościa....

Sad; 1 sierpnia 2018, 13:10

PSL miał prawie w każdym rządzie po 89 roku ministrów i wiceministrów w resortach odpowiedzialnych za skarb państwa i gospodarczych, z wieloma wicepremierami, m. in., Jagielińskim, Pawlakiem, Piechocińskim i Kosiniakiem-Kamyszem. Wiceministrem Skarbu Państwa był też znany z Podkarpacia Jan Bury. Ten kto twierdzi, że ta partia nie jest odpowiedzialna za aferalną wyprzedaż dobrych polskich przedsiębiorstw jest zwykłym oszustem.

lech; 1 sierpnia 2018, 16:42

Nie chodzi mi o polityke tylko o wyzysk jaki teraz jest, bylem w Lidlu 25 dkg porzeczek kosztuje 5 zlotych. Popieram calym sercem protestujacych sadownikow. Jak powiedzial JP II trzymac nie popuszczac. Walczycie o godnosc.

pola; 2 sierpnia 2018, 08:24

Wybraliście Pis - to macie -wieś to elektorat pisu -przecierz to wasz dziadowski rząd i po dziadowsku płaci brawo idzcie jeszcze raz na nich zagłosujcie to będzioe tzrzeba zrezygnować z gospoś i nianiek ze wschodu i trzeba będzie się przesiąść na słabsze modele aut i ciągników

Sad; 2 sierpnia 2018, 10:08

Pola, schowaj się ze swoimi głębokimi przemyśleniami ..... nikt rozsądny nie obwinia za tę sytuację obecnego rządu, tylko twoich kumpli z poprzednich.

Sad; 2 sierpnia 2018, 11:05

Pola, schowaj się ze swoimi głębokimi przemyśleniami ..... nikt rozsądny nie obwinia za tę sytuację obecnego rządu, tylko twoich kumpli z poprzednich.

Do pola; 2 sierpnia 2018, 12:32

Czy ty nie rozumiesz ze jak wieś zbankrutuje to reszta społeczeństwa tez to jest obieg zamkniety.albo całą społeczność wiejska pójdzie za chlebem do miasta i będzie taki sam poziom bytu jak na ukrainie.dopiero się zdziwisz jak będzie 50 chętnych na twoje miejsce pracy my też mamy wykształcenie poodkurzamy dyplomy a ty będziesz gosposia u Niemca.

Sad; 2 sierpnia 2018, 13:25

Pola nie rozumie, bo Pola to Prawda, a Prawda to....wiemy. I tyle w temacie.

sadownik; 2 sierpnia 2018, 15:37

Pola gdyby rządzili peeselowcy do tej pory już by się to stało. Nie rozumiem dlaczego sadownicy nie strajkują pod związkiem sadowników pod dyrekcją p. Maliszewskiego, który jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Dad; 3 sierpnia 2018, 07:49

No i Pola się schowała, posłuszna dziewoja.

Mariolka; 3 sierpnia 2018, 12:39

Bo ta pola to wypasiony właściciel przetworni albo skupowiec co to wspólnie się umawiają na stawki cenowe na wspolnych obiadkach

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.