Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

350 tysięcy zł na modernizacje i rozwój w gminie Grójec

8 lipca 2021; 10:05

Materiał promocyjny

Łącznie aż 350 000,00 zł z dwóch dotacji udało się pozyskać gminie Grójec. Środki zostaną przeznaczone na trzy inwestycje, które są skierowane głównie do dzieci i młodzieży.

News will be here

Pierwszą z nich jest dotacja, którą gmina Grójec pozyskała od Marszałka Adama Struzika oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 200 000, 00 zł trafi do gminy na modernizację boiska przy ulicy Sportowej. Grójecka Rada Sportu (GRS)  argumentowała  to ogromnym zapotrzebowaniem ze strony klubów i szkółek piłkarskich na prowadzenie zajęć i treningów. Jak wskazano w podjętej uchwale z października 2020 roku: „obecna infrastruktura przy ul. Laskowej  jest niestarczająca do prowadzenia regularnych treningów dla klubów i szkółek piłkarskich, co wpływa na obniżenie jakości szkolenia i poziomu sportowego.”

Obiekt przy ul. Sportowej 16 jest wyposażony w sztuczne oświetlenie, ale obecnie na boisku tym nie można prowadzić regularnych i intensywnych treningów piłkarskich, ze względu na rodzaj użytej nawierzchni. – Po jej wymianie byłby pełnowartościowym obiektem do szkolenia i treningów piłkarskich. W okresie jesienno-zimowym umożliwiałby prowadzenie zajęć w godz. 16-22.00 przy sztucznym oświetleniu – wskazała GRS.

- Pozyskaliśmy środki w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021. Dziękujemy Marszałkowi Adamowi Struzikowi, Wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu i radnemu Leszkowi Przybytniakowi z naszego regionu. - podsumował na swoim profilu Facebook, burmistrz Dariusz Gwiazda.Kolejne środki pozyskane przez gminę Grójec to 150 000, 00 zł na dwie szkoły, które zostaną  wyposażone  w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych.

Wniosek gminy Grójec został pozytywnie zaopiniowany  przez Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, za co serdecznie dziękujemy.

Informacja prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.