Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Apel do Radnych i Burmistrza o zaprzestanie jałowych sporów

28 kwietnia 2021; 07:34

Grojec24.net

73 komentarze

Publikujemy list, jaki do lokalnych mediów przesłała Inicjatywa społeczna „Mieszkańcy gminy Grójec”.

News will be here

Gmina Grójec to my - jej mieszkańcy, którzy chcą i mogą być dumni ze swojego miasta. Niestety, niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których różne osoby uporczywie szkalują naszą wspólnotę. Jesteśmy małą społecznością, w której praktycznie nie ma mowy o pełnej anonimowości. Relacje w takich małych miejscowościach są fundamentem zdrowego i satysfakcjonującego współżycia.

Jednym z ważnych zadań lokalnego samorządu jest dbanie o dobre imię miejsca, gdzie na co dzień żyjemy, mieszkamy, pracujemy. Dlatego też nie możemy dłużej tolerować hejtu adresowanego wobec miasta, samorządu, władz czy konkretnych mieszkańców. Zdecydowaliśmy więc, wzorem innych gmin, stanowczo reagować na rozpowszechniane w przestrzeni publicznej kłamstwa oraz insynuacje, których wygłaszanie nie ma nic wspólnego z wolnością słowa czy prawem do krytyki, a ma charakter zniesławienia bądź pomówienia mającego na celu poniżenie danej osoby (bądź instytucji) w opinii publicznej lub może ją narazić na utratę zaufania.

Apelujemy zarówno do Radnych, jak i Burmistrza o zaprzestanie tych jałowych sporów oraz niemerytorycznych dyskusji, podczas sesji Rady Miasta w Grójcu. Jako mieszkańcy obserwujemy to zjawisko już od dłuższego czasu i czujemy się mocno zaniepokojeni powstałą sytuacją. Momentami obrady schodzą do poziomu piaskownicy w której dzieci kłócą się o zabawki. To wstyd dla naszego miasta!

Eskalacja konfliktu na linii poprzedniej władzy oraz nowego burmistrza odbija się na Naszej wspólnocie.

Kolejną kwestią jest hejt w sieci czyli nic innego jak mowa nienawiści, która znalazła naturalne środowisko w wirtualnej przestrzeni. Powstają profile w mediach społecznościowych, które podają się za tytuły i portale prasowe. Manipulują faktami, szkalują i wprowadzają w błąd Nas, mieszkańców. Jesteśmy zdziwieni i oburzeni, że osoby publiczne często zabierają tam głos, a nie potępiają tego typu działań, które sprzyjają agresywnym wypowiedziom, uderzającym w konkretne osoby bądź całe grupy społeczne. Hejterzy często publikują wpisy i komentarze, dając upust swojej złości nie zważając na fakt, że po drugiej stronie też znajduje się człowiek. W ten sposób, przekraczając granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa mają szansę na zaistnienie.

W tak małej społeczności jak nasza, jest to o tyle szkodliwe i destrukcyjne, że zawsze dotyczy kogoś konkretnego, kogoś z nas, naszych bliskich lub kogoś z sąsiedztwa. Internetowa nienawiść ma konkretnego adresata. Nie ma wtedy znaczenie czy hejter pisze, bo zazdrości wieku, stanu posiadania, władzy, sukcesu, popularności czy zwyczajnie jest to dla niego jedyny mu znany sposób na poprawienie własnego samopoczucia. Mowa nienawiści wyrządza krzywdę nie tylko celowi ataków, ale i społeczności rozumianej jako zbiorowość miejska.

Mamy nadzieję, że polityka – zero tolerancji dla agresji słownej przyczyni się do refleksji i ochroni nasze miasto przed wizerunkiem społeczności, w której dominują złe emocje i w której językiem komunikowania się jest hejt. Bo zgody na to nie ma. Nie ma żadnej wątpliwości, że wolność słowa gwarantowana jest przez polską konstytucję i uznawana jako standard norm cywilizacyjnych, ale nie jest bezwarunkowa. Wolność słowa nie jest wolnością absolutną. Jej ograniczeniem jest m. in. obrażanie czy znieważanie innych ludzi, nawet piastujących funkcje publiczne. Reagując, możemy mieć realny wpływ na kulturę w Internecie.

Apelujemy do Radnych i Burmistrza o potępienie tego typu działań oraz nawiązanie realnej współpracy ze sobą dla dobra naszej gminy.

Jednocześnie zwracamy się z prośbo o publiczne odczytanie naszego listu, podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Grójcu.

