Akcja Celsium Odzyskujemy Świąteczną Energię okazała się strzałem w dziesiątkę!

23 stycznia 2020; 12:09

Informacja prasowa

2 komentarze

Akcja firmy Celsium „Odzyskujemy Świąteczną Energię” zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy zebrali od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki prawie 1200 choinek, które w sumie ważyły aż 7200 kg.

Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania mieszkańców, którzy pokazali, że działania proekologiczne nie są im obojętne. Teraz drzewka zostaną przetworzone w specjalnych biomasowych kotłach na ciepło, które wróci do mieszkańców i ogrzeje ich domy. Przykładowo działalność jednego takiego kotła w Sokółce to oszczędność 4 tys. ton węgla rocznie, czyli prawie trzech pełnych pociągów towarowych. Firma chce krok po kroku zmieniać podejście mieszkańców do ekologii oraz dbania o środowisko, a także wspólnie walczyć o dobro naszej planety. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję zbiórki choinek.

Pierwsza edycja akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię” zakończyła się sukcesem. Przez cały grudzień mieszkańcy za pomocą profilu Facebook firmy Celsium zgłaszali chęć oddania swojej choinki. Następnie, w wyznaczone dni stycznia na ulice miast wyjechał specjalny choinkobus, który w 3 dni odebrał od mieszkańców niemal 1200 drzewek. Najwięcej choinek przekazali mieszkańcy Grójca. Zainteresowanie było ogromne, co potwierdzają pracownicy Celsium, którzy przez 3 dni od godzin porannych do zmierzchu zbierali poświąteczne drzewka. Zebrane choinki zostaną teraz spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających w ciepłowniach Celsium i zamienione zostaną na ekologiczną energię cieplną.

- Ta akcja pokazała nam, że mieszkańcy chętnie włączają się w akcje na rzecz naszego środowiska i poprawy jakości powietrza w swoim otoczeniu.  Bardzo się z tego cieszymy i jest to dla nas bardzo ważne, bo jesteśmy firmą, która łączy swoją działalność z poszanowaniem środowiska, myśleniem o przyszłości mieszkańców oraz troską o środowisko naturalne. Gwarantują to najnowocześniejsze technologie, które stosujemy – mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium.

Akcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale uzyskała również aprobatę lokalnych władz. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Starachowic - Marek Materek , Prezydent Skarżyska-Kamiennej - Konrad Krönig, Burmistrz Grójca – Dariusz Gwiazda, Burmistrz Drzewicy - Janusz Bernard Reszelewski, a także Burmistrz Sokółki - Ewa Kulikowska.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości zbiórka choinek będzie kontynuowana i mają nadzieję na pobicie tegorocznego wyniku. Inicjatywa wpisuje się w proekologiczne wartości firmy. Strategią rozwoju Celsium są inwestycje proekologiczne, takie jak budowa kotłów biomasowych, instalowanie źródeł kogeneracyjnych i wykonawstwo instalacji odzysku ciepła z procesów technologicznych.

W swoich działaniach Celsium dba o środowisko oraz inicjuje proekologiczne akcje, które skutecznie edukują społeczeństwo. Dzięki zaangażowaniu w recykling, wszyscy wspólnie przyczyniamy się do zmniejszenia naszego śladu węglowego, czyli ilości dwutlenku węgla, którą wytwarza każdy z nas.

- Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali. Widząc same pozytywne reakcje oraz duże zainteresowanie mieszkańców, już dzisiaj wiemy, że w przyszłym roku wrócimy z taką samą akcją. W międzyczasie będziemy realizowali inne eko inicjatywy, które będą pogłębiać wiedzę na temat ekologii oraz zanieczyszczenia powietrza i środowiska. Naszym zdaniem, firma realizując cele biznesowe powinna być także odpowiedzialna społecznie. Celsium wykorzystując swój potencjał, dba o środowisko – dodaje Dagmara Nowak-Trochimiuk.

Firma Celsium od wielu lat wytwarza i przesyła ciepło w zgodzie z naturą, przy zastosowaniu nowoczesnych, proekologicznych technologii. Cyklicznie organizujemy również akcje, które edukują społeczeństwo w zakresie ekologii, dbania o czyste powietrze oraz ograniczania niskiej emisji. Jest to bardzo ważny aspekt dla firmy, a metodą małych kroków można poprawić jakość życia mieszkańców w regionie.

TAGI:

Komentarze (2):

Grójczanin; 27 stycznia 2020, 11:06

fajna akcja i dobra ekologiczna inicjatywa polecam

@ Grójczanin; 27 stycznia 2020, 11:06; 27 stycznia 2020, 13:18

a po czym wnioskujesz, że to była, cyt.: "dobra ekologiczna inicjatywa" ? cieplej Ci było w domu lub mieszkaniu?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Próbowali wyłudzić odszkodowanie za ustawioną kolizję Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usił...
Radni zabrali pieniądze na rekordowy mural W poniedziałek głosami dziesięciorga radnych zdecydowano o...
W poniedziałek otwarcie restauracji KFC Już w poniedziałek 2 marca o godzinie 12:00, marka KFC...
Konsolidacja pozabankowych chwilówek - czym jest i jak działa? Konsolidacja jest pojęciem, które z całą pewnością...
"Telewizja kłamie" w Grójcu "Telewizja kłamie" to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu.
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Animator Czasu Wolnego - Hiszpania PROSTAFF to agencja pośrednictwa pracy wpisana do Rejestru KRAZ –...
Pracownik magazynu bez znajomości... HR Navigator realizuje nieszablonowe i dopasowane do potrzeb Klienta...
Mów po niemiecku – indywidualnie... Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz
czasu...
... Udzielanie pozyczek i rzetelna inwestycja.

Pan / Pani...
DOMEK OGRODOWY LETNISKOWY DOMKI wymiar... Producent Domków oferuję nowy piętrowy domek do samodzielnego montażu...

Firmy z Grójca i okolic

Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.