Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Akcja grójeckiej Policji „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”

15 grudnia 2017; 14:10

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z Grójca przy wsparciu władz samorządowych 14 grudnia 2017 roku przekazali blisko 300 kamizelek odblaskowych najmłodszym uczniom na terenie miasta i gminy Nowe Miasto nad Pilicą.

News will be here

Policjanci przez cały rok prowadzą działania i akcje prewencyjne by w jak najszerszym zakresie zapewnić bezpieczeństwo i jego poczucie obywatelom. Jednym z ważnych elementów takich akcji jest bezpieczeństwo najmłodszych. Przez cały czas poszukujemy skutecznych metod na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu rozdali blisko 300 sztuk kamizelek odblaskowych uczniom klas I – IV oraz zerówkom w szkołach podstawowych w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Żdżarach. Działania zrealizowano pn. „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”, w ramach akcji „Świeć przykładem”, „Bezpieczni po zmroku” oraz „Dnia odblasków”.

Przekazane kamizelki mają niecodzienny kolor – niebieski, który kojarzy się z Policją. Ma on za zadanie przypominać policjantów mówiących o zasadach bezpieczeństwa i jednocześnie nie krępować dzieci w kontaktach z nimi. „Niebieski przyjaciel”, czyli ktoś kto mam pomaga oraz do kogo się nie boimy się zwrócić po pomoc.

W spotkaniach z dziećmi uczestniczyli m. in. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu kom. Paweł Kalinowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą p. Mariusz Dziuba, dzięki któremu była możliwa realizacja powyższego projektu. Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców zapewnił środki finansowe na zakup kamizelek.

Mamy nadzieję, że dzieci zaprzyjaźnią się z „Niebieskim przyjacielem” codziennie korzystając z kamizelek podczas drogi do szkoły bądź spaceru. Organizujemy spotkania i akcje, podczas których uświadamiamy młodych ludzi z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu. Uczymy także jak się ich ustrzec. "Kamizelki odblaskowe powinno mieć na sobie każde dziecko" - mówi podinsp. Radosław Kaczmarek – naczelnik grójeckiej drogówki.

kom. A. Wójcik

TAGI:

Komentarze (2):

wyborca; 15 grudnia 2017, 22:15

Nasza kochana władzo! Kiedy zajmiecie się poważnymi problemami ludzi? Kiedy wyjaśnicie sprawę p. Bednarskiej. Myślę, że mając takie dowody przeciwko przestępcy, który wyrządził tyle zła tej kobiecie, a jest na wolności, można tylko stwierdzić, że nie dajecie rady.

ja; 18 grudnia 2017, 21:10

Masz rację wyborco, ale żeby zająć się poważniejszymi sprawami potrzeba większych kompetencji, np. policjant na pierwszym planie dopiero zdobywa doświadczenie w swojej pracy, tylko chyba nie w tym kierunku idzie. Podobno w PEKAESIE szukają pracowników ;))

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.