Inicjatywa społeczna
„Mieszkańcy gminy Grójec”

TAGI:

Komentarze (73):

Maria; 28 kwietnia 2021, 09:40

Zgadzam się w zupełności .Nasi Radni powinni świecić przykładem,żebyśmy nie musieli się za nich wstydzić!

Gró; 28 kwietnia 2021, 10:21

Niech przewodniczący rady przestanie prowadzić swoją cichą kampanie to sporów nie będzie. Wszyscy widzimy co wyprawia.

wstyd ; 28 kwietnia 2021, 11:09

Ja się wstydzę, ale za Burmistrza.
Zostały z mojego oddanego głosu, puste obietnice.

Wyborca ; 28 kwietnia 2021, 11:13

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkanka ; 28 kwietnia 2021, 11:24

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do wstyd; 28 kwietnia 2021, 11:40

Jesteś tym wstydzącym się, ale oczywiście za własne grzeszki, prawdopodobnie Karolem Bezwstydnym.
Prowokującym i beznadziejnie się promującym na każdej sesji. Totalna negacja to twój żywioł.
W oczach ludzi rozsądnych to tylko głupota, krótkowzroczność i małość.

***** ***; 28 kwietnia 2021, 12:30

Oglądałem ostatnie posiedzenie Rady.
Grójec to stan umysłu.
Aby dokopać Burmistrzowi protestują przeciwko legalnemu lądowisku, a nie potrafią potępić przestępczych działań jak podpalenie. Żenada.

GOSIA; 28 kwietnia 2021, 16:54

Niestety takze głosowałam za Gwiazdą i nie sądziłam, że aż tak się pomylę. Czy ten człowiek choć raz nie zmieni pięć razy swojej decyzji? Z całym szacunkiem jako do człowieka ale na burmistrza to on się nie nadaje

Mieszkaniec Grójca ; 28 kwietnia 2021, 17:16

Radni naszego miasta, to jedno wielkie nieporozumienie! Gdzie ja się pytam w jakim mieście radnym jest były burmistrz?!!! Klika starego burmistrza zasiadająca w większości w radzie! Przecież to jest absurd!
Były Stolar był znany zawsze z wiemy czego oderwany od żłoba nie może się pogodzić z nowym burmistrzem. Wszystko co nowy chce zrobić jest mu stawiane weto, kłody pod nogi! Jest nie wygodny dla całej tej kliki!
Ja jestem pełen podziwu że nowy burmistrz ma ta siłę i walczy z nimi!
Ty mieszkańcu Grójca pomysl ile robił Stolar a ile jest zrobione teraz. Mało tego wszystko wyrwane jak psu z gardła bo o wszystko jest walka tej śmieszne i żałosne rady z burmistrzem!
Przewodniczący który sie nosi tak wysoko!!! Nie jeden miał tak głowę i nie jeden spadł nie z takiego stołka!!
Jako mieszkaniec Grójca jestem pierwszy do zmiany rady!!!!

Wgr; 28 kwietnia 2021, 17:38

A co temu wszyatkiemu winien jest gok, że tak go atakują? Oj, Widać politykę.

Wgr; 28 kwietnia 2021, 18:00

Lądowisko jest nie zgodne uchwała rady miejskiej w 2019 r

Do Gosia; 28 kwietnia 2021, 18:50

Proszę podać prawdziwe przykłady.
Bez tego jest to tylko nędzne judzenie nędznego człowieka, małego beztalencia z dużą dozą podłości. Typowe dla lansera z sesji RM.

Tomek CH.; 28 kwietnia 2021, 20:06

Posłowie i radni z Grójca muszą wywalczyć dla Powiatu najwięcej pieniędzy z funduszu odbudowy. Jeżeli tego nie potrafią, będą musieli się z Grójca wyprowadzić

Do Gosia; 28 kwietnia 2021, 20:43

Zgadzam się w 100%. Typowy przerost formy nad treścią. A jego aktywność w mediach społecznościowych to często zwykła manipulacja i pospolita pyskówka. I mogą mnie teraz jego zwolennicy piętnować, ale takie jest moje zdanie.

Prawda; 28 kwietnia 2021, 23:16

Miasto się rozwija Tak / Nie
Powstają nowe miejsca pracy Tak / Nie
Edukacja jest mocno dofinansowana Tak / Nie
Sport jest na wysokim poziomie Tak / Nie
Burmistrz jest stanowczy i konsekwentny w działaniu Tak / Nie
ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI

Do do wstyd; 29 kwietnia 2021, 07:16

Dużo zrozumiałeś/zrozumiałaś z treści listu...

