Apel Biblioteki: Oddaj przetrzymane książki

3 lutego 2017; 10:55

Informacja prasowa

1 komentarz

Książki Książki

Zwróćcie książki wypożyczone dawno temu z naszej Biblioteki i jakimś sposobem do dziś dnia nie oddane - apeluje Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu.

Drodzy Czytelnicy!

Ze względu na dość duży odsetek przetrzymywanych materiałów bibliotecznych oraz niereagowanie przez Czytelników na nasze pisma z prośba o zwrócenie wypożyczonych voluminów Biblioteka rozpoczęła procedurę zmierzającą w kierunku zatrudnienia firmy windykacyjnej. Mówimy tu o naprawdę dużej ilości materiałów bo w sumie ok. 3000 vol. Dla Czytelników i Biblioteki to ogromna strata, ponieważ zazwyczaj są to kolejne części różnych serii, na które są aktualnie rezerwacje.

Dlatego apelujemy do Państwa – prosimy zwróćcie książki wypożyczone dawno temu z naszej Biblioteki i jakimś sposobem do dziś dnia nie oddane. Uregulujcie naliczone opłaty za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek.

W związku z powyższym informujemy, że Czytelnicy, którzy do 31 marca 2017 r. nie zwrócą przetrzymanych egzemplarzy wypożyczonych materiałów bibliotecznych i nie uregulują opłat za ich przetrzymanie, zostaną objęci procedurą windykacyjną.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia wypożyczonych materiałów bibliotecznych czytelnicy maja możliwość: zwrotu innego egzemplarza – dokładnie tego autora, o tym samym tytule i szczegółach wydawniczych; zwrotu najnowszego wydania tego samego tytułu i autora, z zastrzeżeniem, zwrot innej pozycji o aktualnej wartości, przydatnej dla Biblioteki. Naliczoną opłatę za nieterminowy zwrot książek można w przypadkach uzasadnionych rozłożyć na raty.

Wszystkie powyższe procedury powinny być każdorazowo omówione z Bibliotekarzem oraz potwierdzone na piśmie.

Dokonanie powyższych czynności wstrzymuje dalsze naliczanie opłaty za przetrzymanie.

W przypadku zatrudnienia firmy windykacyjnej trzeba będzie uiścić kwotę naliczoną przez współpracującą z nami firmę windykacyjną.

MGBP w Grójcu

TAGI:

Komentarze (1):

muflon; 3 lutego 2017, 11:33

Windykacja nie ma żadnych praw i nie może nic po za straszeniem,od egzekwowania należności są sądy i komornicy.Windykator to może jeszcze po karku dostać za naruszanie prywatności,nękanie.I terenowi dobrze o tym wiedzą.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.