Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Andrzej Duda ponownie w Grójcu

7 kwietnia 2015; 12:36

Grojec24.net

110 komentarzy

Andrzej Duda podczas konferencji w grójeckim szpitalu (fot. andrzejduda.pl)

Andrzej Duda - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski – po raz drugi podczas kampanii wyborczej po raz drugi odwiedził Grójec.

News will be here

Polecamy

Tym razem kandydat PiS pojawił się w grójeckim szpitalu na konferencji prasowej poświęconej polskiej służbie zdrowia. Przekonywał, iż wymaga ona "zdecydowanej naprawy" i "odejścia od komercjalizacji".

- Czas powrócić do służby zdrowia, która lekarzom nakazuje nie liczyć, tylko leczyć – podkreślił Duda, dodając, iż debata na ten temat powinna odbywać się pod auspicjami prezydenta.

Kandydat PiS zwracał także uwagę m.in. na konieczność poprawy dostępu do usług medycznych, wydłużające się kolejki do specjalistów oraz wysokie ceny leków.


Podczas konferencji w grójeckim szpitalu głos zabrał m.in. syn Zbigniewa Religi dr Grzegorz Religa, który podkreślił, że problemów służby zdrowia przez lata nie udało się rozwiązać. - Współczesna medycyna jest ekstremalnie droga, jeżeli nie znajdziemy w budżecie państwa na to pieniędzy, to żadnymi innymi ruchami tego nie zmienimy" – mówi syn Zbigniewa Religi.

Przypomnijmy, iż kandydat Prawa i Sprawiedliwości gościł już w Grójcu. Miało to miejsce w ostatnią sobotę stycznia. Wówczas Andrzej Duda wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w sali konferencyjnej starostwa powiatowego.

 

 

Spotkanie w Szpitalu Powiatowym #Grójec

Posted by Andrzej Duda on 7 kwietnia 2015

 

 

W szpitalu powiatowym w Grójcu, jednym z ważniejszych punktów na trasie podróży Andrzeja Dudy po Polsce, kandydat na Prezydenta RP spotkał się we wtorkowe (07.04) popołudnie z przedstawicielami świata medycznego - postaciami zasłużonymi dla polskiej służby zdrowia. 

 

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda zaznaczył, że ten szczególny dzień, jakim jest Światowy Dzień Zdrowia (obchodzony od 1950 r., ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia), jest zarazem dobrym momentem na rozmowę o sytuacji samej polskiej służby zdrowia.

 

- Naprawa służby zdrowia, poprawy powszechnego korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej jest dziś ważnym zadaniem. Według CBOS większość Polaków ocenia negatywnie funkcjonowanie służby zdrowia - mówił Andrzej Duda, punktując negatywne w skutkach decyzje ministra Arłukowicza oraz premier Kopacz.

 

Za takie uznał m.in. nieudany projekt wprowadzenia pakietu onkologicznego, który niestety tylko przedłużył chorym oczekiwanie na leczenie. Winą za taki stan rzeczy Andrzej Duda obarczył brak chęci rozmowy ze strony rządu i ministra zdrowia.

 

Jak wykazywał Duda, w zakresie polskiej służby zdrowia potrzebny jest dialog. Ruch przekształcenia polskiej służby zdrowia w kierunku prywatyzacji nie przyniósł bowiem Polakom możliwości poprawy dbania o swoje zdrowie.

 

- Potrzebna jest poprawa, odejście od komercjalizacji; potrzebna jest debata, jak naprawić polską służbę zdrowia, jak zatrzymać młodych ludzi: lekarzy, pielęgniarki w kraju - wyliczał kandydat PiS na prezydenta.

 

Andrzej Duda podkreślił jednocześnie, że obecnie w Polsce brakuje pielęgniarek, a te, które są, są bardzo źle wynagradzane. Dlatego też, by szukać godnych warunków pracy i płacy, wyjeżdżają zagranicę. 

 

- 33 proc. Polaków nie jest w stanie wykupić recept  - przypomniał. I właśnie to, według Dudy, są podstawowe bolączki, jakie dotykają Polaków.

 

Dlatego też „czas powrócić do służby zdrowia nie takiej, która nakazuje lekarzom liczyć, jak chce tego premier Kopacz i minister Arłukowicz od 8 lat, a leczyć. To zawsze powtarzał prof. Religa i taki model jest najbardziej adekwatny”.

 

Według Andrzeja Dudy, polska służba zdrowia potrzebuje informatyzacji, elektronicznej karty pacjenta, elektronicznych recept. Niezbędna jest nam również realizacja idei prof. Zbigniewa Religi odnośnie sieci szpitali, „by móc adekwatnie reagować na zapotrzebowanie pacjentów”.

 

- Potrzebna jest opieka zdrowotna dla dzieci. Dziś 90 proc dzieci ma próchnicę, potrzebne są gabinety dentystyczne w szkołach - mówił, silnie akcentując, iż publiczna opieka stomatologiczna jest koniecznością.

Zmianie powinien również ulec sposób zarządzania służbą zdrowia, dobre rozłożenia procedur w sensie ich finansowania są koniecznością, zaś na lekarzach nie można wymuszać biurokratyzacji.

- Służba zdrowia nie może być nastawiona na zysk; trzeba likwidować niepotrzebne instytucje generujące konflikty - przypomniał Duda, wykazując, że w pierwszej kolejności należy zlikwidować NFZ, zaś fundusze przenieść w ręce wojewodów, którzy z kolei powinni, na zasadzie decentralizacji, odpowiadać za swój region przed ministrem.

 

- Zmiany są możliwe, tylko trzeba rozmawiać, a nie realizować strategię min. Arłukowicza i rządu: dokonywania zmian na siłę, bez konsultacji ze społeczeństwem i lekarzami. Pod auspicjami prezydenta powinna się odbyć dyskusja na temat dalszego funkcjonowania służby zdrowia - dodał.

W konferencji prasowej wzięli również udział przedstawiciele świata lekarskiego: Grzegorz Religa, Bożena Banachowicz, Marcin Czarniecki, Marcin Katkowski, Adam Sandał.

www.AndrzejDuda.pl

TAGI:

Komentarze (110):

Anonimowy Muzyk ; 7 kwietnia 2015, 12:46

Aaaaj tam kolejny oszust który chce nachapać się pieniędzy ;)

bang; 7 kwietnia 2015, 13:09

Nie ma czym się chwalić. Wręcz przeciwnie, to hańba.

wyborca; 7 kwietnia 2015, 17:59

No cóż, każdy sądzi według siebie, to taki komentarz do anonimowego muzyka, który widzi samych złodziei.

Ali; 7 kwietnia 2015, 19:46

@wyborca: a kimże oni wszyscy są? Ci od lewa do prawa, no kim? Wszystko w tym kraju pada na pysk a oni wychwalają się byle bzdetami

Chory; 7 kwietnia 2015, 20:03

Na tle zdjcia widzę lekarzy, pielęgniarki, ratowników. Pytanie - czy oni byli w pracy? Czy do ich obowiązków należy w czasie pracy asystowanie politykowi? Czy maja zapłacone za dzisiejsza dnóiówkę przy kawie, kwiatach, uściskach, oklaskach itd. A może w Grójcu nie chorych, kolejek do lekarza i nie maja co robić.? Bo jak pacjent przyjdzie na izbę przyjęć to nie ma lekarzy, sa mocno zajęci, nie mogą żejsc itd. Szczególnie jak w nocy śpią.

do Ali; 8 kwietnia 2015, 12:33

Chyba pan/pani nie orientuje się w polityce.Oskarżanie ludzi, którzy chcieliby coś dobrego zrobić dla nas i nie są uwikłani w układy to krótko mówiąc jest bezpodstawne. Przypomnę. że to PO i PSL rządzą od 8 lat i to w tym czasie wszystko padło na pysk. Dziwię się, że wyborcy nie kumają o co w tym wszystkim chodzi. Może warto oglądać tv republikę.

Ali; 8 kwietnia 2015, 15:58

@ do Ali (8 kwietnia 2015, 12:33) : stwierdziłem, że wszyscy od lewa do prawa są obłudni więc przypominanie mi kto dziś i od 8 lat \"rządzi\" jest nie na miejscu. Ordynacja wyborcza jest tragiczna i nie ma nic wspólnego z demokracją. Nie ma szans na zmiany osób przy władzy (sejmie).

