Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Apel mieszkanki Lewiczyna do PKS Grójec

27 stycznia 2017; 09:44

Grojec24.net

29 komentarzy

Fot. Gazeta Nad Wisłą (www.nadwisla.pl) Fot. Gazeta Nad Wisłą (www.nadwisla.pl)

Publikujemy apel do PKS Grójec, jaki do naszej redakcji przesłała pani Karolina z Lewiczyna.

News will be here

Od lutego chcecie skasować autobus [Grójec-Goszczyn godz. 17].
Gdy ktoś skończy pracę o 16 albo 16.30 to spokojnie zdąży na tego busa.
Zabierzecie nam jedyny rozsądny dojazd do domów.
Ludzie z Romanowa, Olszewa i Bądkowa też jeżdżą tym autobusem.
Napisaliście na swojej stronie że zostaje wprowadzony kurs relacji Grójec - Białobrzegi p. Broniszew z godz. 17:00.
Tyle tylko że on ma jeździć "S7" i nie będzie zajeżdżał do Lewiczyna.
Mamy chodzić z Zaborowa 3 km????
Nie zmuszajcie ludzi do jeżdżenia autami.
Puśćcie przez Lewiczyn autobus do Białobrzegów.
Czy skrót "P.K.S." ma się kojarzyć z: "Polacy Kupujcie Samochody"????

KAROLINA z LEWICZYNA

TAGI:

Komentarze (29):

Magdalena ; 27 stycznia 2017, 12:19

Wszystkie autobusy którymi ludzie wracają z pracy chcą pokasowac robią jakieś kursy 3 w 1 żeby oszczędzić bilety miesięczne drogie mamy kupować po co? Chyba tylko żeby mieć 1 autobus do domu lepiej te pieniądze przeznaczyć na benzynę i dogadać się z kimś kto jeździ samochodem sami do tego doprowadzą że ludzie nie będą jeździć autobusem bo każdy normalny kto pracuje będzie szukał innego wyjścia albo kupi sobie samochód!

monisia1977; 27 stycznia 2017, 12:45

na trasie łódz warka o 15.30 jak z pracy ludzie wracają też autobus będzie skasowany a w soobty to był jedyny autobus którym po pracy można było wrócić nikogo sie nie pytają tylko robią co chcą

dżudi; 27 stycznia 2017, 13:20

Na dodatek podstawiają stare autobusy. W lato dusze się jak sardynka w puszcze a w zime zamarzam jak sopel.
Paranoja

miron; 27 stycznia 2017, 13:41

Niestety,liczy się ekonomia,nie dobro ludzi.Ale są granice głupoty.

cały ja; 27 stycznia 2017, 14:39

Narzekacie że autobusy stare, zimne, że kasują kursy, a ja się pytam kto pokryje stratę ja autobusem jedzie kilka osób i nie można wyjść na zero? Z czego mamy kupić nowe autobusy jak kursy są nie rentowne? Czy wiecie ile kosztuje nowy autobus?
Za komuny były dotacje wszystko było państwowe i państwo było instytucja opiekuńczą, a teraz sorry liczy sie rachunek ekonomiczny!

Iheu; 27 stycznia 2017, 18:15

A w piasecznie są "L" i dotacja z powiatu ale u nas liczy się co innego

masakra; 27 stycznia 2017, 19:23

Proponuje ogłosić upadłość... to może inny mały przewoźnik myślący się tym zajmie....

Jolciakkk; 27 stycznia 2017, 19:37

A jak dla mnie to nie ma komu jeździć.

Lazymary; 27 stycznia 2017, 20:07

A do Błędowa w soboty JEDYNE połączenie jest o 11.30...nic, tylko zwolnic się z pracy i żyć na koszt podatników.

Mieszkanka lewiczyna ; 27 stycznia 2017, 21:15

Cytuje komentarz jednej z osób "Narzekacie że autobusy stare, zimne, że kasują kursy, a ja się pytam kto pokryje stratę ja autobusem jedzie kilka osób i nie można wyjść na zero? Z czego mamy kupić nowe autobusy jak kursy są nie rentowne? Czy wiecie ile kosztuje nowy autobus?
Za komuny były dotacje wszystko było państwowe i państwo było instytucja opiekuńczą, a teraz sorry liczy sie rachunek ekonomiczny!"
To mamy rozumieć ze najlepiej żeby w ogóle już autobusy nie kursowaly bo nie ma pieniędzy na remonty lub zakup nowego? To chore... W ten sposób chcecie zmusić ludzi żeby robili prawo jazdy mimo ze ktoś nie ma ochoty lub go nie stac? Nie dość ze autobusy przez lewiczyn jezdza bardzo rzadko to jeszcze je kasuja... To po prostu jakaś paranoja... PKS Grojec to jest po prostu śmiech dla ludzi i porażka dla całego powiatu!!!!!