Cdn; 29 kwietnia 2021, 08:08

Stara władza, która tak teraz rzuca kłody pod nogi i manipuluje powinna zobaczyć ile teraz Grójec pozyskuje środków z UE ale ile było wcześniej, ta skala pokazuje jak oni byli nieudolni..

Do Gosia; 29 kwietnia 2021, 09:09

Totalna negacja w kraju, totalna negacja w RM Grójca.
Łączy ich jedno: im gorzej tym lepiej. Nic nie jest ważne, tylko obalenie demokratycznego wyboru. Takie draństwo polskie, takie draństwo grójeckie.
Dobrze, że większość normalnych ludzi to widzi i ocenia.
Apel dotyczy tych, którzy są winni, nie Burmistrza.
Nienawiść jest zawsze mała, a ci którzy jej hołdują powinni zniknąć.

Teresa ; 29 kwietnia 2021, 09:11

Trudno odejść od żłoba z twarzą. Wstydu oszczędźcie nam mieszkancom

Do do Gosia; 29 kwietnia 2021, 09:13

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do prawda; 29 kwietnia 2021, 09:22

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do teresa ; 29 kwietnia 2021, 09:25

W punkt.

Do do Gosia; 29 kwietnia 2021, 09:36

Powiedział to Bezwstydny i nie zawstydził się.

Do teresa ; 29 kwietnia 2021, 09:38

W punkt.

kibic; 29 kwietnia 2021, 12:44

Czy to prawda że w grudniu basen GOS był otwarty i trenowały małe dzieci. Proszę o odpowiedź

obiektywny.subiektywny; 30 kwietnia 2021, 00:43

Rada do wymiany!
Kiedyś, sesja trwała godzinę, no może dwie. Wiadomo, większość była po stronie burmistrza. Układ trwał w najlepsze.
I ta się przyglądam, tamci radni, chociaż byli merytoryczni. Potrafili dyskutować z panią skarbnik, mieli podstawy i tak dalej....
Teraz radny Stolarek pyta o ilość koszy , bądź kiedy będą wiaty postawione.... Wszystko, co jest na komisjach omawiane! Przewodniczący prowadzi swoje "przesłuchania" wobec dyrektorów jednostek.... Normalnie cyrk... Folwark, nie nasza gmina. Wstyd radni!
Wstyd za ten pęd do władzy

kibic; 30 kwietnia 2021, 08:04

Jaki wstyd? Zadawanie pytań do pana burmistrza o funkcjonowanie podległych mu jednostek kończy się tak. .....yyyyyy To może pan pani dyrektor, naczelnik odpowie. Proszę poczytać o kompetencjach burmistrza gminy Proszę powiedzieć o działaniach a nie tylko gadać ze wszystko wina rady Na ostatniej sesji wszyscy słyszeli ze odbyła się delfinada

Ironia; 30 kwietnia 2021, 09:01

Tak właśnie radni stali się szkodnikami pobierającymi pieniądze za destrukcję.
Ludzie obudźcie się.

Do Rady i Burmistrza; 30 kwietnia 2021, 09:25

Od 17.10.2020 baseny powinny być zamknięte Rozporządzenie Ministra Zdrowia ( dostępne tylko dla członków kadr narodowych) To jaka nauka pływania w grudniu, jaka delfinada o której mówi pan dyrektor. Dzieci w szkółce pływackiej uczące się pływać nie są członkami kadry narodowej Chyba mamy fakt nieprzestrzegania prawa Teraz pytanie czy Radni i pan Burmistrz będą mieli odwagę to zauważyć i postąpić jak funkcjonariusz publiczny

I jeszcze jedno pytanie ; 30 kwietnia 2021, 10:02

Gdzie były ogłoszenia dla dzieci i rodziców o delfinadzie gdzie zdjęcia z delfinady z 12 grudnia gdzie opis zawodów

I jeszcze jedno pytanie ; 30 kwietnia 2021, 10:32

Gdzie były ogłoszenia dla dzieci i rodziców o delfinadzie gdzie zdjęcia z delfinady z 12 grudnia gdzie opis zawodów

Do kibic; 30 kwietnia 2021, 11:53

Ty pytania byś chciał Panu Burmistrzowi zadawać? Coś Ty oczadział? Człowieka na stres będziesz narażał? Przypominając słowa naszego wieszcza .. miej serce i patrzaj w serce...
Przecież nasz Pan Burmistrz taki sam kompetentny jak każdy rasowy manager, ty szeregowym pytania zadawaj a nie szefowi.

Do kibica; 30 kwietnia 2021, 15:45

Stolarki powinni milczeć.
Zadawanie pytań zdecydowanie ich przerasta.
Pan z brodą niech ją zgoli i zrobi nowe otwarcie. Ostatni gwizdek. Póżniej będzie tylko rozpacz.