Pilęgniarka; 8 kwietnia 2015, 20:47

cytuje - \"Na tle zdjcia widzę lekarzy, pielęgniarki, ratowników. Pytanie - czy oni byli w pracy? Czy do ich obowiązków należy w czasie pracy asystowanie politykowi? Czy maja zapłacone za dzisiejsza dnóiówkę przy kawie, kwiatach, uściskach, oklaskach itd. A może w Grójcu nie chorych, kolejek do lekarza i nie maja co robić.? Bo jak pacjent przyjdzie na izbę przyjęć to nie ma lekarzy, sa mocno zajęci, nie mogą żejsc itd. Szczególnie jak w nocy śpią.\"

Na tle zdjęcia NIE MA pielęgniarek i ratowników medycznych z naszego szpitala !!!!!!!! Nie \"asystowałyśmy \" panu Dudzie ! Proszę nas nie obrażać .

duduś; 9 kwietnia 2015, 08:14

po chorobę żeś tu przyjechał? my nie chcemy być utożsamiania z zagłębiem PIS-u ani żadnej innej partii.

Realista; 9 kwietnia 2015, 08:23

@ do Ali- Jaki jest sens ciągle głosować na socjalistów?
Przecież jaka by to nie była socjalistyczna partia, to i tak nasze pieniądze będą re-dystrybuowane, na czym ewidentnie straci podatnik.....
Jest tylu kandydatów i partii pozasystemowych. Dajmy szanse innym ludziom, a tym co już rządzili podziękujmy.
\"Głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać różnych rezultatów\"- A. Einstein

aa; 10 kwietnia 2015, 05:32

Po co do szpitala przyjechał p. Duda i cała świta z PIS? Opowiadają ludziom bajki o tym, że służba zdrowia powinna być publiczna, że trzeba odejść od komercjalizacji szpitali, że lekarze powinni leczyć nie zważając na koszty tylko na dobro pacjenta, a po cichu dogadują się z operatorem zewnętrznym i ustalają już warunki wydzierżawienia grójeckiego szpitala. Pewnie za chwilę pod młotek pójdzie też Nowe Miasto, bo tam już odwołali dotychczasowego dyrektora i ulokowali swojego. Może najwyższy czas, żeby gazety zaczęły o tym pisać, a radni zaczęli pytać.
Jak poprzednia władza chciała wydzierżawienia szpital, to p. Suski i p. Karczewski utworzyli Komitet Obrony Szpitala. Teraz pewnie powiedzą,że szpital jest tak zadłużony, że powiat nie ma innego wyjścia tylko musi szpital wydzierżawić.


Gniewko; 10 kwietnia 2015, 09:44

....skąd wy idziecie, z Grójca może? A nie szukaliście tam szpitala? Kto wam to zrobił?..+...Wyście Jurand ze Spychowa!!!

Windyaktor z Łukowa; 10 kwietnia 2015, 15:15

Za wypożyczenie sali w starostwie nie zapłacił, a w szpitalu zapłacił? czy znowu na krzywy ryj? Mam pytanko do kontynuatora wielkiego dzieła największego prezydenta IV RP, ile operacji, ile ludzkich istnień można uratować za 3 mld, które poszły do Biereckiego firemek ze Skoków? Ty obłudna kreaturo !

do windykator z Łukowa; 10 kwietnia 2015, 20:19

obłudną kreaturą to ty jesteś, spójrz w lustro, zanim powiesz coś głupiego, wybołco peło!!! a o Smoleńsku, też będzie ujawniona Prawda jak Katyń, ale po LATACH!!! i nie piej tu nienawiścią, pisząc BZDURY, że to wyborcy PIS są żli!!

anty duduś; 10 kwietnia 2015, 20:27

mów o sobie duduś, ja popieram PANA DUDĘ, nie wypowiadaj się w moim i wielu innych mieszkańców Grójca, jesli ty jesteś CZERWONY, to proste, że nie lubisz PIS-u, ale to twoja sprawa, gówno mnie obchodzą twoje przekonania PŁŁŁŁOLITYCZNE!!!!!!

Do anty duduś; 11 kwietnia 2015, 19:31

Jesteś więc prosty jak kłębek drutu cholerny partyjniaku. Głosuj na ludzi a nie na partie. Po co nam one?

windykator z Łukowa; 12 kwietnia 2015, 12:35

Do tej tęgiej głowy, która mi odpowiadała. Nie porównuj Katynia do Smoleńska, w Katyniu ludzie oddali życie za to żebyś pisowcu, zapewne paskudną mordą, mógł szczekać i opowiadać banialuki w internetach i innych. Nie porównuj tego bo plujesz na pamięć o tych bohaterach. Smoleńsk to wypadek spowodowany: brakiem asertywności pilotów (nie potrafili odmówić małemu), głupotą generała i dyrektora, który branzlował między salonem i kokpitem mieszając załodze w głowie , głupotą a jednocześnie pychą człowieka, któremu nie należy się pochówek tam gdzie leży - obraża wielkich polaków jako obecnych sąsiadów. Leciałeś brzydalu kiedyś samolotem? jak jest mgła to się nie ląduje! Lech Wałęsa słusznie kiedyś powiedział, wybierzcie braci to dojdzie do tragedii, długo nie trzeba było czekać.
Do całości układanki potrzebujemy tylko zapisu rozmowy braciszków.

do duduś; 12 kwietnia 2015, 16:26

gdybyś pomyślał, to byś wiedział, że za partią stoją ludzie, którzy tę partię tworzą i Oni mi pasują, w przeciwieństwie do ciebie bo ty od lat na czerwonych głosujesz i nawet nie wiesz, że co jakiś czas zmieniają nazwę, PZPR< UNIA WOLNOŚCI< PLATWORMA OBYWATELSKA, a zapomniałem ci wyjaśnić, że w międzyczasie powstały odłamy PZPR tj. SLD< PARTIA PALIKOTA, to tak dla zamydlenia oczu gawiedzi nie myślącej, że to niby co innego, ale to ma jeden kolor, dalej czerwony.

duduś; 12 kwietnia 2015, 19:43

@ do duduś: za twym dudą stoi Kaczyński i inni z PiS. On jest tylko i wyłącznie marionetką jak Komorowski z PO, Ogórek z SLD i inne patałachy partyjne. Gdybyś myślał czytając wiedziałbyś, że jestem antypartyjny. Gdybyś wiedział co to demokracja nie pisałbyś tych swych bredni. Ty głodujesz na ludzi? Nie, Ty głosujesz na system partyjny, na ordynację wyborczą, która z demokracją nic nie ma wspólnego. Włącz myślenie bo przez takich jak Ty naszym krajem \"rządzą\" wciąż te same komunistyczne pyski.

do windykator z łukowa; 12 kwietnia 2015, 20:52

no niestety, ale jesteś w mniejszości, którzy w ten sposób myślą, bo jak widzę nie potrafisz odróżniać dobra od zła, próbujesz wmawiać wszystkim Nam, że Kaczyńscy to tacy niby źli, wymień choćby jedną rzecz, która ciebie jako zwykłego Kowalskiego dotknęła za rządów Kaczyńskiego jednego albo drugiego, to że próbował ścignąć niektórych ludków, którzy mieli nie po drodze z prawem, dla mnie było oki, bo w tej chwili, za rządów PO-PSL to nie ma nic wspólnego z Polską Prawa. I nie zamydlaj ludziom oczu Smoleńkiem, bo WIELU MŁODYCH NIE MA PRACY, WIELU JUŻ WYJECHAŁO ZA CHLEBEM ZA GRANICĘ, a tzw GRUBA KRESKA za rządów wałęsy , to po prostu wielki przekręt, nikt wam już nie wierzy, niestety.

daf; 12 kwietnia 2015, 21:12

Kult wodza, odrzucenie wolnego rynku na rzecz interwencjonizmu państwowego, forowanie ludzi mało kompetentnych ale za to z właściwym światopoglądem - to raczej PiS jest następcą PZPRm chyba też tak samo skończy - wyprowadzeniem sztandaru po jesiennych wyborach parlamentarnych

windykator z Łukowa; 13 kwietnia 2015, 08:23

To można lądować we mgle? fachowcu od parówek i zgniecionych puszek po energetykach. Ile będą nas kosztować skoki? Ile nas kosztuje raport Antka? co konkretnego wykrył Mariuszek razem z CBA jak przewodniczył? - na szczęście jak utrzyma się wyrok pójdzie pierdzieć w pasiaki. Ile PIS zbudował dróg za swoich rządów? Itd...
A Tadziu kiedy odda pieniążki, które zbierał na stocznię? A bym zapomniał Telegraf i Tygodnik Solidarność? gdzie kasa, co malutcy z nią zrobili? PIS taka biedota a ma działkę i budynek w centrum Warszawy wartą kilkadziesiąt milionów.
Pisowcy wspierają zbieranie 1% na fundację anty kapłana z Torunia, szczyt podłości zabierać pieniądze np na hospicja dla dzieci.
Ostatnie lata, to dla Polski skok cywilizacyjny, czy się podoba czy nie obłudniku.


