Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Anna Kwiecień: musimy pokazywać to co jest dobre dla Polski i Europy

22 maja 2019; 09:09

Materiał promocyjny

Kandydatka do europarlamentu, poseł Anna Kwiecień odwiedziła w sobotę grójecki rynek podczas 60. Święta Kwitnących Jabłoni.

News will be here

Jak wrażenia ze Święta Kwitnących Jabłoni?

Wspaniała rodzinna atmosfera. Udało mi się zdążyć na występy wokalne najmłodszych artystów gminy i miasta Grójec.  Zauważyłam także na scenie wykonawców w strojach ludowych, a tradycja to jest coś co warto kultywować i podtrzymywać. W momencie kiedy stajemy się dorośli wtedy zaczynamy doceniać nasze korzenie. 

To może porozmawiajmy o zbliżających się wyborach do europarlamentu.

Z przyjemnością. Według mnie to są jedne z najważniejszych wyborów na równi z tymi, które odbywały się 1989 roku.

Skąd takie porównanie?

Po 15 latach bycia w Unii Europejskiej możemy powiedzieć, że jest czymś dobrym dla nas, ale dzisiaj przeżywa kryzys tożsamościowy. I my mamy określone zadanie w tej Unii, a mianowicie przełamać ten kryzys. 

Jak widzi pani nasz kraj w Unii Europejskiej za 3, 4 lata?

Po pierwsze uważam, że Polska rozwija się w bardzo dobrym tempie. Stanowimy pewien wzór dla innych państw. Proszę zobaczyć, że dzisiaj są takie kraje, które czerpią z naszej polityki społecznej. Dostrzegają, że taki program 500+ pobudził popyt wewnętrzny i przyczynił się do wzrostu gospodarczego. My możemy stanowić wzór dla innych. Jaka pozycja? Silna pozycja, a nie poklepywanie po plecach i narzucanie swojej woli. My musimy pokazywać to co jest dobre dla Polski i Europy.  Chociażby polityka  imigracyjna. Nie zgadzaliśmy się na przymusową relokację. Nie zgadzamy się na bezmyślne zapraszanie do Europy imigrantów ekonomicznych.

Czyli Polska nie powinna wpuszczać do siebie uchodźców?

Zgodnie z definicją uchodźca to człowiek, który z państwa objętego wojną ucieka do najbliższego, sąsiadującego kraju. Jesteśmy otwarci, przecież sąsiadujemy z Ukrainą na terenie której trwa wojna i przyjmujemy obywateli z tego kraju. Ludzie z takich terenów powinni mieć możliwość bezpiecznego przeczekania konfliktu.  Nie zgadzam się na taką politykę , która pod pretekstem uchodźców pozwala na przybycie do Europy imigrantów ekonomicznych, a stwierdzono, że do Europy napłynęło obywateli z 62 państw.  Panie redaktorze proszę mi pokazać te państwa w których toczy się wojna.

Czy Wielka Brytania dobrze robi wychodząc z UE?

To jest suwerenna decyzja mieszkańców tego kraju. Oni tak zdecydowali w demokratycznym referendum. Na pewno dla nas i dla UE to jest bardzo niekorzystna decyzja. Wyjście W. Brytanii z UE  pod względem ekonomicznym równoważy się z wyjściem 19 państw licząc. To dramat dla UE, mało kto to podkreśla i o tym wie. Jeśli rzeczywiście Anglicy odejdą z UE to cała unia będzie w tarapatach.

Zmieńmy temat i porozmawiajmy o dokumencie Tomasza Sekielskiego.

Pedofilia jest absolutnym złem i tutaj nie ma żadnej taryfy ulgowej w stosunku do kapłana, artysty, adwokata, hydraulika czy nauczyciela. Wszyscy podlegają tym samym zasadom i temu samemu prawu.  Film pana Sekielskiego owszem dokumentuje dramatyczne sytuacje, ale nie ukazał pewnych, moim zdaniem, bardzo istotnych wątków. Pominięto fakt, że księża, którzy dopuścili się pedofilii byli jednocześnie tajnymi współpracownikami SB. Co to znaczy? Ci którzy mieli informacje , że księża dopuszczają się przestępstw, pozwalali na to tylko po to , żeby móc wykorzystywać ich do niecnych celów. Ten film nie jest do końca obiektywny. 

Opozycja była przeciw ustawie zaostrzającej kary dla pedofili. Teraz w mediach krzyczą, że to wina rządzących.

Mało tego w 2015 roku na sam koniec kadencji, rękoma pana Budki doszło do obniżenia z 10 do 5 lat okres przedawnienia wobec czynów pedofilskich. To zrobiła Platforma Obywatelska. To hipokryzja wielkości Himalajów.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.