Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

AGROunia wysypała jabłka w ramach strajku

7 marca 2019; 19:18

Grojec24.net

38 komentarzy

AGROunia podjęła dzisiaj manifest w Warszawie, w ramach strajku chciała wysypać 5 ton jabłek pod Pałacem Prezydenckim, ambasadą Ukrainy i Ministerstwem Rolnictwa. Działania zostały zablokowane przez służby specjalne i policyjne - informuje portal kobietawsadzie.pl.

News will be here

Jak relacjonuje portal, dwa transporty jabłek zostały eskortowane przez policję z Warszawy do okolic Góry Kalwarii. AGROunia więc kontynuowała protest i postanowiła wysypać jabłka w jednym z sadowniczych miast pod Warszawą – Górze Kalwarii.

AGROunia chciała w ten sposób zwrócić uwagę na problemy dotyczące nie tylko rolnictwa ale również sadownictwa w Polsce - pisze portal kobietawsadzie.pl.

TAGI:

Komentarze (38):

Hieronim; 7 marca 2019, 19:50

Wysypcie sobie te jabłka na głowę ! Byle z dużej wysokości. Rolnik/sadownik jak typowy Polak ciągle narzeka że mało zarabia a największym jego zmartwieniem jest to czy na strajk pojechać mercedesem s klasa czy BMW X6. Skoro sytuacja rolnikom/sadownikom nie odpowiada to załatwiać swoje sprawy jak cywilizowani ludzie. Jeżeli nie odpowiada takie rozwiązanie to zawsze możecie wrócić do szkoły i wyuczyć się zawodu który zapewnia przyszłość. Niektórzy mogą niepodolac przyswajaniu wiedzy...Widzę tutaj co drugi myślał że zgarnie gospodarkę po rodzicach bezmyślnie potyra fizycznie i będzie opływał w luksusach a tu ups niespodzianka dopłaty się skonczyly. Skoro nie ma z tego dochodów zawsze możecie to zaorać albo sprzedać póki ziemia cenę trzyma. To jeszcze starczy na te s klasę...

Sadownik; 7 marca 2019, 20:28

Na twój komentarz człowieku szkoda słów , wszyscy wołają o podwyżki pielęgniarki, nauczyciele( z dyplomem i bez) a jak rolnicy próbują strajkować to się ich od idiotów . ...trochę szacunku!!!

Bardzo dobrze ; 7 marca 2019, 20:55

Chialo sie isc do uni bo dotacje dostają to niech teraz Tusk im pomoże. Jak unia taka kochana to teraz macie za swoje. Kiedyś byly przetwornie i towar szedł skupy pękały w szfach teraz macie swoja unie peło i jak to kiedyś sawicki powiedzial frajerzy na was. To wszystko jest wina PO za to ze nie wygrali wyborów unia zalozy sankcje na kazdy towar Polski od warzyw po mieso które zrobi chore

Energizer; 7 marca 2019, 21:24

Jak to czasem miło posłuchać kogoś kto ma najmniej do powiedzenia :)

....; 7 marca 2019, 21:56

Ty koleżko to nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo takie bmw i mercedesy to ma może 5% rolników/sadowników. Równie dobrze można by o tobie powiedzieć, że jesteś burżujem bo ileś tam procent biurw zarabia po 45 tysiaków miesięcznie i pogania w nbp w kusych kieckach. Najpierw się doucz a potem się nie zachowuj jak typowy Polak dopierniczając wszystkim dookoła bo tobie się coś w życiu nie udało.

Przemo; 7 marca 2019, 22:01

Hirek ty baranie! Nic więcej nie pisze.

rolnik; 7 marca 2019, 23:18

A Ty Hieronim co Ty możesz wiedzieć rolnictwie. Sprzedac to możesz siebie

Renia ; 7 marca 2019, 23:37

Drogi HIERONIMIE. Skoro uważasz że każdy rolnik czy sadownik opływa w luksusach to się grubo mylisz, jeździ na wieś to zobaczysz i się przekonasz, a jeśli nawet maja super samochodu to zarobili na to swoją ciężka praca, widocznie im zazdeoscisz i tyle. A jeżeli uważasz że ludzie tylko narzekają że, mała cena to mają rację. Chciał byś tyrac w polu od rana do wiecza a czasem i w nocy bo trzeba pryskac i barc za to psie pieniądze? Wydaje mi się że, nie!
I tak na koniec, postaw się na miejscu tych ludzi, pomysl co piszesz skoro nawet nie masz o tym pojęcia.