'Wziesień"; 13 kwietnia 2015, 09:05

....Wzruszające, prawda? Piękne, beautiful. Ja słucham (czytam) i płaczę...
Windykator, Daf i aa weżcie sobie zróbcie na początek po 10 pompek i przysiadów, bo najwyrażniej wam krew od mózgu odpłynęła. I nie wciskajcie tu na forum ludziom kitu.
Pan DUDA jest spoko gość. Gdyby jeszcze tak miał media za sobą jak B. Komorowski to śmiało wygrywa w pierwszej turze.
A tak na marginesie, tu do wszystkich smutasów - KEEP SMILING, uśmiechnij się, jutro zaświeci słońce, jutro będzie lepiej!!!

do wziesień; 13 kwietnia 2015, 10:01

Pouczać to sobie możesz dzieci w domu, prawda kole w oczy kłamczuszku?
Ja się uśmiecham, to wy pisuary plujecie na Polskę, bo nie umiecie wygrać wyborów.
Nie umiecie docenić tego co mamy, chcielibyście zrobić z tego kraju zaściankową budę, brzydzę się pisem i waszą ideologią.
Z góralskim pozdrowieniem ssij ciupagę.
windykator z Łukowa

temida; 13 kwietnia 2015, 11:20

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do windykatora; 13 kwietnia 2015, 14:12

Pan, Panie wyluzuj szorty Pan, Panie. Przesadziłeś Pan, Panie z tym PIS-em jak i z tym uśmiechaniem się do siebie :))).
P.S.
Nie porównuj mnie Pan, Panie do \"kłamczuszków\" bo przynosisz ujmę tym co potykali się ze mną - jak mawiał klasyk. I zrób Pan, Panie wreszcie te pompki i przysiady albo coś łatwiejszego - najlepiej przejdż się Pan, Panie.
Wziesień

anty partyjniak; 13 kwietnia 2015, 15:16

Andrzej Duda niech jadzie do siebie do Krakowa na lans a nie w Grójcu się rozsiedział. To samo do innych partyjniaków, wypad do domu !!!

do antypartyjniaka; 13 kwietnia 2015, 19:09

nie sądź panie podług siebie, to po pierwsze, po drugie PAN DUDA PRZYJECHAŁ I ODJECHAŁ W SPOKOJU, NIKOMU NIE WADZĄC, nie chcesz go oglądać, nie oglądaj, ale po 1945 roku, jak ruskie przyjechali, to zostali na 70 LAT, SIEJĄC CZERWONĄ ZARAZĘ, którą zapewne i ty się zaraziłeś, sądząc po twoim wpisie, RÓB, wypad, ALE ty,, ZARAZO DO DOMU!!
WAM JUŻ DZIEKUJU TAWARISZIU!!!!

do redakcji; 13 kwietnia 2015, 19:22

Wyłączcie komentarze. Po co psuć dobre imię portalu, który siłą rzeczy będzie oceniany poziomem głupich komentarzy.

nick; 13 kwietnia 2015, 19:27

A \"dziekuju\" to w jakim języku? Chyba suahili, po rosyjsku \"spasiba\". Do szkół nie było po drodze?

gość; 13 kwietnia 2015, 20:06

Ale dlaczego nie było żadnych informacji o tej wizycie? Chętnie zobaczyłabym na żywo kandydata na prezydenta - niezależnie od tego, czy go popieram czy nie. Jak wszystko w Grójcu - całkowita konspiracja.

windykator z Łukowa; 13 kwietnia 2015, 21:31

Bardzo mądry co pisze wyłączcie komentarze. Jak redakcja wyłączy tzn. że są kolejnymi klakierami pisu, a co nie podoba się ton?, może wszyscy mają kochać Jareczka i jego wspaniałego braciszka - największego prezydenta IV RP. Malutki komentarz do tego anty partyjniaka, pachnie mi tu śpiącą mumią w Europarlamencie - Korwinem, następny poważny kandydat, śmiechu warte. Ewentualnie anty partyjniak popiera kandydata, któremu dawno temu, jeszcze w Jarocine wódka wypaliła mózg.
Rzeczywiście, nie ma z kim przegrać.

anty partyjniak; 14 kwietnia 2015, 09:43

@ windykator z Łukowa (13 kwietnia 2015, 21:31)
a kogo mam poprzeć? Tak jak Ty ukochaną PO? Jeśli mam wybór pomiędzy Unią Wolności (PiS i PO), PSL-em, SLD i innymi \"partiami\" to wybiorę Kukiza. Podoba mi się działanie JOW-ów i chcę zmiany ordynacji. PO obiecała to już lata temu i................ zmieliła.

Do gościa; 14 kwietnia 2015, 19:41

A był pan/pani na spotkaniu z bronkobusem w Grójcu?- myślę, że nie. A dlaczego tak myślę, ponieważ na rynku gdzie powinny być tłumy była garstka gapiów. Proszę odpowiedzieć czy były zamieszczone informacje o tej wizycie? Trzeba nadmienić, że był bronkobus bez kandydata na prezydenta Komorowskiego. Nie przeszkadza panu/pani, że był raz i to bez kandydata? A Duda zaszczycił Grójec osobiście dwa razy.

taki jeden; 14 kwietnia 2015, 21:32

A kto to jest ta Duda? Tak konkretnie poproszę.

hahahaha; 14 kwietnia 2015, 22:13

Komorowski już przegrał TE WYBORY, bo WYBORCY zrozumieli intencje jego, bo w przyszłej kadencji zapowiedział podniesienie WIEKU EMERYTALNEGO DO 73 LAT,ha,hahaha BY ŻYŁO SIĘ W ZGODZIE!!!

do hahaha; 15 kwietnia 2015, 10:52

Mam dla ciebie rewelacyjny sposób na zarobienie mnóstwa pieniędzy. Jeśli tylko jesteś pewien wygranej Dudy sprzedaj wszystko co masz, weź dodatkowo kredyt i wszystkie pieniądze postaw u buków na Dudę. Jeśli wygra z każdego tysiąca zarobisz 5 tys - będziesz bogaty i do końca życia już nic nie będziesz musiał robić. Prawidłowa diagnoza jest podstawą każdego sukcesu, jeśli się nie mylisz będziesz bogaty. Jeśli nie postawisz to znaczy że tak tylko pieprzysz bez sensu i nie wierzysz sam w to co mówisz.

do do haha; 15 kwietnia 2015, 14:35

mów tak dalej, a Polacy będą PRACOWAĆ DO 73 LAT, skoro udało im się bez najmniego PROTESTU PODWYŻSZYĆ WIEK emerytalny do 67 LAT, to kto zabroni platformie i komorowskiemu b. PODWYŻSZYĆ wiek EMERYTALNY DO 73 LAT, JAK JEST np.. W SZWECJI? Bo emerytury w tym kraju niedługo nikt nie POBIERZE, a dlaczego??//////, BO NIE DOŻYJE!!!!

wyborca; 15 kwietnia 2015, 14:42

Żonusi też mówię jak się zdenerwuje na mnie - ZGODA I BEZPIECZEŃSTWO!!!
I wiecie co mi odpowiada - NIE WKU.... MNIE!!!
Widocznie nie działa to hasełko :)))))))))))))

cóż; 15 kwietnia 2015, 21:35

gdzie dwóch sie bije...