Johnny Knoxville; 27 stycznia 2017, 21:31

Boję się, że dla PKSu nadchodzą ciężkie lata.. boję się że powstanie konkurencja małych busów....jak to ma miejsce w innych częściach Polski...
I p. Prezes mając najwięcej udziałów zoora bazę i sprzeda deweloperowi....
Tak czy tak życzę PKSowi z racji wiekowej działalności sukcesów i mądrej polityki....

Lazymary; 27 stycznia 2017, 23:13

A ja bym się bardzo ucieszyła, gdyby wreszcie powstała jakaś konkurencja !

Ted ; 28 stycznia 2017, 01:18

napisz kobieto artykuł o tym, że w kotłowni grojeckiej palą plastik i inne odpady bo dzisiaj nie da się wytrzymać. To Ci nie przeszkadza?

miś; 28 stycznia 2017, 01:20

Drodzy Państwo jeżeli autobus wiezie 4 osoby przez 50 km to ja też bym chciał miec taxi 20gr/km Pomyślcie trochę. punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

cały ja; 28 stycznia 2017, 10:25

To mamy rozumieć ze najlepiej żeby w ogóle już autobusy nie kursowaly bo nie ma pieniędzy na remonty lub zakup nowego? To chore... W ten sposób chcecie zmusić ludzi żeby robili prawo jazdy mimo ze ktoś nie ma ochoty lub go nie stac? Nie dość ze autobusy przez lewiczyn jezdza bardzo rzadko to jeszcze je kasuja... To po prostu jakaś paranoja... PKS Grojec to jest po prostu śmiech dla ludzi i porażka dla całego powiatu!!!!!

PKS Grójec jest spółką która aby sie utrzymać musi wyrobić zysk!!! Nikt dla jednej paniusi z Lewiczyna nie będzię kursu otwierał, nie Lewiczyn zrzuci sie na autobus zatrudni obsługę , infrastrukturę, remonty itd i wozi dupcie jaśnie hrabiance.

Mieszkanka lewiczyna ; 28 stycznia 2017, 11:04

PKS Grójec jest spółką która aby sie utrzymać musi wyrobić zysk!!! Nikt dla jednej paniusi z Lewiczyna nie będzię kursu otwierał, nie Lewiczyn zrzuci sie na autobus zatrudni obsługę , infrastrukturę, remonty itd i wozi dupcie jaśnie hrabiance.


To na co przepraszam Ida te nasze podatki?! A dzieci do szkoły jak maja jezdzic? A... Na pieszo mamy je puszczac... Twój tok rozumowania za przeproszeniem jest idiotyczny... Wieś już w dzisiejszych czasach dla nikogo już nie istnieje... Tu chodzi o dzieci i osoby pracujące ze przez PKS nie będą mogli normalnie funkcjonować a to ze nie zarabiają to nas nie obchodzi po to są żeby kursowac... A po za tym są Male busy które mogą wysyłać do takich miejscowosci... A po za tym nie raz widziałam ze wcale nie tak mało tym busem jeździ osob... Nie tylko paniusie z lewiczyna nim jezdza ale z bliskich wsi tez... Wiec nie wymadrzaj sie jak nie znasz sytuacji...

Damian katana; 28 stycznia 2017, 13:38

Kułde czapeczka mi spadła

autobus ; 28 stycznia 2017, 14:18

dzieci akurat mają czym jeździć do szkoły i ze szkoły. Osobiście musiałem jeździć samochodem do pracy ze względu na brak autobusu i jakoś musiałem przeżyć. Jeżeli kurs jest nierentowny to się go zawiesza. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie doplacal ze swojej kieszeni do kursu którym jadą dwie osoby.

