Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

6 tys. drzew na Dzień Ziemi od pracowników Faurecii!

25 kwietnia 2022; 11:11

Informacja prasowa

0 komentarzy

fot. Mateusz Adamski fot. Mateusz Adamski

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto celebrowane na całym świecie w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej i jesiennej na półkuli południowej. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”. Od ponad 50 lat mieszkańcy Ziemi podejmują liczne inicjatywy na rzecz ratowania środowiska naturalnego, w trosce o przyszłość naszego gatunku i planety. Pracownicy Faurecii także dołożyli swoją cegiełkę i aktywnie włączyli się w działania.

News will be here

Dla siebie i dla innych

Pierwszy tydzień kwietnia upłynął w Faurecii nader intensywnie. Pracownicy firmy, zainspirowani Międzynarodowym Dniem Sportu oraz Światowym Dniem Zdrowia, postanowili pójść za ciosem i wnieść swój wkład także w zbliżający się Dzień Ziemi. Łącząc przyjemne z pożytecznym zrealizowali „Wyzwanie dla zdrowia”. Założenie inicjatywy polegało na posadzeniu jednego drzewa za każdy pokonany kilometr pieszo lub rowerem. W efekcie zespół Faurecii pokonał prawie 6 000 kilometrów co oznacza 6 000 posadzonych drzew! Najbardziej zaangażowani uczestnicy akcji to pracownicy zakładu Mechanizmów w Wałbrzychu, zakładu w Grójcu i Gniewomierzu.

„Faurecia regularnie angażuje się w różne akcje ekologiczne – podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager. – Nasze tegoroczne, wewnętrzne wydarzenie „Wyzwanie dla zdrowia” miało z jednej strony promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród pracowników, zaś z drugiej strony dołożyć kolejną cegiełkę w odbudowę środowiska naturalnego.” – dodaje Ewa Kwiecińska.

Wpływ na środowisko

Troska o planetę to konieczność, nie opcja wyboru. Tzw. zielone rozwiązania i praktyki stosowane w codziennym życiu stają się coraz bardziej oczywiste i powszechne. Do segregacji odpadów i recyclingu nie trzeba już nikogo przekonywać. Z kolei zamiana samochodu na rower lub spacer to realna oszczędność emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W przypadku akcji Faurecii to 1,49 t CO2! Czysty zysk i to podwójny.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.