do cóż; 15 kwietnia 2015, 22:16

o czym waść piszesz?????, ja tylko chcę, żeby w Polsce było NORMALNIE, czyli tak jak w cywilizowanych krajach. Nie chcę żyć w państwie policyjnym i nieudolnym, jak to ma miejsce w tej chwili, wybiorę zwyczajnie MNIEJSZE ZŁO, CZY PANA DUDĘ, bo o b. komorowskim, to jedynie mozna zaśpiewać,,
ALE TO JUŻ BYŁO, I NIE WRÓCI WIĘCEJ........I TAK DALEJ..,
A do obecnego b. komorowskiego czuję OBOJĘTNOŚĆ, tylko z boku go podpatruję, jak przynosi OBCiACH w kraju i za granicą, no przecież po 5 LATACH prezydentury to nie może mieć takich szceniackich wpadek, jak np. ostatnio w Japoni, gdzie wołał do kozieja,, no chodź Szogunie, chodź Szogunie mój, zresztą wejdź na - you tube

abc; 16 kwietnia 2015, 09:53

Komorowski całe życie walczył dla Wolnej Polski. W latach 70-tych kiedy o odwagę nie było tak łatwo jak dzisiaj był jednym z pierwszych którzy jawnie walczyli z komuną (obok Moczulskiego, Lipskiego, Kuronia, Macierewicza, Michnika, Naimskiego, Romaszewskiego, Lityńskiego, księdza Sadłowskiego, Onyszkiewicza, Wyszkowskiego, Walentynowicz, Wałęsy, Lisa, Gwiazdy, Niesiołowskiego, Olszewskiego). W Wolnej Polsce sprawował wiele najważniejszych funkcji w Państwie. Duda to tylko bezwolna marionetka w rękach Kaczyńskiego o której po wyborach wszyscy zapomną kiedy będzie już bezużyteczny tak jak to było w przypadku prof.Glińskiego. Gafy mniejsze lub większe natomiast mają wszyscy politycy (\" nie wmówią nam że białe to białe a czarne to czarne\", \"ja jestem całym dobrem\" , całowanie w rękę Sikorskiego, sojusz z Samoobroną i zrobienie Leppera wicepremierem). Liczy się natomiast praca dla Wolnej Polski, a nie kolejne kampanie nienawiści i fałszu (mgła smoleńska, hel smoleński, celowe złe naprowadzanie pilotów, wybuch smoleński, dobijanie ocalałych). Ciemny lud już tego nie kupi od typów rodzaju Kurskiego. Jakby Kaczyński wierzył że prezydent może być z PiS-u to by sam wystartował, a nie wypuszczał człowieka bez dorobku, doświadczenia i szans (tak jak SLD z Ogórek).

cba; 16 kwietnia 2015, 10:59

@ abc (16 kwietnia 2015, 09:53) :
powieś kolego sobie Komorowskiego portret nad łóżkiem, może jeszcze Tuska obok. Dudy i Kaczyńskiego również, tam gdzie chesz.
co do Komorowskiego to nie wygląda na styranego tą walką a jego przeszłość jak jaskrawa raczej nie jest.

abc; 16 kwietnia 2015, 11:34

Niszczenie autorytetów Państwa Polskiego i występowanie przeciw jego legalnym organom jest działalnością antypolską i może być tylko na rękę wrogom Polski w tym głownie Kremlowi. Przed wojną komuniści zohydzali wszelkie organa Państwa Polskiego (sejm, rząd, Marszałka, prezydenta, sądy, administrację) po to aby nasze Państwo było łatwiejszym łupem sowietów i Niemców. Wydaje się że sytuacja się powtarza, sukcesy Polski są przedstawiane jako jej klęski (zdrowa gospodarka, budowa dróg ) i tylko może to cieszyć Putlera. Polski patriota nie występuje nigdy przeciw organom Państwa Polskiego (nie wyśmiewa, nie zohydza, nie nienawidzi). Jak ktoś uważa że żyje tu w państwie policyjnym i nieudolnym to niech się przeniesie do Rosji albo na Białoruś.

abc; 16 kwietnia 2015, 11:53

Były koalicjant PiS-u - Mateusz Piskorski z Samoobrony jest chociaż szczery - nie lubię Państwa Polskiego wolę rosyjskie i Putlera. Jest to przynajmniej logiczne, z punktu widzenia interesu narodowego Polski - haniebne, ale logiczne i szczere.

do abc; 16 kwietnia 2015, 12:02

Chyba pan nie zna historii i życiorysu obecnego prezydenta. Proszę korzystać z innych źródeł nie tylko z tych zagarniętych przez obecną władzę. Jeżeli nie wie pan gdzie sięgnąć po prawdziwe informacje mogę podpowiedzieć. Tj. np: telewizja republika lub portal niezależna pl.

do ABC; 16 kwietnia 2015, 12:47

Z całym szacunkiem dziękuję za te wypowiedzi, na szczęście nie jestem osamotniony w przekazie prawdy, reasumując, PIS nie może wygrać i ze swoimi przystawkami podpalają Polskę. Bardzo mądre zdanie kiedyś powiedział Stefan Niesiołowski: Nie wiedziałem, że łączy mnie coś z Lechem Kaczyńskim, w latach 70 zajmowaliśmy się wspólnie Leninem, ja wysadzałem jego pomniki, a on cytował go w swojej pracy.
pozdrawiam serdecznie
Windykator z Łukowa

wikary; 16 kwietnia 2015, 12:56

przepraszam, mam pytanie kiedy Profesor Gliński będzie aplikował na papieża, Duda po wyborach, chyba na biskupa?

abc; 16 kwietnia 2015, 13:10

Znam świetnie i telewizję Republika i portal niezalezna.pl. Są to organy medialne PiS-u i nigdy nie napiszą niczego złego i kimś z PiS-u ani niczego dobrego o kimś z innych partii. Typowa propaganda na użytek partyjny. Przez gardło im nie przejdzie że Komorowski w czasach PRL-u siedział w więzieniu za walkę z komuną, a Kaczyński przespał początek stanu wojennego, bo go nikt nie obudził w niedzielę rano. To nie znaczy że piszą tam tylko kłamstwa, piszą dużo prawdy o ile jest zgodna z duchem PiS, jeśli nie to milczą. Jeśli są jakieś niecne dane o Komorowskim po proszę o szczegóły, ale nie o plotki i pomówienia - tylko fakty. Na zasadzie plotek i pomówień można by napisać że Kaczyński współżyje ze swoim kotem, ale w to uwierzy co najwyżej idiota

cba; 16 kwietnia 2015, 13:11

@ abc (16 kwietnia 2015, 11:34)
człowieku, gdzie Ty żyjesz? Jakie Ty masz pojęcie o zdrowej gospodarce skoro uważasz, że w naszym kraju jest ona zdrowa??? Piszesz o budowie dróg? a gdzie je budują? Ty śmiesz to co robią nazwać budową? Widziałeś kiedykolwiek taką?

abc; 16 kwietnia 2015, 13:25

Chłopie, wyjdż z domu, wsiadź w samochód i pojedź autostradą do Gdańska, do Radomia, do Wrocławia, do Swiecka, myslisz że same się zbudowały, że wymodlił to ojciec Dyrektor z posłanką Kempą. PiS jak rządził nawet nie miał planów budować autostrad

do cba; 16 kwietnia 2015, 13:32

Posłuchaj pisowska gawiedzi: kiedyś jechało się do Szczecina 8-9 godz. teraz 5 godz., do Gdańska kiedyś 6 godz dzisiaj 3,5 max 4. Czy Wam się to podoba czy nie w Polsce jest zmiana cywilizacyjna. Za przedszkole płaciłem prawie 500 zł dzisiaj płacę 200 zł. Nie ma możliwości z Wami dyskutować, żadne argumenty nie docierają. Nikt nie mówi, że w Polsce nie ma biedy, jest wszędzie. Mam jednak pytanie jaką pomoc prywatnie udzielają członkowie i sympatycy PISU, np: Szlachetna Paczka, Orkiestra, Caritas itp, czy pokazałeś jaką masz naprawdę wrażliwość, czy pomogłeś jakimś biednym ludziom? czy podzieliłeś się z potrzebującym talerzem zupy? Czy kupiłeś spotkanemu na ulicy biednemu dziecku najtańsze buty, żeby miało ciepło w nogi? Środowisko pisu poprzez anty kapłana z Torunia
zabiera potrzebującym 1 %, namawiając do wpłacania na fundację Rydzyka. Jesteście bandą obłudników. Te media, na które się powołujesz, są uzależnione od SKOKÓW czyli od pisu.

do cba; 16 kwietnia 2015, 13:52

pisałem to ja
windykator z Łukowa

drogowiec; 16 kwietnia 2015, 13:56

Dodam jeszcze drogę do Wrocławia, kiedyś nawet 6 godz, dzisiaj 3.5 godz.
Za chwilę pojedziemy ekspresówką w całości do Białegostoku. To nie wszystko, ile jest poprawionych dróg o mniejszym znaczeniu, Polska to wielki plac budowy.
Czy PISda nam więcej?

