Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

35. Laur Jabłoni zdobył...

25 czerwca 2015; 09:49

Grojec24.net

0 komentarzy

Jury tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Jabłoni”: pan Andrzej Zaniewski członek Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, pan Kazimierz Kochański – laureat kilkunastu konkursów poetyckich i członek władz krajowych ZLP oraz pan Radosław Sobotka – krytyk literacki, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Inter-Literatura-Krytyka-Kultura obradowało 18 czerwca b.r. kilka godzin, zanim uzgodniło, które spośród 744 wierszy zasługują na nagrody i wyróżnienia.

News will be here

Jak powiedział pan R. Sobotka:

„Z zainteresowaniem przystąpiłem do lektury powierzonych mi zestawów konkursowych. W drodze wstępnej selekcji wyłoniłem 20 zestawów, które spełniały wymogi formalne, a także utrzymywały przyzwoity poziom artystyczny i intelektualny. Werdykt stanowi mieszankę gustów estetycznych, intelektualnych oczekiwań i literackich doświadczeń”.

Po rozszyfrowaniu pseudonimów, którymi autorzy opatrzyli swoje zestawy wierszy okazało się, że I nagrodę otrzymał pan Wojciech Roszkowski z Tykocina.

Druga nagroda przypadła panu Maciejowi Kotłowskiemu z Wejherowa.

Komisja przyznała również dwie III nagrody, które zdobyli pan Rafał Baron z Gdańska oraz pan Karol Graczyk z Torunia.

Pan Czesław Mirosław Szczepaniak, urodzony w Grójcu mieszkaniec Warszawy został uhonorowany nagrodą specjalną za zestaw wierszy o tematyce Grójeckiej.

Jury przyznało też siedem wyróżnień. Zdobyli je nast. autorzy:
Miłosz Anabell z Milejowa,
Ewa Frączek z Warszawy,
Bogumiła Jęcek z Łodzi,
Alicja Kuberska z Inowrocławia,
Mariusz Jacek Rokita z Piotrkowa Trybunalskiego,
Antonina Sebesta z Myślenic,
Ewa Włodarska z Krakowa.

Obradujące gremium mogło przyznać więcej nagród i wyróżnień dzięki dofinansowaniu konkursu przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Podlaskie, pomorskie, mazowieckie, łódzkie, małopolskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie – z tych województw pochodzą laureaci tegorocznej edycji konkursu. Jednak na adres organizatora przedsięwzięcia, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu wpłynęły utwory poetyckie praktycznie z całej Polski, może najmniej z województwa warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Zachęcamy zatem twórców z tych regionów do udziału

w następnej edycji konkursu. Dziękujemy również osobom związanym z portalami poetyckimi, klubami literackimi, redaktorom pism kulturalnych, bibliotekarzom i wszystkim, którzy angażują się w upowszechnianie naszego konkursu.

Jak napisał pan Kazimierz Kochański:

„Grójecki Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni” doczekał krajowego uznania i wielokrotnie „wskazał” dobre kierunki w tej dziedzinie sztuki”.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.