Mieszkanka lewiczyna ; 28 stycznia 2017, 17:15

TO JA SIE PYTAM NA CO IDĄ TE NASZE PODATKI KTÓRE SĄ TAKIE WYSOKIE?!?!?!

ja ; 29 stycznia 2017, 03:07

No na co na 500 plus. Na bezsensowny projekt z którego bogaci tez korzystają choć nie maja takiej potrzeby.
Dawno już nie mam potrzeby korzystania z autobusów. |Ba a i dobrze, kojarzą mi się z syfem, chamstwem i kierowcami którzy jada i jaraja szlugi. I każdy musi to wdychać, chcąc nie chcąc.

ja; 29 stycznia 2017, 09:23

Starosta czyli Powiat Grójecki co rok dopłaca do funkcjonowania PKS i to on musi zdecydować na co idą pieniądze podatników

Jan; 29 stycznia 2017, 21:09

Do ja; Powiat niczego nie dopłaca, to Urząd Marszałkowski i to do biletów ulgowych. Poza tym gminy opłacają bilety dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Ala; 30 stycznia 2017, 00:00

Wygląda na to, że PKS skasuje kurs Grójec-Goszczyn z godz. 17 (przez Lewiczyn-Wola Lewiczyńska-Romanów-Jakubów Kolonia-Bądków-Bądków Kolonia), poprowadzony przez naturalne ciągi osadnicze, tylko po to, żeby w jego miejsce miejsce uruchomić kurs Grójec-Białobrzegi z godz. 17, który pomiędzy Zaborowem a Broniszewem będzie jechał krajową siódemką, poprowadzoną przez mniej zaludniony teren z mniejszą liczbą pasażerów, wręcz "pustymi polami".
Kurs Grójec-Goszczyn p. Lewiczyn z godz. 17 wystarczyło wydłużyć z Goszczyna do Białobrzegów i nikt by na tym nie ucierpiał.
Nie ogarniam dokąd zmierza kierownictwo PKSu.

Mieszkanka lewiczyna ; 30 stycznia 2017, 16:37

JA TO PROPONUJE PKS GROJEC LEPIEJ BĘDZIE JAK ZAMKNIECIE TEN SZAJS I POSMIEWISKO, NIŻ MACIE ROBIĆ LUDZIOM NADZIEJE ZE MOGĄ LICZYĆ NA AUTOBUS.!.!.!.!.
Bo w tej chwili to nawet nie ma co liczyć na autobus bo żadnego o normalnej porze nie ma!!!! Dzieci i młodzież ostatni maja o 14:00 a jak kończą o 14:30 to już zapie*dalac muszą na pieszo...!!!
ZAL!!

Tylko ja:); 30 stycznia 2017, 18:11

Przypominam zainteresowanym, że Powiat nie dopłaca nic na rzecz PKS. Tak jak już ktoś wyżej wspomniał dopłaca ale Urząd Marszałkowski i to tylko do biletów ulgowych szkolnych. A PKS nie musi jeździć tylko dlatego,że ma autobusy. PKS to spółka zoo i jak nie będzie zysku to nie będzie miał pieniędzy, żeby puścić autobus przez Lewiczyn o 17.00. Nie wystarczy pieniędzy na remonty autobusów, zapłatę dla kierowcy i paliwo. Może gdyby p. Karolinka płaciła sumiennie za bilet, a nie dawała kierowcy parę groszy nie trzeba by było likwidować kursu, bo byłby rentowny. Także pozdrawiam gorąco i zapraszam do przemyśleń :)

zenek; 31 stycznia 2017, 07:00

będzie o 18 z tego co piszą

Ala; 31 stycznia 2017, 12:52

Co do "przemyśleń" to zapraszam do czytania ze zrozumieniem.
PKS skasowało kurs 17:00 Grójec-Goszczyn i w jego miejsce uruchomiło kurs 17:00 Grójec-Białobrzegi.
Zlikwidowano połączenie poprowadzone przez naturalne ciągi osadnicze tylko po to żeby w jego miejsce powstał kurs przez krajową siódemkę pośród "pustych pól".
Tak rządzą PKSem powiaty i im podobni.
PKS ma zarabiać a likwidowanie połączeń przez bardziej obciążone tereny na rzecz uruchamiania połączeń prowadzących przez mało zamieszkałe tereny świadczy o niekompetencji Kierownictwa PKS i właścicieli tej spółki.

WKURZONY PASAŻER; 10 lipca 2018, 22:03

Nie rozumiem co ZA DURNYCH LUDZI POSADZILI W ZARZĄDZIE PKS GRÓJEC? Obsługują dalekie trasy innych miast jak WARKA, BIAŁOBRZEGI ITP. A zapomnieli o bliskich połączeniach wiosek w promieniu 15km od Grójca. CO ZA BANDA MATOŁÓW ZARZĄDZA PKS GRÓJEC. PO CO IM TA SPÓŁKA JAK TAM SAME OSŁY RZĄDZĄ!!! CO TO ZA POLSKA?????!!!!!!!

do postu wyzej; 11 lipca 2018, 14:51

w promieniu 15 km PKS poleca samozatrudnienie na rowerach, poprawia kondycje. Gorzej w deszczową pogodę ponieważ w rowerach nie można zasunąć szyberdachu.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.