Kibic; 30 kwietnia 2021, 21:11

Mam nadzieję ze ten z pan z brodą ma charakter i wie co zrobić A jak nic nie zrobi to gość bez charakteru

Ironia; 30 kwietnia 2021, 21:49

Jest niewielu radnych, którzy zadają pytania z prawdziwej troski o dobro gminy.
Ci, którzy są odpowiedzialni za dzisiejszy zły wizerunek RM jako całości, w tym główny winowajca, zadają pytania prowokacyjne, często głupie i z niskich pobudek.
Mają one udowodnić inteligencję pytającego, jego zaangażowanie i troskę o dobro wyborców, pana głównego winowajcę wypromować.
Tak naprawdę, tylko jątrzą, marnują czas innym, ośmieszają i dewastują powagę Rady.
Tak jest zwłaszcza w przypadku owego winowajcy, nieszczęsnego samopromującego się i samozwańczego kandydata, który prowadzi obrady, sam sobie udziela głosu, daje i odbiera go innym.
Knajactwo jest widoczne przysłowiowym gołym okiem i w oczywisty sposób zostanie docenione przez większość w następnych wyborach.
Dość tego wstydu, dość żenady, dość braku kultury i obrażania inteligencji mieszkańców.

Obiektywny grojczanin; 1 maja 2021, 21:41

Wstyd za takich radnych, sami wybraliśmy, wiem, ale nie było z czego wybierać, a jak było, to mieli słabą siłę przebicia. Zrobili sobie arenę do popisów kiepskiej jakości. Przesłuchania to żenada.

Sympatyk gminy ; 1 maja 2021, 21:52

Brawo Rada, brawo Burmistrz!
Zamknąć Gos, gok, zamknąć szkoły, niech siedzą cicho, po co komu edukacja i kultura i sport. A przy okazji można trochę kasy im odebrać i pochwalić się na koniec roku, jaka to gmina oszczędna.

WNIOSEK; 2 maja 2021, 10:49

W NASTĘPNYCH WYBORACH NIE GŁOSUJMY NA BURMISTRZA I NIKOGO Z RADY ZMIEŃMY WSZYSTKICH

Popierający apel; 2 maja 2021, 12:41

„Mieszkańcy gminy Grójec” zamiast pisać apele do rządzących, których niewiele interesują ich interesy i potrzeby, powinni się zorganizować. Czekają nas przedterminowe wybory i chyba wśród 25 tys. są wykształcone i kompetentne osoby, które potrafią zdefiniować priorytety ważne dla mieszkańców i nadać gminie nowe kierunki rozwojowe. Czas zmienić repertuar grójeckiego kina na filmy inne niż: „Ojciec chrzestny”, „Forrest Gump” czy „Brokeback Mountain”

Do wniosek; 2 maja 2021, 13:34

Na pewno nie wszystkich. ale większość.
Jeśli nie podoba ci się burmistrz, ujawnij się i zgłoś siebie lub innego kandydata.

Do popierający apel; 2 maja 2021, 17:31

Tak przemawiał Skaza do hien w filmie „Król lew”.
Nowe kierunki rozwojowe, nowe cokolwiek, a tak konkretnie to co?

Do kibica; 2 maja 2021, 20:46

Ogarnia jakieś dziwne przekonanie, że pan z brodą to ty kibicu. Podobieństwo popisów tego pana do twoich jest niebywałe.
Wiesz człowieku ty co to jest przyzwoitość i honor?

do Skazy; 3 maja 2021, 07:21

Propozycje programowe przekazę Komitetowi Wyborczemu - Inicjatywa społeczna
„Mieszkańcy gminy Grójec”, jeżeli takowy się ukonstytuuje.

Ironia; 3 maja 2021, 09:40

Zrób to panie Skaza, a przekonasz się, przekonamy się wszyscy jak mierne jest to co sobą reprezentujesz.

do Ironii; 3 maja 2021, 14:58

Ironio, warto czytać teksty, nawet krótkie, ze zrozumieniem i najpierw myśleć, potem pisać. Pomyliłaś adresata. Nie do końca logiczne jest zakładanie a priori, że inni muszą bardziej mierni niż ty, bo może być odwrotnie. Zdeprecjonowanie w jednym zdaniu osoby, której nie znasz i jej poglądów, o której nie masz pojęcia wskazuje na twoją biegłość w hejterskim rzemiośle. Brawo, standing ovation. Sugeruję zmianę nicku na bardziej adekwatny: Frustracja, Wściekłość.
Właściwy Adresat (liczę, że załapiesz)

Re Wniosek; 3 maja 2021, 17:54

Po części masz rację. Polowa radnych w ogóle nie powinna się tu znaleźć. Sami nie wiedzą co powinni robić. Może klub seniora założyć. Na postawę burmistrza to szkoda już nawet słów.