Mieszkaniec ; 8 marca 2019, 01:18

widać że autor wyżej kompletnie nie ma pojęcia o polskim rolnictwie.
Polecam się doedukowac albo dokładnie przyjrzeć problemowi mieszczuchu

Gość; 8 marca 2019, 05:54

Może masz rację jestem po studiach znam komunikatywnie angielski rosyjski mam prawo jazdy CE znam się na spawaniu hydraulice budowlance mechanice ogólnie jak to w gospodarstwie tzw złota rączka. Mam doświadczenie w handlu jestem dyspozycyjny ,bo nie znam wolnych weekendów ani co to horobowe jestem zwyczajny do nie normowanego czasu pracy ciekawe jak ci zmięknie rura jak przyjdę zająć twoje miejsce pracy.

Robert; 8 marca 2019, 06:44

Hieronim nie zazdrość to nie nasza wina że jesteś niedoceniony.
Pozdrawiam Robert
PS
Jak by ten rolnik/sadownik bezmyślnie tyrał to by nie jeździł mercedesem ani X6
Czyli jeszcze parę lat musi Pan dobrze dziobać i donosić na kolegów a marzenia się spełnią.

Ktos; 8 marca 2019, 07:00

Zawsze mysla tylko o sobie!!!zablokowac droge i ludzi nie puscic do pracy??! Wy dyrektorzy swoich sadow możecie pracowac kiedy i o ktorej chcecie bo macie ludzi do czarnej roboty .my musimy jezdzic i zarabiac na nas nikt nie robi tlumoki przed domem swoim wysypcie a nie ludziom utrudniacie dojazd do pracy

Milo; 8 marca 2019, 08:05

koło mnie rolnik siał rzepak, pszenicę ,marchew. Sprzedał ten areał ziemi (około 15ha) . Kupił to sadownik i od razu zasadził sad, choć dobrze wiedział, że ze zbyciem jabłek jest kłopot. Gdy by zasadził ziemniaki wyszedł by z dobrym zyskiem , takie to myślenie

Sęki; 8 marca 2019, 08:22

Pan z AgroUnii glosno tupie bo musi byc o nim glosno- wybory juz niedlugo...

Mokotów ; 8 marca 2019, 09:10

Widać jak polski cham szanuje żywność. Teraz powinno się te szumowiny zagonić do sprzątania. I ukarać wysokimi mandatami za zaśmiecanie ulic, stworzenie niebezpieczeństwa na drodze i zagrożenia ekologicznego. A od Warszawy wara. Tutaj nikt nie dostaje dopłat unijnych co roku do swojej działalności (jednocześnie wyrzekając na UE pod niebiosa), a jak mu nie idzie biznes, to nie szantażuje i uprzakrza życia innym. Jak się interes nie opłaca; to trzeba sobie radzić inaczej albo go zwinąć. Dość certolenia się z leniami lub nieudacznikami.

sdfs; 8 marca 2019, 10:05

czy ja dobrze pamiętam, że tu chodzi o jabłka przemysłowe?? czyli takie, które same urosną a potem spadną?? A po ile są jabłka takie jak w sklepach sprzedają??

olek; 8 marca 2019, 11:51

ty hydraulik spawacz znający kilka jezyków!!!! ty jakis niedowartosciowany jesteś.....a sadownicy jezdzacy bmw mercedeses itp to tylko za ciezka pracę. czyli jednym słowem jak pracujesz tak masz.

Wolny ; 8 marca 2019, 12:50

Jacy rolnicy,rolnikom należy się szacunek i dopłaty bo oni z dopłat nie korzystają w cale. Tylko zawsze najwięcej hałasu robią Ci najbiedniejsi,którym wszystko się należy bez względu jaka jest sytuacja pogodowa czy urodzaj czy koniunktura rynkowa. Biedaki ze swoich pałaców aż łza się w oku kręci taki ciężki mają los . A to co rozsypaly powinni sprzatnac i zapłacić wysokie kary. Jak im się nie opłaci produkcja jabłek to niech idą pracować fizycznie za 1600zł miesięcznie ,biznesmeni ze słomą w butach . Zawsze pamiętajcie sadownik to nie rolnik który tyra za marne grosze.