do do cba i abc; 16 kwietnia 2015, 14:12

Tym właśnie się różnimy, że nie używamy insynuacji i kłamstw. Gdyby było jak mówicie, że pisowska gawędź ma republikę czy portal niezależna pl., finansowana przez PIS czy SKOKI to mielibyśmy wielki cyrk w mediach \"gównego\" nurtu przez 24 godziny na dobę. Jeszcze raz zapraszam na oglądanie i czytanie tych mediów. Gdyby było to co mówią nieprawdą to byłyby sprawy w sądzie. Proszę pisać prawdę i nie używać określeń, które nie przystoi Polakom. Pozdrawiam.

abc; 16 kwietnia 2015, 14:32

Proszę więc o jeden cytat z tych mediów nieprzychylny politykowi PiS-u (nawet jak Lipca aresztowali to milczeli) i jeden cytat pochlebny o kimkolwiek spoza PiS-u.

kronikarz; 16 kwietnia 2015, 14:42

W Tygodniku Powszechnym jest piękny artykuł o micie wielkiego prezydenta, poczytaj gawiedzi.
Mam pytanko za 100 punktów, jakich mediów jest właścicielem skokowska firemka Apella? może W Sieci?
nieprawda? o jej na stronie tej instytucji mówią nieprawdę?

abc; 16 kwietnia 2015, 15:03

Proszę więc o jeden cytat z tych mediów nieprzychylny politykowi PiS-u (nawet jak Lipca aresztowali to milczeli) i jeden cytat pochlebny o kimkolwiek spoza PiS-u.

cba; 16 kwietnia 2015, 19:10

@ windykator z Łukowa:
Hej miły peowcu, na jakie ja media w którejkolwiek swej wypowiedzi się powołuję? Mieszają Ci się kartki, z których przepisujesz? Poza tym, podkreślam to z pełną stanowczością, jestem przeciwnikiem każdej partii na polskim rynku. Nie przypisuj mi żadnej z nich.

do cba, windykator z łukowa i innych z PO; 16 kwietnia 2015, 21:31

Polska Telewizja , w tym TVP Info, podały ok. godziny temu, iż w Polsce systematycznie ROŚNIE liczba OSÓB żyjących w skrajnym UBÓSTWIE i tak w ROKU 2013 MAMY 3 MILIONY, słownie TRZY MILIONY.
3 miliony LUDZI, które nie mają co do GARA włożyć, aby przeżyć kolejny DZIEŃ,
a taki CYMBAŁ GADA O BUDOWIE tych śmiesznych ekspresówek, nazywając ich autostradami, na których się tworzą KILKUKILOMETROWE KORKI, PRZY BRAMKACH poboru opłat.
BY ŻYŁO SIĘ W ZGODZIE BIEDOTO,
BA, NAWET CI CO PRACUJĄ, A MAJĄ ZAMROŻONE PENSJE od właśnie wyboru PO I PSl do władzy czyli od ROKU 2008 będą niedługo NĘDZARZAMI, jak wybiorą PO I PSL ponownie do władzy na KOLEJNE LATA.
LUDZIE ZARABIAJĄCY NAJNIŻSZĄ PENSJĘ TJ 1750 ZŁ BRUTTO, do ręki otrzymują ok. 1200 zł, nie będę dzielił tej pensji na rodzinę I ILE WYNOSI TO NA 1 DZIEŃ PLUS OPŁATY ZA RÓŻNE MEDIA, ŚMIECI ETC, ETC, bo to jest zwyczajna ŻENADA I UPOKORZENIE LUDU PRZEZ WŁADZĘ.

Wyborca; 17 kwietnia 2015, 08:46

Dzień dobry, zastałem Jolkę? :)))))
P.S.
Mam wrażenie, że tu niektórzy słuchają tede and bezele \"jazda jazda jazda\" i zabierają tu dopiero głos.
Luzik Panowie, proponuję coś lżejszego, np. muzykę relaksacyjną.
I pamiętajcie - ...zawsze trzeba być człowiekiem... To z AUTSAJDERA grupy Dżem.
Pozdrawiam

wolf; 17 kwietnia 2015, 09:09

Facet pisze że na ekspresówkach stają bramki i trzeba płacic, chyba jednak nie wychodzi z domu (może go nie puszczają). A co do pensji minimalnej - w czasach PiS-u (2006 rok) wynosiła 899 PLN

do Wolf; 17 kwietnia 2015, 15:29

Daj sobie spokój, z pisowską gawiedzią nie ma co dyskutować, on zna tylko drogę na pielgrzymkę Radia Maryja, fakt S8 jeszcze w budowie, ale w Częstochowie już nie ma korków. Dla pisowca 899 brutto w 2006 to więcej i lepiej niż 1750 brutto w 2015. Zaraz powie, że inflacja. Dla pisowców powinien być w ramach NFZ nieograniczony dostęp do psychiatry.
W Polsce, z krajów byłego bloku płaca minimalna jest najwyższa w przeliczeniu na eur.
Windykator z Łukowa

xxxxxxx; 17 kwietnia 2015, 17:18

poczytaj sobie pełowcu, o pewnej psiapsółce naszej drogiej pani premier, ile kredytów sobie udzieliła, będąc prezesem w tym banku, w czasie trwania RZĄdów PO_PSL i nie obrażaj biednych ludzi, za które państwo ponosi odpowiedzialność.
PIS przynajmniej o nich myśli i nic nie może zrobić, bo wszystkie ustawy są przepychane, bo PO wraz z PSL mają większość w sejmie, a przypomnę ci , ustaw podpisanych przez prezydenta b. komorowskiego było 840, z czego 4 zawetował i wszystkie szkodzą POLSKIEMU SPOŁECZEŃSTWU.

BY ŻYŁO SIĘ W ZGODZIE BIEDOTO!!!! cytuje b. komorowskiego.

do xxxxxx; 17 kwietnia 2015, 19:34

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi pisowcu: o spółce Telegraf, o tygodniku Solidarność, o przespanym stanie wojennym, o wielomiliardowej aferze skoków, o działce i budynku na Nowogrodzkiej, o ministrze Lipcu, o zbiórce anty kapłana na stocznię, o wyprowadzeniu ponad 70 mln do Luxemburga, o nalewaniu piwka przed lądowaniem w Smoleńsku, o lądowaniu do skutku w Smoleńsku, o fałszerstwach asystentów w Europarlamencie, o mieszkaniu w komunistycznej części Żoliborza, o przyszłym papieżu prof Glińskim, o zachwycie Leninem w doktoracie największego prezydenta IV RP, o złożeniu doniesienia do prokuratury na pilotów ws. odmowy lądowania w Gruzji - co miało wpływ na późniejsze wydarzenia, o wspaniałej polityce zagranicznej intelektualistki Fatygi, o nurkowaniu Melexem po pijaku przez czerwono-nosego Karskiego, o zastraszaniu ludzi przez Casanovę Kaczmarka, o Antku, który doprowadził do ujawnienia agentów, o szkodach wyrządzonych Państwu i obywatelom przez CBA pod rządami Mariuszka - mam nadzieję, że pójdzie pierdzieć w pasiaki, o intrygach, pomówieniach upolitycznieniu prokuratury, o fobiach.o odwołaniu szczytu Trójkąta Wajmarskiego z powodu kartofli, o Rydzyku wykorzystującym biednych, starych ludzi i wiele innych przykładów głupoty.
Nie będzie PIS pluł na w twarz.
Windykator z Łukowa

gb; 17 kwietnia 2015, 21:44

Bardzo mądrze mówił, jestem apolityczny ale to co usłyszałem ma sens.

do windykator z łukowa; 17 kwietnia 2015, 21:57

ty się naprawdę czegoś boisz, bo mnie jest wszystko jedno czy w Polsce będzie rządzić SLD< czy PIS, BYLEBY NIE PO I PSL.

