Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Apel Janusza Karbowiaka w sprawie grójeckiego szpitala

4 sierpnia 2015; 17:29

Grojec24.net

23 komentarze

Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu (fot. materiały prasowe)

Rada nadzorcza grójeckiego szpitala podjęła decyzję o zmianie prezesa spółki. Powołanego niedawno Zbigniewa Binio ma zastąpić Zbigniew Kończak. Publikujemy list w tej sprawie wystosowany przez przewodniczącego rady powiatu Janusza Karbowiaka.

News will be here

Szanowni Państwo !

Zaniepokojony krytyczną sytuacją organizacyjno-finansową Powiatowego Centrum Medycznego i zatrważającymi  informacjami związanymi z decyzjami Rady Nadzorczej i Zarządu Powiatu odwołujących ze stanowiska prezesa, Zbigniewa Binio,  moim obowiązkiem jest przestrzec naszą społeczność przed realną możliwością  likwidacji naszej placówki medycznej. 

Brak  konstruktywnych działań Starosty Ścisłowskiego i Zarządu Powiatu w celu reorganizacji funkcjonowania grójeckiego szpitala i jednocześnie kosztowne, destrukcyjne roszady personalne na stanowisku prezesa, brak realnego programu naprawczego -  grożą destabilizacją funkcjonowania szpitala i w efekcie zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców naszego powiatu. 

Bardzo proszę, aby to oświadczenie, które mam nadzieję zwróci uwagę szerokiego grona aktywnych środowisk społecznych jak również naszych parlamentarzystów, było jednocześnie apelem o mobilizację i realne działanie, celem rozwiązania ważkiego dla nas problemu. Dalsza milcząca akceptacja nieodpowiedzialnych poczynań Zarządu Powiatu, będzie dla nas wszystkich porażką i wyrazem naszej obojętności i niewrażliwości na dobro społeczne i zdrowotne bezpieczeństwo  mieszkańców powiatu. 

Przewodniczący Rady Powiatu
Janusz Karbowiak

TAGI:

Komentarze (23):

Sek; 4 sierpnia 2015, 19:27

P. Karbowiak mądrze pisze, jestem jak najbardziej za!

JOLANTA; 4 sierpnia 2015, 20:36

Czemu tak mądrze nie działał w zeszłej kadencji????????? Cytuję
"Zaniepokojony krytyczną sytuacją organizacyjno-finansową Powiatowego Centrum Medycznego" albo "moim obowiązkiem jest przestrzec naszą społeczność przed realną możliwością likwidacji naszej placówki medycznej. ", dobry jest też ten cytat: " było jednocześnie apelem o mobilizację i realne działanie, celem rozwiązania ważkiego dla nas problemu" ale najbardziej rozwalił mnie ten, UWAGA CYTUJĘ: "Dalsza milcząca akceptacja nieodpowiedzialnych poczynań Zarządu Powiatu, będzie dla nas wszystkich porażką i wyrazem naszej obojętności i niewrażliwości na dobro społeczne i zdrowotne bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Przewodniczący Rady Powiatu
Janusz Karbowiak"

..... jaki on teraz mądry, jak ładnie pisze, tylko CO DO TEJ PORY ROBIŁ ?, dlaczego taka sytuacja????????? czy na pewno powodem krytycznej sytuacji finansowej ( dług kilkunastu milionów, przypominam) jest akurat fakt, że :
"Brak konstruktywnych działań Starosty Ścisłowskiego i Zarządu Powiatu w celu reorganizacji funkcjonowania grójeckiego szpitala i jednocześnie kosztowne, destrukcyjne roszady personalne na stanowisku prezesa, brak realnego programu naprawczego - grożą destabilizacją funkcjonowania szpitala i w efekcie zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców naszego powiatu. "
CZY TO NIE RADNY, PRZEWODNICZĄCY KARBOWIAK POWINIEN ODPOWIADAĆ DZIŚ ZA SYTUACJĘ SZPITALA? ALBO TO WŁAŚNIE ON, TŁUMACZYĆ DZIS DLACZEGO TAKA SYTUACJA??
NIE PO CO? TERAZ JEST WŁAŚNIE NA ODPOWIEDNIM STANOWISKU I W ODPOWIEDNIM CZASIE ABY PISAĆ TE BREDNIE I CAŁĄ WINĘ ODSUNĄĆ OD TEGO CO BYŁO, może skoro ludzie tacy naiwni i znów mnie wybrali, uwierzą w te bzdury:)

