Algorytmy a marketing. Coraz większy wpływ?

23 listopada 2022; 09:01

Materiał promocyjny

0 komentarzy

Algorytmy są wykorzystywane w marketingu już od dłuższego czasu. Są stosowane zarówno w narzędziach internetowych, takich jak wyszukiwarki czy media społecznościowe, jak i przez samych użytkowników. W drugim przypadku chodzi przede wszystkim o programowalne systemy reklamowe czy oprogramowanie CRM. Czy wpływ algorytmów na marketing jest coraz większy?

Algorytmy w marketingu – dlaczego są tak istotne?


Algorytmy są coraz chętniej wykorzystywane w marketingu. Jest tak dlatego, że takie narzędzia pozwalają oszczędzić bardzo duże nakłady czasu i wysiłku na analizowanie sytuacji biznesowej. Na przykład umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych na temat klientów, a następnie ich segmentowanie.

Algorytmy stają się zatem niezastąpionym narzędziem w analizie danych. Działy analityczne czy data science w firmach działających w branży e-commerce stale zyskują na znaczeniu. Co ciekawe, na zatrudnienie analityków marketingowych decydują się nie tylko najwięksi gracze na rynku, ale także niewielkie lokalne przedsiębiorstwa.

Dzięki temu mogą one znacznie precyzyjniej poznać oczekiwania klientów i dopasować do nich swoje działania biznesowe. Więcej na temat tego, jak wykorzystywać algorytmy w marketingu przeczytasz tutaj: https://fabrykamarketingu.pl/.

Gdzie można spotkać algorytmy w marketingu?


Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Na bazie algorytmów opierają się wszelkie narzędzia służące do zbierania i przetwarzania danych marketingowych. Zobacz, do czego mogą się one przydać.

Systemy CRM

Są to narzędzie do zbierania danych o klientach i analizowania ich, aby pozyskać z nich potrzebne informacje. Algorytmy w tym zastosowaniu pozwalają na segmentowanie danych, a także automatyzowanie działań. Jest to na przykład wysyłka wiadomości do odbiorców, którzy spełniają podane warunki (kupili produkt, zapisali się do subskrypcji, minął określony czas od zakupu).

Kolejny obszar, w który można stosować algorytmy w CRM, to analiza portfela odbiorców. Pozwala ona firmie zidentyfikować możliwości sprzedaży dodatkowej i sprzedaży krzyżowej. Odchodzący klienci są ważną grupą dla biznesów, w których interakcje zakupowe są powtarzalne. Utrata konsumentów i ich przechodzenie do konkurencji to realny problem powiązany z dużymi stratami. Dzięki algorytmom można podejmować działania mające na celu ich utrzymanie.

AdWords

System płatnych reklam w wyszukiwarce także opiera się na algorytmach. Optymalizacja kampanii pod względem doboru słów kluczowych i kosztów za poszczególne frazy jest możliwa właśnie dzięki takim narzędziom.

AdWords to bardzo szeroki obszar, w którym z jednej strony algorytmy Google dbają o zyski samej wyszukiwarki, a z drugiej o korzyści reklamodawców. Dzięki temu utrzymują prawidłowy balans pomiędzy tymi dwoma obszarami – zyskują obie strony – reklamodawcy i wyszukiwarka.

SEO

Pozycjonowanie stron z uwzględnieniem organicznych wyników wyszukiwania również jest związane z algorytmami. W tym przypadku zadaniem pozycjonera jest wprowadzenie zmian na stronie, które sprawią, że roboty chętnie wyświetlą ją na górze listy wyników. Seowcy wykorzystują do tego narzędzia oparte na działaniach algorytmów.

Jak widać, algorytmy w marketingu można spotkać w jego różnych dziedzinach. Ich znaczenie z pewnością nie będzie zatem malało.

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Powstaje film o grójeckim kapłanie. To jedyny duchowny, który dowodził oddziałem Żołnierzy Wyklętych Rozpoczęły się zdjęcia do filmu dokumentalnego o ks. Bolesł...
Czerwony lakier hybrydowy – pomysły na podrasowanie klasycznego manicure Lakier hybrydowy czerwony to absolutny niezbędnik każdej...
Śmiertelny wypadek w Brankowie. Bus wpadł w poślizg. Jechało w nim 8 osób Około godz. 5:45 na drodze wojewódzkiej 731 w Brankowie...
Śnieżyca w powiecie grójeckim: groźny wypadek i zablokowana droga w Belsku Padający intensywnie śnieg powoduje duże utrudnienia na...
Nadchodzą intensywne opady śniegu. Na drogach może być niebezpiecznie Dzisiaj w nocy (23/24.11) i jutro (24.11) w ciągu dnia...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.