do doxxxxxxx; 18 kwietnia 2015, 15:55

Proszę nie powielać kłamstw, w które już nikt nie uwierzy. Przypomnę nagonki na PIS przed każdymi wyborami. Media głównego nurtu mocno nagłaśniają a później nie raczą przeprosić, albo to robią tak by do opinii publicznej nie dotarło. Tak było z kłamstwami o Kaczyńskich. Wygrali procesy a o tym nie trafiło do pana/pani. Wcale to nie dziwi. Ale jeżeli ktoś chce to w internecie można znaleźć wszystko. Co do innych insynuacji nie będę się odnosić, bowiem jest to obrzydliwe, wstrętne, kłamliwe i nie moralne. Proszę powiedzieć co w związku z tym co pan/pani napisała ma się człowiek nieskazitelny, nie powiązany z żadnym układem, który chce zrobić coś dla nas Polaków. Prośba jeszcze jedna proszę jednak sięgać po inne źródła informacji bo myśli pan/pani bardzo płytko. Proszę by jednak takie wpisy sprawdzać z wiedzą, a nie wypisywać zgodnie z pana partii hasłem \"zgoda i bezpieczeństwo\"!!!!!!!!!!!!!!!!! kłamać.

abc; 18 kwietnia 2015, 19:15

\"Człowiek nieskazitelny, nie powiązany z żadnym układem, który chce zrobić coś dla nas Polaków\" pownien pracować dla Państwa Polskiego i powinien unikać, kłamstw, pomówień, szkalowania innych, nienawiści. Andrzej Duda (jak jaj cała jego formacja polityczna) w swoich wystąpieniach prawie nic nie mówi o swojej wizji Polski a tylko o tym jak beznadziejny jest Prezydent Rzeczypospolitej, jak beznadziejne jest Państwo Polskie, jak beznadziejni są wszyscy z innych partii politycznych. Jest to specyficznie pojęta miłość do Państwa Polskiego i Polaków. Dokładnie takie same opinie feruje Putin - a on raczej nie jest polskim patriotą

emeryt; 18 kwietnia 2015, 21:42

Oglądam TVN24,TRWAM,INFO,REPUBLIKĘ i....myślę. I nie piszę kto,co,gdzie,kiedy i po co.Zachowajmy swoje zdanie dla siebie i działajmy,DZIAŁAJMY by było lepiej. Jeśli frekwencja w wyborach będzie wynosić np.70% możemy dyskutować.Jeśli decyduje 30% wyborców to o czym mowa? Naprawdę szkoda czasu na takie komentarze.

Do abc; 19 kwietnia 2015, 11:38

Proszę o argumenty do pana wypowiedzi. Rolą opozycjonistów jest punktowanie władzy i to robi Duda. Wszystko w jego przemówieniach to prawda. Nie opluwa nikogo, wręcz mówi o faktach. Jeżeli pan dyskredytuje kandydata opozycji tz. jest pan w tej partii. O nienawiści o której śmie pan przyczepić do opozycji, to proszę sobie przypomnieć manifestację, którą przygotowała PO w 2007 roku. To był początek nienawiści. Proszę o argumenty a nie pisanie co panu ślina na język przyniesie, czyli pisanie kłamstw i oszczerstw.

abc; 19 kwietnia 2015, 16:01

Czymś innym jest punktowanie władzy, a czymś innym wysmiewanie organów Państwa Polskiego (Prezydent bul, Komoruski, Tusk rudy zdrajca). To że PO w 2007 zorganizowało manifestecję przeciw PiS to normalna sprawa. PiS też może to teraz robić i robi, ale niech nie oskarża innych o zdradę, o niekontetencję. To nie jest w interesie Państwa Polskiego. A wogóle pani Tereso proszę o szacunek dla innych którzy mają odmienne poglądy polityczne. Cenię sobie że Pani wystepuje tu w wyważonej formie i taka dyskusja ma sens, a nie wzajemne epitety i pomówienia

do wszystkich pisowców; 19 kwietnia 2015, 16:13

W dniu wczorajszym Jarek wraz z kontynuatorem wielkiego dzieła śpiewali na Wawelu: Ojczyznę wolną, racz nam wrócić, Panie.
Czy pis nie żyje w wolnym kraju?, plujecie na bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę, jak można być takim cynikiem?
Tadeusz Mazowiecki, miał ogromne zasługi dla Polski i miał życzenie być pochowany w małej miejscowości, z której pochodził. Skromny i mądry człowiek, nie chciał nawet Powązek.
Tutaj Wawel, pomniki, skwery, ronda, pytam się za co? za płacz rodzin, osób które zginęły, przecież ten Pan, zajmujący miejsce koło wielkich, jest współwinny temu wypadkowi, zaczęło się w Gruzji.
Kardynał Dziwisz popełnił największy błąd pozwalając na ten cyrk wawelski. Podzielił społeczeństwo jak nigdy wcześniej, kościół odegrał ogromną rolę w zmianach ustrojowych, dzisiaj jest głównym dzielącym i wspierającym polaryzację obywateli. Pytam, się gdzie powinien leżeć ks. Popiełuszko, który oddał w cierpieniu życie za nas wszystkich?
Szanuję kościół Pieronka, Gocłowskiego Kaczkowskiego i innych popierających normalność i kompromis, Pan Jezus to miłość do bliźniego i prawda, wartości których brakuje kłamliwym biskupom i pisowi.
Windykator z Łukowa

do Pani Tereni; 19 kwietnia 2015, 17:14

Przepraszam, czy to ta Pani Terenia, która podczas kwitnącej jabłoni - imprezie apolitycznej, rozrywkowej i trunkowej przechadzała się pomiędzy stołami podpitych świętujących? Wciskając na siłę pisowskie wydawnictwa? Obrzydliwe. Nie widziałem innych partii tylko wy zawsze wykorzystujecie takie sytuacje - cały pis. Grójec to miasto wyjątkowo pisowskie, biuro poselskie w samym rynku.

kronikarz

do abc; 19 kwietnia 2015, 21:19

Nie wiem skąd przyszło panu do głowy, że jakaś pani Teresa to ja. Wyprowadzę pana z błędu, nie jestem tą osobą. Odpowiedzieć muszę również panu kronikarzowi. Obrzydliwością jest mówić o osobie czyli o pani Teresie w ten sposób. Jest bardzo pracowita, umiejąca trafiać do ludzi. Nie rozdaje alkoholu czy pieniędzy w czasie kampanii wyborczych. Co do naszego miasteczka jeżeli pan mówi, ze jest pisowskie to szczerze mówiąc nie ma pan pojęcia co się dzieje w Grójcu. Kompromitacja całkowita.

abc ; 20 kwietnia 2015, 08:31

To proste skąd mi przyszło do głowy że to pani Teresa, jako chyba jedyna w Grójcu w PiS-ie potrafi napisać kilka zdań bez rażących błędów.

centrala telefoniczna; 20 kwietnia 2015, 17:48

Ojej Andrzejek rozmawiał wczoraj przez telefon w kościele. Pewnie Jarunia dzwonił.

abc; 21 kwietnia 2015, 15:27

PiS nic nie pisze, czyżby się obraził?

do abc; 21 kwietnia 2015, 15:50

Niestety to nie jest merytoryczna dyskusja na tym portalu. Jaka nienawiść, podłość i same oszczerstwa!
\"Centrala telefoniczna\"- niech pan trochę nauczy się myśleć samodzielnie i wybierze kandydata, który nie gra jak by pan chciał. Czyli delikatnie mówiąc nie kłamie, nie oczernia żadnego z kandydatów a każdy nie tylko ma prawo do oceny,ale także punktować po pięciu latach urzędowania prezydenta. Proszę mi wskazać co takiego zrobił pan Komorowski dla nas Polaków?

abc; 21 kwietnia 2015, 17:30

Godnie reprezentował Państwo Polskie, unikał zatargów i bezsensownych kłótni, dbał o obronnośc Państwa, wspierał rząd w prowadzeniu codziennej polityki przez co ostatnie lata są okresem rozwoju gospodarczego, a nie recesji i upadku. Czy ktoś w tym czasie zrobił więcej? Są też inne wzorce prezydentury (Łukaszenka, Putin) ale one nie mieszczą się w ramach polskiego systemu konstytucyjnego.

abc; 21 kwietnia 2015, 17:43

Ale rozumiem że to co pisze to nie jest merytoryczna dyskusja.Proponuję więc kilka wątków merytorycznej dyskusji:
- jak zdrajcy Tusk z Komoruskim zamordowali prezydenta Kaczyńskiego
- jak zdrajcy chcą przdłużyć wiek emerytalny do 73 lat i sprzedać Polskę Niemcom, Ruskim i Żydom
- jak PO już wie że przegra wybory i dlatego kłamie narodowi wprowadzając gender i in vitro
- jak władza boi się narodu i wysmiewa się z ojca Dyrektora
- Komorowski nic nie zrobił dla narodu , jak Duda zostanie prezydentem to zrobi 10 razy więcej
- teraz Polska stoi na skraju przepaści jak PiS dojdzie do władzy to zrobi duży krok naprzód
Czy to byłaby dyskusja merytoryczna, a której Pani wspomina?

