Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Alkohol i Narkotyki: 3 nietrzeźwych kierowców

13 grudnia 2016; 12:44

Grojec24.net

2 komentarze

W poniedziałek 12 grudnia br. grójeccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą. „Alkohol i Narkotyki”.

News will be here

Trzeźwość oraz stan pod wpływem środków odurzających policjanci sprawdzali od godz. 6:00 w poniedziałek, do godz. 6:00 we wtorek. Działania przeprowadzone zostały na terenie w całego kraju.

Policjanci wyposażeni w urządzenia AlcoBlow, bezustnikowe alkomaty, które służą do szybkiego przeprowadzenia kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu. Badanie tym urządzeniem trwa bardzo krótko, dlatego policjanci poddali sprawdzeniu większą liczbę kierowców. W przypadku podejrzenia kierowania pod wpływem środków odurzających policjanci zmuszeni byli użyć narkotesterów.

Pomimo przeprowadzania dużej liczby działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

W działaniach tych uczestniczyło 25 policjantów, skontrolowano 496 kierowców. Na kierujących nałożono mandaty karne oraz zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości 5 tys. zł.

AW/KK

TAGI:

Komentarze (2):

ten; 13 grudnia 2016, 13:25

Gdyby zaczac od piatku a skonczyc na niedzieli to policja by rekord pobila I nie jedna osoba to pisala ostatnio

WGR; 13 grudnia 2016, 14:39

Ciekawe gdzie te kontrole się odbywały?!
W dniu wczorajszym nie widziałem ani jednej.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.