55 tysięcy złotych od Koalicja dla Młodych na spełnianie marzeń lokalnych społeczności w 2021 roku

22 kwietnia 2021; 09:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Od 2005 roku Fundacja pomaga społecznościom spełniać marzenia np.: o placu zabaw, remoncie świetlicy dla dzieci, zakupie sprzętu i pomocy do szkół. Organizowane są pikniki rodzinne, rajdy rowerowe, zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Przyznaje na ten cel minigranty organizacjom społecznym oraz grupom nieformalnym z powiatu białobrzeskiego, a od tego roku również z Gminy Mogielnica i Głowaczów.

Na spełnienie jakiego marzenia lokalna społeczność możne otrzymać pieniądze?

"Marzenia mają to do siebie, że nie ma w nich ograniczeń. Taką informację przekazujemy wszystkim lokalnym organizacjom oraz grupom nieformalnym ubiegającym się o pieniądze na realizację swoich inicjatyw. Ważne jest dla nas, aby sama inicjatywa wyszła z problemu i potrzeby danej społeczności- jak wiadomo w każdym miejscu są one inne. W ubiegłych latach dofinansowaliśmy inicjatywy między innymi na utworzenie placów zabaw, remontu świetlicy wiejskiej, czy zakupu sprzętu sportowego dla dzieci z klas 1-3 na lekcje wychowania fizycznego. W innej społeczności był problem z komunikacją między mieszkańcami. Okazało się, że reaktywacja świetlicy wiejskiej była strzałem w 10-tke i mieszkańcy potrafią się integrować. Dużo by opowiadać, a potrafię bez końca o tym, jak wiele dobrego się dzieje." - mówi Prezes Fundacji Dawid Nowak

Kto może ubiegać się o wsparcie i o ile?

O wsparcie ubiegać mogą się organizacje społeczne, w tym fundacje, stowarzyszenia, Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich z siedzibami w Gminach: Białobrzegi,  Promna, Radzanów, Mogielnica, Głowaczów, Stara Błotnica, Stromiec oraz Wyśmierzyce. Zapraszają również grupy nieformalne, które mogą być utworzone przez minimum 3 mieszkańców danej gminy. Mogą to być grupy nieformalne już istniejące albo takie, które powstaną na potrzeby zgłoszenia i realizacji inicjatywy. Jak powiedział Prezes Fundacji najważniejsze jest, aby inicjatywa wyszłą z problemu i potrzeby danej społeczności. Można się ubiegać o minigrant w kwocie od 3 do 6 tysięcy złotych.

Do kiedy i jak można ubiegać się o minigrant?

O pomoc finansową na spełnienie marzenia społeczności można ubiegać się do 11 maja 2021 r. do godziny 23:59. Trzeba wypełnić wniosek, który znajduje się w generatorze. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie fundacji: https://fundacjakdm.org/ruszamy-z-dzialaj-lokalnie-2021/ . Jest tam regulamin, wzór wniosku oraz link do generatora. Jeśli potrzebujesz pomocy w dopracowaniu pomysłu albo wniosku również można zgłosić się do Koalicji dla Młodych o pomoc. Dane kontaktowe znajdują sie w załączonym linku do artykułu.

Skąd pochodzą pieniądze na minigranty Programu Działaj Lokalnie?

Fundacja Koalicja dla Młodych środki na minigranty w Programie Działaj Lokalnie ma z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminy Białobrzegi, Gminy Promna, Gminy Radzanów, ale nie tylko. Jak mówi Prezes Fundacji - „W tym roku udało nam się pozyskać trzech Twórców Lokalnego Świata, czyli firmy, które przekazały nam darowizny pieniężne, aby Program mógł trwać nieprzerwanie, jak to było od 2005 roku. Już niedługo powiemy, kim są nasi Twórcy Lokalnego Świata. Cieszymy się, że biznes działający lokalnie stawia na odpowiedzialność społeczną dzieląc się swoim sukcesem z lokalną społecznością.”.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ZUS wypłaca już świadczenia 500 plus. Podano dane z powiatu grójeckiego Dzisiaj ruszyły pierwsze przelewy świadczenia 500 plus od...
Ania Dąbrowska gwiazdą Święta Kwitnących Jabłoni 2022 Grójecki Ośrodek Kultury poinformował w środę, że podczas...
Włamał się do domu i ukradł dwa telefony Grójeccy kryminalni zatrzymali 41-latka w związku z wł...
Uwierzył w fałszywą historię i stracił 130 tys. zł Grójeccy policjanci prowadzą sprawę oszustwa metodą „...
PILNE! Poważny wypadek na DK50 pod Grójcem W miejscowości Bikówek na drodze krajowej nr 50 doszło do...

Najnowsze ogłoszenia

Praca w hotelach w Irlandii Cekal jest polską agencją pośrednictwa pracy powstałą w 2013 roku która...
Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.