cba; 21 kwietnia 2015, 18:45

@ abc (21 kwietnia 2015, 17:43):

Wiesz, tolerancyjny jestem, ale teraz to przegiąłeś. Nie jestem za żadną partią ale nie sądziłem, że mamy tu takich synów wiatru i kurzu potocznie zwanych tumanami jak Ty. Pozwolisz, że teraz ja odniosę się do Twych wypunktowanych w większości bredni w kolejności:
- dawaj dowody albo przestań pieprzyć do jasnej cholery !!!
- tak samo sprzedawało SLD, PiS i inne ugrupowania
- czy Ty wiesz co to gender i in vitro?
- to zwykły oszust i złodziej
- Komorowski nie zrobił nic a Duda nie zrobi nic więcej
- za PiS-u nie było inaczej. Każda partia nas dyma i twe uwielbione, wciąż od 25 lat te same ryje będą dymały nas dalej !!!

abc; 21 kwietnia 2015, 19:26

Wow, zatkało mnie - facet nie pojął ironii, a w zasadzie sarkazmu. Myslałem że jak ktoś nie ma IQ na poziomie 45 to nie jest w stanie włączyć komputera. Widać że technika idzie do przodu

Do abc; 21 kwietnia 2015, 19:54

Merytorycznie to nie znaczy wypisywanie bzdur. Trochę faktów. Przed wyborami Komorowski obiecywał możliwość wyboru wieku przejścia na emeryturę. Nie dotrzymał słowa, a wręcz w pełni poparł zagrabienie pieniędzy Polaków z OFE. Mówił, że podwyższanie podatków to najgorsze rozwiązanie na poprawę gospodarki państwa, po czym podpisał ustawę 23% wat, podpisał ustawę o podwyższeniu składki rentowej, akcyzy itd. Wszystkie ustawy przyjęte przez rząd poparte przez Komorowskiego.Ostatnie pytanie do pana/pani jak również do wszystkich głosujących na Komorowskiego i PO.- Co jeszcze musi zrobić ten człowiek i jego partia, żebyście przejrzeli na oczy i powiedzieli sobie wprost, jesteśmy oszukiwani. Ma pan/pani jeszcze czas na refleksję. Na koniec proszę nie wypisywać kłamstw.!!!Co zrobił PIS? odpowiem panu/pani, zaczął po złodziejskich rządach naprawiać kraj.

cba; 21 kwietnia 2015, 20:14

@ abc:

Poziom Twego IQ musi być ujemny skoro tak debilnych ironii czy sarkazmów używasz tumanie jeden. Gdyba miał choć jeden na plusie tak jak Twój idol BUL Szogun Komorowski nie dzieliłbyś społeczeństwa takimi tekstami. Tak tylko i wyłącznie pogłębiasz podziały a to dobrze Twej Ojczyźnie nie wyjdzie.

do Nie Tereni i innych pisowców; 21 kwietnia 2015, 22:33

Poproszę pisostwo o odpowiedzi dotyczące kontynuatora:

1. Dlaczego, powołując się w uzasadnieniu na zasadę \"praw nabytych\", nie zbadał stanu faktycznego, który w przypadku SKOK-ów oznaczał de facto prawa nabyte Grzegorza Biereckiego do czerpania prywatnych korzyści przez niego samego, jego brata, znajomych i polityczny układ otaczający SKOK-i.

2. Czy zdawał sobie sprawę z tego, że Grzegorz Bierecki poprzez fundację, której był prezesem, kontrolował 75 proc. głosów w Kasie Krajowej, tj. trzy razy więcej niż Kasy zrzeszające ponad 2 mln członków; że był on praktycznie nieodwoływalny i niekontrolowany przez nikogo i że wykorzystywał Kasy do prywatnego bogacenia się.

3. Dlaczego zignorował we wniosku do Trybunału argumenty o patologiach w SKOK-ach, przytoczone m.in. w uzasadnieniu do ustawy o SKOK-ach, w debacie parlamentarnej, w głosach publicystów, i dlaczego nie zamówił na użytek Kancelarii Prezydenta ŻADNEJ niezależnej opinii.

4. Czego dotyczyły spotkania jego i szefa Kancelarii Prezydenta Macieja Łopińskiego z Grzegorzem Biereckim, głównym lobbystą zainteresowanym utrzymaniem kontroli Kasy Krajowej nad SKOK-ami, odbyte w czasie przygotowywania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, tj. 17 i 25 listopada 2009 r.

5. Dlaczego w tej sprawie korzystał szeroko, w tym przepisując dosłownie z opinii przygotowanych dla Kasy Krajowej, kontrolowanej przez Grzegorza Biereckiego, i z jednej opinii anonimowej przez nikogo niepodpisanej.

6. Dlaczego oparł uzasadnienie do wniosku jedynie na opiniach powołujących się na teoretyczne zalety spółdzielczości, a zupełnie pominął sygnały o wynaturzeniach i patologiach, które panowały w SKOK-ach, a które ustawa usuwała.

7. Czy pisanie wniosków do Trybunału Konstytucyjnego przy udziale lobbystów było standardem w Kancelarii Prezydenta RP za czasów Andrzeja Dudy czy też dla Grzegorza Biereckiego zrobiono wyjątek i dlaczego.

8. Czy ktoś wywierał na niego presję, żeby przez wniosek do Trybunału oddalić w czasie uporządkowanie systemu SKOK-ów.

9. Czy przygotowując uzasadnienie, zdawał sobie sprawę z tego, że przyczyni się do utrwalenia kolejnej patologii polegającej na przyjmowaniu do Kas każdego, kto się zgłosił, wbrew spółdzielczej zasadzie o potrzebie więzi między spółdzielcami, w rezultacie czego na walne zgromadzenia SKOK-ów, liczących kilkadziesiąt tysięcy osób, przychodziła grupka pracowników SKOK-u akceptująca wszystkie propozycje swoich szefów z zarządu.

10. Dlaczego w 2012 roku, po wycofaniu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego większości zarzutów do nowej ustawy z Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Duda wraz z liczną grupą posłów PiS-u, wysłał do Trybunału własny wniosek, w którym ponownie zakwestionowano nadzór KNF-u nad Kasami, a nawet możliwość odmówienia zgody na powołanie na prezesa zarządu Kasy osoby skazanej za przestępstwo czy winnej strat finansowych. Gdyby Trybunał przychylił się wniosku PiS-u, to prezesi Kasy Wołomin, którzy siedzą w areszcie pod zarzutem gigantycznych malwersacji, dalej mogliby pełnić swe funkcje.

Nie mówić o zdradzie tylko odpowiadać gawiedź!

Do do nie Tereni i innych pisowców; 22 kwietnia 2015, 10:37

Trzeba proszę pana zgłębić swoją wiedzę na temat SKOK-ow, a nie kontynuować kłamstwa z reżimowych mediów. Odsyłam do portalu \"w polityce pl\". Nie będę kontynuować rozmowy z człowiekiem, który tu wypisuje takie brednie. PIS zapewniam pana jest jedną z uczciwszych partii. A jeszcze jedno Platforma Obywatelska przez osiem lat szuka coś na PIS i znalazła DORSZA za 8 zł. ha, ha, ha............

pytajnik; 22 kwietnia 2015, 11:08

Odpowiedź na pytania pisowski trolu, czemu nie odpowiesz, SKOKI - Amber Pis kosztowały nas obywateli, na razie 3,3 mld. Przepraszam, nie wszystkich, Jarek nie ma konta, więc nie składa się na Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
Jak dla pisostwa pytania są nie wygodne to zaraz reżimowe media itp. Boże chroń Polskę przed Pisem.

windykator z Łukowa; 22 kwietnia 2015, 11:11

W sreci mogę użyć zastępczo jak papier toaletowy. Paskudny periodyk, ble

abc; 22 kwietnia 2015, 11:29

No i Skoki za kilka miliardow

wyborca; 22 kwietnia 2015, 12:11

Proszę napisać skoro PIS zamieszany w kradzież miliardów złotych, kto je ukradł? konkretnie z nazwiska i imienia. Lemingu, jeżeli jest to prawda to dlaczego PO jako władza rządząca nie kieruje sprawy do sądu? Czy znowu wrzutka przedwyborcza? Jeszcze jedno czy Ewa Kopacz jest z PIS-u czy z PO? Toż to ona właśnie jest członkiem SKOK Wołomin. Boże chroń Polaków przed obecną władzą.