do Jolanty; 4 sierpnia 2015, 22:49

Zgadzam się z panią w 100%. Co by się w tej sytuacji nie zrobiło to będzie źle. Obecni radni ze starostą mają bardzo trudny orzech do zgryzienia. Muszą wykonać audyt i rozliczyć PO i PSL. Toż to oni rządzili tyle lat i zadłużyli powiat na skalę niewyobrażalną. Dziś panie Karbowiak pan oskarża dzisiejszą władzę pisząc takie bzdury. Dlaczego pan nie powstrzymał takiego stanu w poprzednich kadencjach?. Mam pytanie do pana czy nie przyznaje się pan do błędnych decyzji w poprzedniej kadencji i czy pan nie wiedział o losie powiatu?

ciśnienie; 4 sierpnia 2015, 23:49

Ale cisną teraz Ci co zawinili, co zasłużyli, cisną bo kampania się zaczęła...trzeba rozliczyć tych co byli w RN, dyrekcji,-ale dotychczas, rozliczyć tych co zadłużyli Wasz, " nasz" - w kazdym bądź razie wszystkich wyborcow, pacjentów, chorych, szpital, i to zapytajcie, na jaką kwotę? ? JAKĄ? ZAPYTAJCIE Karbowiaka, Piątkowskiego, ,... itd, ich trzeba rozliczyć (nie) zwolnione, biedne, pokrzywdzone, ze stanowisk w starostwie panie, ( fakt -uwaga patrzcie gdzie wylądowała pani sekretarz, młodsza z pań) , to nie w starostwie stanowiskami się "szasta",a może to "znajomości" do Warki poszły, byly starosta tez pracuje w Warce, i dlaczego o tym cisza?

zeszły:))

oj; 5 sierpnia 2015, 00:01

Oj Karbowiak, Karbowiak, kończ Waść.wstydu oszczędż !!!

gosc; 5 sierpnia 2015, 02:08

Przecież wiadomo, że ... nie matura lecz chęć szczera. Byłem kiedyś na prowadzonej przez niego radzie. Jakbym tak poprowadził spotkanie lub szkolenie, na drugi dzień dostałbym kwit z wypowiedzeniem. Kto mu to pisał, bo jako prowadzący radę sprawiał wrażenie pół-analfabety.

gustaw; 5 sierpnia 2015, 09:54

do kogo ten facet pisze apel, chyba sam do siebie. W zeszłej kadencji był ślepy na wszystko. Ważny był stołek przewodniczącego rady i szybko wskoczył na miejsce Wójcika. Rada nadzorcza szpitala, kto w niej był poprzednio, chłopcy z nadania politycznego i dzieciak "pooolityka " Teraz pisze apel do nieba. Co tu pisać, nie ma żadnej odpowiedzialności i robią co chcą.

zlodziej; 5 sierpnia 2015, 14:41

masz racje gustawie jak ty bys był radnym to było by wszysko po prawie i sprawiedliwie tak jak w skokach

gość; 5 sierpnia 2015, 16:46

na działania takiej rady i zarządu jak ta czy poprzednia tylko 1 lekarstwo. zarząd komisaryczny.

do złodzieja; 5 sierpnia 2015, 17:00

O co panu chodzi? Chyba tylko o SKOK-i, które wielkie korporacje bankowe chcą zachachmęcić. Jak pan nie zna tematu to proszę sięgnąć po informacje z różnych źródeł a nie tylko z usłyszenia.

wgr; 5 sierpnia 2015, 17:02

Powtarzam zawsze ze jedna jak nie jedyna osoba był pan Grzanka za szpitalem. Walczył o pracowników i o stan finansowy!!! Szkoda ze wiek Pana Bogusława nie pozwala mu na prowadzenie tego szpitala.

do gustaw; 5 sierpnia 2015, 19:09

Dobry wpis, dużo prawdy

ask; 6 sierpnia 2015, 09:57

Panie Karbowiak, dług został zrobiony w tej kadencji czy w poprzedniej? Czy Ty rolniku idiotów szukasz? Wybielić się nagle chcesz ze swych cudownych działań z poprzedniej kadencji?

