Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

23-latek miał 3 promile i jechał autem. Zatrzymali go policjanci po służbie

12 grudnia 2022; 09:00

Informacja prasowa

1 komentarz

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariuszy z Łodzi i Bielsko-Białej. W czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego, posiadającego czynny zakaz prowadzenia pojazdów. W organizmie 23-latka krążyło ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony wtorek około godz. 17:35 dwoje policjantów w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem zauważyli na trasie osobowe audi, którego kierowca przejeżdżał przez linię podwójną ciągłą, zmuszając pozostałych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze drogi. W związku z podejrzeniem nietrzeźwości kierującego funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy 112. Policjanci poruszali się bezpośrednio za audi nie tracąc go z pola widzenia, wyczekując bezpiecznego momentu na wyprzedzenie go. Po dojechaniu do miejscowości Barcice Drwalewskie w miejscu bezpiecznym wyprzedzili pojazd,  zmuszając kierowcę do zatrzymania się.

Na miejscu pojawił się patrol ruchu drogowego z Grójca, który potwierdził stan 23-latka. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zatrzymanemu na gorącym uczynku mieszkańcowi powiatu grójeckiego za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroków sądu, grozi kilkunastotysięczna kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara 5 lat więzienia.

Czujni policjanci uczestniczą w kursie specjalistycznym dla przewodników psów służbowych w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Sierż. Ewelina Taratyka na co dzień pełni służbę w Zespole Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Łodzi, natomiast mł. asp. Marcin Kurowski jest policjantem I Komisariatu Policji KMP w Bielsko-Białej.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 13 lutego 2023, 19:52

Abstrahując od pracy psów dolnym węchem etc. ciekawe czy ktoś potwierdziłby moje obserwacje, co następuje.
Jak np. w danej okolicy pojawia się jakiś pojazd, pies reaguje, oszczekuje itd. W momencie gdy ów pojazd x razy się pojawi, reakcja już nie jest ta sama, jeśli jest - np. podczas szybkiego przejazdu pojazdu. Czyżby pies 'akceptował' go po wielokrotnym 'logowaniu się' w danej okolicy?
Z 1 strony to +, bo ktoś się obcy kręci, np. rekonesans w celu późniejszego rabunku, to pozostawia ślady (...). Z 2 str. - , bo jak się pojawi w w/w celu, pies może mniej czujnie reagować.
Jakieś kynologiczne potwierdzenie?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.