3Drukowany świat gier planszowych w Grójcu

25 kwietnia 2023; 14:20

Informacja prasowa

0 komentarzy

Grójeckie Stowarzyszenie Gier i Fantastyki GROFAN nie próżnuje! Już w maju startują Warsztaty Kreatywne – zajęcia z grami planszowymi, figurkami, makietami i nauką druku 3D. Dzieci i młodzież mogą łączyć przyjemne z pożytecznym i poznać od kuchni świat planszówek, bitewniaków, RPGów, a przy tym nakręcić własny film akcji!

Stowarzyszenie GROFAN, które cyklicznie prowadzi tzw. Nocne Granie Planszówkowe w Świetlicy Kreatornia, w maju rozpoczyna cykl zajęć gamingowych. W poniedziałki i wtorki dzieci oraz młodzież w wieku 8 – 18 lat wezmą udział w emocjonujących rozgrywkach planszówkowych, z użyciem dużych, zaawansowanych systemów, jak Nemesis, Eldritch Horror, Zombiecide, World of Tanks, Monster Slaughter itd. To wymagające tytuły, które korzystają z bogatej kolekcji figurek, makiet i gadżetów. Poznając ich mechaniki od podstaw, będą pracować nad autorską grą bitewną, tworzyć do niej modele figurek w technologii 3D oraz własnoręczne makiety i dekoracje do map.

To jednak nie koniec atrakcji. Warsztaty planszówkowe będą łączone z zajęciami filmowymi. Wykorzystując sprzęt do efektów specjalnych – lampy UV, wytwornicę dymu, projektory laserowe – nakręcimy filmową adaptację naszych zmagań na planszy, a uczestnicy rozgrywki wcielą się w bohaterów znanych ze scenariusza gry.
 
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „3Drukowany Świat - warsztaty projektowe i gamingowe” zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku przez organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz koła gospodyń wiejskich.

Stowarzyszenie GROFAN

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.