Hieronim; 8 marca 2019, 15:49

Mieszkałem na wsi ponad 20 lat. Na tej wsi rolnicy sadownicy raczej nie biedowali. Zgadzam się z tym że każdy ma prawo do protestu. Tylko czy np. pielęgniarki wylewają mocz pacjentów na drogę ? Chyba nie, a przynajmniej ja nie słyszałem o takim zjawisku. Rolnicy/sadownicy natomiast jak nie wywalają jabłka na ulice to zboże. Wniosek z tego taki że nawet protestować powinno się jak cywilizowany człowiek. Jak widać nie wszyscy tak potrafią.
Te rozrzucone jabłka powinni jeszcze tego samego dnia posprzątać i dodatkowo jeszcze trawnik z petów żeby się nauczyli, że to nie jest dziki kraj...

Odpowiedź do komentarza Pani Renia:
Oczywiście niech samochody mają. Nikt im za darmo ich nie dał. Przecież nie nawołuje do tego żeby ktoś im je zabierał. Czy uważam, że narzekają? Tak. Człowiek pracujący na etacie jak mu jest źle, czuje się niedoceniany to zmienia prace i nikt się z takim człowiekiem nie patyczkuje. Taki rolnik/sadownik też ma wybór może zmienić pracę/branże skoro jest tak źle i nic się nie opłaca. Nikt go nie przykuł kajdankami do tej ziemi/gospodarstwa Świat nie tylko jabłkiem się kręci. Skoro za to wszystko takie psie pieniądze no to Warszawa blisko praca czeka.


konfferencja; 8 marca 2019, 16:51

sadownicy płacą śmiesznie niskie składki KRUS, dostają zwrot VAT za paliwo zużyte do prac w gopodarstwie, nie płacą podatku od nieruchomości (gm. Błędów, gm. Goszczyn, gm. Mogielnica).
Od zawsze mieszkańcy miast utrzymują mieszkańców wsi, dzięki czemu tych drugich stać na wszystko, w tym na kilka samochodów w każdym gospodarstwie... i nadal źle.

Zdrowomyślący; 8 marca 2019, 20:03

Sadownikom nigdy się nie dogodzić, urodzaj jabłek to będą płakali że cena mała, mało jabłek to płaczą że nie mają nic na drzewach. I tylko chodzą i narzekają żeby ktoś im kasę dał. A tak naprawdę to ile się narobicie? Wielkie mi co, ciągnikiem pojeździć z opryskiem parę razy w roku i ukraińców pilnować żeby dobrze drzewka obcinali albo jabłka zbierali....

12345; 8 marca 2019, 20:23

Ale kino z tymi sadownikami. Chyba trzeba podziekowac PSL i Donaldowi T.

Xvq; 8 marca 2019, 21:04

Jak na wsi tylko nam dają na wszystko to czemu nikt z miasta się tu nie chce osiedlic jest w kolo dużo ziemi do sprzedania za chatę w mieście byście parę hektarów kupili wtedy pokażcie klase

Abc; 8 marca 2019, 21:06

Jak my padniemy to te wasze zakladziki tez ciekawe co wtedy

Dodo; 8 marca 2019, 21:10

Mieszczuchy nie wiedzą o czym piszą.to tak jak mnie gowno obchodza frankowicze niedouczone pielęgniarki czy belfry którzy wiedzieli jaki kierunek kończą co będą po tym robić

Gość345; 8 marca 2019, 21:25

To co działo sie w sadach w ubiegłym roku woła o pomstę do nieba owoce gniły na drzewach nie zbierane SADOWNICY LENIE PATENTOWANE

Do dodo; 9 marca 2019, 09:04

"Mieszczuchy nie wiedzą o czym piszą.to tak jak mnie gowno obchodza frankowicze niedouczone pielęgniarki czy belfry którzy wiedzieli jaki kierunek kończą co będą po tym robić". - i to pokazuje, że jako grupa zawodowa jesteście w większości (nie wszyscy) PRYMITYWNI!!! Koniec kropka. Nie szanować pielęgniarki, która będzie Ci tyłek podcierała u schyłku życia, to już przegięcie... Opanujcie się.

