Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

50 lat Szkoły Specjalnej w Grójcu

16 grudnia 2016; 16:19

Informacja prasowa

5 komentarzy

50 lat Szkoły Specjalnej w Grójcu 50 lat Szkoły Specjalnej w Grójcu

W dniu 12 grudnia 2016 r. Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego obchodził Jubileusz 50 – lecia powstania Szkoły Specjalnej w Grójcu.

News will be here

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Pw. Miłosierdzia Bożego. Liturgia celebrowana była przez Metropolitę Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo wraz z proboszczem Parafii ks. Stefanem Kazulakiem oraz proboszczem Parafii Św. Mikołaja ks. Zbigniewem Sucheckim w asyście żołnierzy z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

W nabożeństwie oraz uroczystościach na terenie szkoły uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, gminy, służb mundurowych, dyrektorzy i poczty sztandarowe szkół, instytucji i organizacji z terenu Gminy Grójec zaproszeni goście oraz uczniowie i rodzice.

Uroczystości na terenie szkoły przebiegały pod hasłem „Z przeszłości w przyszłość”- taki był wystrój szkoły i taki tytuł nosił film o szkole zaprezentowany gościom. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów, przemówienia oraz życzenia i prezenty od zaproszonych gości.

Wiele ciepłych słów odnoszących się do pracy szkoły, pasji nauczycieli usłyszeliśmy od  Marszałka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego, o misji naszej pracy mówił Ks. Arcybiskup Wacław Depo. Pan  Dyrektor KO w Radomiu Krzysztof Szewczyk podkreślał specyfikę pracy szkoły specjalnej jako wzór indywidualizacji pracy z uczniem. Starosta Grójecki, przybył wraz z Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszką Bilską i członkiem Zarządu Powiatu Panem Wojciechem Wojtczakiem oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty Panią Barbarą Kowalską, która doskonale zna pracę pedagoga  specjalnego jako były nauczyciel szkoły specjalnej.  Pan Starosta, oprócz życzeń,  przekazał dzieciom prezenty, pogratulował nauczycielom 50-lecia, ale także mówił o trudnej i wyjątkowej pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.

Goście, których obowiązki zatrzymały i uniemożliwiły obecność na Jubileuszu przesłali piękne listy. Zrobili to posłowie Pan Mirosław Maliszewski i Pan Marek Suski, którego list przeczytała wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pani Teresa Bednarska.

Piękny, bardzo ciepły list przesłała  Minister Edukacji Pani Anna Zalewska „ … pragnę złożyć gratulacje z okazji pięknego jubileuszu oraz życzenia dla wszystkich osób tworzących społeczność Szkoły. Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu hołduje najcenniejszej wartości w kształceniu najmłodszych- indywidualnemu podejściu do każdego ucznia (…) Dziękuję Państwu za tę codzienną, ciężką pracę... Życzę Pani Dyrektor, Nauczycielom, Wychowawcom oraz pozostałym Pracownikom Szkoły, wytrwałości w pracy dla dobra dzieci i młodzieży, pomyślności i satysfakcji z osiąganych celów…”

Równie miłe słowa z ogromnym koszem prezentów przekazał Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak.

Wielką radość, szczególnie dzieciom, sprawił olbrzymi tort ufundowany przez Panią Skarbnik Powiatu.

Ostatnim punktem obchodów było zwiedzanie przez gości szkoły i wystaw dydaktycznych, pamiątkowe wpisy na piecu oraz poczęstunek i wspomnienia.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za miłe słowa, za niezliczone prezenty, za to, że byliście z nami podczas naszego święta.

ZSS w Grójcu

TAGI:

Komentarze (5):

cukiernik; 16 grudnia 2016, 20:12

Czy tort ufundowali z własnych pieniędzy ? Jeśli tak, to chwała Im. Jeśli nie to proszę o sprostowanie

Jan; 17 grudnia 2016, 09:59

Tort ufundowała z WŁASNYCH pieniędzy pani Skarbnik, tak jak jest w artykule.

Janie, niech pan wstanie; 17 grudnia 2016, 11:45

hi. hi, hi, rechot historii, Pani Skarbnik z własnych pieniędzy ufundowała tort.

Pan Jan; 17 grudnia 2016, 16:35

Już nie żałujmy dzieciom tortu :P

itd; 18 grudnia 2016, 20:53

żeby tylko dzieciom

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.