abc; 22 kwietnia 2015, 12:55

Skoki zostały wydrenowane nie przez członków tylko przez zarządy, a PiS przez wiele lat bronił SKOK-ów aby nikt nie mógł ich kontrolować. W podzięce finansowali propisowskie media. O ile wiem już kilku gości ze SKOKów siedzi a sprawa jest jak to mawiał klasyk \"rozwojowa\"

do wyborcy; 22 kwietnia 2015, 14:21

Nie chcę mi się już pisać prostaku, ale nie można przejść obok takiej głupoty. Gdyby PO nie wprowadziła ustawy o nadzorze KNF nad Skokami mielibyśmy tragedię. Zrozum bucu, że pis chciało zablokować tę ustawę wszystkimi metodami. Nie mam nic przeciwko idei kas spółdzielczych, ale te w Polsce działają jak banki, a zabezpieczenia miały żadne. Jest mnóstwo poszkodowanych ludzi, również pracowników, którzy w ramach procedur udzielali kredytów a teraz mają poważne problemy, a Ci co tworzyli te procedury się śmieją.
Windykator z Łukowa

do abc; 22 kwietnia 2015, 14:22

Otóż to, już kilku gości siedzi a pan/pani nadal sądzi, że to PIS jest zamieszany w aferę SKOK-ów. Jest nie na miejscu, że ciągle oskarżany jest PIS. To jest śmieszne, że tyle lat rządzi PO i dzisiaj dopiero wyszła taka afera. Może to znowu wrzutka przedwyborcza. Przypomnę film w trzech aktach. Zupełnie jest taka sama sytuacja, po wyborach okazało się, że jest to nie prawda. Czy pan/pani może powstrzymać swoje emocje?

abc; 22 kwietnia 2015, 18:31

Emocję? Jestem zupełnie spokojny, czego również życzę Pani. Myśli Pani że pieniądze SKOK-u Wołomin znajdą się po wyborach? Nie sądzę. To jest przykład co wychodzi z tego jak PiS bierze się za gospodarkę. Już chyba lepiej żeby dalej koncentrowali się na mgle smoleńskiej.(helu, wybuchu, dobijaniu ocalałych itd). A jakby PO nie rządziło to afera SKOK-ów byłaby wielokrotnie większa i nigdy by nie wyszła na światło dzienne.

do abc; 22 kwietnia 2015, 19:34

Jeżeli bronili to mieli rację. Tu chodzi o coś innego. PO chciała swoje ręce położyć na ostatnim polskim banku. Widać co się dzieje w innych bankach - komedia i absurd. Są już w obcych rękach. Nie pamiętam, żeby były tak dogodne warunki dla klientów- procenty od procentów. Ludzie nie mają prawa się odezwać tylko muszą płacić raty jakie naliczą im banki. Te instytucje zdają sobie sprawę, że ludzie będą brać kredyty bo życie ich zmusza.Powracając do SKOK-ów w dalszym ciągu uważam, że są najbezpieczniejsze i dla wszystkich. SKOK Wołomin zagarnięty przez PO i to tam była afera. Myślę, że do czasu wyjaśnienia sprawy w sądzie nie powinno się oskarżać kogokolwiek a pan/pani właśnie to czyni. Jeszcze jedno pytanko czy PO już nie ma czego w Polsce sprzedać? bo wydaje mi się, że to oto chodzi.

windykator z Łukowa; 23 kwietnia 2015, 09:19

ABC daj sobie spokój, dyskusja z tymi ludźmi jest na poziomie Kaliguli. Bardzo podli ludzie Ci pisowcy, przykre, że tacy szykują się do władzy, Mam nadzieję, że PIS nie wygra i teraz i na jesieni, bo to tragedia dla Polski. Był to mój ostatni wpis, nie ma dyskusji z tym towarzystwem.

pozdrawiam

abc ; 23 kwietnia 2015, 09:55

Ja też końcże ten wątek, alleluja i do przodu!!!!!!!!! A PiS-com radzę żeby trzymali kasę w swoich SKOK-kach, może jej nie dostaną z powrotem ale będzie to akt patriotyzmu, a i dla PiS-u trochę kapnie

do windykatora; 23 kwietnia 2015, 10:20

Towarzystwo, to pan, Który cały czas insynuuje, obraża i jeszcze kłamie. Podłym jest pan, bo pisze pan z taką nienawiścią. Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam

abc; 23 kwietnia 2015, 10:46

Rozumiem że PiS-wskie hasła ( Prezydent bul, Komoruski, rudy zdrajca, partia POpaprańców) to wyrazy miłości, ale nieco inaczej wyrażonej. Tak trzymać, miłość do bliźniego przede wszystkim. A wszystko co inne jest nienawiścią.

do abc; 23 kwietnia 2015, 12:01

Nie będę się wypowiadać na ten temat, ale muszę przypomnieć niektóre hasła PO o (dożynaniu watahy, prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni, moherowe berety, zaściankowość, podpalanie Polski przez PIS itp) proszę powiedzieć czy to jest partia miłości?. Te hasła wypisane przez pana nie były wypowiedziane przez prominentnych polityków PIS, natomiast te wypisane przez zemnie wypowiadane były przez polityków PO, którzy zajmują dzisiaj najwyższe urzędy w państwie.

cba; 23 kwietnia 2015, 16:39

Pajace pełowskie i pisowskie. Glosowac na Kukiza !!!

7477; 23 kwietnia 2015, 18:03

Chyba na liście przebojów Trójki, z piosenek Kukiza chyba najlepsza to \"ZChN już się zbliża, już puka do mych drzwi\"

tv; 23 kwietnia 2015, 19:59

na tego co ma zmiany alkoholowe na twarzy?

tej; 24 kwietnia 2015, 11:00

Nie wydaje mi się że określenie \"moherowe berety\" to przykład nienawiści, raczej sympatii, przecież wiele starszych pań chodzi w moherowych beretach, a panów w filcowych kapeluszach. A zasciankowość? Zaścianowość to odwołanie się do lokalnej tradycji, chyba jest to jedno z głównych haseł PiS i raczej nie powód do wstydu. Pozostałe zarzuty są też tego formatu - np prezydent gdzieś poleci i coś się zmieni - gdzie tu nienawiść?. Dorzynanie watahy? Raczej malarsko-mysliwska metafora. Proszę zmniejszyć ciśnienie wewnętrzne to i atmosfera wokół będzie przyjemniejsza

Windykator z Łukowa; 24 kwietnia 2015, 15:32

Wiem, że miałem nie pisać ku uciesze gawiedzi pisowskiej, ale w takim pięknym dniu zrobię wyjątek.
Ziobro pod Trybunał Stanu donoszą \"reżimowe media\" wg pisowskiego nazewnictwa. Chyba pójdę do Renety na dwa głębsze z radości. Czekam jeszcze na przegłosowanie w sejmie. Ciekawe kiedy pójdzie \"pod młotek\" największy strateg IV RP Pan Jarosław?
Brawo PO i SLD, koniec z nazywaniem szamba perfumerią, chłopaki i dziewczyny działajcie szybko, aby w tej kadencji udało się sprawę załatwić bez zbędnej zwłoki, Palikot jeszcze pomoże i paru niezrzeszonych. Ale będą jaja, na Krakowskim będą musieli dożywotnio wydzielić miasteczko walczących z reżimem.
Brawo!

do windykatora z Łukowa; 25 kwietnia 2015, 12:25

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Już pan skazał człowieka, który jeszcze się nie bronił. Sąd kapturowy to jest na porządku dziennym. Przestępcy chronieni a Ci, którzy walczyli o dobro naszego kraju będą zamykani. 8 lat szukania coś na opozycję i znaleźli dorsza. Nie wypaliło dożynanie watahy. Dla pana autorytetem jest Palikot. Gratuluję.

taki jeden; 30 kwietnia 2015, 19:47

Ja dalej nie wiem co to jest ta duda...

debaciarz; 6 maja 2015, 06:54

Ze szpary oralnej Pana Dudy wydobywały się wczoraj straszne bzdury.

do debaciarza; 6 maja 2015, 22:39

Dziwne, że nie oglądał pan swojego idola ze swoimi mądrościami w zaprzyjaźnionych mediach. Kompletna farsa.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.