czytelnik; 6 sierpnia 2015, 15:58

Ciekawszy artykuł to prawda o powiecie, jakoś bardziej mnie przekonuje

abc; 6 sierpnia 2015, 18:32

PiS narzeka że nie może rządzić powiatem ze względu na zadłużenie powiatu, tyle że prawda jest taka że zadłużenie powiatu jest dość przeciętne w stosunku do innych sąsiednich powiatów, a po drugie ze względu na sprzedane obligacje powiat w tym roku nie ma żadnych kosztów związanych z obsługą długu, chyba więc złej baletnicy przeszkadza nawet ... Każda wymówka jest dobra żeby nic nie robić i jeszcze niszczyć to co jako tako działało

do abc; 6 sierpnia 2015, 21:13

To nie PIS narzeka, że nie może rządzić powiatem. Jest jeden mankament- nie mają większości. Może by pan spojrzał z tego punktu widzenia. Żeby chcieć ratować powiat musi być wola polityczna. Jej nie ma bo panowie z PSL-u i PO dogadali się jak doprowadzić do rozłamu w PIS-ie. Mam nadzieję, że nikt z tej formacji nie zdradzi i nie odejdzie do interesiarzy, którzy myślą tylko o kasie. Panie Karbowiak, jakby pan chciał ratować sytuację powinien wejść w koalicję z PIS-em i wziąć się do pracy. Czas najwyższy!!!

defgh; 6 sierpnia 2015, 22:37

PiS nie "narzeka, że nie może rządzić powiatem ze względu na zadłużenie powiatu",skąd taka myśl? albo to, cytuję: "zadłużenie powiatu jest dość przeciętne w stosunku do innych sąsiednich powiatów" jest naprawdę budujące:)))) co to za dziwny komentarz? ?? O czym to? I do czego to nawiązuje?

abc; 7 sierpnia 2015, 09:43

Proszę o krótką informację co udało się PiS-owi w ciągu roku osiągnąć w powiecie, co zbudowali, co zreorganizowali aby działało lepiej (prosze nie pisać o szpitalu który właśnie doprowadzili do upadku pozbywając się świetnego manadżera jakim był doktor Lejk)) , jak zmienili funkcjonowanie Urzędu Powiatowego (jak zmniejszono zatrudnienie - obiecanki sprzed roku) ?

hanna; 7 sierpnia 2015, 13:58

W końcu ktos sie za to wziął! Powodzenia

do hanna; 8 sierpnia 2015, 11:02

Czy pani wie o co chodzi? Kto się za to wziął? Przepychanki, dogadywanie się, kto z kim i o czym - niestety nic nie wiadomo. Odpowiedzialność za to co się dzieje w powiecie jest po stronie PO i PSL. Myślę, że nie chodzi o dobro powiatu tylko o układy i kasę. Proszę nie czarować i omamiać społeczeństwo, że PIS nie chciał naprawić sytuacji w powiecie. Powtórzę jeżeli mieliby większość to by już mogli coś robić i naprawiać to co było zniszczone przez lata. Jeszcze do abc-dlaczego pan nie pyta co udało się tym którzy rządzili tyyyyyle lat!!!!!!!!!!!!

Grójecki; 11 sierpnia 2015, 08:40

Bardzo ciekawy apel i w dodatku powinien go skierować do samego siebie bo wydaje mi się, że ten człowiek już którąś kadencję jest w radzie powiatu. Problem polega na tym, że w tej radzie nie ma nikogo kto mógłby problem szpitala rozwiązać. Niestety aktualna rada to wg. mnie mieszanka cwaniaków ( Gaweł, Dobrzyński, Piątek, Ścisłowski) analfabetów ( Kumorek, Karbowiak, Sitarek) i jakichś anonimowych postaci. Z tego co się orientuję z mojego Grójca jest tylko jedna pani. Jestem pewien, że zdecydowana większość rady ma w d.. grójecki szpital i mieszkańców powiatu również.

mieszkanka Grójca; 11 sierpnia 2015, 11:08

skoro wszystkich radnych sami mieszkańcy powiatu grójeckiego wybrali , teraz nie mogą mieć do nikogo żalu jak tylko do siebie. Sami ich wybraliśmy, sami ponosimy tego konsekwencje.

wp.pl; 11 sierpnia 2015, 21:47

nienawidzę PSL-u

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.