olo; 9 marca 2019, 12:15

Nie zbierali bo się nie opłacało, 8 groszy kilogram to nie warto było nawet zawozić na punkt skupu. Cena jabłka deserowego od 50 gr do złotówki, przy ciągle rosnących kosztach. Wszyscy tak psioczą na sadowników ale zobaczycie jak Grójec na tym ucierpi, jakie są mniejsze dochody w usługach i handlu... Zastanówcie się ile firm w naszym rejonie żyje z obsługi sadownictwa. Jeśli chodzi o dopłaty do paliwa i dopłaty bezpośrednie to pokrywa może 5% poniesionych nakładów na produkcję, a założenia były takie że po to są dopłaty aby żywność była tańsza dla konsumenta, niestety producent dostaje marne grosze a najwięcej zarabiają pośrednicy. Szanujmy się wzajemnie taki apel na koniec.

Seba; 9 marca 2019, 16:04

Dobrze im tak nigdy nie odprowadzali podatków za pracowników sezonowych,płacili po 6zł na godzine ,wszystko na czarno

System ; 9 marca 2019, 16:11

Sadownikom i rolnikom nie dogodzi. Wydoili najwięcej kasy z UE. KRUS grosze, podatki od płodów rolnych zerowe i mało, mało, mało. Jak wam tak źle, to dlaczego nie sprzedacie gospodarki i nie przyjedziecie mieszkać i pracować do miasta. Ano dlatego, że w mieście nie wyręczycie się Ukraincem i to za grosze. I w mieście trzeba zap...ć. A jabłka i warzywa przywiozą mi z UE. Może droższe, ale jak nie będę musiał utrzymywać darmozjada rolnika to na jedno wychodzi.

Mamcia; 10 marca 2019, 08:05

Każdy ma prawo protestować. To jest wolny kraj i jest to każdego prawo. Jednak marnowanie jedzenia mnie szokuje. Uczę dzieci ,że jedzenie trzeba szanować bo niektórzy ludzie na świecie głodują a tu jabłka na ulicę wysypane. Dziwi mnie takie zachowanie jak można swoją pracę wyrzucić w błoto?

Marti; 10 marca 2019, 19:13

Do Xvg. Dobrze wiesz ze kasta rolnicza zabezpieczyli się ustawowo i nie dopuszcza nowych członków.
Do olo. Dopłaty owszem... Tylko my mieszczuchy później musimy dopłacać do tych dopłat, do krusa itp.
Dlatego też uważam, że jak przywiozą z UE owoce i warzywa to suma sumarum wyjdzie na to samo.
I tak od siebie. Poczekajcie drodzy rolnicy. Już niedługo UE upomni się o wpompowane w was pieniądze.

Auuuu84 ; 10 marca 2019, 19:56

Najlepsze jest to że ktoś nie ma pojęcia a się wypowiada jak expert
Ludzie szanujmy się nawzajem i najpierw po myśl później pisz pozdrawiam

xyz; 11 marca 2019, 21:03

A Ja życzę sadownikom żeby jabłka były po 5zł za kilogram tylko żeby żaden Ukrainiec nie przyjechał przez dwa lata

Siema ludkowie; 12 marca 2019, 07:52

Dlaczego nie protestują, gdy jabłuszka są po 2.5 - 3 zeta? Są lata tłuste i są lata chude. Trza oszczędzać i odkładać kasę na gorsze lata, a nie kupować kolejny 4, 5 traktor za 200 tysi czy samochodzik dla rozwydrzonego dziecka za sto pare tys!!!

Do xyz; 12 marca 2019, 08:05

Myśl godna jej autora.

Jaja kobyły sadownik ; 12 marca 2019, 08:05

A czy Tusek i PSL kazał chłopom sadzić po 2.5 - 3tys. drzewk na ha??? A reraz pretensja, że nie ma ceny. Każdy dorosły, myślący człowiek jest kowalem swojego losu i odpowiada za swoje decyzje. Po prostu jest nadprodukcja owoców, wszystkich owoców!!!

Qwerty; 13 marca 2019, 13:19

A ja mam sad bez Ukrainy, dotacji i krusu i nawet nie widziałem o jakimś proteście bo robię hydraulikę a po sadzie i budowie sortuje jabłka na sprzedaż dla żony na targ. I szczerze powiem nie mam czasu nawet myśleć jak.mi źle bo.musze zusy zapłacić a i nowa X5 się do mnie uśmiecha u fusa za szyba a sama jakoś do garażu przyjechać nie chce :( trzeba zapierd...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.