Brodatego obrońca ; 3 maja 2021, 19:45

Dajcie spokój Panu z brodą. Przecież to nie jego wina tylko Tuska i gwiazdy

Russo; 3 maja 2021, 21:18

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ironia; 4 maja 2021, 08:17

Bez hejtu.
Przewodniczący i ponad połowa radnych są wstydem dla Grójca. Wiem co piszę i znam temat.
Nie ma żadnych rzeczowych argumentów na ich obronę. Zaczęło się od nieuczciwych praktyk wyborczych i trwa na posiedzeniach RM.
To wiedzą niemal wszyscy mieszkańcy.
Podaj się do dymisji i zacznij naprawiać reputację. Najlepsze co możesz zrobić.

AR; 4 maja 2021, 13:46

Witam zainteresowanych mieszkańców naszej gminy i miasta z gorzką refleksją: wszystko czego teraz jesteśmy świadkami,wskazuje, że większość /a może i wszyscy/ tzw. samorządowców ,nigdy nie zapoznała się /czytaj: nawet nie przeczytała ustawy o samorządzie gminnym! To widać na każdej sesji Rady .

Gosia; 4 maja 2021, 18:11

Swoją drogą Inicjatywa Mieszkańcy Gminy Grójec a nikt nie ma cywilnej odwagi by się podpisać - kolejne sianie fermentu chociaż trzeba się zgodzić że sporo w tym racji

Popierający apel; 4 maja 2021, 20:12

Jestem dumny, że w Grójcu są Obywatele (świadomie piszę dużą literą), kierujący się dobrem i potrzebami mieszkańców oraz dostrzegający, to co się dzieje. Mam nadzieję, jest jest ich wielu. Zapewne dużo osób chciałyby poznać inicjatorów i członków "Inicjatywy Mieszkańcy Gminy Grójec". Może jakiś telefon czy e-mail, pod który mogliby się do niej zgłaszać i ją wspierać.

marta; 6 maja 2021, 11:03

Oglądając ostatnią sesję przekonałam się że nowy dyrektor GOS jest niekompetentną osobą do teraźniejszego stanowiska. Przy zadanym pytaniu nie potrafił składnie wypowiedzieć się o terminach zamknięcia i otwarcia basenu , a wisienką na torcie była szereg odpowiedzi że w grudniu była delfiniada , za chwilę przygotowania kadry , a w końcowej wersji małe dzieci uczące się pływać

Do marta; 7 maja 2021, 23:27

Przecież kalendarza w głowie nie ma. Za to nowa dyrektorka GOK klasa

kibic; 8 maja 2021, 09:23

Zgadzam się. Dyrektor GOK się stara. Ale trzeba trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku pan burmistrz miał swoje zdanie. W przypadku drugiego wyboru włodarzowi zabrakło odwagi i konsekwencji.

Re do marta; 9 maja 2021, 19:53

Pan Burmistrz podziela Twój zachwyt :-)

Do te do Marta; 9 maja 2021, 21:19

Pan były burmistrz zachwycał się o wiele bardziej i znacznie szerzej.

Kibic; 10 maja 2021, 07:41

Podsumowując jak ktoś napisze prawdę niewygodna dla opcji obecnego burmistrza to zaraz jest obrażany Obejrzyjcie ludzie ostatnia sesje i włos się na głowie jeży Chodzi o wydatkowanie publicznych pieniędzy ( Zapytania Przewodniczącego Rady i odpowiedzi)Pomijamy relacje między panami BurmistrzPrzewodniczacy

Do Kibic; 10 maja 2021, 11:17

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Kibica; 10 maja 2021, 11:21

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Re do marta; 10 maja 2021, 11:30

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Kibic; 10 maja 2021, 14:50

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Kibic; 11 maja 2021, 10:51

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ironia; 12 maja 2021, 08:22

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ironia; 12 maja 2021, 15:26

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do kibica ; 15 maja 2021, 08:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do do Kibica; 16 maja 2021, 10:22

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Re do kubica; 16 maja 2021, 12:38

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do redakcji; 16 maja 2021, 17:27

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

kibic; 18 maja 2021, 13:43

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Kibica; 18 maja 2021, 19:00

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Bez hejtu ; 19 maja 2021, 17:21

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

WGR 2; 24 maja 2021, 16:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.